Recenzja i podręcznik użytkownika Bitfinex | CoinCentral

Recenzja Bitfinex

Bitfinex konsekwentnie ma najwyższy lub drugi co do wielkości dzienny wolumen obrotu ze wszystkich giełd kryptowalut i nie bez powodu. Platforma oferuje szeroki wybór monet z licznymi parami handlowymi, niskimi opłatami i solidnym interfejsem.

Niestety, jeśli mieszkasz w USA, możesz mieć pecha. Bitfinex niedawno podjął decyzję o zaprzestaniu świadczenia usług mieszkańcom USA i nie wydał żadnych oświadczeń, czy ta decyzja zostanie cofnięta.

W tym Recenzja Bitfinex, Omówię:

Recenzja Bitfinex: kluczowe informacje

Jak to działa

Plik Bitfinex interfejs może być nieco przytłaczający. Na głównym pulpicie nawigacyjnym dostępnych jest kilka opcji i kart, które mogą zmylić Cię, jeśli dopiero zaczynasz inwestować. Platforma najlepiej nadaje się dla traderów, którzy mają pewne doświadczenie.

Aby rozpocząć, musisz najpierw zasilić swoje konto. Kliknięcie przycisku „Wpłata” w prawym górnym rogu powoduje przejście do strony wpłaty. Tutaj możesz wybrać z listy kryptowalut do wpłaty.

Strona wpłat Bitfinex

Mając środki na koncie, możesz teraz rozpocząć handel. Wybierz parę, między którą chcesz wymienić, najeżdżając na przycisk „Handel”.

Opcje handlowe Bitfinex

Interfejs handlowy wyświetla kilka informacji analitycznych, takich jak wykres świecowy, graficzny arkusz zleceń i najnowsze dane handlowe. Możesz składać proste zlecenia typu limit, market i stop, a także bardziej zaawansowane zlecenia stop-limit, trailing stop oraz fill or kill. Możesz także handlować z depozytem zabezpieczającym, chociaż zdecydowanie odradzam robienie tego, chyba że jesteś doświadczonym traderem. Handel z depozytem zabezpieczającym wnosi dodatkowy poziom ryzyka do już ryzykownego charakteru inwestowania w kryptowaluty.

Pulpit nawigacyjny Bitfinex

Opłaty handlowe

Podobnie jak w przypadku większości giełd, opłaty handlowe na Bitfinex są różne dla każdej transakcji i są określane przez harmonogram opłat. Dwa czynniki używane do obliczania opłaty to:

 1. Wolumen obrotu w ciągu ostatnich 30 dni
 2. Status twórcy / biorcy

Aby zostać producentem, musisz dodać płynność do arkusza zamówień, składając zamówienie powyżej ceny giełdowej w przypadku sprzedaży lub poniżej ceny giełdowej w przypadku zakupu. Przyjmujący postępują odwrotnie – wypełniają zamówienie, które jest już w książce zamówień.

Bitfinex opłaty producenta wahają się od 0,0% do 0,1% podczas, gdy prowizje takera wahają się od 0,1% do 0,2%.

Wszystkie depozyty kryptowalut są bezpłatne, ale wpłaty za pośrednictwem przelew bankowy jest obciążony opłatą w wysokości 0,1%. Opłaty za wypłatę (wymienione tutaj) różnią się w zależności od waluty.

Dostępne kryptowaluty

Bitfinex ma kilka dostępnych monet, które są sparowane z Dolary amerykańskie, Bitcoin i Ethereum do handlu. Dostępne monety to:

 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • Zcash
 • Monero
 • Dziarskość
 • Marszczyć
 • IOTA (Bitfinex to jedna z zaledwie dwóch głównych giełd, które pozwalają na zakup IOTA)
 • EOS
 • Santiment
 • OmiseGo
 • Bcash
 • NEO
 • ETP
 • QTUM
 • Aventus
 • Eidoo
 • Bitcoin Gold

Aby pomóc niedoświadczonym handlowcom, Bitfinex zapewnia rozszerzenie Przegląd każdej monety dostępnej na giełdzie. Firma jest stale opiniowanie i weryfikacja monet do dodania do giełdy, więc jeśli nie możesz znaleźć monety, której szukasz dzisiaj, sprawdź ponownie za kilka tygodni, aby sprawdzić, czy została dodana.

Limity transferowe

W Bitfinex nie ma żadnych limitów wpłat ani wypłat a kilku inwestorów na różnych forach stwierdziło, że nie mieli problemów z limitami.

Kryptowaluta wypłaty mogą zająć do 12 godzin ale mając pewne funkcje bezpieczeństwa konfiguracja na Twoim koncie może przyspieszyć ten proces. Jeśli nie masz włączonego uwierzytelniania dwuskładnikowego, każda wypłata, której dokonujesz, jest ręcznie sprawdzana i może potrwać jeszcze dłużej.

Zaufanie firmy

Należy do i jest zarządzany przez iFinex, Inc., Bitfinex jest jednym z największe platformy handlu kryptowalutami. Giełda powstała w 2012 roku i obecnie ma siedzibę w Hongkongu.

W 2016 roku a naruszenie bezpieczeństwa spowodował kradzież bitcoinów o wartości 72 milionów dolarów z kont na giełdzie. Aby spłacić fundusze, firma wydała klientom, których to dotyczy, tokeny BFX, które były warte 1 USD każdy i reprezentowały kwotę, którą stracił każdy inwestor. Z biegiem czasu odkupili te tokeny i zakończyli ich odkupywanie w kwietniu 2017 r.

Ogólnie rzecz biorąc, Bitfinex ma zaufanie społeczności, ale ich decyzja przerwać świadczenie usługi dla swoich klientów w USA spowodowało, że wielu handlowców zaczęło szukać alternatyw.

Bezpieczeństwo funduszu

Bitfinex wykonuje niesamowitą robotę, wyjaśniając polityki bezpieczeństwa w celu ochrony zarówno Twojego konta, jak i środków.

Aby dodatkowo zabezpieczyć swoje konto, możesz włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe wzmocniony przez uniwersalny 2 czynnik otwarty standard uwierzytelniania. Giełda korzysta również z narzędzi weryfikacyjnych, takich jak Wykrywanie adresu IP i alerty o złośliwej aktywności aby upewnić się, że „naprawdę jesteś sobą” podczas logowania.

Tylko 0,5% aktywów kryptograficznych jest przechowywanych online do utrzymania codziennych operacji. Pozostała większość jest przechowywana offline w zimnych portfelach poza zasięgiem hakerów. Co więcej, zimne portfele wymagają ręcznego uwierzytelnienia przez kilku członków zespołu zarządzającego, aby portfele były dostępne.

Obsługa klienta

Obszar obsługi klienta w Bitfinex jest imponujący. Firma posiada całość Centrum pomocy poświęcony odpowiadaniu na wszelkie typowe pytania, które możesz mieć. Sekcje w centrum pomocy obejmują wszystko, od „Pierwsze kroki” i „Bezpieczeństwo” po „Przegląd walut” i „Typy zamówień”.

Jeśli masz problemy z kontem lub nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie w centrum pomocy, możesz przesłać zgłoszenie do pomocy e-mailem. Jednak podobnie jak wiele innych giełd Bitfinex jest powszechnie krytykowany za długi czas odpowiedzi na te zgłoszenia.

Wniosek

Jeśli jesteś doświadczonym traderem, który czuje się swobodnie w zakresie wykresów świecowych, ksiąg zleceń i handlu na marży, Bitfinex może być dla Ciebie świetną opcją. Platforma oferuje szeroką gamę monet (nawet takich jak IOTA, które nie są notowane na wielu innych giełdach) z niskimi opłatami transakcyjnymi.

Niestety taka wymiana jest ograniczone do mieszkańców spoza USA obecnie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map