Weiss kryptomena Ratingy odhalené za komplikovaných okolností

Agentúra Weiss Ratings, jedna z najstarších služieb v oblasti profesionálneho a finančného triedenia v USA, dnes zverejnila svoje veľmi očakávané hodnotenie kryptomeny. Spoločnosť Palm Beach na Floride, ktorá propaguje nové stupne kryptomeny ako prvé svojho druhu, oznámila svoje plány na začatie hodnotenia kryptomien minulý týždeň Weiss Ratings web.

A pri ich oficiálnom vydaní dnes, 24. januára, sa stretli s menšími fanfárami a väčšou kontroverznosťou.

The úradná správa Bitcoin prichádza so „spravodlivým“ hodnotením C +, zatiaľ čo kryptomena „získava vynikajúce skóre v oblasti bezpečnosti a širokého prijatia“, napriek tomu „naráža na veľké prekážky v sieti, ktoré spôsobujú oneskorenia a vysoké transakčné náklady.“

Ethereum, na druhej strane, získalo „dobrú“ známku B, keďže „druhá najrozšírenejšia kryptomena, napriek niektorým prekážkam využíva výhody ľahšie aktualizovateľnej technológie a lepšej rýchlosti.“

Jediné ďalšie mince, ktoré získali hodnotenie B alebo B, sú Cardano, EOS, Neo a Steem, zatiaľ čo väčšina mincí získala C-, C alebo C + „spravodlivé“ známky v rovnakom duchu ako bitcoin. V skupine bolo niekoľko slabých interpretov s hodnotením D, vrátane PotCoin a Matchpool, ale žiadna zo 74 hodnotených mincí nepristúpila k Weissovej prvotnej kontrole, pretože ani jeden z nich nedostal A za „vynikajúce“.

V CNBC Rozhovor Squawk Box, Martin D. Weiss odhalil, že firma pri hodnotení hodnoty kryptomeny zohľadňuje niekoľko faktorov vrátane investičného rizika / odmeny, technológie a pravdepodobnosti adopcie.

“Môžete mať skvelý technologický index – všetky položky sú pripravené na veľmi peknú a silnú menu – ale pokiaľ to nie je skutočne testované na trhu, nemusí to uspieť, a to je to, čo testuje posledný, štvrtý index,” povedal v rozhovore.

V časti Ďalšie správy sa hodnotenie stretáva s prekážkami, nespokojnou komunitou

V predvečer inaugurácie hodnotení sa web Weiss Ratings stal obeťou útoku distribuovaného odmietnutia služby, Weiss Ratings Team príspevok v blogu prezrádza. Útok DDoS, o ktorom Weiss tvrdí, že pochádza z Kórey, spôsobil, že stránka bola mimo prevádzky do rána 24. januára.

„Zamestnanci spoločnosti Weiss Ratings boli včera v noci vzhůru a odrazovali útoky z popretia služby z Kórey, o čom svedčia početné zmienky o spoločnom výzve na zničenie webovej stránky Weiss Ratings na kórejských sociálnych médiách.“

Martin D. Weiss je presvedčený, že útok bol koordinovaný ako „pokus o zmarenie dnešného vydania [ratingu]“, pretože „komentár na sociálnych sieťach vyjadril značnú obavu (agentúra sa chystala zverejniť negatívne hodnotenie ich preferovaných mien).“

Na prilievanie ohňa, falošné kópie správy začalo kolovať online s dátumom vydania 25. januára namiesto skutočného dátumu 24. januára. Okrem toho sa zdá, že podvodná kópia bola napísaná v programe Microsoft Excel, a dáva spoločnosti Tron hodnotenie A ++, zatiaľ čo najvyššia známka Weiss Ratings je A+.

Spoločnosť Weiss Ratings na Twitter upozornila spotrebiteľov na falošné hodnotenia a vyzvala ich, aby dôverovali iba informáciám zobrazeným na nich kryptomena subdoména.

Naliehavé upozornenie spotrebiteľa: Dajte si pozor na falošné hodnotenia kryptomeny zverejňované na účtoch Twitter a na internete. Jediné skutočné ratingy kryptomeny Weiss sú na https://t.co/ec61TcJlDE

– Weiss Ratings (@WeissRatings) 24. januára 2018


Členovia kryptokomunity zatiaľ nie sú príliš ohromení hodnotením. Reddit príspevky spochybnili dôvody, pre ktoré dostalo Cardano, ktoré má iba whitepaper, alebo EOS, ktorý je stále v testovacej sieti, porovnateľné hodnotenie ako Ethereum. Ešte viac mätúce, našli, je skutočnosť, že väčšina ekosystému dostala hodnotenie C, rovnaké hodnotenie dostal Dogecoin, projekt, ktorého vlastný zakladateľ označený za žart, dostal.

Výstraha pre našich čitateľov

Tvrdenia mať vyplával na povrch že oficiálna správa je podvod a že webová stránka s objednávkou na jej predplatné je doména, ktorú vytvorili hackeri s cieľom oklamať nepoznaných investorov, aby zaplatili za falošnú službu.

V tejto chvíli nemôžeme tieto obvinenia potvrdiť ani vyvrátiť, ale CoinSquare nedávno aktualizoval článok o ich pokrytí hodnotení, ktoré tvrdí, Weiss potvrdil legitimitu hodnotení aj predplatiteľskej služby.

CNBC tiež zverejnil príbeh o hodnotení, takže Coin Central mal pocit, akoby v oblasti platnosti bolo dosť na to, aby sme s týmto príbehom pokračovali. To znamená, že povzbudzujeme investorov, aby uskutočnili svoj vlastný výskum skôr, ako sa posunú vpred s predplatiteľskou službou Weissovej kryptomeny. Ďalej si myslíme, že je rozumné počkať si, či Weiss príde s oficiálnejšími a transparentnejšími oznámeniami o tejto záležitosti.

Kópiu hodnotení, ktoré sú v súčasnosti akceptované ako oficiálne, nájdete tu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map