Co to jest Celsius Network | Konta odsetkowe w kryptowalutach i przegląd pożyczek

Konta odsetkowe w kryptowalutach i programy pożyczkowe są teraz wściekłością w przestrzeni blockchain. Zastępując chciwych pośredników, firmy te umożliwiają oprocentowane konta kryptowalutowe i pożyczki o niskich opłatach, które wykorzystują kryptowalutę jako zabezpieczenie.

W ten sposób mogą oferować wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych i oprocentowanie pożyczek, które są na ogół niższe niż tradycyjne alternatywy. Platformy takie jak Celsjusz znacznie wzrosły, ponieważ pozwalają użytkownikom zarabiać znaczny pasywny dochód z zasobów kryptograficznych, szczególnie w porównaniu do oprocentowania rachunków oszczędnościowych opartych na fiducjach.

Obecnie jedną z najpopularniejszych platform pożyczkowych kryptowalut jest Celsius Network. W tej recenzji omawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o platformie, abyś mógł podjąć świadomą decyzję, czy jest ona odpowiednia dla Ciebie. Przechodzimy:

Możesz także obejrzeć nasz najnowszy wywiad z założycielem Alexem Mashinsky.

Co to jest Celsius Network?

Celsius Network to aplikacja do wypożyczania kryptowalut dostępna na Urządzenia z systemem Android i iOS.

Podobnie jak w przypadku wpłacania pieniędzy na konto oszczędnościowe, przechowywanie kryptowalut w stopniach Celsjusza co tydzień generuje odsetki od Twoich zasobów. Założenie jest stosunkowo proste:

  1. Wpłacasz kryptowalutę do aplikacji Celsius.
  2. Firma pożycza następnie te środki kredytobiorcom detalicznym i instytucjonalnym.
  3. W każdy poniedziałek otrzymujesz płatność z przychodów, które Celsius uzyskuje z tych pożyczek i innych działań. Zespół Celsius może pochwalić się rzwrot 80% przychodów firmy użytkownikom.

Funkcjonalność aplikacji wykracza jednak daleko poza zwykłe płatności odsetek.

Z drugiej strony pożyczki są również dostępne za pośrednictwem Celsjusza. Stawiając kryptowalutę jako zabezpieczenie, możesz wykupić pożyczki gotówkowe (lub stablecoin) na różnych warunkach. W przeciwieństwie do większości tradycyjnych usług pożyczkowych, pożyczki Celsius nie wymagają sprawdzania zdolności kredytowej i zwykle udzielają zgody w ciągu kilku minut.


Porównanie stóp procentowych (źródło: Celsjusz)

Chociaż Celsius Network nie jest portfelem jako takim, obejmuje możliwość wysyłania i odbierania obsługiwanej kryptowaluty za pośrednictwem CelPay. CelPay nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych i umożliwia wysyłanie kryptowalut za pośrednictwem łącza, wiadomości lub bezpośrednio w aplikacji.

Czy korzystanie z sieci Celsius Network jest bezpieczne?

Tak, korzystanie z Celsius Network jest bezpieczne.

Firma została założona w 2017 roku przez Alexa Mashinsky’ego (CEO) i Daniela Leona (założyciela i COO). Mashinsky jest znany ze swojej pracy w zakresie świadczenia usług telefonii komórkowej i bezpłatnego WiFi w metrze w Nowym Jorku, włączania WiFI na lotach w USA i tworzenia Voice over IP (VoIP). Leon ma za sobą udaną karierę jako przedsiębiorca społeczny, będąc liderem w kilku organizacjach, w tym Atlis Labs, Beyon3D i GroundLink.

Do tej pory Celsius Network obsługuje ponad 101 000 użytkowników na całym świecie zawierający aktywa o wartości ponad 730 mln USD. Dodatkowo platforma ułatwiła prawie 5,5 mld USD udzielonych pożyczek (około 8,2 mld USD po dzisiejszych cenach BTC). Firma wypłaciła 12 milionów dolarów z tytułu odsetek,

Należy jednak pamiętać, że Celsius Network to powiernicza platforma portfela. Tak więc firma utrzymuje kontrolę nad kluczami do każdego z Twoich portfeli kryptowalut. Chociaż dla większości ludzi ten fakt nie powinien być przełomem, warto o tym wiedzieć.

Czy możesz zarabiać pieniądze z Celsius Network?

Celsius Network daje Ci możliwość zarabiania pasywnego dochodu z zasobów kryptowalut, ale jest kilka informacji, o których powinieneś wiedzieć.

Podstawowym sposobem zarabiania pieniędzy w Celsius Network jest otrzymywanie odsetek w twoich gospodarstwach. Aby wziąć udział, wystarczy wpłacić kryptowalutę do portfela Celsjusza. Gdy to zrobisz, w każdy poniedziałek będziesz otrzymywać odsetki do swojego portfela. Możesz wybrać, czy będziesz otrzymywać te płatności w podobnym rodzaju czy w CEL (natywny token Celsjusza).

Stopy procentowe sieci Celsius

Celsius Network oferuje konkurencyjne APR dla kilku kryptowalut.

Oprócz tradycyjnych odsetek od kryptowalut, Celsius Network oferuje również możliwość zarabiania na odsetkach na złocie. Jednak zamiast prawdziwego złota Celsius wykorzystuje token XAUt i ERC-20 ze złotym podkładem.

Roczne stopy procentowe zmieniają się co tydzień, a także od monety do monety. Jednak wydaje się, że generalnie mieszczą się one w przedziale od 3,00% do 11,00%. Dodatkowo, wybierając opcję otrzymywania odsetek w CEL, otrzymasz wyższy zwrot. Należy zauważyć, że opcja „Zarabiaj w CEL” nie jest obecnie dostępna dla użytkowników z USA.

Ważne ostrzeżenie: Obecnie Celsius Network nie zapewnia żadnego ubezpieczenia Twoich depozytów. Jeśli na przykład firma padnie ofiarą włamania, istnieje możliwość, że stracisz swoje środki.

Jakie kryptowaluty są dostępne na platformie?

Celsius Network płaci odsetki za szeroką gamę kryptowalut. Dostępne opcje (ale nie są do nich ograniczone):

  • Żeton Celsjusza (CEL)
  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Ripple (XRP)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • EOS (EOS)
  • I wiele stablecoinów.

Możesz również kupić BTC, ETH, XRP, BCH, LTC i XLM bezpośrednio w aplikacji.

Aplikacja Celsius Network

Aplikacja Celsius obsługuje szeroką gamę kryptowalut.

Jak wygląda obsługa klienta?

Witryna Celsius Network zawiera dedykowany plik Centrum pomocy które powinny odpowiedzieć na wszelkie Twoje pytania. Zawiera często zadawane pytania dotyczące wpłat, wypłat i bezpieczeństwa, a także kilku innych tematów.

Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz w Centrum pomocy, możesz również przesłać prośbę o pomoc, w której przedstawiciel Celsius skontaktuje się z Tobą pocztą e-mail.

Czy powinieneś używać Celsius Network?

W końcu decyzja i odpowiedzialność za prawidłowe użytkowanie Celsius Network zależy od Ciebie i tylko Ciebie. W porównaniu z innymi platformami pożyczek kryptograficznych, Celsius oferuje jedne z najlepszych stóp procentowych w branży – zarówno dla deponentów, jak i pożyczkobiorców.

Lista stablecoinów Celsjusza i ich RRSO. (Źródło: stopnie Celsjusza)

Każdy posiadacz kryptowaluty odniesie korzyści z wysokich stóp procentowych, pod warunkiem, że jego kwota główna jest bezpieczna. Zarabianie w górę o 11% na depozytach stablecoin może być niezwykle atrakcyjne dla każdego inwestora, szczególnie w niepewnych czasach. Celsius jest liderem pakietu oprocentowanych kont kryptowalutowych i platform pożyczkowych, kategorii z innymi legalnymi graczami, takimi jak BlockFi.

Chociaż Celsius technicznie przechowuje twoje klucze kryptograficzne i brakuje mu tradycyjnych bankowych kont oszczędnościowych, możesz być dość pewny, że przy dotychczas nieskazitelnej reputacji założycieli firmy twoja kryptowaluta powinna być bezpieczna.

Jeśli chcesz unbank siebie i oddziel swoje pieniądze od tradycyjnego systemu finansowego, Celsius Network to solidne miejsce do rozpoczęcia.

Wynik CoinCentral

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map