Changelly kontra ShapeShift | Przegląd wstępny

Błyskawiczne wymiany są popularnym sposobem handlowania kryptowalutami szybko i wydajnie. Wiele osób uważa Changelly i ShapeShift za dwie najlepsze opcje natychmiastowej wymiany na rynku. Jako handlowiec kryptowalutami ważne jest, aby wziąć pod uwagę zalety i wady każdej giełdy.

W tej bezpośredniej recenzji przyjrzymy się Changelly i ShapeShift, biorąc pod uwagę ich kluczowe podobieństwa i różnice w obszarach, takich jak interfejs użytkownika, bezpieczeństwo, opłaty i opcje walutowe.

Interfejs użytkownika

Po pierwsze, w tym porównaniu Changelly i ShapeShift, oceńmy interfejsy użytkownika. To jest pierwsze wrażenie, jakie otrzymuje każdy sprzedawca kryptowalut, korzystając z giełdy.

Interfejs Changelly jest prawdopodobnie najbardziej bezpośrednim i prostym w użyciu spośród wszystkich giełd kryptowalut. Na przykład, zamiast przechodzić do oddzielnej strony, aby zobaczyć opcje handlowe i obliczyć kursy wymiany, Changelly przedstawia to na górze swojej strony głównej. Tak, nadal trzeba przejść proces rejestracji / logowania, zanim będzie można faktycznie handlować. Niemniej jednak możesz z góry zorientować się, jak wyglądają opłaty.

zrzut ekranu strony głównej Changelly

Strona główna Changelly zawiera kalkulator przeliczania walut, który nie wymaga rejestracji.

Wcześniej ShapeShift był znany jako „giełda bez kont”. Jednak we wrześniu 2018 roku giełda zdecydowała się na zmianę tego modelu, aby chronić użytkowników i zmniejszyć tarcie. Idąc dalej, musisz utworzyć konto, aby handlować.

W porównaniu do Changelly, ShapeShift może być nieco trudniejsze dla nowszych użytkowników. Na przykład, kiedy wchodzisz na stronę główną giełdy, pojawia się wyskakujące okienko z informacją „Handel wymaga konta” i zawiera listę wszystkich potencjalnych korzyści płynących z korzystania z tej giełdy. Po wyjściu z wyskakującego okienka odkryjesz wiele fajnych funkcji związanych ze statystykami giełdy. Na przykład możesz zobaczyć najnowsze transakcje różnych transakcji krypto-kryptowalut (BTC-na-altcoin, altcoin-to-BTC i altcoin-to-altcoin). Strona główna zawiera również 24-godzinne statystyki dotyczące liczby transakcji, ekwiwalentu wolumenu BTC, średniego czasu przetwarzania i najpopularniejszej pary handlowej.

Bezpieczeństwo

Changelly nie przechowuje żadnych środków użytkowników na swojej stronie. Zamiast tego wymiana wysyła środki bezpośrednio do Twojego portfela po użyciu. To sprawia, że ​​jest to giełda niezwiązana z powiernictwem, która jest ogólnie uważana za bezpieczniejszą niż giełda, która przechowuje fundusze kryptowalutowe (giełda depozytowa). Ponadto Changelly używa uwierzytelniania dwuskładnikowego.

W maju 2017 r. Włamano się na jedno z kont pomocy Changelly. Niektórzy użytkownicy otrzymali wiadomość które brzmiało: „Wszyscy klienci wymieniający bitcoin na dowolną walutę muszą dokonać ręcznego przelewu na ten adres portfela Bitcoin:…” Obsługa klienta Changelly twierdzi, że zablokowała konto w odpowiedzi, aby zapobiec utracie środków.

ShapeShift używał kiedyś gorących portfeli na swojej stronie. Nie jest jasne, czy nadal tak jest, ale należy zdawać sobie sprawę z luki w zabezpieczeniach tej wymiany w przeszłości. W kwietniu 2016 r. Zhakowano ShapeShift, w wyniku czego utrata środków w wysokości 200 000 USD. Według CEO Erika Voorheesa, „infrastruktura serwerowa została naruszona i zagrożona. Podjęliśmy decyzję o złomowaniu tej infrastruktury i odbudowie w całkowicie nowym i bezpiecznym środowisku ”. Należy pamiętać, że żadne środki klientów nie zostały utracone. Jedyne środki, które zostały skradzione, należały do ​​samej firmy. ShapeShift uznał nienazwanego pracownika za odpowiedzialnego za incydent.

ShapeShift 24-godzinne statystyki


ShapeShift pokazuje aktualne statystyki handlowe.

Opłaty

Opłaty ShapeShift są stosunkowo niskie w przypadku natychmiastowej wymiany. Giełda pobiera tylko opłatę eksploatacyjną za każdą transakcję. Kilka osób powiedziało, że giełda przynosi zyski, wymieniając wyższą stałą opłatę górniczą w porównaniu z rzeczywistą opłatą za wydobycie. Mimo to opłaty ShapeShift są zwykle poniżej 0,5 procent za daną transakcję.

Giełda nie zwraca nieudanych transakcji w przypadkach, gdy aktywa są warte mniej niż zaksięgowana kwota opłaty górniczej. Jeśli wyślesz krypto na nieprawidłowy adres (np. GNT na adres ETH), giełda pobierze opłatę za wydobycie w wysokości 50 EUR z nieprawidłowo wysłanego zasobu przy użyciu aktualnych kursów wymiany.

Podobnie jak w przypadku ShapeShift, opłaty Changelly są ustawione na 0,5%. Jednak jedną wadą Changelly jest to, że niektórzy ludzie zauważyli możliwość ukrytych opłat. Na przykład, jeśli wpiszesz ilość posiadanej waluty (tj. USD), to, co otrzymasz w innej walucie (tj. BTC), nie zawsze będzie równe aktualnemu kursowi rynkowemu. Czasami jednak kurs rynkowy jest dokładny. Jest to coś, o czym powinieneś wiedzieć podczas dokonywania transakcji, aby uniknąć niepotrzebnej utraty środków. Chociaż zawsze powinieneś to robić przy każdej transakcji na dowolnej giełdzie, powinieneś być szczególnie proaktywny w zapobieganiu temu na Changelly.

prosty schemat działania Changelly

Changelly wymienia ponad 90 kryptowalut, a także opcje fiat w USD i EUR.

Opcje walutowe

Oczywiście główną zaletą zarówno ShapeShift, jak i Changelly w porównaniu z większością giełd jest fakt, że nie tylko kilka głównych monet stanowi połowę pary handlowej. Na przykład możesz łatwo handlować bezpośrednio Qtum i Aragonem, zamiast wymieniać Qtum na Bitcoin, a następnie Bitcoin na Aragon, jak będziesz musiał to zrobić na większości innych giełd.

Jeśli interesuje Cię jedna z największych różnic w debacie Changelly vs. ShapeShift, zdecydowanie warto rozważyć dostępność waluty fiducjarnej. ShapeShift ma ścisłą politykę zakazu fiat. Zamiast tego ShapeShift nawiązał współpracę z Simplex aby dać ci tę opcję. Nawet w przypadku tego partnerstwa możesz wybierać tylko między parami handlowymi BTC-USD i BTC-EUR.

Na ShapeShift dostępnych jest około 33 kryptowalut. Witryna wymienia kilka innych kryptowalut jako „tymczasowo niedostępnych”, co może utrudnić niektórym użytkownikom korzystanie z giełdy. Natomiast Changelly oferuje różne pary kryptowalut (ponad 90) dla USD i EUR. Ta giełda umożliwia również zakupy za pomocą kart debetowych i kredytowych (Visa lub Mastercard).

Interfejs ShapeShift do handlu dwiema kryptowalutami

ShapeShift oferuje zarówno „szybkie”, jak i „precyzyjne” opcje handlu.

Ograniczenia geograficzne i limity transakcji

Ani ShapeShift, ani Changelly nie mają żadnych ograniczeń geograficznych. Oznacza to, że użytkownicy z całego świata mogą łatwo uzyskać dostęp do obu tych giełd. To dobra wiadomość, zwłaszcza że wiele giełd ma takie ograniczenia.

Jeśli chcesz wymienić duże kwoty środków, powinieneś wiedzieć, że obie giełdy mają limity transakcji. ShapeShift ma stosunkowo niski limit transakcji wynoszący 10 000 USD dla użytkowników poziomu 1. Możliwe jest zwiększenie tych limitów poprzez członkostwo. Od listopada 2018 r. Wyższe poziomy (2-5) dla osób niebędących członkami nie są jeszcze dostępne. Maksymalne limity dla Changelly obejmują od 50 do 10 000 USD na pierwszą transakcję, do 20 000 USD dziennie i do 50 000 USD miesięcznie.

Wniosek

Więc która wymiana wygrywa debatę Changelly vs. ShapeShift? Analizując powyższe kryteria, wydaje się, że Changelly ma ogólnie niewielką przewagę. Jeśli jednak opłaty są dla Ciebie ważne, warto zamiast tego skorzystać z ShapeShift.

Należy pamiętać, że ShapeShift dodał program członkowski we wrześniu 2018 r. Na pewno będzie to coś, na co należy uważać w najbliższej przyszłości, ponieważ giełda będzie wprowadzać te funkcje. Może to potencjalnie pomóc poprawić ogólne wrażenia użytkownika z ShapeShift. Jeśli chodzi o Changelly, wymiana nadal ogłasza liczba spółek osobowych z firmami w przestrzeniach blockchain i kryptowalutach. Takie rzeczy, jak integracja aplikacji mobilnej z różnymi aplikacjami płatniczymi, mogą bardzo dobrze poszerzyć bazę użytkowników Changelly, a także zwiększyć ich popularność w przyszłości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map