Spoločnosť IBM predstavuje novú bezpečnostnú technológiu pre trh kryptomeny

Nie je žiadnym tajomstvom, že priemysel kryptomien má pestrú históriu s neuveriteľne odvážnymi lúpežami. A teraz to majú spoločnosti Shuttle Holdings a IBM oznámil uvedenie nového bezpečnostného riešenia založeného na HSM s cieľom zmierniť tento problém.

Systém, ktorý bol vychvaľovaný ako inovácia smerujúca k zmene paradigmy, sa spustí koncom marca a zameriava sa na odvetvie kryptomeny. Počnúc beta režimom bude mať počiatočný prístup iba niekoľko vybraných spoločností.

Táto technológia bola navrhnutá tak, aby poskytovala prostredie uzamykateľnej skrinky pre súkromné ​​kľúče a zároveň umožňovala klientom ľahší prístup k ich studeným peňaženkám.

Správa uvádza ako potenciálnych klientov správcov kryptomeny, banky, maklérov, burzy a investorov do kryptomeny s vysokým čistým imaním. Technologický riaditeľ (CTO) spoločnosti IBM, Nataraj Nagaratnam a investičný riaditeľ spoločnosti Shuttle Holdings Brad Chun predtým predstavený koncept počas nedávnej konferencie Think 2019, ktorá sa konala v San Franciscu.

Čo je to HSM?

Hardvérový bezpečnostný modul (HSM) je bezpečné pamäťové zariadenie digitálneho kľúča odolné proti neoprávnenej manipulácii, ktoré sa pri zabránení vniknutiu spolieha na moduly. Moduly sú kódované vrstvami šifrovania a majú sofistikované mechanizmy fyzického odstrašenia.

HSM sú tvorené mikroprocesorovými čipmi, ktoré efektívne detekujú sieťovú aj fyzickú neoprávnenú manipuláciu a automaticky vymažú citlivé dáta, hneď ako zistia anomáliu.

Na zaistenie citlivosti obalu na neoprávnenú manipuláciu sa používa mikroprocesorová sieťovacia technológia. Tým sa zabráni útokom sondovania bočného kanála a zbernice.

Koncept existuje už roky, ale technológia sa väčšinou obmedzovala na veľké platobné siete, vlády a bankové inštitúcie.

Hlavné prípady hackerstva

Za posledný rok bolo z búrz odcudzených kryptomena v hodnote viac ako 1,5 miliardy dolárov. A podľa početných vyšetrovacie správy, dve skupiny boli zodpovedné za krádež digitálnych aktív v hodnote 1 miliardy dolárov. Skutočnosť, že celkový sektor kryptomien má trhový strop niečo vyše 140 miliárd dolárov, zdôrazňuje závažnosť tejto pohromy, a teda hľadanie inovatívnych bezpečnostných riešení, ktoré sú bezpečnejšie ako zjednodušené systémy ad hoc..


HSM sú tvorené mikroprocesorovými čipmi, ktoré efektívne detekujú sieťovú aj fyzickú neoprávnenú manipuláciu a po zistení anomálie automaticky vymažú citlivé údaje. (Image Credit: Gemalto)

Regulačné vákuum, ktoré naďalej preniká do určitých sektorov trhu, tiež ponechalo väčšinu platforiem na ich vlastné zariadenia. Zistilo sa, že mnoho sieťových útokov je podnecovaných skupinami nachádzajúcimi sa v regiónoch s hmlistými zákonmi o kryptomenách, ako sú krajiny vo východnej Európe a politicky plná Severná Kórea. To sťažuje trestné stíhanie.

Preto rozsah krádeží kryptomien neustále stúpal. Napríklad minuloročná lúpež Coincheck viedla k strate kryptomien v hodnote 530 miliónov dolárov. Mnoho búrz a agentúr na výkon väzby sa snaží čo najviac vyhnúť tomuto nočnému moru.

Rýchlejšie spracovanie transakcií

Kryptoobchodné a depozitné servisné platformy zahŕňajú systémy HSM kvôli svojim vynikajúcim bezpečnostným funkciám. Ďalšou výhodou je však ich vynikajúca účinnosť pri prenose majetku z chladiarenského skladu. Eliminujú potrebu ľudského zásahu na overenie transakcií.

Prístup k kryptofondom v chladiarenskom úložisku je zvyčajne časovo náročný proces, ktorý môže trvať až 48 hodín. Je to tak preto, lebo na autentifikáciu prenosov musí byť človek fyzicky prítomný. Peňaženky na chladenie sú uchovávané offline, aby sa zabránilo hackerským útokom online, ale hlavným kompromisom je efektívnosť.

Aj keď horúce peňaženky ponúkajú rýchle vykonávanie, fungujú prostredníctvom sieťového pripojenia a potvrdzujú transakcie pomocou procesov autentifikácie API. Kľúče však musia byť aktívne, aby bola transakcia úspešná, aby boli náchylné na odpočúvanie.

Väčšina stratégií chladenia sa zvyčajne spolieha na vzduchové medzery, aby sa minimalizovalo riziko útokov hackerov. Chun vyjadril nejednotnosť tohto pojmu a označil ho za hraničné travesty, ktoré dáva falošný pocit bezpečia.

Technológia využívaná spoločnosťou Shuttle Holdings umožňuje sieťové pripojenie. Viaceré vrstvy šifrovania a záložný systém zaisťujú, že riziko straty dát a hackerstva je podstatne minimalizované.

Chun ďalej vysvetľuje: „Kľúče uchovávame v pokoji zašifrované vo viacerých vrstvách ako dátové objekty BLOB, aby organizácia mohla tieto zálohy ukladať pomocou svojich už existujúcich procesov obnovy po katastrofe a zálohovania a médií.“

Podľa IBM sú údaje klientov chránené „v pokoji, pri prenose a pri používaní“.

V rozhovore pre Coindesk Chun zdôraznil, že hoci je riešenie Shuttle Holding v súčasnosti integrované so službami IBM Cloud Hyper Protect Services, systém je možné pripojiť k iným sieťam v závislosti od potrieb klienta.

Swissquote s využitím technológie HSM

Banková skupina Swissquote patrí medzi najpozoruhodnejšie spoločnosti, ktoré nedávno integrovali technológiu HSM do svojej ponuky kryptoburzových služieb. Podľa spoločnosti, ktorá bola nedávno vydaná zverejnenie, zákazníci budú môcť uskutočňovať krypto vklady a výbery do peňaženiek Swissquote od 21. marca.

Táto služba bude bežať na proprietárnej infraštruktúre spoločnosti Crypto Storage AG. Crypto Storage AG je fintech spoločnosť, ktorá sa špecializuje na správu aktív kryptomeny a súkromných kľúčov.

Toto partnerstvo umožní spoločnosti Swissquote ponúkať depozitné aj obchodné služby. Systém HSM spoločnosti Crypto Storage AG bude neoddeliteľnou súčasťou celého systému.

Meniace sa trendy na trhu

Keď zúri bitka o nalákanie inštitucionálnych investorov, priemysel bezpečnostných riešení neustále vyvíja nástroje, ktoré vyhovujú tomuto vysoko cenenému segmentu trhu..

Medzi významné technologické spoločnosti, ktoré v súčasnosti poskytujú bezpečnostné produkty HSM, patria Thales e-Security, Gemalto NV, International Business Machines Corporation, Utimaco GmbH, FutureX, SWIFT, Atos SE, Hewlett Packard Enterprise, Yubico a Ultra-Electronics..

Podľa nového výskumná správa zostavené spoločnosťou TMR Research, USA, Európska únia a Čína sú poprednými trhmi spotreby HSM na úrovni 32, 24 a 14,5 percenta. Očakáva sa, že veľkosť globálneho trhu vzrastie z približne miliardy dolárov v roku 2019 na viac ako 2 miliardy dolárov v roku 2024, čo dokazuje potrebu týchto druhov služieb.

(Kredit na odporúčaný obrázok: WSJ)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map