Od hier k hudbe: Multimédiá Crypto siahajú do zábavy

Keď sa online komunity stanú ozvenami odrážajúcimi HODL a lambo memy, diskusia o použití blockchainu v každodennom živote sa môže prehĺbiť v investičnej atmosfére mesačných túžob. Niekedy je ľahké zabudnúť, že základná technológia kryptomeny, blockchain, má potenciál úplne vylepšiť spôsob, akým interagujeme s dátami. Má použitie v reálnom svete, budúcnosť v podnikovom riešení a schopnosť zefektívniť obchodné postupy po celom svete.

Aby sme išli ešte ďalej, kryptomeny aj blockchain majú multimediálny význam, ktorý presahuje ich pôvodné finančné a technologické korene. S rastúcou popularitou sa inovátori snažili zachytiť záujem komunity o kryptomeny a integrovať ich do rôznych zábavných médií. Medzi jeho mimopracovné prejavy patria hry, ako napríklad neslávne známa CryptoKitties, a možno prekvapivejšie je, že hudobná skupina inšpirovaná kryptomenami.

Hranie na blockchaine

Do konca roka 2017 našli vývojári spôsob, ako speňažiť šialenstvo kryptomien na herné platformy. A tento hazard sa vyplatil, ale neprišiel bez obetí pre zdravie siete.

Prvá splátka v tomto poli prišla v podobe digitalizovaných mačkovitých šeliem známych ako CryptoKitties. Nápadom kanadskej spoločnosti Axiom Zen, ktorá sa zaoberá vývojom produktov, bola CryptoKitties jednou z prvých blockchainových hier na svete. Aplikácia postavená ako dApp na blockchaine Ethereum umožňuje používateľom nakupovať, predávať a chovať virtuálne mačky na online platforme hry pomocou ETH ako spôsobu platby.

CryptoKitties

A ľudia nad touto myšlienkou zbláznili. Do niekoľkých dní od jeho vydania tvorili transakcie spojené s CryptoKitty väčšinu prenosu siete Ethereum. Do 4. decembra sa na chlpatých avatarov a v čase písania článku minuli 3 milióny dolárov, viac ako 18,8 milióna dolárov v ETH bol zapustený do ich obchodovania. Niektoré majú cenu vyššiu ako 100 000 dolárov a najdrahšia je s požadovanou cenou 300 ETH (~ 390 000 dolárov).

Nech sú akokoľvek rozkošné, CryptoKitties spôsobil komunite Ethereum bolesti hlavy. Na vrchole šialenstva, transakčné poplatky a časy výrazne zvýšené keď tokenizované furballs upchali sieť. Jedno ICO, SophiaTX, muselo kvôli preťaženiu siete dokonca oddialiť predaj tokenov.

Fiasko vyvolalo obavy z rozšíriteľnosti, pretože členovia komunity začali pochybovať o stabilite blockchainu Etherea. Ak to nedokáže udržať inváziu do obchodu z armády digitálnych mačiek, ako sa môže Ethereum rozšíriť na skutočné, bežné použitie? Ukrajinský softvérový inžinier Boris Kozak v tom čase tweetoval, že tento problém, dúfajme, otvorí ďalšie dvere rozvoju.

Prinajmenšom existuje plán na zväčšenie. @CryptoKitties možno len prinúti vývojárov Eth, aby to urýchlili. Stavové kanály (Raiden atď.), Sharding, Casper / PoS.

– Boris Kozak (@boriskozak) 4. decembra 2017

Tieto problémy však nezabránili ostatným v budovaní vlastných hier na blockchaine Ethereum. 19. decembra, Ethermon vstúpil do ekosystému éteru a áno, je to presne tak, ako to znie. Rovnako ako CryptoKitties, aj Ethermon sú obchodovateľné a zberateľské digitálne avatary na blockchaine Ethereum v inšpirácii svetom Pokémonov. Na rozdiel od CryptoKitties však meta Etherether presahuje iba zbieranie, pretože môžete trénovať svoj Ethermon a bojovať proti iným trénerom v sieti.

étermon

Stále existujú aj ďalšie. Členovia komunity TRON budú môcť čoskoro nakupovať pomocou svojich tokenov TRX Tron psy– to je pravda, CryptoKitties bude mať čoskoro psích súperov.

Na dielach, ktoré pobežia na Ethereum’s Blockchain, je dokonca online RPG. Dabovaný Ethercraft, hra bude napodobňovať populárnu sandboxovú hru Minecraft. Pri použití ETH ako spôsobu platby budú môcť hráči nakupovať, predávať, obchodovať a remeselne vybaviť v hre, rovnako ako prepadnite dungeony a zbierajte korisť v úplne hrateľnom prostredí otvoreného sveta. A táto hra bude obsahovať svoju vlastnú natívnu menu, token ERC20 s predbežným názvom Gold Pieces (XGP)..

ethercraft

To robí jednu hernú platformu na blockchaine TRON a tri na Ethereum. Vzhľadom na ťažkosti, ktoré CryptoKitties predstavili sieti Etherea, sme pravdepodobne nevideli koniec takého preťaženia, ak by vzlietli aj Ethermon a Ethercraft.

Kryptomena zasahuje hudobnú scénu

Až donedávna bola hudobná skupina inšpirovaná kryptotvorbou pravdepodobne ďaleko v predstavách mnohých členov komunity, ale za rok, keď sú ľudia ochotní zhodiť 100 000 dolárov na digitálny ekvivalent čiapočky, sa zdá byť krypto-pop menej absurdný.

V roku 2018 je skutočne možné všetko a japonský popový kolektív prináša hudbu s kryptomenami do hlavného prúdu. The Virtual Currency Girls absolvovali koncertný debut 12. januára v japonskom Tokiu, týždeň po ich prvej skladbe „The Moon, Virtual Currency, and Me“. hit Youtube.

Skupina si na pódium vybrala športové slúžky a zápasnícke masky označené populárnymi logami kryptomeny vrátane bitcoinu, etherea a zvlnenia. Ako možno čakáte, akceptujú iba bitcoiny a ethereum za lístky na koncert a za tovar a tiež dostávajú svoje vlastné výplaty v týchto menách.

Kasotsuka Shojo je prvá popová skupina na svete zameraná na kryptomeny. https://t.co/LdD0xbMd5f cez @DigitalTrends # kryptomena #pop #KasotsukaShojo #hudba # peniaze # AI pic.twitter.com/D6MygPAWFP

– Zackey Ahmed (@ZackeyAhmed) 15. januára 2018

Na ich webovej stránke, skupina naznačuje, že „majú v úmysle propagovať [prostredníctvom] zábavy, že virtuálna mena nie je nástrojom špekulácií, ale technológiou, ktorá vytvára úžasnú budúcnosť.“ Namiesto toho, aby sa sústredili iba na investičný potenciál kryptomeny, ich texty piesní nabádajú k bezpečným investičným praktikám a vyzývajú obchodníkov, aby sa vyhli podvodným ICO a udržali svoje aktíva v bezpečí.

Od nejasností po mainstreamové odvetvia

Rok 2018 bude určujúcim rokom pre kryptomeny a technológiu blockchain. V blízkej budúcnosti sa osvedčené technológie začnú integrovať so starými priemyselnými odvetviami a skutoční víťazi tohto rozmachu sa oddelia, pretože nešťastní porazení budú vyradení.

S pribúdajúcimi adopciami očakávajte, že vplyv kryptomeny na multimédiá bude pokračovať. V nadväznosti na úspech CryptoKitties neboli Ethermon, Tron Dogs a Ethercraft prví na blockchainovom hernom stole a určite nebudú ani poslednými.

Dievčatá z virtuálnej meny sú navyše prvými, ktoré zlúčia kryptomenu do hudby, a do budúcnosti sa pravdepodobne dočkáme samotného prepojenia blockchainu s inými formami médií. Otázkou je, ktoré formy zábavy budú inovátori hľadať, aby využili explozívny rast kryptomeny?

Nemáme to odkiaľ vedieť, ale určite budeme čakať, kým to zistíme.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map