Porównanie GDAX i Binance Exchange

GDAX vs Binance

GDAX kontra Binance: Dwie z największych platform wymiany w przestrzeni kryptowalut. GDAX jest zwykle pierwszym krokiem inwestora poza Coinbase, podczas gdy Binance to miejsce, w którym inwestorzy zwykle najpierw zanurzają palce w alternatywnej puli monet (altcoin).

Warto porównać te dwa rozwiązania, ale najlepiej byłoby, gdybyś pomyśleć, jak to zrobić używaj obu razem. GDAX to świetny fiat na rampie, na którym możesz wymienić, powiedzmy, dolary amerykańskie na podstawowe monety. Natomiast Binance służy wyłącznie do wymiany kryptowalut na kryptowaluty.

W tym porównaniu GDAX i Binance omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby zdecydować, która giełda jest najlepsza dla Twojej strategii handlowej.

Mamy zamiar zarysować:

Kluczowe informacje GDAX vs Binance

Metody finansowania

Masz kilka opcji zasilenia konta GDAX. Możesz wpłacić USD za pośrednictwem ACH, Przelew bankowy, lub nawet z twojego Portfel Coinbase. Wszystkie transfery z Coinbase są odczuwalne i natychmiastowe. Ponadto możesz zasilić swoje konto dowolną obsługiwaną kryptowalutą, która obecnie obejmuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash.

Binance ma tylko jedną metodę finansowania – kryptowaluta. Możesz zdeponować dowolną kryptowalutę oferowaną przez platformę. Zalecamy jednak trzymać się monet, które mają pary handlowe – Bitcoin, Ethereum, Binance Coin i Tether.

Berło

Interfejs GDAX jest nieco bardziej nastawiony na początkujących niż Binance, ale nadal oferuje solidne narzędzia do obsługi danych.

GDAX wygodnie umieszcza ważne wykresy, informacje z księgi zamówień i historię transakcji na tej samej stronie. Pozwala to na wykonanie analizy bez konieczności przełączania się między widokami. GDAX umożliwia również składanie wszystkich standardowych zleceń (rynkowe, limit, stop).

Pulpit nawigacyjny GDAX Bitcoin

Binance oferuje dwie opcje interfejsów handlowych: podstawową i zaawansowaną. Podstawowa różnica między nimi polega na tym, że widok zaawansowany ma więcej narzędzi do analizy technicznej. Podobnie jak GDAX, Binance pokazuje wszystkie istotne dane, wykresy i książki zamówień na tej samej stronie – aczkolwiek w nieco innym układzie.

Binance Zlokalizuj IOTA

Opłaty handlowe

GDAX używa harmonogram opłat handlowych do określenia opłat za każdą transakcję. Jeśli złożysz zamówienie na książki jako producent, nie wnosisz opłaty. Jeśli jednak wypełnisz zamówienie z książek, zapłacisz w dowolnym miejscu z 0,10% do 0,30% opłata transakcyjna. Im wyższy 30-dniowy wolumen obrotu, tym niższa opłata.

Opłata Binance wynosi 0,10% dla wszystkich branż. Jeśli jednak zapłacisz opłatę za pomocą Binance Coin (BNB), zmniejszy się ona o połowę.

Dostępne kryptowaluty

Obecnie GDAX oferuje tylko Bitcoin, Litecoin, Ethereum i Bitcoin Cash. Ogłosili, że wkrótce będą obsługiwać niektóre tokeny ERC20, ale nie określili, jakie będą te tokeny.

Na Binance możesz handlować za ponad 100 różnych monet i tokenów. Lista zawiera te same kryptowaluty co GDAX oraz:

 • ARKA
 • NIETOPERZ
 • ODROBINA
 • NANO
 • NEO
 • VeChain
 • Fale
 • O wiele więcej

Jeśli chcesz zdywersyfikować kilka różnych kryptowalut, Binance jest dla Ciebie.

Limity transferowe

W GDAX nie masz limitu wpłat na kryptowaluty lub przelewy bankowe. Twoja historia handlu, wiek konta i poziom weryfikacji określają Twój tygodniowy limit wpłat z ACH. Te wpłaty zwykle wpływają na konto w ciągu 3-5 dni roboczych, ale czasami mogą trwać do 7-10 dni kalendarzowych.

GDAX ma limit wypłat w wysokości 10 000 USD dziennie.

Binance jest znacznie mniej restrykcyjne, jeśli chodzi o limity transferów. Platforma nie ma limitu wpłat. Ale Twój dzienny limit wypłat jest następujący:

 • 2 BTC bez weryfikacji
 • 50 BTC z weryfikacją tożsamości

Zaufanie firmy

Obie te firmy cieszą się zaufaniem milionów traderów korzystających z ich platform.

GDAX, którego właścicielem i operatorem jest ta sama firma co Coinbase, ma siedzibę w San Francisco i przestrzega surowych przepisów rządu Stanów Zjednoczonych i SEC.

Binance to prawdopodobnie najbardziej przejrzysta giełda kryptowalut na rynku. Stale informują użytkowników o wszelkich problemach, które mają, a społeczność w zamian w przeważającej mierze wspiera firmę.

Bezpieczeństwo funduszu

Twoje fundusze w dolarach amerykańskich na GDAX są ubezpieczone przez FDIC do kwoty 250 000 USD. Ponadto giełda przechowuje większość środków kryptowalut offline w portfelach chłodni.

Binance nie jest tak szczery, jeśli chodzi o środki bezpieczeństwa. Jednak wymiana pokazała, że ​​poważnie traktują bezpieczeństwo funduszy. Podczas niedawnego ataku phishingowego / API Binance wstrzymał wypłaty związane z podejrzaną aktywnością, odwrócił złośliwe transakcje i zwrócił środki inwestorom, których atak dotknął.

Obsługa klienta

Chociaż wcześniej przytłoczony nagłym wzrostem liczby użytkowników pod koniec 2017 r., Obsługa klienta na obu platformach wydaje się poprawiać.

GDAX dodał linię telefoniczną obsługi klienta, aby uzupełnić ich normalny system zgłoszeń do pomocy technicznej. Giełda zawiera również długą listę pomocnych często zadawanych pytań.

Binance szybko eliminuje listę problemów z obsługą pralni, a zespół komunikuje się w mediach społecznościowych, odpowiadając na wszelkie dodatkowe pytania, które możesz mieć.

Wniosek GDAX vs Binance

GDAX i Binance są doskonałe w tym, w czym się specjalizują. GDAX to łatwa w użyciu brama fiat z niskimi opłatami, podczas gdy Binance wykorzystuje najwyższej klasy silnik handlowy, który oferuje setki par handlowych przy minimalnych opłatach.

Wielu inwestorów decyduje się najpierw na zakup Bitcoin lub Ethereum z fiat on GDAX przed przekazaniem tych środków do Binance. Stamtąd możesz łatwo wymienić te kryptowaluty na inne altcoiny. Synergiczne właściwości między dwiema giełdami zapewniają niedrogie i proste doświadczenie handlowe.

(Zobacz pełną listę recenzji kryptowalut w CoinCentral)

Więcej porównań GDAX

 • GDAX vs Bittrex
 • GDAX vs Gemini
 • GDAX kontra Kraken
 • GDAX vs Poloniex

Więcej porównań Binance

 • Binance vs Coinbase
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map