Tezos v chaose, keď projekt čelí bojom, oneskorenie distribúcie tokenov

Prišiel pre tokeny, zostal pre drámu

Spoločnosť Tezos spustila svoje ICO v júli 2017 a po vyzbieraní 232 miliónov dolárov sa stala jedným z najúspešnejších ICO roka tohto roku, hneď za Filecoinom. V čase tlače je to nárast o 780% z jeho ceny ICO na 4,16 USD. Problém je, že účastníci ICO nemajú prístup k svojim tokenom. Iste, z pôvodnej investície takmer zaznamenali pytliactvo, ale Aktuálna cena XTZ je založené na futures pred spustením – nie na skutočných tokenových obchodoch.

Môžete sa opýtať, prečo to tak je? Súdny spor tu alebo tam, administratívne ťažkosti a celý neporiadok v bojoch.

Spoločnosť Tezos s americkou komisiou SEC nevyhovuje šnupavému tabaku

Od skončenia ICO bol Tezos potrestaný najmenej šiestimi hromadnými žalobami, ktoré všeobecne obviňujú Tezos z porušenia federálnych bezpečnostných zákonov a z podvodu proti ich prispievateľom..

Prvé z týchto súdnych sporov prišli vlani v novembri z pobočky kalifornského vrchného súdu v San Franciscu v mene Andrewa Bakera, účastníka ICO spoločnosti Tezos. Spoločnosť Taylor-Copeland Law okrem iného podala hromadnú žalobu proti Arthurovi a Kathleen Breitmanovým, zakladateľom projektu, a prezidentovi Nadácie Tezos Johannesovi Geversovi. Oblek obviňuje obvinených z predaja neregistrovaných cenných papierov a zo spáchania podvodu s cennými papiermi.

Nasledujúce súdne procesy odrážajú rovnaké obvinenia, vrátane jedného v decembri a druhého v novembri 2017. Podané 13. novembra, jeden súdny spor z Floridy tvrdí, „„ [v dôsledku] podvodu žalovaných, falošných vyhlásení a porušenia federálnych a štátnych cenných papierov zákony v súvislosti s ICO spoločnosti Tezos, žalobca a členovia triedy požadujú, aby bola [zmluva ICO] zrušená a zrušená “na základe toho, že„ sa zdá, že [účastníci] nemôžu a pravdepodobne nebudú vidieť návratnosť svojich investícií . “

Celkovo možno povedať, že obžalovanými súdnymi spormi sú Breitmans, Gevers, nadácia Tezos a Dynamic Ledger Solutions Inc., spoločnosť so sídlom v Breitmans v Delaware..

Keďže súdne procesy vznikajú, sú medzi nimi boje

Zatiaľ čo sa spoločnosť Tezos pozerá na sud právnych problémov, zmierňuje sa aj so svojimi nešťastnými prestrelkami.

Tieto vzájomné boje sa datujú do októbra medzi zakladateľmi spoločností Arthurom a Kathleen Breitmanovými a Johnnesom Geversom. V začiatkoch projektu si Breitmanovci najali Geversa na vedenie nadácie Tezos. So sídlom vo Švajčiarsku je nadácia poverená správou ICO a financovaním projektov.

Ale mesiac pred tým, ako sa dostali k právnym problémom, Breitmansovci požadovali, aby Gevers odstúpil z funkcie predsedu správnej rady nadácie. V reakcii na tento krok Gevers tvrdí, že „Breitmani sa pokúsili obísť švajčiarsku právnu štruktúru a prevziať kontrolu nad nadáciou a konali deštruktívne a spôsobili mesiace oneskorenia v projekte Tezos,“ uvádza sa v správe. Článok Wall Street Journal.

V e-maile citovanom používateľom Šťastie, Kathleen Breitmanová tieto tvrdenia odmietla a obvinila Geversa zo sabotáže projektu a nesprávnej manipulácie s prostriedkami na vlastný zisk:

„Spoločnosť Gevers pôsobila ako prekážka v poslaní nadácie – spustiť sieť Tezos a podporovať ekosystém Tezos. Johann neustále nedodržiaval termíny, nebol ochotný konať alebo sa zúčastňovať zasadnutí rady a neprijímal zamestnancov, ktorí by pomáhali pri zakladaní siete alebo platili ľuďom, ktorých sa zaviazal platiť, a bol neustále nedostupný pre vybavovanie nadačných záležitostí … [sic] ohann sa pokúšal tlačiť ostatní členovia rady nadácie, aby mu udelili zákazku, ktorá by mu okrem iného poskytla bonus v hodnote 1,5 milióna dolárov pri súčasnom ocenení tokenu Tezos. Nesprávne uviedol, že má hodnotu iba 300 000 dolárov. Potom, čo Arthur a Kathleen upozornili radu na toto správanie a množstvo ďalších otázok, nadácia Tezos pozastavila Johanna z jeho operatívnej úlohy. “


Na žiadosť 46-stranového právneho listu, ktorý poslal Breitmanov advokát Guidovi Schmitz-Krummacherovi, jednému z troch členov správnej rady nadácie, nadácia začala vyšetrovanie obvinení. A podľa Schmitza-Krummachera nič nenašli.

„Do dnešného dňa nemám žiadny výsledok, ktorý by odôvodňoval alebo podporoval obvinenia uvedené v liste takým spôsobom, že by podľa právnych predpisov pre nadácie poskytoval dôležitý dôvod na prepustenie Johanna Geversa,“ uviedol v tlačovej správe. rozhovor s Reuters. Okrem toho tieto „výsledky nepotešili Breitmanovcov,“ prezradil a uviedol, „snažili sa ma rôznymi spôsobmi vyhrážať a dostať ma pod tlak.“

Schmitz-Krummacher tvrdí, že Breitmani podnikajú hon na čarodejnice proti Geversovi, ktorý spôsobil „katastrofu“ pre celý projekt. “Tezos sa môže oneskoriť alebo sa ho nepodarí dosiahnuť, najmä ak konflikt pokračuje,” domnieva sa.

Komunita Tezos sa stavia na stranu Breitmanovcov a prilieva palivo do ohňa

Je nám asi mesiac do roku 2018 a melodráma sa nedostala do svojho finále.

Po vyšetrovaní Schmitz-Krummacher rezignoval z nadácie a uviedol „deštruktívne činnosti“, ako je vydieranie, ktoré bránia správnej rade v riadení. Vzhľadom na lojalitu komunity Tezos k Bretimanom si človek kladie otázku, či tieto „deštruktívne činnosti“ mohli pochádzať z komunity Tezos.

Niektorí členovia aspoň preukázali svoju disting pre Gevers. Zhodujúc sa s uzavretým stretnutím Breitmanovcov a Geversovcov na konferencii v St. Moritze, niektorí členovia komunity napísali nelichotivý dojem 17-stranová biografia človeka.

Dokument, ktorý Pokuty označený ako smerácka kampaň, nahliada do profesionálnej histórie spoločnosti Gevers s cieľom „vniesť trochu svetla do toho, ako nadácia Tezos skončila v tak hroznom stave, keď bol s ním na čele.“

Tento dokument bol potenciálne vyvolaný tweetom Gevers zverejneným po stretnutí St. Moritz. Niektorí špekulujú, že tento tweet odhaľuje zámer Geversa uniesť nadáciu a vládnuť bez Breitmanovho súhlasu.

Teraz, keď sme opäť získali schopnosť konať, nadácia Tezos buduje tím svetovej úrovne, aby mohla plniť svoju misiu. Prijímame osvedčených pracovníkov v troch kategóriách: 1. predstavenstvo 2. poradcovia 3. výkonný tím.

Doplnené špičkovými profesionálnymi poskytovateľmi služieb.

– Johann Gevers (@johanngevers) 19. januára 2018

Na konci roka aktualizovať, Breitmanovci požiadali svoju komunitu investorov a vývojárov o podporu vo svetle pokusov a trápení projektu.

Niektoré jedlá so sebou

Je dôležité si uvedomiť, že zatiaľ čo Breitmanovci majú kontrolu nad kódom a vývojom svojho projektu, Gevers a nadácia majú kontrolu nad jeho financiami. Toto pretiahnutie vojny pre kontrolu sa teda zastaví na oboch stranách. Bez prístupu do pokladnice nadácie nemôžu Breitmanovci napredovať v rozvoji; bez dôvery Breitmanovcov je nadácia – a úsilie spoločnosti Gever vládnuť – nezmyselné, ak sa v projekte nedosiahne pokrok.

Dobrá správa je, že fondy investorov sú v bezpečí, ale zmrazené, kým sa tento spor nevyrieši, ale je to pravdepodobne malá útecha pre prispievateľov, ktorí čakajú na distribúciu svojich tokenov už viac ako pol roka..

Breitmanovci ubezpečili členov komunity, že žetóny budú k dispozícii vo februári, ale skôr ako sa tak stane, musí byť vymenený Schmitz-Krummacher a Gever a Breitmanovci musia zmieriť svoj spor.

So všetkými podvodmi, súdnymi konaniami a stretnutiami mimo záznam je ťažké povedať, kam vina padá v tomto mesačnom konflikte. Zdá sa, že členovia vokálnej komunity dôverujú zakladateľom spoločnosti Tezos. Online petícia hovorí za tých dôveryhodných členov a zastáva názor, že „sú vážne znepokojení pánom Johann Geversom a jeho neúspechom pri realizácii účelu Nadácie Tezos“.

Ako naznačuje jeho rezignácia a komentáre, Schmitz-Krummacher sa stavia na stranu Geversa v domnení, že Bretimania nie sú v nešťastí spoločnosti príliš nevinní. Aspoň na subreddit projektu, investori a Tezos-diehards sú nepresvedčil. Subreddit pretrváva ako semenisko podpory Breitmanov.

Je tu veľa vecí, do ktorých sa môžete stratiť, takže urobte nejaké ďalšie kopanie, získajte viac uhlov pohľadu a príďte k vlastnému záveru o tom, čo to všetko znamená pre zúčastnených aktérov a budúcnosť spoločnosti Tezos. V súčasnej podobe je to skalný začiatok toho, čo sa rýchlo stalo jedným z najsľubnejších projektov vo vesmíre, takže je ľahké pochopiť, prečo je vysoké napätie a silné názory na tento nepriaznivý vývoj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map