Tento týždeň v kryptomene – 10. novembra 2017

Tento týždeň v kryptomene – rekapitulácia týždenných správ

Strana sa skončila skôr, ako začala: Očakávaná nadchádzajúca vidlica Bitcoin2x, ktorá plánovala zväčšiť veľkosť bloku bitcoinu z 1 MB na 2 MB, bola pozastavená na neurčito pre nedostatok konsenzu v komunite. K tomuto rozhodnutiu došlo v snahe zachovať jednotu bitcoinovej komunity, aj keď sa v nej náhle mnoho reakčných a hraničných panických zmätkov odrazilo od mnohých kryptotraderov..

Ihneď po tejto správe došlo k prudkému nárastu trhov s bitcoinmi, ethereom a altcoinmi (s cenou bitcoinu viac ako 7 500 dolárov). Zdá sa však, že dnes mnoho investorov do kryptomeny „vyplatilo“ svoje zisky, pretože ceny sú dnes takmer pre každú významnú kryptomenu nižšie. Zdá sa, že tí, ktorí nevyberajú peniaze, hromadia hotovosť v bitcoinoch (predchádzajúca bitcoinová vidlica), ktorá je za posledných 24 hodín v súčasnosti na 46%.

Poď jeden, poď všetci: Coinbase, najpopulárnejšia a pravdepodobne užívateľsky najpríjemnejšia bitcoinová burza na svete, pridalo 100 000 nových používateľov za jediné 24 hodinové obdobie. Toto je pravdepodobne úvod, ktorý bude mať mnoho z týchto používateľov v kryptosvete. Pretože Coinbase je platforma, ktorá je najlepšie umiestnená pre nových používateľov pri registrácii a v súčasnosti ponúka iba tri coiny (BTC, ETH a LTC), mohli by sme dokonca vidieť, že niektorí používatelia migrujú prvýkrát na iné burzy, ktoré ponúkajú viac alt coinov v blízkej budúcnosti tiež. Coinbase má v súčasnosti okolo 12,3 milióna používateľov a je v 32 krajinách.

Vitalik predstavil svoj 3-4 ročný plán pre ethereum: Na konferencii Devcon3 v Cancúne hovoril Vitalik Buterin, 23-ročný zakladateľ spoločnosti Ethereum, o troj- až štvorročný plán ktoré sa týkali hlavne technických vylepšení, ako aj zamerania na uľahčenie škálovateľnosti. S čoraz väčším počtom decentralizovaných aplikácií (dapps), ktoré využívajú sieť Etherea, je to čoraz neohrabanejšie. S dennou transakčnou rýchlosťou vyššou ako 20 000 uzlov je to kritický krok, ktorý musí podniknúť spoločnosť Ethereum, aby si udržala svoju dominanciu v súčasnej krajine dapp.

Paritná chyba stráca milióny: Digitálna peňaženka stratila okolo 152 – 300 miliónov dolárov z Ethereum, keď sa vývojár menom „devops199“ (krycie meno, ktoré bude žiť v hanbe) pokúšal opraviť niekoľko chýb a omylom uzamkol všetky prostriedky v multisignature peňaženkách natrvalo. Mnoho uzamknutých finančných prostriedkov patrilo aj ICO, ako napríklad platforma interoperability Polkadot, ktorá mala svoje prostriedky v hodnote 98 miliónov dolárov uzamknuté v parite. Niektorí používatelia dokonca presadzujú tvrdú vidličku Ethereum, čo by vyžadovalo, aby 51% používateľov Etherea zatváralo oči pred hackermi a naskočilo na nový reťazec Etherea (rovnako ako keď sa Ethereum vynorilo z Ethereum Classic po DAO 150 miliónov dolárov) hacknúť).

Electroneum dostal DDoS’d: Electroneum nedávno „ICO’d“ a získalo 40 miliónov dolárov, a bolo čoskoro po DDoS’d. Distribuované odmietnutie služby (DDoS) prinútilo spoločnosť odložiť úplné spustenie svojej mobilnej ťažobnej aplikácie. Uzamkla účty zhruba 140 000 ľudí (podľa odhadov spoločnosti Electroneum), ktorí držali svoje tokeny, a bezpečne znova pripojila svoju sieť online. Hovorí sa, že DDoS útok spáchali náhodne devops199 (len si robíte srandu!).

Čo je nové na CoinCentral?

  • Kryptomeny, ktoré poskytujú pracovné platformy a služby – so stovkami spoločností založených na blockchaine každý mesiac, Colin Harper pokrýva 4 z nich pracovnými produktmi, ktoré sa už dnes používajú.
  • Tento týždeň sme vážne vylepšili našich sprievodcov po kryptomenových peňaženkách a vytvárame recenzie pre každú bitcoinovú peňaženku a ethereum peňaženku, ktoré odporúčame.
  • Ďalej pokračujeme v pridávaní recenzií a porovnaní pre všetky hlavné burzy, s novými recenziami pre Binance a Bitfinex.

Bitcoinoví veľkí býci a medvede: B-b-b-b-závodte sami pre prípad väčšieho aliterácie. Bloomberg zverejnil krátky zoznam Najväčší podporovatelia a kritici bitcoinu.

Zoznam podporovateľov obsahoval:

  • Roger Ver: Ver, známy ako „Bitcoin Jesus“, je považovaný za jedného z najlepších a najhlasnejších evanjelistov bitcoinu.
  • Ronnie Moas: pásmo jedného muža v spoločnosti Standpoint Research, ktoré za posledných 13 rokov ponúklo viac ako 900 odporúčaní akcií. Stanovil cieľ 50 000 dolárov na rok 2027.
  • Krajiny ako napr Argentína a Turecko preukázali známky podpory digitálnych mien, ako je bitcoin.

Zoznam kritikov obsahoval:

  • Jamie Dimon: Azda najhlasnejším kritikom bitcoinu je generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan Chase & Co, ktorý tvrdil, že vyhodí každého, kto obchoduje s bitcoinmi, za to, že je „hlúpy“.
  • Severin Cabannes: Zástupca výkonného riaditeľa v Societe generale SA označil bitcoin za bublinu.

Tim Draper sa smeje tvári Fiatu: Prominentný investor do rizikového kapitálu a evanjelista bitcoinov Tim Draper poznamenal: „Ak sa o päť rokov pokúsite použiť fiat menu,, budú sa ti smiať. Bitcoin a ďalšie kryptomeny budú také relevantné … nebude dôvod mať fiat meny. “ Miliardársky technologický investor zbohatol na financovaní spoločností ako Tesla, Skype a Twitter a zapojil sa do bitcoinu po zakúpení 30 000 bitcoinov z vládnej aukcie aktív, ktoré boli v roku 2014 zabavené na Hodvábnej ceste.

Goldman možno má rád bitcoin ?: Zdá sa, že generálny riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs, LLoyd Blankfein zahrievanie na myšlienku bitcoinu. V rozhovore pre agentúru Bloomberg uviedol: „Čítal som veľa histórie a viem, že kedysi mala minca hodnotu 5 dolárov, ak mala v sebe zlato v hodnote 5 dolárov. Teraz máme papier, ktorý je podložený fiatom … Možno, že v novom svete bude niečo podporené konsenzom. “ To nielen trochu zasiahne Fiat, ale tiež to naznačuje, že bitcoin by mohol slúžiť ako niečo užitočné v „novom svete“, nech už to znamená čokoľvek ….

Tí prekliati mileniáli a ich prekliaté bitcoiny: Spoločnosť zaoberajúca sa rizikovým kapitálom s názvom Blockchain Capital uskutočnila štúdiu na viac ako 2 000 ľuďoch a zistila, že 30% ľudí v rozmedzí 18-34 rokov by uprednostnilo vlastníctvo bitcoinu v hodnote 1 000 dolárov ako akcií alebo štátnych dlhopisov v hodnote 1 000 dolárov. Prieskum tiež zistil, že 42% mileniálov pozná bitcoiny minimálne, v porovnaní s približne 15% ľudí vo veku 65 rokov a starších. Vďaka tomu, že ceny bitcoinu budú rásť tak, ako sú, si Millennials čoskoro môžu dovoliť dovolenku a čoskoro prípitok z avokáda. [Bloomberg]

Zaisťovacie fondy kopajú bitcoiny: New York možno chladne, ale Wall Street sa začína otepľovať (na bitcoin). Rast bitcoinu za posledné dva týždne mohol byť spôsobený tým, že hedžové fondy nalievali svoje peniaze do digitálnej meny a pomohli ich posunúť na nové maximá všetkých čias. Od začiatku roka 2017 hodnota bitcoinu vyskočila nad 600%. To dáva trhový strop bitcoinu na viac ako 120 miliárd dolárov, čo je viac ako v mnohých najväčších bankách na svete.

Priamo z Uruguaja: Uruguaj je nastavený na vydávať vlastnú digitálnu menu. Uruguajská centrálna banka formálne oznámila spustenie digitalizácie uruguajského pesa 3. novembra 2017. Toto však nie je vaše typické bežné ICO. Šéf banky poznamenal, že nejde o „kryptomenu ako bitcoiny“, ale skôr o „menu, ktorá zostáva v zodpovednosti BCU“. Je to teda dosť odvážny, aj keď vypočítaný krok. Bude to prvá krajina na svete, ktorá oficiálne spustí svoju vlastnú digitálnu menu.

Vyzýva sa Challenger: Americký dolár je súčasným zavedeným nástrojom svetovej rezervnej meny, ale bitcoiny začínajú predstavovať globálnu hrozbu. Decentralizovaný digitálny token už zaznamenal niekoľko dôkazov o koncepcii, napríklad ako Venezuelčania ťažia a používajú bitcoiny a ďalšie kryptomeny na boj proti svojej nekontrolovateľnej inflácii, ako Urugary zavádza svoju vlastnú digitálnu menu, ako sa Rusko snaží prijať kryptomenu založenú na blockchaine -Rubile, a dokonca aj to, ako Severná Kórea používa bitcoiny obísť západné sankcie. Pohyb diverzifikácie okolo amerického dolára ho oslabuje ako vedúcu globálnu rezervnú menu. Striebornou vrstvou sú teda všetky ostatné fiat meny, ktoré sú exponenciálne oslabené. [Forbes]

Rusko prichádza horúco: Rusko môže byť v súčasnosti považované za zaostávajúce v krypto hre, pretože v súčasnosti je nezákonné platiť za čokoľvek v kryptomene alebo prevádzať za ruble, ale vynakladá veľké úsilie na dobehnutie. Pre jedného, ​​Putinovho „internetového chlapa“, Dmitrij Mariničev v súčasnosti buduje niečo, čo sa volá „Ruské ťažobné centrum“, čo bude v podstate veľký rozsah ťažba mincí v sklade s rozlohou 9 000 metrov štvorcových, ktorý sa predtým používal na výrobu automobilov z doby sovietskych. Ťažobná činnosť v súčasnosti získala viac ako 53 miliónov dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map