Recenzja Bitit Exchange | Czy to jest odpowiednie dla Ciebie?

Bitit to plik Francuska platforma wymiany który został założony w 2015 roku przez trzech przyjaciół i entuzjastów kryptowalut. Podczas gdy giełdy kryptowalut, takie jak Binance, są często skierowane do handlowców, Bitit bardzo wyraźnie celuje w nowicjuszy w dziedzinie kryptografii. Usługa ma na celu ułatwienie każdemu zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej lub różnych innych metod płatności.

W tej recenzji Bitit przyglądamy się funkcjom i podajemy nasz ogólny werdykt platformy Bitit.

Klucz informacyjny

Przegląd

Chociaż „wymiana” to jedyne słowo, które musimy opisać Bitit, nie jest to typowa wymiana, jak Coinbase czy Bitstamp. Bitit to po prostu usługa wymiany walut na kryptowaluty, która umożliwia kupowanie kryptowalut i wpłacanie środków do własnego portfela. Nie oferuje usługi wymiany kryptowaluty na kryptowalutę i nie można jej użyć do sprzedaży swojej kryptowaluty.

Na tym etapie większość doświadczonych entuzjastów kryptowalut prawdopodobnie drapie się po głowach i zastanawia się: „Ale po co w takim razie?” Ważne jest, aby zrozumieć, że Bitit nie jest skierowany do doświadczonych entuzjastów kryptowalut. Usilnie próbuje ugruntować swoją pozycję jako platforma, która otwiera świat kryptowalut na nowych uczestników, nawet tych, którzy w innym przypadku nie mieliby do niego dostępu.

W tym celu Bitit stara się, aby był jak najłatwiejszy w użyciu. Według firmowego bloga, jego celem jest jak najwięcej lokalnych walut i języków, aby poszerzyć sieć o potencjalnych nowych użytkowników kryptowalut.

Firma pracuje również nad integracją z różnymi dostawcami płatności, aby umożliwić łatwiejsze płatności gotówkowe w krajach, które nie mają dużej bazy użytkowników kart kredytowych. Bitit oferuje nawet karty podarunkowe, więc możesz dać swojej babci możliwość zakupu własnych bitcoinów na Bitit jako prezent na Boże Narodzenie, jeśli chcesz.

Punkt klejenia

Kiedy już zrozumiesz pomysł skierowania głównego nurtu na punkt wejścia do kryptowalut, bardziej sensowne będzie, że Bitit nie oferuje pełnych usług wymiany. Ale natknęliśmy się na jeden duży punkt sporny w logice modelu biznesowego Bitit.

Bitit nie przechowuje żadnych funduszy kryptograficznych na swojej platformie. Użytkownicy muszą mieć własne adresy portfeli, aby kupować kryptowaluty na Bitit. Ich strona internetowa poleca Ledger Nano S ze względów bezpieczeństwa, który jest niewątpliwie świetnym portfelem używanym przez wielu. Poza tym wszyscy wiemy, że przechowywanie kryptowalut na giełdzie jest ogólnie złym pomysłem.

Kiedy jednak dasz babci jej kartę podarunkową Bitit, czy naprawdę widzisz, jak spędza resztę Bożego Narodzenia na przeglądaniu Amazon w poszukiwaniu Ledger Nano S, a następnie konfigurowaniu jej samodzielnie? Nie, my też. Spójrzmy prawdzie w oczy, większość ludzi, którzy są nowicjuszami w kryptowalutach, w końcu zostawia swoje monety na giełdzie przez jakiś czas, dopóki nie przeczytają wystarczająco dużo, aby zdać sobie sprawę, że to zły pomysł.

Chociaż nasz przykład babci może być naciągany, Bitit twierdzi, że pracuje nad otwarciem kryptowaluty dla użytkowników w krajach rozwijających się. Ten cel jest godny pochwały, jednak użytkownicy potrzebują konfiguracji zewnętrznego portfela niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Oferowanie Ledger Nano S jako jedynej rekomendacji portfela, który nie jest tanim sprzętem i nie ma pikniku dla zupełnie nowicjusza, nadal wydaje się być bardziej barierą niż bodźcem.


Korzystanie z platformy Bitit

W każdym razie odłóżmy to wszystko na chwilę i wyobraźmy sobie, że jesteś naszym hipotetycznym krypto noobem. Oczywiście jesteś o wiele bardziej obeznany z technologią niż babcia. Weszliście na stronę Bitit, by rzucić okiem na stronę i zdaliście sobie sprawę, że potrzebujesz portfela. Przygotowałeś już jeden dla siebie, a teraz jesteś na miejscu, ściskając nowy adres portfela, gotowy na pierwszy wypad do kryptowaluty za pomocą platformy Bitit.

Tworzenie konta

Jest to łatwe, zwłaszcza dla doświadczonego teraz górnego portfela, takiego jak Ty. Wchodzisz na stronę Bitit, wpisujesz podstawowe dane, w tym imię i nazwisko, adres, numer telefonu, datę urodzenia, adres e-mail i hasło. Następnie potwierdź swoje konto, korzystając z wiadomości e-mail wysłanej przez Bitit.

W obecnym stanie rzeczy nie ma dostępnej aplikacji Bitit, więc wszystko odbywa się za pośrednictwem strony internetowej.

Weryfikacja

Aby faktycznie kupić kryptowalutę, musisz przejść proces weryfikacji. Ten proces polega na przesłaniu skanu paszportu, wraz z selfie, na którym trzymasz hasło i kartką papieru z napisem „Bitit”.

Proces weryfikacji może zająć kilka dni.

Opcje płatności

Przynajmniej na naszym zarejestrowanym koncie w Wielkiej Brytanii mogliśmy wybrać tylko płatność kartą kredytową, kuponami płatniczymi Neosurf lub Cashlib lub kartą podarunkową Bitit.

Dostępne monety

Poniżej przedstawiono zakres monet dostępnych do kupienia na Bitit:

Dostępność Bitit Coin

Zakres monet, które możesz kupić na Bitit

Opłaty

Jako noob prawdopodobnie nie wiesz zbyt wiele o opłatach. I to dobrze, bo za chwilę zapłacisz cenę za wygodną jazdę, z której do tej pory korzystałeś (niezależnie od biegłości konfiguracji portfela).

Bitit pobiera wysoką opłatę w wysokości 6,9% od wszystkich zakupów kartą kredytową. Jeśli korzystasz z usługi bonów płatniczych, może wzrosnąć do oszałamiającego 11,9%. Ta opłata wydaje się obowiązywać niezależnie od wartości transakcji. Ten rodzaj opłaty ryczałtowej różni się od innych giełd przyjaznych nowicjuszom, takich jak Coinbase, która pobiera duże opłaty jako procent transakcji o niskiej wartości, ale opłaty stają się stopniowo niższe w przypadku zakupów o wyższej wartości.

Opłaty bititowe

Nie płaczę, ty płaczesz. Właściwie to płaczę.

Limity

W przypadku karty kredytowej Bitit ogranicza wymianę do maksymalnej wartości 1500 EUR (około 1700 USD) tygodniowo. Korzystając z kuponu płatniczego lub opcji karty podarunkowej, zwiększa się to do 2500 USD tygodniowo.

Prawdopodobnie już wiesz, że najlepszą opcją jest skorzystanie z karty kredytowej, aby kupić token podarunkowy Bitit. Następnie możesz tego użyć, aby dokonać zakupów kryptowalut, korzystając z niższych opłat i wyższych limitów zakupów.

Bezpieczeństwo

Bitit jest zgodny ze standardem bezpieczeństwa danych dotyczących kart płatniczych, co oznacza, że ​​dane Twojej karty kredytowej są bezpieczne na stronie internetowej Bitit.

Ponieważ przechowujesz swoje zakupy kryptowalut we własnym portfelu, bezpieczeństwo twoich monet zależy od bezpieczeństwa twojego portfela, a nie od giełdy Bitit.

Zaufanie

Ogólnie opinie użytkowników Bitit są raczej pozytywne. Większość skarg dotyczy zamrożonych transakcji, ale wydaje się, że nie zgłoszono żadnych poważnych problemów.

Obsługa klienta

Witryna Bitit ma obszerny plik Wsparcie sekcja zawierająca szeroką gamę pytań, które powinny odpowiedzieć na większość problemów użytkowników. W przypadku jakichkolwiek problemów, których nie można rozwiązać za pomocą sekcji pomocy, na stronie znajduje się formularz kontaktowy.

Podsumowanie

Bitit z pewnością osiągnął swój cel, jakim jest łatwość użycia. Interfejs jest przejrzysty i intuicyjny. Dla początkującego może to być jedna z najlepszych opcji, ale tylko wtedy, gdy wspomniany początkujący z przyjemnością odejdzie i przejdzie przez proces zakładania własnego portfela.

Biorąc pod uwagę wysokie opłaty, jest mało prawdopodobne, aby Bitit spodobał się jakimkolwiek doświadczonym handlowcom lub inwestorom kryptowalut. W końcu niskie opłaty to jedna z atrakcji radzenia sobie z kryptowalutami.

Naszym zdaniem, jeśli Bitit naprawdę chce zdobyć rynek dla początkujących w kryptowalutach bez oferowania własnego portfela, to jest jedna rzecz, którą może zrobić. Chociaż w pełni opowiadamy się za bezpieczeństwem portfela sprzętowego w celu zapewnienia bezpieczeństwa monet, zalecanie początkującym użytkownikom zakupu portfela sprzętowego od razu nie jest zachęcające, zwłaszcza jeśli kosztuje to więcej niż wartość ich pierwszej inwestycji.

Dlatego po prostu przedstawienie zaleceń dotyczących alternatywnych portfeli do przechowywania z gorącą pamięcią, bardziej odpowiednich dla początkujących, takich jak Jaxx lub MyEtherWallet, byłoby prostym sposobem, aby Bitit stał się bardziej przyjazny dla początkujących.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map