Prečo zlyháva toľko ICO?

Prečo zlyháva toľko ICO?

Rast cien kryptomien na konci roka 2017 nielenže priniesol veľkú pozornosť nielen niektorým z najlepších a dobre zavedených projektov kryptomeny, ako sú bitcoiny a ethereum, ale upriamil pozornosť aj na veľa nových projektov, ktoré spustili ICO..

Celkovo sa ICO zlepšili z hľadiska počtu investorov a výšky investícií. Podľa niektorých odhadov predstavovala zbierka ICO celkovú sumu viac ako 5,6 miliárd USD minulý rok. Napriek tomuto úspechu niektoré projekty buď prestali reagovať na otázky verejnosti, alebo sa úplne zrútili. Je dôležité dôkladne sa zamerať na súčasný stav investovania ICO a určiť, či posledné trendy zlyhaní ICO zostanú prominentné aj v roku 2018 a po ňom..

Kvalita bielej knihy ICO je rozhodujúca pri rozhodovaní o tom, či projekt bude alebo nebude mať dlhodobý potenciál. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o tom, ako čítať informačnú knihu ICO, tu je náš sprievodca, ktorý vám pomôže začať.

Pri pohľade na údaje

Podľa a nedávna štúdia, 418 z 902 nových crowdsalesov (46%) uvedených na serveri Tokendata pre rok 2017 už neuspelo. 142 zlyhalo počas fázy ICO. Po ICO zlyhalo 276 projektov.

Alarmujúce je, že na tejto štatistike je potrebné poznamenať, že ide iba o projekty, ktoré už zlyhali. Ďalších 113 ICO sa v súčasnosti považuje za „nereagujúcich“ na otázky verejnosti na sociálnych sieťach. To by sa v blízkej budúcnosti mohlo rovnať mnohým ďalším zlyhaniam z kohorty ICO z roku 2017.

Keď sa na tieto údaje pozrieme zo všeobecnej obchodnej perspektívy, nie je to prekvapujúce. Mnoho startupov zlyháva. Avšak ICO zlyhávajú oveľa rýchlejšie ako väčšina ostatných tradičných podnikov alebo dokonca podniky v iných odvetviach špičkových technológií.

Skôr ako dospieť k záverom a konštatovať, že éra ICO skončila, mali by sme zvážiť preskúmanie presných dôvodov, prečo sa mnohé z novších projektov zrútili. Pri hodnotení potenciálu projektu kryptomeny získavať finančné prostriedky počas ICO a udržiavať úspech po ICO je potrebné dávať pozor na určité vzorce..

ICO

Trendy zlyhania ICO

1. Zlé nápady na projekt / prípady použitia

Jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré by si mali investori pri investovaní do ICO dávať pozor, je to, či token bude alebo nebude schopný získať osvojenie používateľom a bude užitočný na riešenie problémov s jeho aplikáciou v reálnom svete. Bohužiaľ, veľa projektov je od začiatku jednoducho zlý nápad.

Jedným z príkladov je situácia, keď spoločnosti Silber Pfeil Energy Drink a Mercedes uzavreli partnerstvo v rámci ICO v roku 2017. Tento prípad dokázal, že rozpoznávanie značiek nestačí na získanie finančných prostriedkov. Podľa tlačovej správy z minulého roku „existuje aktuálny program, v ktorom sa jeden token AMG počíta ako počiatočná ponuka mincí (ICO). Predajcovia dostanú jedno tokenové ICO za každú plechovku Silberpfeil, ktorú predajú. “


Koncept získavania žetónov ako odmeny je dobrý nápad. Ak však tokeny skutočne dostatok ľudí nepovažuje za užitočné, je ťažké úspešne propagovať ich použitie. Celá koncepcia nutnosti používať konkrétnu kryptomenu na nákup konkrétneho energetického nápoja nie je pre väčšinu ľudí príliš praktická. Tento projekt teda nedokázal preukázať svoju potenciálnu dlhodobú hodnotu pre investorov. Na druhej strane sa nepodarilo získať dostatok finančných prostriedkov na to, aby sa dostala cez fázu ICO.

SilberPfeil ICO

2. Problémy s technológiou

Mnoho projektov v skupine ICO z roku 2017 od začiatku čelilo technologickým problémom (t. J. Škálovateľnosti a bezpečnosti), ktoré im bránili presadiť sa na trhu.. Dao, projekt zahájený v roku 2016, je doposiaľ najväčším zlyhaním kryptomeny z hľadiska vyzbieranej sumy. Hlavným dôvodom neúspechu tohto projektu bola jeho nedostatočná bezpečnosť.

Tento projekt priniesol v apríli / máji 2016 ohromujúcich 11,5 milióna ETH v aktívach. Avšak rýchlo zlyhal po útoku zo 16. júna 2016, ktorý mal za následok stratu 3,6 milióna ETH. DAO sľúbil decentralizáciu a transparentnosť, ale nepodarilo sa mu dosiahnuť trvalý úspech kvôli mnohým bezpečnostným zneužitiam. Napriek neúspechu tohto projektu predstavoval veľmi potrebný posun k väčšej decentralizácii. Od pádu Dao začalo viac projektov ponúkať lepšie riešenia pre decentralizáciu a budúcnosť kryptomeny.

Toto je dobrý príklad toho, ako nádejný projekt môže tiež rýchlo zlyhať. Pochopenie všetkých technických aspektov technológie blockchain za projektom je dobré, ale nemusí byť vždy praktické. Pred investíciou do ICO je však nevyhnutné mať minimálne základné znalosti o technických špecifikáciách projektu.

3. Regionálne rozdiely

Aj keď je kryptomena navrhnutá na vytvorenie globálneho monetárneho systému, nie všetky regióny sú si z hľadiska úspešnosti ICO rovnocenné. Napríklad projekty založené v rozvojových krajinách majú a úmerne nižšia miera úspešnosti než vo vyspelých krajinách.

Podľa informácií poskytnutých spoločnosťou Tokendata, Pokiaľ ide o zlyhania ICO, je Afrika príliš zastúpená. Mince Tingo je jeden príklad. Aj keď tento projekt mal niekoľko problémov (t. J. Chýbajúce overenie členov tímu, malá veľkosť tímu atď.), Jeho hlavným problémom od začiatku bolo pravdepodobne jeho vysoko špecifické zameranie na to, aby sa stal „prvou africkou možnosťou blockchainu podporovaného poľnohospodárskym VAS“.

Aj keď v Afrike existuje niekoľko investorov ICO, žiadny z desiatich najlepších svetových investičných štátov pre ICO sa nenachádza v Afrike (stav k marcu 2018). Je veľmi ťažké dosiahnuť rozsiahle prijatie kryptomeny zameranej na poľnohospodárstvo v Afrike bez toho, aby sme na tomto kontinente museli mať veľké množstvo investorov. Počet potenciálnych investorov z krajín mimo kontinentu, ktorí budú investovať do poľnohospodárstva, je tiež dosť nízky.

Vytvorením ultrašpecifických spôsobov využitia novej kryptomeny a obmedzením jej geografického využitia je veľa podobných projektov odsúdených na neúspech skôr, ako začnú. Aj keď môže byť tiež zlý nápad investovať do ICO so stratégiou prijatia, ktorá je príliš všeobecná, ICO, ktoré navrhujú kryptomeny, ktoré majú na začiatku obmedzený / špecifický trh, sa javia ešte pravdepodobnejšie.

tingo

Takeaway

Investovanie do akýchkoľvek ICO môže byť riskantné, preto je dôležité pozerať sa na projekty, ktoré aktívne pracujú na tom, aby sa vyhli chybám uvedeným vyššie. Samozrejme, niektoré (ak nie väčšina) aj tých najsľubnejších projektov majú potenciál zlyhať. Ak máte v pláne HODL investovať do ICO, mali by ste vždy posúdiť dlhodobú stratégiu projektu.

Stručne povedané, ICO nie je mŕtve. Faktom je, že existuje veľa ICO, ktoré sa objavili v roku 2017 a začiatkom roku 2018 kvôli celkovému humbuku na trhu. Mnohí nemajú stratégiu, ktorá by vydržala.

Mali by byť investori týmto trendom znepokojení do konca roka 2018? S najväčšou pravdepodobnosťou by to nemalo vystrašiť investorov. Zlyhanie pre začínajúce podniky sa považuje za normu pre každý trh.

Budú ďalšie ICO naďalej zlyhávať? Áno, ale to neznamená, že by ľudia mali prestať investovať. Princípy investovania sú v skutočnosti rovnaké ako vždy.

Rast množstva ICO znamená len to, že investori musia urobiť trochu viac prieskumov, aby mohli robiť čo najlepšie investičné rozhodnutia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map