Porównanie wymiany Bittrex i Bitfinex

Bittrex vs Bitfinex

Bittrex vs Bitfinex: Powszechnie w porównaniu do Binance, Bittrex i Bitfinex to solidna wymiana dla inwestorów, którzy mają teraz pewne doświadczenie handlowe na swoim koncie.

Oferują liczne pary handlowe z niskimi opłatami, co czyni ich idealnymi kandydatami, jeśli chcesz zainwestować w alternatywne monety (altcoiny). Chociaż giełdy mają podobny charakter, nadal mają pewne różnice, które mogą spowodować, że wybierzesz jedną z nich.

W tym porównaniu Bittrex vs Bitfinex zagłębimy się we wszystko, co musisz wiedzieć o każdej giełdzie, abyś mógł śmiało zdecydować, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

UWAGA: Bitfinex niedawno usunął dostęp do kont w Stanach Zjednoczonych. Jeśli więc jesteś obywatelem USA, nie będziesz mógł handlować na platformie.

Zbadamy:

Kluczowe informacje Bittrex vs Bitfinex

Metody finansowania

Bittrex i Binance korzystają z tych samych metod finansowania twojego konta – przelewy bankowe i kryptowaluta.

Przelewy bankowe na Bittrex muszą przekraczać 100 000 USD i możesz ich użyć tylko do zakupu Bitcoin, Ethereum lub Tether. Możesz wpłacić dowolna kryptowaluta obsługiwany przez Bittrex.

W przeciwieństwie do Bittrex, Bitfinex nie ma minimum dla przelewów bankowych. Podobnie jak Bittrex, możesz zdeponować dowolną kryptowalutę obsługiwaną przez giełdę.

Berło

Interfejs wymiany Bittrex jest znacznie prostszy niż ten w Bitfinex. Bittrex w przejrzysty sposób umieszcza wykres świecowy, głębokości wolumenu i książki zamówień bezpośrednio wokół pola wprowadzania, aby złożyć zamówienie.

Wykresy interfejsu Bittrex


W Bittrex możesz składać zlecenia rynkowe, limitowane i / lub warunkowe.

Sekcja zamawiania interfejsów Bittrex

Bitfinex umieszcza również wykresy handlowe i informacje wspomniane wcześniej na tej samej stronie, na której składasz zamówienia; jednak układ jest bardziej zagmatwany.

Interfejs bitfinex

Oprócz regularnego handlu zleceniami rynkowymi, limitowanymi i innymi zleceniami warunkowymi, Bitfinex oferuje również handel z depozytem zabezpieczającym. Chociaż ta strategia handlowa może być lukratywna, wiąże się również z większym ryzykiem. Powinieneś handlować tylko z depozytem zabezpieczającym, jeśli jesteś doświadczonym traderem.

Opłaty handlowe

Bittrex pobiera opłatę za mieszkanie 0,25% opłaty we wszystkich branżach.

Bitfinex używa pliku harmonogram opłat handlowych aby obliczyć opłaty za każdą transakcję. Aby uzyskać tę liczbę, harmonogram wykorzystuje historię wolumenu obrotu w połączeniu ze statusem twórcy / przyjmującego. Jako twórca (inwestując w książki) będziesz płacić pomiędzy 0,00% do 0,10%. Podczas gdy jako przyjmujący (wypełniając zamówienie z książek), Twoja opłata wynosi pomiędzy 0,10% do 0,20%.

Jak widać, opłaty Bitfinex są zawsze niższe niż opłaty Bittrex. Chociaż może się to wydawać niewiele, ta różnica może naprawdę się sumować, jeśli planujesz handlować dużymi ilościami.

Dostępne kryptowaluty

Obie giełdy mają setki par handlowych, które najprawdopodobniej obejmują kryptowaluty, którymi chcesz się wymienić. Obejmuje to między innymi:

 • Bitcoin
 • EOS
 • Ethereum
 • Golem
 • NEO
 • tron
 • 0x

Możesz wyświetlić pełną listę obsługiwanych par handlowych tutaj dla Bittrex i tutaj dla Bitfinex.

Bitfinex dostaje tutaj niewielką wskazówkę, ponieważ oferuje kilka więcej par walutowych (USD, EUR, JPY, GBP) niż Bittrex.

Limity transferowe

Limity transferu Bittrex są bardziej rygorystyczne niż te, które znajdziesz w Bitfinex.

Bittrex nie ogranicza kwoty, którą możesz wpłacić na giełdę, ale musisz zapewnić weryfikację, aby wypłacić dowolne środki. Dzienne limity wypłat związane z każdym poziomem weryfikacji to:

 • Brak weryfikacji: 0 BTC
 • Weryfikacja podstawowa: ~ 0,4 BTC
 • Weryfikacja tożsamości (bez 2FA): 1 BTC
 • Weryfikacja tożsamości (z 2FA): 100 BTC

Bitfinex nie podaje żadnych limitów wpłat ani wypłat zarówno dla kryptowalut, jak i fiat, ale mają pewne wymagania weryfikacyjne dotyczące przelewów fiat. Aby przenieść dowolne fiat musisz podać:

 • Adres e-mail
 • Numer telefonu
 • Adres
 • Potwierdzenie adresu
 • Wiek
 • wyciąg bankowy
 • Dwa dokumenty tożsamości

To znacznie więcej informacji, niż żąda większość giełd podczas procesu weryfikacji tożsamości.

Zaufanie firmy

Bittrex ma nieco lepszą reputację niż Bitfinex w społeczności blockchain.

Ponieważ Bittrex jest obsługiwany z Seattle, platforma musi przestrzegać (czasami zbyt surowych) zasad i przepisów Stanów Zjednoczonych. Chociaż Bittrex musiał na krótko zatrzymać rejestrację nowych użytkowników po przeżywaniu przytłaczającego wzrostu pod koniec 2017 r., Platforma powraca teraz z pełną mocą dzięki eleganckiemu uaktualnieniu interfejsu użytkownika.

Zapytaj kilku traderów, a prawdopodobnie usłyszysz mieszankę opinii na temat Bitfinex. Wielu użytkowników nie miało żadnego problemu z platformą, ale kilka typowych skarg pojawia się w kółko. Niektórzy członkowie społeczności uważają, że Bitfinex nielegalnie drukuje Tether w celu rozwiązania własnych problemów z niewypłacalnością. Jednak nie zostało to jeszcze udowodnione. Inni handlowcy również zgłosili, że minimalna kwota potrzebna do wycofania się z platformy niesprawiedliwie blokuje fundusze mniejszych inwestorów.

Jeśli zaufanie jest dla Ciebie ważnym czynnikiem, Bittrex może być lepszym wyborem.

Bezpieczeństwo funduszu

Twoje fundusze są tak samo bezpieczne (jeśli nie bezpieczniejsze) na tych giełdach, jak na każdej innej platformie.

Zespół stojący za Bittrex ma wieloletnie doświadczenie w zakresie cyberbezpieczeństwa. Używają elastycznego portfela wielostopniowego, aby zabezpieczyć większość środków użytkowników offline. Ponadto wprowadzili uwierzytelnianie dwuskładnikowe na każdym ważnym etapie procesu handlowego.

Bitfinex przedstawia wiele z ich praktyki bezpieczeństwa na swojej stronie internetowej. Przechowują 99,5% środków platformy offline w portfelu z wieloma podpisami. Codziennie tworzą również kopie zapasowe bazy danych giełdy i bacznie obserwują wszelkie podejrzane działania handlowe.

Obsługa klienta

Obie giełdy borykały się z długim czasem odpowiedzi z powodu braku personelu w zespołach obsługi klienta, ale wygląda na to, że zmieniły tę sytuację.

Bittrex zrobił pisemne zobowiązanie aby rozwiązać dokładnie ten problem. Platforma zawiera teraz solidną stronę obsługi klienta z prostym systemem zgłoszeń i licznymi często zadawanymi pytaniami.

Bitfinex ma również dedykowaną sekcję obsługi klienta z typowymi pytaniami / odpowiedziami i obszarem do zgłaszania wszelkich problemów.

Bittrex vs Bitfinex Wniosek

Bittrex i Bitfinex są tak podobne, że nadal możesz mieć problemy z podjęciem decyzji.

Jeśli cenisz zaufanie społeczności i / lub prostotę, Bittrex może być lepszą opcją (chociaż ma wyższą cenę). Jeśli planujesz handlować dużymi wolumenami lub interesują Cię bardziej zaawansowane opcje handlowe, prawdopodobnie powinieneś dać Bitfinex próba.

(Zobacz pełną listę giełd kryptowalut CoinCentral)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map