Recenzja portfela Ledger Nano S.

Recenzja Ledger Nano S.

Branża portfeli sprzętowych dla walut cyfrowych kwitnie, z dużą liczbą ekscytujących opcji dostępnych dla tych, którzy chcą chronić swoje monety z dala od potencjalnie ryzykownych serwerów przechowywania online.

Plik Ledger Nano S reprezentuje portfel sprzętowy Bitcoin, Ethereum i altcoin składający się z solidnych funkcji bezpieczeństwa, które mogą być używane zarówno do przechowywania aktywów cyfrowych, jak i dokonywania płatności. Niektóre z wyróżniających cech związanych z tym portfelem sprzętowym to łatwość użytkowania, możliwość szybkiego dokonywania płatności, wysoki poziom bezpieczeństwa i nie tylko.

Plik Firma Ledger Wallet została założona w 2014 roku we Francji i od tego czasu Ledger przyciąga wiele uwagi. Zespół Ledger szybko stał się jednym z największych dostawców portfeli sprzętowych na rynku.

Podczas gdy inne portfele sprzętowe, takie jak TREZOR, są na rynku dłużej, Ledger jest postrzegany jako łeb w łeb.

W tej recenzji Ledger Nano S omówimy kilka różnych aspektów, takich jak użyteczność, bezpieczeństwo i wygoda.

Opinia publiczna

Wygląda na to, że większość użytkowników przesyłających recenzje jest niezadowolona z Ledger Nano S..

Wielu użytkowników nazwało to świetną metodą „spania w nocy”, zwłaszcza że portfele sprzętowe są na ogół używane przez tych, którzy mają większą liczbę monet. Opinia publiczna również uważa, że ​​urządzenie działa płynnie i większość z nich nie ma na nie większych skarg.

Jednak portfel może nie być najlepszym wyborem dla tych, którzy posiadają wiele walut cyfrowych i aktywnie używają większości z nich. Wynika to z małej przestrzeni dyskowej dostępnej na urządzeniu.

Podczas przechowywania i używania waluty cyfrowej w portfelu użytkownicy muszą pobrać określoną aplikację dla tego tokena. Obecnie sprzęt ma wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie tylko dwóch lub trzech z tych aplikacji. Oznacza to, że jeśli chcesz używać innej waluty, musisz odinstalować aplikację i zainstalować inną.

Ten proces jest dość prosty, zwłaszcza jeśli jesteś w pobliżu komputera. Może to jednak stać się uciążliwe dla tych, którzy stale dokonują płatności za pomocą różnych walut cyfrowych.

Interfejs użytkownika


Interfejs użytkownika Ledger Nano S został zaprojektowany z myślą o płynnej obsłudze.

Korzystanie z portfela jest podobne do korzystania z większości innych portfeli sprzętowych dostępnych na rynku, a proces jest dość prosty. Gdy portfel sprzętowy jest konfigurowany po raz pierwszy, użytkownicy będą musieli wybrać kod PIN. Później zostanie podane ziarno składające się z 24 słów, które można wykorzystać do tworzenia kluczy prywatnych.

Przypinka Ledger Nano S.

Początkowa konfiguracja zajmuje około trzech minut, a większość czasu spędza się na zapisaniu nasion, aby przechowywać je w bezpiecznym miejscu. Po skonfigurowaniu urządzenia użytkownicy będą musieli zainstalować aplikacje wymagane do korzystania z urządzenia w zależności od wybranej waluty cyfrowej. Te aplikacje są używane do wysyłania lub odbierania waluty – nie mają one żadnego celu, aby pomóc portfelowi w przechowywaniu monet.

Dostępne jest również rozszerzenie Chrome, które sprawia, że ​​wszystko jest jeszcze łatwiejsze. Jego główne funkcje to dostęp do szczegółów konta, wysyłanie Bitcoinów za pośrednictwem portfela sprzętowego, generowanie adresów Bitcoin w celu otrzymywania środków, a także różne ustawienia aplikacji, w tym kurs wymiany i język użytkowania.

Świetną cechą jest to, że Ledger Nano S działa również z istniejącymi portfelami Bitcoin. Użytkownicy nie muszą zakładać dodatkowego portfela do przechowywania monet. Niektóre z obsługiwanych portfeli online obejmują między innymi Electrum, MyCelium, Copay, MyEtherWallet i Bitgo.

W tej chwili Ledger Nano S obsługuje następujące waluty cyfrowe: Bitcoin, Ethereum, LiteCoin, Zcash, Dash i Stratis. Urządzenie obsługuje wysyłanie płatności, otrzymywanie płatności, sprawdzanie danych konta, a także zarządzanie wieloma adresami.

Księgę Ledger Nano S można ogólnie łatwo zrozumieć, jeśli rozumiesz, jak działają waluty cyfrowe i podstawy transakcji, a nawet jeśli tego nie robisz, możesz ją łatwo odebrać. Portfel sprzętowy jest również kontrolowany za pomocą dwóch przycisków, więc margines błędu użytkownika jest dość mały.

Bezpieczeństwo

Portfele sprzętowe stanowią zdecydowanie najbezpieczniejszy sposób przechowywania walut cyfrowych.

Chociaż portfele sprzętowe mają również pewne luki w zabezpieczeniach, większość z nich dotyczy użytkowników, a nie firmy dostarczającej portfel.

Jeśli zdecydujesz się użyć Ledger Nano S (lub jakikolwiek inny portfel, jeśli o to chodzi), musisz podjąć specjalne środki ostrożności, takie jak zapisanie ziaren zabezpieczeń na papierze, a nie na komputerze, lub unikanie korzystania z portfela na komputerach, które mogą być potencjalnie zainfekowane.

Teoretycznie portfel Ledger Nano S nie ma znanej luki w zabezpieczeniach. Jest to portfel sprzętowy, a gdy nie jest podłączony do komputera, włamanie jest prawie niemożliwe.

Dostępność / wygoda

Dostęp do monet na Ledger Nano S wymaga użycia komputera. Portfel musi być podłączony przez USB. Chociaż nie jest to zbyt wielka niedogodność, jeśli jesteś w domu i masz czas, dostęp do monet w podróży może być nieco trudny.

Należy pamiętać, że portfele sprzętowe nie są tak naprawdę przeznaczone dla wygody, ale są raczej przeznaczone do bezpiecznego przechowywania dużych ilości przez długi czas.

Tak więc, jeśli chcesz wejść na poziom „Płacę za kawę BTC”, najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z internetowego portfela walutowego w telefonie komórkowym.

W porównaniu z innymi portfelami sprzętowymi, Ledger Nano S jest prosty w użyciu. Twoje monety mogą być łatwo dostępne, ale konieczność odinstalowania i zainstalowania wielu aplikacji dla różnych tokenów może być uciążliwa.

Uwagi końcowe / zalecenia

Plik Ledger Nano S portfel sprzętowy z pewnością zaspokoi potrzeby większości entuzjastów walut cyfrowych. Oferuje łatwy w użyciu interfejs, dobrą dostępność monet i świetne funkcje bezpieczeństwa.

Ostatecznie Ledger Nano S jest liderem na rynku nie bez powodu: tworzy produkt, któremu użytkownicy ufają, chroniąc ich tokeny i skutecznie wykonuje swoją pracę.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Ledger Nano S, możesz to zrobić tutaj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map