Tento týždeň v kryptomene – 20. októbra 2017

Najobľúbenejšie krypto správy tohto týždňa

Cena bitcoinu aj po prepätí z posledných týždňov: Minulý týždeň cena bitcoinu vzrástla o viac ako 1 000 dolárov, keď investori opustili altcoiny a pripravovali sa na dva nadchádzajúce bitcoinové forky (Bitcoin Gold a SegWit2x). Podľa informácií v čase písania tohto článku cena bitcoinu klesla za posledných 7 dní o 0,37% CoinMarketCap. V tomto príspevku sa dozviete, ako sa cenám altcoinov darilo neskôr.

Ethereum Forks: Začiatkom tohto týždňa podstúpilo Ethereum piaty hard fork. Cena jedného éteru oscilovala nahor a nadol a potom sa dnes ustálila na hodnote približne 305,00 dolárov. Táto pevná vidlica je súčasťou vylepšenia Byzancie a prešla ňou hladko s malými alebo žiadnymi tvrdeniami.

Canada Keen na kryptomene: Ontario Securities Commission (OSC) nedávno uvedené (typicky kanadským spôsobom), že má „záujem podporovať“ počiatočnú ponuku mincí (ICO) a kryptomeny. Zostavil tím s názvom Launchpad, ktorý má rýchlo reagovať na ponuky kryptomien a pomôcť oprávneným fintech firmám porozumieť regulačným požiadavkám. OSC je najväčším regulátorom cenných papierov v Kanade a dohliada na burzu v Toronte. Spravuje zákon o komoditných futures a zákon o cenných papieroch v Ontáriu..

IBM Goes Crypto: Spoločnosť IBM uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Stellar s cieľom uľahčiť cezhraničné platby ktoré v súčasnosti dokážu spracovať 7 fiat mien vrátane britských libier, fidžijských dolárov, austrálskych dolárov, novozélandských dolárov a Tong Pa’anga. Je zaujímavé poznamenať, že Stellar bol vytvorený ako vidlica protokolu Ripple v roku 2014 a pre Stellar je to obrovská výhra. Po správach sa cena spoločnosti Stellar viac ako zdvojnásobila, aj keď cena je teraz zhruba 1,65-násobne tam, kde začala.

Dobré ako zlato? Goldman Sachs uviedol že bitcoin nie je z hľadiska meny „novým zlatom“, a dalo sa to pripísať zraniteľnosti bitcoinových peňaženiek a búrz, ako aj cenovej volatilite. Goldman Sachs tiež poznamenal, že drahé kovy, ako je zlato, sú stále „najlepším dlhodobým uchovávateľom hodnoty“.

Toto nás prinútilo premýšľať. Kľúčové vlastnosti peňazí sú:

 • Trvanlivosť: Musí to byť schopné vydržať
 • Prenosnosť: Musí byť pohodlné a ľahko sa prenáša.
 • Deliteľnosť: Musí sa dať rozdeliť na menšie nominálne hodnoty.
 • Ťažko sa sfalšuje: To musí byť ťažké predstierať.
 • Prijatie bežnou populáciou.
 • Ukladanie hodnoty: musí byť schopný všeobecne udržať hodnotu v priebehu času.

Na našom Twitteri sme tiež uskutočnili anketu, aby sme od vás dostali názory na túto tému. V čase písania tohto článku je hlasovanie rozdelené presne na polovicu s 1632 hlasmi. Dajte nám vedieť svoje myšlienky:

Myslíš si #Bitcoin alebo drahé kovy spĺňajú viac kľúčových charakteristík peňazí?

– CoinCentral (@realcoincentral) 19. októbra 2017


Diskusia medzi kryptomenou a inými menami bude pokračovať, ale vo všeobecnosti sme našli niekoľko výhod, ktoré má bitcoin oproti drahým kovom, najmä schopnosť byť prenosný a nekonečne deliteľný..

Čo je nové na CoinCentral?

Sprievodca SegWit2x – S vidlami SegWit2x nastavenými na polovicu novembra vás tento sprievodca naštartuje.

Tento týždeň sme zverejnili dvoch nových podrobných sprievodcov kryptomenami:

 • Čo je to Ripple XRP? – Získajte informácie o 3. najväčšej kryptomene, ktorej cieľom je pomôcť finančným inštitúciám ľahšie presúvať peniaze cez hranice.
 • Čo je to Monero? – Zistite, ako funguje Monero zamerané na ochranu súkromia a čo robí lepšie ako bitcoiny.
 • Ak ste v oblasti kryptomeny nováčikom alebo ak ste v CoinCentrali nováčikom, môže sa vám hodiť pozrieť si ďalších sprievodcov vrátane:
 • Čo je to bitcoin?
 • Čo je to Ethereum?
 • Hľadáte novú burzu kryptomien? Prezrite si našu neustále rastúcu sekciu Recenzie a porovnanie na burze.
 • Ďalšie správy o kryptomene

  Pol miliardy nevedomých kryptoťažiarov: Spoločnosť Adguard, ktorá blokuje reklamy, analyzovala 100 000 najpopulárnejších webov zoradených spoločnosťou Alexa, aby vyhľadala kódy na ťažbu v prehliadači, ako sú Coinhive a JSEcoin. Analýza zistila, že 220 webových stránok používa skripty na ťažbu kryptomeny, pričom najobľúbenejšími cieľovými krajinami sú USA. India, Rusko a Brazília. To znamená, že viac ako 500 miliónov ľudí nevedomky ťažilo kryptomeny.

  Prospešný zákrok: Zákrok proti ICO môže byť v skutočnosti pomoc bitcoinu. Keďže krajiny ako Čína a Južná Kórea zakazujú tokenný predaj ICO, ľudia našli bezpečné útočisko v bitcoinoch namiesto rôznych altcoinov. Prílev kapitálu do bitcoinu z altcoinov pomohol zvýšiť cenu. Ako jedna z najstabilnejších kryptomien bude bitcoin pravdepodobne naďalej zdrojom relatívnej bezpečnosti v porovnaní s volatilnejším trhom altcoinov.

  Sme 1%: Ďalším spôsobom, ako sa pozrieť na rastovú príležitosť Bitcoinu, je pri pohľade na niektorých z jeho hlavných konkurentov, americký dolár a zlato. Bitcoin za posledných pár rokov exponenciálne vzrástol na výdatnú trhovú kapitalizáciu viac ako 90 miliárd dolárov, ale ešte stále nie je ďaleko od masového prijatia na trhu. Hlavné prípady použitia bitcoinu, ktoré sú uchovávateľom hodnoty a prostriedkom výmeny, boli v porovnaní s americkým dolárom obmedzené, a to predovšetkým preto, že stále musí naďalej prijímať nových používateľov, aby boli relevantným prostriedkom výmeny. Ponuka „úzkych peňazí“ v amerických dolároch je okolo 28,6 biliónov dolárov a všetko zlato, ktoré sa kedy vyťažilo, je okolo 8 000 miliárd dolárov. To dáva bitcoinu zhruba na 1% alebo menej hodnoty od týchto dvoch konkurentov.

  Investori v USA kopajú krypto? A Článok Venturebeat sa pozrel na rozdelenie amerických investorov a ich záujem o kryptomeny. Ukázalo sa, že úroky z kryptomeny do značnej miery korelovali s reguláciami štátnej virtuálnej meny. Niektoré zo štátov s najväčším záujmom boli Kalifornia, Colorado, Nevada, Texas a New Hampshire. Havaj je štát s najmenšou úrokovou sadzbou.

  Julian Assange je vďačný a malicherný: Julian Assange, zakladateľ Wikileaks, tweetol sarkasticky srdečným poďakovaním vláde USA, senátorovi McCainovi a senátorovi Liebermanovi za pokus o prerušenie Assangeho od akýchkoľvek finančných prostriedkov po zverejnení informácií tajnej vlády týkajúcich sa vojen v Iraku a Afganistane. Assange bol v roku 2010 nútený investovať do bitcoinu, čím ho pobodal, aby dosiahol 50 000% návratnosť.

  Moje najhlbšie poďakovanie patrí vláde USA, senátorovi McCainovi a senátorovi Liebermanovi za to, že tlačili spoločnosti Visa, MasterCard, Payal, AmEx, Mooneybookers a spol. Na uskutočnenie nezákonnej bankovej blokády proti @WikiLeaks počnúc rokom 2010. Spôsobilo to, že sme investovali do bitcoinu – s > 50000% návratnosť. pic.twitter.com/9i8D69yxLC

  – Julian Assange &# 128313; (@JulianAssange) 14. októbra 2017

  Z Ruska s láskou: Na stretnutí za zatvorenými dverami v Moskve Vladimir Putin oficiálne vyhlásil, že Rusko vydá svoju vlastnú kryptomenu. „CryptoRuble“ je možné kedykoľvek vymeniť za fiat Rubles, ale ak držiteľ nedokáže vysvetliť, odkiaľ CryptoRubles prišli, bude im účtovaná daň vo výške 13%. CryptoRuble navyše nemožno ťažiť a budú vydávané, udržiavané a kontrolované iba ústrednými orgánmi. [The CoinTelegraph]

  Z Japonska za mrežami: Yuki Takenaka, zakladateľ a manažér burzy Ripple v Hamamatsu v prefektúre Shizuoka bol zatknutý za podvodníkov.

  Ruská ťažba éteru sa zahrieva: Comino, ruský startup pre kryptomeny, postavil špičkové ťažobné zariadenie na výrobu éteru, ktoré slúži aj ako ohrievač. Aj keď to znie ako hrozný nápad pre môj domovský štát Florida, zdá sa to ako jednoduchý spôsob, ako z brutálnych ruských zím vyťažiť maximum..

  Problém pre Tezos: Pamätáte si, pred pár mesiacmi spoločnosť Tezos vyzbierala 232 miliónov dolárov v ICO. Dnes sú zakladatelia spoločnosti Tezos Arthur a Kathleen Breitmanovci v spore s prezidentom švajčiarskej nadácie, ktorá pomohla zvládnuť ICO a propagovať Tezos, Johann Gevers. Tento medzinárodný spor ohrozuje teraz viac ako 400 miliónov dolárov bitcoinov a éterov. [Reuters]

  Výkonnosť kryptomeny tento týždeň

  Zatiaľ čo cena bitcoinu končí týždeň takmer vyrovnaný, jeho dvaja najväčší konkurenti Ethereum (305,12 USD, -6,07%) a Ripple ($ 0,21609, -12,64%) sú obaja dole. Z 12 kryptomien (vrátane bitcoinov) s trhovým stropom nad 1 miliardu dolárov sú rozdelené 50/50 ako výhercovia a porazení.

  (Zdroj dát)

  Tento týždeň až 22,25%, trhový strop Qtum (969 007 830 dolárov) sa blíži k prekonaniu hranice 1 miliardy dolárov.

  Top 100 kryptomien – najväčší výhercovia a porazení

  Táto časť zobrazuje kryptomeny, ktorých ceny najviac rástli alebo klesali za posledných 7 dní (168 hodín). V snahe vyhnúť sa kryptoburzám s veľmi malou kapitalizáciou sme zahrnuli iba kryptomeny, ktoré začali alebo skončili týždeň s najvyššou kapitalizáciou na trhu kryptomeny 100 (celkom 111 kryptomien). Všetky údaje pochádzajú z adresy coinmarketcap.com

  Najväčší výhercovia

  Tento týždeň došlo k zvýšeniu cien 4 kryptomien o viac ako 100% a rastu 20 o viac ako 10%. 5 najväčších prírastkov bolo SmartCash (216%), ZenCash (162,32%), NoLimitCoin (126,29%), Neblio (100,85%) a Metaverse ETP (90,8%).

  (Zdroj dát)

  Najväčší porazení

  Našťastie pre investorov, žiadna z kryptomien na našom zozname nestratila viac ako 100%, aj keď ceny 22 kryptomien klesli o viac ako 10%. 5 najväčších porazených bolo Centra (-44,12%), ChainLink (-32,55%), Gnosis (-29,42%), Kin (24,54%) a Veritaseum (-24,02%).

  (Zdroj dát)

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map