Recenzja portfela Blockchain.info

Recenzja portfela Blockchain.info

Blockchain.info to długoletni portfel Bitcoin i Ethereum i jest jedną z najczęściej używanych stron internetowych w branży. Platforma została uruchomiona w sierpniu 2011 roku i ma siedzibę w Luksemburgu.

Blockchain.info ma również plik eksplorator blockchain który ma na celu pomóc użytkownikom zrozumieć aktualny stan Bitcoin, w tym najnowsze transakcje i liczbę transakcji dziennie.

W tej recenzji portfela Blockchain.info dowiesz się więcej o tym, co platforma ma do zaoferowania, o stopniu trudności w korzystaniu z niej i ostatecznie, czy odpowiada ona Twoim potrzebom.

Opinia publiczna

Portfel Blockchain.info jest bardzo popularny z wielu powodów.

Ludzie uwielbiają łatwy w użyciu układ, a także pozytywną reputację Blockchain.info. Jednak usługa ma również kilka wad, ponieważ jest dostępna online.

Plusy:

  • Blockchain.info to uznana i zaufana firma z wieloletnim doświadczeniem i milionami użytkowników.
  • Lubiany przy małych transakcjach i regularnych płatnościach.
  • Pomocne w wydawaniu środków z portfela papierowego.
  • Łatwy i prosty w użyciu sprawia, że ​​jest atrakcyjny dla nowych użytkowników Bitcoin.
  • Ludziom podoba się funkcjonalność aplikacji na smartfony.

Cons:

  • Doświadczeni użytkownicy Bitcoin nie lubią potencjalnego ryzyka związanego z gorącym portfelem online.
  • Istnieje kilka raportów o opróżnianiu i kradzieży kont.
  • Istnieją twierdzenia, że ​​obsługa klienta jest często nieprzydatna lub całkowicie nieuchwytna.

Ludziom podoba się oprogramowanie, jeśli chodzi o funkcjonalność i codzienne użytkowanie. Głównym problemem (jeśli występuje) są potencjalne luki w zabezpieczeniach. Nie wiadomo, czy użytkownicy skarżący się, że ich portfele zostały zhakowane, podejmowali odpowiednie środki bezpieczeństwa, ale warto zauważyć, że portfele internetowe mogą być ryzykowne. Ponadto obsługa klienta często ignoruje tę skargę, pozostawiając użytkowników trochę naćpanych i suchych.

Zaleca się, aby portfel był używany do mniejszych transakcji, a trzymanie dużych kwot na platformie nie jest mądrym pomysłem. Jeśli chcesz przechowywać większe ilości Bitcoinów, zalecamy użycie twardego portfela.

Interfejs użytkownika

Podobnie jak wiele usług, Blockchain.info ma dość szybki proces rejestracji. Wystarczy wykonać kilka kroków, a będziesz mieć dostęp do swojego portfela. Po prostu wprowadź e-mail, wybierz super silne hasło i możesz zacząć otrzymywać Bitcoin.

strona główna blockchain


Interfejs użytkownika jest dość intuicyjny po otwarciu z niewielkim wyborem kart połączonych z lepkim menu „Wyślij i odbierz” u góry. Wszystko jest jasne i łatwe do zrozumienia dla laika. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli jest to Twój pierwszy portfel Bitcoin.

Twoje dane transakcyjne są łatwo dostępne bezpośrednio w pobliżu funkcji eksploratora łańcucha bloków. Oznacza to, że monitorowanie wszystkich wpływów i wypływów jest możliwe na żywo, bezpośrednio z poziomu portfela.

Bezpieczeństwo jest wyróżnione paskami stanu, które domyślnie będą miały kolor czerwony przy pierwszym logowaniu. Po przejściu przez zakładkę bezpieczeństwa powinien mieć ładny zielony kolor.

W sposobie prezentacji nie ma nic niezwykłego. Wszystko działa płynnie i nie jest konieczne żadne dodatkowe pobieranie. Działa tak, jak powinien wyglądać gorący portfel.

Bezpieczeństwo

Idealny portfel powinien być wygodny do uzyskiwania dostępu i handlu środkami, ale co ważniejsze, powinien zapewniać bezpieczeństwo tokenów.

Zakładka bezpieczeństwa Blockchain.info zapewnia wzmocnioną ochronę, aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom lub włamaniom.

Prowadzenie konta bez korzystania z funkcji bezpieczeństwa przypomina pozostawienie odblokowanego samochodu na dużym parkingu. Pewnie, że przez jakiś czas będzie dobrze, ale jest to parking, więc złodzieje samochodów prawdopodobnie będą w pobliżu. W końcu jeden z nich spróbuje klamki, a ta po prostu się otworzy.

bezpieczeństwo blockchain.info

Z gorącym portfelem zawsze ważne jest, aby uzyskać dostęp do właściwej witryny. Warto dodać zakładkę https://blockchain.info lub specjalnie wpisuj go za każdym razem. Wejście na stronę przez Google lub kliknięcie wiadomości e-mail, która wygląda na autentyczną, może po prostu skierować Cię do oszukańczej witryny, która czeka na wyłudzenie poufnych informacji. Przed wprowadzeniem haseł sprawdź dokładnie adres internetowy.

Zacząć z, upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową klucza odzyskiwania. Jeśli twoje odzyskiwanie zostanie zarchiwizowane, będziesz mógł odzyskać swoje Bitcoiny w wyniku utraty danych lub haseł. Fraza odzyskiwania jest w rzeczywistości reprezentacją Twojego klucza prywatnego, więc zachowaj bezpieczeństwo i nigdy nie umieszczaj go w formacie cyfrowym. Wybór prostej metody długopisu i papieru jest zaskakująco bezpieczny (po prostu go nie zgub!).

W dzisiejszych czasach uwierzytelnianie SMS i dwuskładnikowe jest oczekiwanym krokiem na każdym koncie finansowym, a Blockchain.info obejmuje ten wybór. Zapobiegnie to szybkiemu dostępowi do konta za pomocą adresu e-mail i hasła.

Jest fajna ostatnia funkcja, która blokuje żądania Tora. Po włączeniu zabezpiecza Twój portfel przed anonimowymi podmiotami w ciemnej sieci.

Dostępność

Portfel Blockchain.info jest bardzo łatwy do rozpoczęcia.

Zapewnia wiele małych funkcji, które wygładzają wszelkie nierówne krawędzie, dzięki czemu handel i użytkowanie Bitcoin są łatwe do zrozumienia dla nowicjusza.

Funkcja wysyłania jest bardzo przejrzysta.

Po prostu wybierz, ile Bitcoinów chcesz wysłać, wprowadzając lokalną kwotę fiducjarną, a firma przeliczy ją po aktualnym kursie wymiany.

Konwersja Bitcoin na Ethereum jest bezbolesna dzięki obszarowi wymiany, który pomaga zatrzymać wszelkie kłopotliwe konwersje lub korzystanie z usług zewnętrznych. Te dwie funkcje sprawiają, że jest dostępny dla tych, którzy nie chcą przejmować się kursami wymiany i konwersjami.

blockchain.info

Użytkownicy portfeli na smartfony będą mile zaskoczeni funkcją szybkiego parowania, która autoryzuje aplikację na telefonie. Wystarczy zeskanować kod QR przeglądarki, aby zalogować się do aplikacji. Wystarczy, że dodasz kod PIN i jesteś daleko.

Otrzymywanie środków przez przeglądarkę było w porządku, chociaż znalezienie kodu QR adresu publicznego zajęło mi kilka sekund. Lubię, gdy są ładne i przygotowane na szybkie płatności i brak błędów. Jest to z pewnością coś, co jest ważne, jeśli oczekujemy, że Bitcoin będzie częściej używany w życiu codziennym.

Idealnym małym pomocnikiem dla nowych użytkowników jest wyskakujące okienko, które wita Cię przy pierwszym wylogowaniu. Zaleca ustawienie klucza odzyskiwania kopii zapasowej, zanim cokolwiek stracisz. Jest to szczególnie przydatne, nawet jeśli jest tylko małym przypomnieniem, aby zwolnić i zachować ostrożność.

Wylogowanie z Blockchain

Wniosek

Jeśli chodzi o gorące portfele, Blockchain.info jest wszystkim, czego możesz potrzebować, ze zwykłymi funkcjami i zręczną prostą wydajnością. Zabezpieczenie portfela powinno być wystarczające dla małych sald i transakcji, ale prawdopodobnie lepiej spałbyś w nocy, przechowując większe ilości w portfelu sprzętowym. Musisz zaufać firmie, która nie zawsze jest mile widziana przez społeczność Bitcoin.

Każdy portfel ma swoje kompromisy. Jednak Blockchain.info to szybki, funkcjonalny portfel, który jest szybki w konfiguracji i łatwy w użyciu, co czyni go jednym z najlepszych portfeli internetowych na rynku.

(Zobacz polecane portfele Bitcoin i portfele Ethereum)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map