Prečo sú čínski baníci v šoku nad použitými bitcoinovými ťažobnými plošinami

Čínski ťažiari kryptomien sú v šoku nad použitými zariadeniami na ťažbu bitcoinov po nedávnom cenovom náraste, ktorý zaznamenal nárast hodnoty digitálnej mince spoločnosti Lodestar z čiastkových 4 000 dolárov na niečo viac ako 5 000 dolárov do 48 hodín.

Náhla zmena trajektórie trhu oživila používanie predtým vyradených baníkov, keď sa ziskovosť ťažby zvyšuje na udržateľnú úroveň. Podľa a nová správa Diar, baníci v apríli zarobili niečo cez 290 miliónov dolárov, čo je takmer 30-percentný nárast v porovnaní so zárobkami vykázanými v marci.

A teraz, podľa Coindeska, ceny použitých ťažobných súprav sa od apríla viac ako zdvojnásobili. Tento trend môžu vo veľkej miere vyvolávať ponuky vojen. Napríklad jednotky AntMiner S9 sa pred zvýšením kryptotrhu predávali za 140 dolárov, teraz však stoja viac ako 250 dolárov. Niektorí kupujúci v súčasnosti uskutočňujú objednávky vo výške 320 USD, čo zvyšuje referenčné ceny.

Existuje vierohodné podozrenie, že niektorí veľkoobchodníci si vytvárajú zásoby, keď čakajú na zvýšenie sadzieb. Tento trend by mohol vytvoriť umelý nedostatok, ak by nebol ponechaný.

Situáciu ešte zhoršuje pomalá výroba nového zariadenia výrobcami. Spoločnosti si dávajú čas pred odoslaním väčších zásielok. Môže to trvať mesiace, kým sa situácia vráti do normálu.

Napríklad Bitmain’s AntMiner T17 bol uvedený na trh v apríli, ale preprava sa začne tento mesiac a bude mať prioritu podľa zásady „prvý zakúpený a prvý doručený“. Vyznačuje sa hashovou rýchlosťou 40 TH / s, vylepšenou stabilitou a účinnosťou spotreby 55J / TH.

Spoločnosť MicroBT, ktorá nedávno uviedla na trh ťažobný hardvér WhatsMiner M20S, má tento mesiac dodať tiež asi 1 500 kusov. Prístroj má výpočtovú rýchlosť dosahujúcu 70TH / s. Podľa zakladateľa spoločnosti Zuoxing Yang sa dodávky s viac ako 10 000 kusmi pravdepodobne začnú v júli a auguste.

Ako takí obchodníci s použitými ťažobnými zariadeniami využívajú obdobie obdobia na podstatné zvýšenie svojich predajných marží.

Baníci maximalizujúci ziskovosť pomocou použitých súprav

Michael Zhong, analytik kryptomeny v TokenInsight, vysvetľuje, že hlavným cieľom pre väčšinu baníkov je dosiahnuť obdobie návratnosti približne 200 dní. To je pre nich bezpečná stávka vzhľadom na búrlivú povahu krypto ekosystému. Tento cieľ je tiež vysoko dosiahnuteľný pri použití použitých ťažobných zariadení, pretože sú lacné.

Realita je však taká, že tento trend tlačí ceny zariadení nahor a zvyšuje obdobie návratnosti nad očakávanú hranicu 200 dní.

Mokrá sezóna S’-čchuan

Aktuálny nápor v Číne na získavanie strojov na ťažbu kryptomeny katalyzovala mokrá sezóna v provincii S’-čchuan. Región je hlavným lákadlom baníkov kvôli lacnej energii, ktorá je zvyčajne k dispozícii v lete.

Počas tejto doby má opakovane dostatok lacnej vodnej energie kvôli silným dažďom. Opak nastáva počas obdobia sucha, keď čínski baníci migrujú na iné miesta v krajine. Pred cenovým boomom, ktorý nastal v roku 2017, sa odhadovalo, že viac ako 70 percent hashrate bitcoinov pochádza z fariem v provincii S’-čchuan..


Región zásobujú štyri hlavné rieky Jialing, Tuo, Min a Jinsha (alebo Wu), ktoré napájajú jeho vodné elektrárne. Náklady na energiu v mokrom období výrazne klesajú a dosahujú 0,01 USD za kWh, v období sucha však ľahko prekročia 0,04 USD za kilowatt. Leto sa začína v máji a končí v auguste.

Podľa analytikov je pravdepodobné, že počet ťažobných strojov v S’-čchuane tentoraz dosiahne hranicu jedného milióna, čo následne zvýši hashrate ťažby v krypto sieťach. Očakáva sa, že hashrate bitcoinu prekoná historicky najvyšší rekord 60 terahashes za sekundu, keď sa sezóna bude ťahať. Aktuálne zaťaženie siete je približne 50 TH / s.

Udalosť na bitcoin na polovicu

Bitcoinová polovičná udalosť sa stane o približne 12 mesiacov a s najväčšou pravdepodobnosťou 24. mája budúceho roka. To povedie k poklesu odmeny za ťažbu za blok z 12,5 BTC na 6,25 BTC. Táto udalosť bude mať významný vplyv na kryptosféru, pretože ťažobné ťažkosti sa podstatne zvýšia a spôsobí zníženie ziskovosti.

To spôsobí zvýšený dopyt po digitálnych minciach v obehu, čím sa zvýši ich hodnota. Očakáva sa, že cena bitcoinu stúpa, keď sa udalosť bude blížiť.

Baníci očakávajú, že polovičný jav zvýši ich digitálne bohatstvo.

(Obrázkový kredit: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map