Zákaz reklám na kryptomenu: Big Tech’s All or Nothing War with Crypto

Zákaz reklám na kryptomenu

V posledných týždňoch vedú niektoré z najväčších technologických spoločností na svojich platformách krížovú výpravu proti reklame súvisiacej s kryptomenami. Facebook, Google a Twitter údajne zastavujú tok kryptomeny, ICO a ďalších súvisiacich reklám na svojich webových stránkach a v prípade spoločnosti Google v ktorejkoľvek z jej reklamných služieb. Zákaz reklám na kryptomeny prichádza v čase, keď sa kryptomeny začínajú dostávať do kompetencie medzinárodnej politickej arény. Aj keď záujem o digitálny trend dosiahol na konci roku 2017 horúčku, kryptomena bola za posledné dva mesiace predmetom formálnejších legislatívnych diskusií, ako tomu bolo od vytvorenia bitcoinu v roku 2009..

Politika kryptomeny

Na tohtotýždňovom samite G20 v Argentíne politici z najsilnejších národov sveta dospel k záveru že aj keď kryptomeny nepôsobia ako oficiálne meny, predstavujú legitímnu triedu aktív a riadiace fórum uskutočnil hovory za jasné smerovanie k zjednoteným globálnym predpisom do júla tohto roku. Medzitým v USA usporiadala Snemovňa reprezentantov USA 14. marca rokovania podvýboru týkajúceho sa ICO, kryptomeny a technológie blockchain. Vychádza zo zasadania Kongresu vydala spoločnú správu s Minority News o výhodách a potenciáli technológie blockchain / distribuovaná účtovná kniha.

Vo vojne slov hrajú Industry Giants za vodcom

Vezmite tento progresívny legislatívny vývoj spolu s (pravdepodobne) regresnými reklamnými politikami v súkromnom sektore a investorom aj nadšencom ostávajú protichodné správy: v čase, keď sa vlády snažia regulovať a využívať výhody nových technológií, chcú sociálne médiá a technologickí giganti s tým nič spoločné.

30. januára začal Facebook so zákazom reklám na kryptomeny, keď vydal a príspevok v blogu oznamuje aktualizácie svojich reklamných pravidiel. Zmena, tvrdí riaditeľ produktového manažmentu Rob Leathern, má chrániť používateľov Facebooku a zvýšiť bezpečnosť centra sociálnych médií. „„ Zavádzajúce alebo klamlivé reklamy nemajú na Facebooku miesto, “píše a pokračuje,

„Vytvorili sme nové pravidlá, ktoré zakazujú reklamy propagujúce finančné produkty a služby, ktoré sú často spojené so zavádzajúcimi alebo klamlivými propagačnými postupmi, ako sú binárne opcie, počiatočné ponuky mincí a kryptomena.“

Zásady kryptomeny Facebooku

Holistický zákaz, ako naznačuje príspevok, je v najlepšom záujme komunity, kým Facebook nedokáže formulovať stratégiu priameho zacielenia na podvodné reklamy. Do tej doby neuvidia žiadne reklamy súvisiace s kryptografiou denné svetlo v sieti sociálnych médií a jej dcérskych spoločnostiach Instagram a Audience Network:

„Táto politika je zámerne široká, zatiaľ čo sa snažíme lepšie odhaľovať klamlivé a zavádzajúce reklamné praktiky a presadzovanie sa začne množiť na našich platformách vrátane Facebooku, Audience Network a Instagram. Keď sa zlepšia naše signály, znova sa pozrieme na túto politiku a na to, ako ju presadzujeme. “

Google ako prvý nadviazal na zákaz reklám na kryptomeny a tento mesiac odhalil zmenu svojej vlastnej reklamnej politiky. Zákaz sa vzťahuje na všetky služby AdWord spoločnosti Google a má začať platiť v júni príspevok:

„V júni 2018 Google aktualizuje Politika finančných služieb obmedziť inzerciu rozdielových zmlúv, forexov s pohyblivými bodmi a stávkovania na finančné rozpätie. Ďalej sa už nebudú môcť zobrazovať reklamy na nasledujúce:

  • Binárne opcie a synonymické produkty
  • Kryptomeny a súvisiaci obsah (vrátane, ale nie výlučne, počiatočných ponúk mincí, búrz s kryptomenami, peňaženiek s kryptomenami a poradenstva pri obchodovaní s kryptomenami) “

Všetci inzerenti, ktorí chcú zverejniť reklamy na „Rozdielové zmluvy, valčekové devízové ​​obchody a stávky na finančné rozpätie“, budú musieť teraz v marci požiadať o certifikáciu od spoločnosti Google..


V utorok 27. marca Twitter skočil na banský vagón, tiež s vlastným zákazom inzercie kryptomeny, ktorý sa riadi mnohými rovnakými pokynmi ako zákazy spoločností Facebook a Google.

Prístup Všetko alebo nič

Namiesto toho, aby vyberali, ktoré reklamy majú byť vyhodené do koša a ktoré ponechať, sa spoločnosti Google a Facebook rozhodli celú záležitosť oddychovať plošným zákazom. Zdôvodnenie je dosť jednoduché: prečo sa filtrovať pre legitímne projekty, keď samotný trh je stále do značnej miery neregulovaný a investičné postupy sú stále rovnako do značnej miery stigmatizované?

A tento prístup je úplne neoprávnený. V ríša tam, kde vládnu pumpy a skládky a falošné správy sa hromadia rýchlejšie ako tweetová búrka Donalda Trumpa, sú investori často na príkaz svojich vlastných vedomostí a agentúry. Existuje len málo vyrovnávacích pamätí, ak existujú, ktoré chránia spotrebiteľov pred podvodmi, najmä v oblasti ICO.

Vezmime si napríklad hardvérovú peňaženku Giza. Projekt výstup scammed minulý týždeň po dokončení ICO v hodnote 2 miliónov dolárov. A toto je iba jediný príklad neobmedzeného podvodu. Tí z nás, ktorí sme boli okolo Confido výstupný podvod Pamätajte, keď sa model Take-The-ICO-Funds and Run spustil do života, ktorý zmenil život mnohých podvodníkov na trhu..

Toto hnutie je vo svojej podstate v záujme vášho priemerného používateľa internetu, ktorý by sa mohol stať obeťou podvodného správania a bezohľadných obchodných praktík. Alebo možno práve také sú rozsiahle zákazy na povrchu.

#Facebook, #Google, #Twitter zákaz # krypto reklamy! Väčšinou ovplyvňuje #ICO. Malo by byť dobré vyčistiť neporiadok. Co si myslis? # kryptomena #altcoin pic.twitter.com/D00QWm6wgS

– Weiss Ratings (@WeissRatings) 19. marca 2018

Iste, môže byť ťažké rozlíšiť medzi legitímnymi a neautentickými projektmi v priestore tak rodiacom sa a neregulovanom ako kryptomena – stačí sa pozrieť na to, koľko peňazí dokázala Giza vyzbierať predtým, ako sa rozbehli. To, čo odlišuje faul od férového, nie je vždy také rezané a suché.

Ale tento zákaz inzercie kryptomeny trestá skutočné projekty popri podvodných. V kryptosfére je skutočne legitímnejších ako nelegitímnych aktérov, prinajmenšom v sfére ICO a poskytovateľov peňaženiek, a napriek tomu sa ochrana spotrebiteľa zavádza na úkor týchto legitímnych projektov..

A pre priemyselných titánov, ako je Google, nemusí binárny súbor „mať alebo mať“ nemusí existovať. Jeden by si mohol myslieť, že Google má zdroje na preosievanie do koša, aby našiel poklad, a ak je minulosť predikátom pre budúcnosť, tento predpoklad môže byť platný.

Podľa CNBC článok, „Spoločnosť Google uviedla, že v roku 2017 stiahla viac ako 3,2 miliardy reklám, ktoré porušili jej pravidlá, čo je takmer dvojnásobok oproti 1,7 miliardám, ktoré odstránila rok predtým.“ Kto má povedať, že tieto reklamy neboli filtrované jednotlivo, či už pomocou algoritmov alebo inak? Je nepravdepodobné, že by boli v každom prípade zakázané podľa jednotlivých priemyselných odvetví a že Google má k dispozícii určité nástroje na meranie kvality, hodnoty a autenticity obsahu reklamy..

Otázkou zostáva: už to robili predtým, prečo nie aj teraz?

Budúcnosť vystavenia krypto reklamám

Minulý rok, Spoločnosti Google a Facebook dosiahli v Spojených štátoch 73% príjmu z digitálnej reklamy. Niektoré figúrky dokonca odhadujete, že duo priťahuje 25% všetkých globálnych výdavkov na reklamu. Podľa spoločnosti Alphabet Inc., materskej spoločnosti Google, je to „zhruba 84 percent jej celkových výnosov“ CNBC.

Z dobrého dôvodu sa im hovorilo reklamný duopol. A dokonca ako Snapchat, Amazon a ďalšie odštiepiť pri tejto dominancii tieto dva stále priťahujú dostatočné vystavenie reklamy na rohových 50% celého trhu. S touto kontrolou riadia trh, čo znamená, že každý diktuje, akému obsahu bude vystavená veľká väčšina používateľov internetu..

Konšpirátori tvrdia, že zákaz reklamy na kryptomenu je pokusom veľkej spoločnosti o potlačenie šialenstva kryptomeny, čo je represívna reakcia na novú technológiu, ktorá ohrozuje titánov z tohto odvetvia. A správa Bloomberg naznačuje, že Google sa v skutočnosti snaží prijať pre svoje cloudové podnikanie technológiu distribuovanej hlavnej knihy súvisiacu s blockchainom, čo ukazuje, že túto technológiu nepreberajú.

Celosvetový zákaz všetkého, čo súvisí s kryptotvorbou, nezodpovedá legitímnym projektom vo vesmíre. Google a Facebook zobrazujú reklamný obsah pre väčšinu obyvateľov internetu v USA, takže je prirodzené, že by sa chceli vyhnúť používaniu zhnitých jabĺk svojim používateľom. Ale možnosť voľby zakázať by nemala brániť diskrétnosti, pretože existuje veľa startupov a projektov, ktoré zodpovedne využívajú rovnakú technológiu blockchainu, ktorú skúma samotný Google..

Spoločnosť Facebook preukázala, že sa môže zaviazať k voľbe s uvážením, keď problém ďalej preskúmajú. V citácii pre Mashable, hovorca Facebooku uviedol, že nová „politika tohto webu je zámerne široká, zatiaľ čo sa snažíme lepšie odhaľovať klamlivé a zavádzajúce reklamné praktiky“. Dúfajme, že sa tím naučí oddeliť fakty od fikcie, aby mohli skutočné projekty získať spravodlivé informácie, a ak sa tak stane, možno to povedie k tomu, že Google urobí to isté – ako to bolo predtým.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map