Otázky sa objavujú, keď Bytecoin pumpuje 1 000% s hlavnými burzovými výpismi, skládky po problémoch so sieťou

Aká je dohoda s bytecoinmi?

Bytecoin, pôvodná mena CryptoNote, ktorá priniesla niekoľko ďalších projektov, predovšetkým Monero, je späť v správach. Po pridaní k Binance a Poloniex tento týždeň cena prudko vzrástla o ohromujúcich 1 000% na Binance a potom o niekoľko minút neskôr padla späť. Po tomto zhodnotení ceny nasledoval prepad v celej sieti, ktorý vypol peňaženku mince a umožnil výber / vklad na všetkých platformách.

Odvtedy cena oboch spoločností Poloniex a Binance prepadla do voľného pádu. Obchodníci a členovia kryptokomunity odsudzujú vzostup a pokles ako pump-and-dump a neschopnosť pohybovať alebo obchodovať s mincami ako podvod spáchaný tímom Bytecoin, Binance alebo oboma. CoinMarketCap momentálne nezobrazuje žiadnu cenu mince, cituje problémy s peňaženkami a údržbu siete.

Zrážka bytecoinom CoinMarketCap

Bol zverejnený oficiálny účet Bytecoin na Twitteri toto tvrdenie ohľadom výpadku v čase krízy.

Binance, HitBTC a Poloniex zverejnili podobné vyhlásenia, čo naznačuje, že výbery a vklady boli pozastavené, kým nevyriešili problémy so sieťou.

Pred týmto týždňom bol objem obchodov spoločnosti Bytecoin na niekoľkých malých burzách, na ktorých je k dispozícii, iba nepatrných 8 miliónov dolárov. Veľmi málo z mince zmenilo majiteľa, čo vysvetľuje nával nákupu a predaja po zavedení na veľké burzy. O dva dni neskôr vzrástol objem obchodovania BCN na 600 miliónov dolárov. Bohužiaľ pre obchodníkov, ktorí o minci nikdy nepočuli (rada: väčšina z nich), bolo veľa z nich chytených v jednej z najpozoruhodnejších búrok, ktoré sme tento rok videli.

Rovnako ako takmer pri každom vyčerpaní, vydaní peňaženky alebo prerušení výmennej služby, nahnevaní používatelia zaplavili oznámenie o výmene odpoveďami. Príbehov o stratených finančných prostriedkoch, výkrikov zasvätených osôb a odkazov na nekonečné lístky na podporu týkajúce sa pozastavených transakcií boli veľa tých, ktorí sa stali obeťami skládky. Tieto prosby obete boli popretkávané trollovaním a oslavami tých, ktorí dokázali z pumpy profitovať.

Oprava je v

Asi o 24 hodín neskôr tím Bytecoin vydal aktualizáciu softvéru Bytecoin a tvrdí, že všetky burzy by teraz mali byť schopné integrovať nový softvér, aby boli peňaženky opäť online (ak používate bytecoind, získajte nový softvér tu). Popierajú obvinenia z tajnej dohody s Binance a tvrdia, že nemajú nijakú kontrolu nad cenou ani obchodnou aktivitou na burze, ospravedlňujú sa všetkým používateľom, ktorí stratili finančné prostriedky počas prudkého nárastu cien.

Tím vydal správu úradná kontrola problému siete s odvolaním sa na náhly príliv baníkov, ktorí ako zdroj problému používajú zastaraný softvér. To viedlo k dlhším časom transakcií a zhoršilo chybu v konsenzuálnom kóde mince, ktorá priviedla systém k prehľadávaniu. Nevyskytla sa nijaká vidlica ani rozdelenie a neprišli ani o finančné prostriedky.

V tejto recenzii hovorca spoločnosti Bytecoin zdôrazňuje hlavný míľnik, ktorým je pridanie BCN k hlavným burzám pre projekt, ďakuje používateľom za ich trpezlivosť a porozumenie a uznáva pomoc baníkov z komunity Monero, ktorí ponúkli presmerovanie ťažobnej sily na Bytecoin na pomoc pri stabilizácii siete.

Pochybná história

Nie je to prvýkrát, čo Bytecoin spochybnil svoju legitimitu.

Počiatočné dni predaja Bytecoinu, ktoré boli vydané už v roku 2012, sú záhadou a niektorí (vrátane vedúceho vývojára spoločnosti Monero, fluffypony) tvrdia, že majú dôkaz, že až 80% z celkových dodávok BCN predminovalo niekoľko desiatok neznámych osôb pred tým, ako bol softvér zverejnený. Fluffypony zverejnil túto teóriu do subredditu Monero v roku 2015 s tým, čo sa javí ako dôkaz alebo prinajmenšom so zdravou logikou. Sťažnosť odvtedy prenasleduje Bytecoin, ktorý má odvtedy veľmi malú cenu alebo pozorovateľné použitie v reálnom svete.

V poslednej dobe bol Bytecoin predovšetkým jedným z mála mincí CryptoNote, ktorý neaktualizoval svoj softvér, aby napravil bezpečnostnú chybu objavenú v algoritme hashovania CryptoNight, ktorý mohol umožniť anonymnú razbu mincí v rozpore s limitovanou ponukou Bytecoinu. Medzitým Monero a ďalšie významné mince CryptoNote zmenili s chvatom. Od zverejnenia zraniteľnosti v máji 2017 sa tento problém mohol vyriešiť zostávajúcimi mincami CryptoNote, ale nebol v čase vydania, čo spochybňuje, či neznámi útočníci mohli medzitým tieto mince zneužiť..

Má bytecoin budúcnosť?

Bytecoin zatiaľ nezložil svoj klobúk. Majú cestovný plán, poloaktívny vývoj a zdá sa, že tím sa pripravuje na to, čo tvrdí, že je pevnou mincou ochrany súkromia. Teraz, keď je BCN kótovaná na niekoľkých veľkých burzách, môžeme vidieť, že Bytecoin žije ďalej a bojuje (alebo pumpuje) ďalší deň. Ak nás priestor kryptomeny zatiaľ niečo naučil, je to to, že obchodníci, najmä noví obchodníci, majú krátke spomienky a sú ochotní kúpiť takmer všetko na základe dobre formulovaného príspevku na blogu a prísľubu svetla (bez ohľadu na to, aké umelé) je na koniec tunela.

Ak ste na hodine BCN alebo len pobavene sledujete cirkus, sledujte naše budúce shenanigany. Určite budeme.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map