Spoločnosti zamerané na kryptomenu lákajú na Bermudy, Maltu, Gibraltár a Lichtenštajnsko

Vlaňajší nárast cien bitcoinov viedol k opätovnému záujmu o trh s kryptomenami, pričom sa investori a nadšenci ponáhľali speňažiť. Zároveň však odhalil potenciál rozsiahleho zneužívania na rastúcom trhu..

Hacky, podvody a podozrivé praktiky manipulácie cien boli na dennom poriadku, vlády vlád po celom svete prešli do panického režimu, keďže vláda USA, Japonska a Číny sa okrem iného snažila vládnuť v novom šate..

Digitálne meny otvorili nové hranice a ich mnohostranný charakter a podpora decentralizovanej technológie blockchain ich sťažuje reguláciou. Mnoho vlád samozrejme nebolo pripravených.

Nová výzva podnietila krajiny ako USA a Čína k tomu, aby prijali legislatívne politiky v oblasti kryptomeny zamerané na obmedzenie neoprávnených počiatočných ponúk mincí a pranie špinavých peňazí, a nie stimulovali rast priemyslu..

Jedným z prvých krokov vlády USA bolo varovanie investorov pred inherentnými rizikami investovania do počiatočných ponúk mincí..

Bolo to prostredníctvom Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), zatiaľ čo sa pokúsila položiť základ komplexného regulačného rámca.

Commodity Futures Trading Commission bola prvou americkou agentúrou, ktorá povolila verejné obchodovanie s derivátmi kryptomeny.

Pokiaľ ide o počiatočné ponuky mincí, komisia SEC ich zatiaľ neschválila. Preto je pre kryptomenné spoločnosti, ktoré sa snažia získať finančné prostriedky na to, v Spojených štátoch ťažké.

Odvolanie na priateľský trh

A teraz viac z nich gravituje smerom ku krajinám ako Bermudy, Malta, Gibraltár a Lichtenštajnsko, ktoré lákajú priemyselných hráčov na reguláciu priaznivú pre trh..

Umožňujú firmám ťažiť z finančných a geopolitických výhod, ktoré so sebou prináša globálna jurisdikcia priaznivá pre kapitál, na rozdiel od prístupu vynúteného presadzovaním, ktorý prijali USA..

Kryptografické agentúry v Amerike dostávajú do veľkej miery iba dve možnosti získavania finančných prostriedkov. Prvým je vydávanie tokenov prostredníctvom vysoko reštriktívneho procesu, ako je napríklad registrácia ako cenný papier, ktorý obmedzuje ďalší predaj a má obmedzenú zákaznícku základňu..

Druhá žiadosť žiada o výnimku podľa nariadenia D, ktorú je ťažké získať. Treťou možnosťou je jednoducho opustiť USA.

Situácia v Číne nie je o nič lepšia. Šialenstvo kryptomien v roku 2017 viedlo mnohých nadšencov a hodlerov k investovaniu svojich životných úspor do digitálnych mien v očakávaní zvýšenia ceny.


To bolo s malým ohľadom na lúpežných podvodníkov, ktorí sa snažili zarobiť na humbuku. Úľava spojená s vysoko neregulovanou a špekulatívnou povahou trhu viedla k rýchlemu zákazu obchodovania s kryptomenami v krajine..

Binance, najväčšia svetová burza kryptomien, ktorá má svoje korene v Číne, bola vytlačená. Dnes je jej ústredie na Malte.

Trh s kryptomenami v menších krajinách

Malta sa už nejaký čas zahrieva na blockchainové a kryptomenové rizikové spoločnosti.

4. júla 2018 schválila zákony zamerané na reguláciu technológie Distributed Ledger Technology (DLT), čím sa stala prvou krajinou na svete, ktorá pre tento priemysel stanovila komplexný regulačný rámec..

Bermudy sú ďalšou krajinou, ktorá sa umiestňuje ako hlavný kryptobox. Nedávno prijalo zákon, ktorý umožňuje rýchle schválenie ICO, a čoskoro umožní v krajine pôsobiť burzy s kryptomenami.

Podľa ministra národnej bezpečnosti krajiny Wayna Cainesa, ktorý mal konferenciu s obchodnou komunitou v apríli krajina dostávala značný počet žiadostí od fintech a kryptomien, ktoré sa snažili založiť základňu na ostrovnom štáte.

Lydia Dickens, vyššia manažérka vládnej jednotky pre rozvoj podnikania, poukázala na to, že hlavnou obavou medzi krypto spoločnosťami bola právna neistota. Podľa nej si želajú podnikať bez toho, aby za to museli čeliť väzeniu. Kľúčom k procesu je tiež ochrana spotrebiteľa.

Bermudy prijali právne predpisy o počiatočnej ponuke mincí 27. apríla 2018. To nadobudli účinnosť dňa 10. júla 2018.

Podľa zakladateľa kryptomeny iCash Willa McDonougha sú Bermudy obzvlášť atraktívne cieľ pre fintech startupy pretože má skúsenosti s medzinárodnými financiami. Vláda je tiež ochotná počúvať podnikateľskú komunitu.

Gibraltár tiež napreduje plnou silou v snahe prekonať priestor odvetvia kryptomien a pracuje na legislatíve, ktorá umožní obchodovanie a vydávanie obchodných digitálnych tokenov. O povolenie blockchainu už požiadalo 35 spoločností.

V prípade Lichtenštajnska ešte stále zavádza zákony týkajúce sa tohto odvetvia. Doteraz mohla povoliť iba päť ICO, ktoré vyzbierali zhruba 37,5 milióna dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map