Najlepsze w pełni anonimowe opcje portfela Bitcoin | CoinCentral

Najlepsze anonimowe portfele Bitcoin

Więc w końcu zdecydowałeś zdjąć swoje bitcoiny z giełdy i przechowywać je w portfelu. Mądry ruch.

Przechowywanie kryptowaluty w portfelu minimalizuje ryzyko kradzieży środków przez hakerów, którzy często atakują giełdy w celu ich psot.

Jako dodatkową warstwę bezpieczeństwa, przy wyborze portfela należy również wziąć pod uwagę prywatność. Wiele osób utożsamia pragnienie prywatności. Korzystanie z anonimowego portfela oddziela Twoje dane osobowe od funduszy, uniemożliwiając innym śledzenie Cię w celu uzyskania kawałka tego słodkiego, kryptowalutowego ciasta.

Zaskakujące jest, że na rynku nie ma wielu portfeli, które koncentrują się na utrzymaniu anonimowości.

W tym artykule przedstawię cztery najlepsze opcje, abyś mógł znaleźć taką, która będzie dla Ciebie najlepsza.

UWAGA: Ponieważ Bitcoin jest w zasadzie księgą publiczną, nie ma sposobu, aby pozostać w 100% anonimowym. Jeśli zależy Ci na całkowitej prywatności, warto sprawdzić inne monety, takie jak Monero czy Verge.

Samourai

Samourai to jeden z najnowszych dostępnych anonimowych portfeli. Niestety produkt jest obecnie tylko w wersji alfa i możesz go używać tylko wtedy, gdy masz telefon z Androidem. Jak na portfel, którego głównym celem jest prywatność, Samourai nadal ma świetny design. Interfejs jest prosty i możesz wykonywać wiele funkcji za pośrednictwem wiadomości SMS.

Za każdym razem, gdy otrzymujesz bitcoiny, portfel tworzy nowy adres, aby nikt nie śledził twoich nawyków zakupowych. Samourai powiadamia również o wielokrotnym wysyłaniu bitcoinów na ten sam adres, aby powstrzymać niezamierzone ponowne wykorzystanie adresu. Portfel zawiera również inne typowe funkcje prywatności, takie jak Obsługa Tor i VPN, jak również zaciemnianie łańcucha bloków.

Portfel Bitcoin Samourai

Aby zwiększyć anonimowość w telefonie, Samourai ma również rozszerzenie Tryb ukrycia. Ta fajna funkcja ukrywa portfel na ekranie głównym, programie uruchamiającym, liście aplikacji i ostatnich aplikacjach. Jedynym sposobem na wyświetlenie portfela jest wywołanie tajnego kodu PIN. To jest coś na poziomie szpiegowskim.

Wniosek: Jeśli Samourai może spełnić wszystko, co obiecuje, z łatwością będzie to jeden z najlepszych anonimowych portfeli oprogramowania. Wprowadzili kilka warstw prywatności do usługi, dzięki czemu otrzymujesz łatwy w użyciu portfel, który nie wymaga dodatkowej konfiguracji ani wtyczek.


Electrum on Tails OS

Elektron powstał w 2011 roku i jest jeden z najbardziej zaufanych portfeli oprogramowania w przestrzeni kryptowalut.

Kilku członków społeczności zaleca używanie tego portfela na System operacyjny Tails (OS), aby zapewnić Ci anonimowość. Uruchomienie tego portfela w Tails kieruje cały ruch przez Tor – sieć anonimowości, która praktycznie uniemożliwia śledzenie Twojej aktywności.

Nie musisz podawać żadnych danych osobowych, aby skonfigurować portfel Electrum.

Jedynym możliwym sposobem, w jaki ktoś może powiązać Cię z Twoimi transakcjami i saldami portfela, jest rozpowszechnianie publicznych adresów, których używasz.

Electrum generuje również nowe adresy dla każdej transakcji, dopóki nie osiągniesz limitu luki – domyślnie ustawionego na 20. Po osiągnięciu tego limitu nadal będzie można generować nowe adresy ręcznie, wpisując skrypt w konsoli poleceń. Uważaj jednak, ponieważ wszystkie adresy generowane poza limitem przerwy nie zostaną automatycznie odzyskane z nasion. Aby je odzyskać, musisz zwiększyć limit przerw lub utworzyć nowe adresy, aż zostaną znalezione używane.

Jeśli planujesz lub już używasz portfela sprzętowego, możesz go używać w połączeniu z Electrum. Portfel obsługuje wtyczki innych firm do popularnych portfeli sprzętowych, a także usługi z wieloma podpisami.

Wniosek: Electrum cieszy się zaufaniem społeczności i zapewnia wysoki poziom anonimowości.

To darmowy portfel jest świetną opcją dla użytkowników, którzy nie boją się obsługi alternatywnych systemów operacyjnych i używania wiersza poleceń. Jeśli te rzeczy Cię onieśmielają, polecam skorzystanie z prostszego rozwiązania.

BitLox

BitLox to portfel sprzętowy bitcoin z zestawem prywatności zaprojektowanym w celu zapewnienia Twojej anonimowości. Sprzęt jest w stanie utrzymać ponad 100 portfeli z możliwością tworzenia miliony adresów dla każdego portfela. Nie musisz się martwić o ponowne użycie adresów z pozornie nieskończoną liczbą kombinacji portfela i adresów.

BitLox używa ukrytych portfeli z danymi, których nie da się odróżnić od losowych bajtów, aby zapewnić kolejną warstwę prywatności i zapewnić wiarygodne zaprzeczenie. Portfel zabezpiecza również podpisy Twoich transakcji za pomocą pliku Prawdziwy generator liczb losowych z certyfikatem NIST. W razie potrzeby możesz wprowadzić awaryjny kod PIN, aby usunąć wszystkie dane użytkownika z urządzenia.

Zestaw BitLox Extreme Privacy

Plik Ekstremalny zestaw prywatności oferowany przez BitLox dodatkowo zawiera magazyn USB klasy wojskowej z preinstalowanym systemem operacyjnym Tails. Dzięki temu możesz anonimowo wysyłać i odbierać fundusze przez sieć Tor, używając ich narzędzia internetowego kompatybilnego z Tor.

Wniosek: Jeśli interesuje Cię bezpieczny, prywatny portfel sprzętowy, BitLox to świetna opcja. Chociaż droższy niż jego konkurenci (Extreme Privacy Set to 198 USD), produkt ma unikalne funkcje prywatności, których inne portfele sprzętowe po prostu nie zawierają.

Darkwallet

Darkwallet został zaprojektowany specjalnie, aby korzystanie z bitcoinów było jak najbardziej prywatne. Ich strona internetowa podaje, że portfel jest w pierwszej publicznej wersji beta, ale ich Strona GitHub twierdzi, że produkt jest tylko w wersji alfa. Ich repozytorium GitHub również nie miało zobowiązania od ponad roku, co powoduje, że wierzę, że ten projekt jest martwy w wodzie.

Portfel jest dostępne tylko jako wtyczka Google Chrome ale obejmuje takie funkcje, jak obsługa multisig i escrow. Aby Twoje transakcje były jak najbardziej anonimowe, Darkwallet korzysta z kombinacji ukrytych płatności i CoinJoin kompresja.

Podobnie jak większość innych anonimowych portfeli, Darkwallet generuje nowy adres publiczny dla każdej dokonywanej transakcji.

OSTRZEŻENIE: Kilku użytkowników zgłosiło, że chociaż portfel działa, jest pełen błędów. Ponadto transakcje za pośrednictwem Darkwallet często trwają znacznie dłużej niż zwykłe transakcje w sieci bitcoin.

Wniosek: polecam przeciwko używając Darkwallet. Ograniczone informacje na ich stronie internetowej i nieaktywnej stronie GitHub są powodem do niepokoju. Deweloperzy twierdzą nawet, że „korzystanie z portfela w ogóle nie jest bezpieczne”. To zwykle nie jest dobry znak.

(Sprawdź naszą pełną listę zalecanych opcji portfela Bitcoin i portfela Ethereum)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map