Facebook sa zameriava na indický trh prevodu peňazí pomocou kryptomeny

Facebook údajne pracuje na aplikácii na prevod peňazí z kryptomeny, ktorá bude integrovaná do WhatsApp. Služba, ktorá má byť uvedená na trh v Indii po schválení, sa zjavne zameria na trh remitencií.

Podľa agentúry Bloomberg, Spoločnosť WhatsApp vyvíja pre projekt stablecoin a jeho hodnota bude pripísaná hodnote amerického dolára. Stabilnýcoin bude schopný prekonať obrovské cenové výkyvy, ktoré ovplyvňujú hodnotu digitálnych mien, ako sú bitcoiny, ktorých kurzy sa môžu do 48 hodín posunúť o viac ako 10 percent..

Facebook už nejaký čas vykonáva výskum súvisiaci s blockchainom a digitálnymi coinmi. V máji zhromaždila výskumnú jednotku na čele s bývalým prezidentom PayPalu Davidom Marcusom. V súčasnosti je tiež viceprezidentom spoločnosti Messaging Products. Skupina má v súčasnosti asi 40 výskumných pracovníkov. Predpokladá sa, že Marcus zohral kľúčovú úlohu v najnovšom kryptomene spoločnosti.

Výkonný pracovník Facebooku už predtým hovoril o vyhliadke prinášania platieb kryptomenou do služby Facebook Messenger a poukázal na niekoľko nevýhod. Podľa jeho názoru by vysoké transakčné poplatky a pomalé časy spracovania určite bránili rozsiahlemu prispôsobeniu takejto funkcie. Bol však optimistom, že komunita kryptomien časom príde s riešeniami, ktoré umožnia uskutočnenie integrácie kryptomeny..

Facebook je údajne najímaný na vybudovanie výskumného a vývojového tímu pre krypto-blockchain, ktorý v súčasnosti tvoria bývalí vedúci pracovníci PayPalu a Instagramu. Boli prijatí aj niektorí zamestnanci Facebooku Geoff Teehan, , ktorý je vedúcim produktového dizajnu a Morgan Beller, člen tímu firemného rozvoja spoločnosti.

Prečo sú krypto platby v Indii?

Na čele rebríčka krajín s najvyšším objemom peňažných prevodov zo zahraničia je India. Čísla z roku 2017 sa podľa nedávnej štúdie pohybujú okolo 69 miliónov dolárov Správa Svetovej banky. To bol nárast o 9,9 percenta oproti predchádzajúcemu roku. Celkové údaje o celkových prevodoch dosiahli v roku 2017 613 miliárd dolárov.

Predpokladá sa, že Facebook cieli na tento trh so svojou krypto aplikáciou WhatsApp. India má v súčasnosti viac ako 200 miliónov používateľov WhatsApp. Aplikácia má tiež prienik na trh asi 28 percent, podľa údajov od spoločnosti Statista.

Spoločnosť WhatsApp tlačí na schválenie platobnej služby

Generálny riaditeľ WhatsApp, Chris Daniels, bol nedávno nahlásený zaslať list Reserve Bank of India so žiadosťou o rozšírenie platobných služieb pre jeho používateľov v krajine.

V liste z 5. novembra sa žiadalo o schválenie BHIM UPI (Unified Payments Interface). Spoločnosť údajne spolupracuje na splnení regulačných požiadaviek s Indickou národnou platobnou spoločnosťou (NPCI) a už začala implementovať odporúčania RBI. Zahŕňajú požiadavky na ukladanie údajov, ktoré spoločnosť zaväzujú poskytovať neobmedzený prístup k platobným informáciám RBI. Návrh stále čaká na schválenie.

Vo februári začala spoločnosť WhatsApp testovať svoju platobnú platformu v Indii. Projekt bol realizovaný v spolupráci s ICICI Bank. Programu sa údajne zúčastnilo okolo 700 000 používateľov. Vydanie bolo odložené po výbuchu škandálu Cambridge Analytica. To viedlo k vážnym obavám o súkromie, ktoré viedli Indickú rezervnú banku k vydaniu novej smernice zameranej na požiadavky na ukladanie a prístup k údajom, ktoré spoločnosť prinútili k prestavbe projektu..

Vďaka schváleniu systému kryptomien indickou vládou by sa spoločnosť WhatsApp stala vedúcou platformou pre prevody finančných prostriedkov v krajine.

Dopad na remitenčné trhy v Indii


Funkcia poukazovania kryptomeny pravdepodobne povedie k zníženiu nákladov na transakcie, ako aj k rýchlejšiemu spracovaniu na rozdiel od bežných spôsobov prevodu peňazí. Bežné platformy pre prevod hotovosti si účtujú poplatky za transakcie, ktoré môžu dosiahnuť a presiahnuť 5 percent z celkového počtu uskutočnených transakcií. Uskutočňovanie cezhraničných platieb môže priťahovať poplatok za prevod meny.

V mnohých prípadoch môže proces trvať niekoľko dní, kým sa prostriedky dostanú k príjemcovi. Na druhej strane, poplatky za transakcie s kryptomenami sú zvyčajne extrémne nízke. Napríklad transakcie TRON vedú iba k poplatku asi 0,0000901 USD, zatiaľ čo obchody Monero stoja asi 0,01 USD. Vyplýva to z údajov získaných od Bitinfo grafy.

Tether, ktorý je podľa objemu obchodov na trhu najpopulárnejším stablecoinom, neúčtuje za prevody žiadne sadzby, ale účtuje poplatky za výber.

Kredit na odporúčaný obrázok: Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map