Saudská Arábia, krypto projekt v SAE pravdepodobne vytvorí nový trh s krypto investíciami

Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty oznámili, že uskutočnia spoločné testy novej spoločne vyvinutej kryptomeny s názvom Aber.

Tieto dve krajiny sa snažia využiť technológiu blockchainu a distribuovanej účtovnej knihy na zníženie cezhraničných prevodov a transakčných nákladov. Tento krok tiež podporí väčšiu hospodársku spoluprácu. Sieť sa použije na vyrovnanie finančných transakcií medzi oboma krajinami.

Oznámenie bolo urobené prostredníctvom spoločné vyhlásenie zverejnená na webovej stránke Saudskoarabského menového úradu (SAMA). Saudskoarabský menový úrad aj Centrálna banka Spojených arabských emirátov (UAECB) vyjadrili svoj záväzok urobiť z projektu predchodcu v priemysle..

Sieť je tiež nastavená tak, aby slúžila ako pomocný systém k aktuálnemu nastaveniu miestnych centrálnych platieb. Mohlo by to doplniť existujúcu štruktúru v prípade výpadku.

Podľa zverejnenia bude iba niekoľko bánk v príslušných krajinách môcť systém používať v pilotnej fáze. Ďalší vývoj umožní začlenenie ďalších bánk. Projekt je len jedným z mnohých, na ktorom sa obe krajiny dohodli na spoločnom rozvoji s cieľom dosiahnuť väčšiu spoluprácu, najmä v oblastiach spoločného záujmu, ako sú financie a služby..

Očakáva sa, že nová kryptomena povedie k väčšej adaptácii blockchainových technológií a kryptomien v regióne. V záujme prispôsobenia sa sektoru sa musia prijať aj legislatívy, ktoré sú viac v súlade s kryptami.

Dve krajiny, ktoré si navzájom odporujú

Saudská Arábia kryptomena

Vláda Saudskej Arábie je neustále voči kryptomenám a jej politika potvrdzuje jej postoj. Podľa posledného kola politík ustanovených Saudskoarabským menovým úradom je občanom a podnikom v jurisdikcii zakázané obchodovať s kryptomenami. Len pred pár mesiacmi administratíva posilnila svoj postoj o tejto otázke.

Stalo sa tak po hlásení klamlivých krypto reklám. Falošne tvrdili, že majú povolenie od agentúry na vykonávanie kryptoobchodných aktivít v krajine. To bolo v snahe obísť investorov.

Za účelom riešenia tejto záležitosti a súvisiacich záležitostí bol zvolaný výbor, ktorého členmi boli zástupcovia Úradu pre kapitálový trh, ministerstva obchodu a investícií, ministerstva informácií a Saudskoarabskej menovej agentúry (SAMA)..


Úlohou výboru bolo presadiť zákaz. Jeho mandát je načrtnutý takto, podľa a vyhlásenie vydané SAMA.

“Ako to vyžaduje najvyšší dekrét, stály výbor spolupracuje s príslušnými stranami s cieľom obmedziť marketing investícií a obchodovania na devízových a virtuálnych menách prostredníctvom správ na oficiálnych webových stránkach SAMA alebo CMA.”

Podľa SAMA ešte neboli vydané žiadne licencie na obchodovanie s kryptomenami.

Spojené arabské emiráty dúfajú, že sa stanú popredným krypto cieľovým miestom

Na rozdiel od Saudskej Arábie Spojené arabské emiráty podnikajú pozoruhodné kroky, aby sa o pár rokov stali vedúcim kryptocentrom. Sú v súlade so stratégiou Emirates Blockchain Strategy 2021, ktorá bola predstavená v apríli minulého roku.

Stratégia bola navrhnutá tak, aby prinútila SAE stať sa do roku 2020 prvým mestom s plne kryptickým pohonom na svete. Medzi jej ciele patrí zabezpečiť, aby sa do roku 2021 na blockchaine uskutočnilo najmenej 50 percent všetkých vládnych transakcií..

Predpisy o ICO majú byť dokončené do júna 2019. Pripravovanie právnych predpisov o ICO je hlavným krokom k podpore tokenizovaných začínajúcich spoločností na založenie základne v krajine..

Vyplnenie prázdnych ICO, ktoré zanechali väčšie ekonomiky

Popredné ekonomiky na celom svete vrátane USA a Číny majú prísne predpisy upravujúce spustenie ICO. Čína úplne zakázala ICO.

Čínska vláda vníma kryptomeny všeobecne ako neuveriteľne vrtošivé a považuje ICO za riziká, ktoré môžu mať dominový efekt na väčšiu ekonomiku, ak zostanú bezuzdné. Administratíva tiež ukrýva obavy z úniku kapitálu uľahčeného vydávaním žetónov.

V Spojených štátoch amerických uvádza Komisia pre cenné papiere (SEC) zoznam ICO ako cenných papierov, a preto spadajú pod jej jurisdikciu. Ich kategorizácia ako taká si vyžaduje, aby strany zapojené do projektov ICO dodržiavali prísne požiadavky agentúry.

Na základe klasifikácie cenných papierov sa kladie obmedzenie na to, kto do nich môže investovať. Výnimky z klasifikácie cenných papierov možno udeliť, ak sú do procesu zahrnutí iba zahraniční investori alebo V prípadoch, keď sa tokeny predávajú výlučne akreditovaným investorom.

Nedodržanie pokynov SEC môže viesť k mastným pokutám až k miliónom dolárov. Od spoločností, o ktorých sa zistí, že porušujú stanovy, sa navyše vyžaduje, aby v prípade dokázania viny za nedodržiavanie predpisov vrátili investorom náhradu. Prípad AriseBank, v ktorom SEC označila svoje ICO v hodnote 600 miliónov dolárov, zdôrazňuje následky. Spoločnosť dostala pokutu 2,7 milióna dolárov.

Založenie kryptomeny, nastavenie obchodu v SAE

Vďaka povzbudzujúcim pravidlám Spojených arabských emirátov si v posledných mesiacoch v Dubaji už založilo niekoľko kryptomien. Exchange Crypto Bulls bola prvou platformou na výmenu kryptomien, ktorá bola v krajine zaregistrovaná. Platforma bola predstavená v októbri a prevádzka začala v novembri. Ide o spoločný projekt medzi spoločnosťami Al Zarooni Group a Crypto Bulls.

Bitex je tiež jednou z posledných krypto spoločností, ktorá založila obchod v SAE. Portfólio jej služieb zahŕňa bankový prevod a vklady v hotovosti. Podľa Monark Modi, generálny riaditeľ spoločnosti Bitex UAE, spoločnosť ponúka obrovské pohodlie pre používateľov kryptomien nachádzajúcich sa v jurisdikcii.

Vysvetlil, že hoci občania Spojených arabských emirátov môžu na výbery používať devízové ​​výmeny, proces je komplikovaný a vo väčšine prípadov si vyžaduje prevod digitálnych mien na viac akceptovanú fiatovú menu, ako je USD, pred výmenou peňazí za Dirhamovcov.

Pripojením sa k zoznamu krajín, ktoré v súčasnosti podporujú rast a rozvoj odvetvia kryptomien, majú Spojené arabské emiráty veľkú výhodu ako regionálna cieľová kryptomena. Medzi významné prínosy patrí zvýšenie zahraničných investícií a rozvoj množstva podporných priemyselných odvetví.

(Odporúčaný obrázok: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map