Deja Vu: Trh sa stretol so zdanlivo každoročnou masívnou korekciou

Trh práve teraz krváca, ale neprepadajte panike – už sme to videli

Citovať Ralphieho Parkera z Vianočný príbeh:

“Ach, život je taký.” Niekedy, na vrchole našich radovánok, keď je naša radosť za zenitom, keď je všetko v poriadku so svetom, zostúpia na nás tie najne predstaviteľnejšie katastrofy. “

Nemohla by existovať trefnejšia ponuka, ktorá by kontextualizovala súčasné obrátenie šťastia na trhu s kryptomenami. Bonusové body pre vianočné prostredie filmu, pretože posledný vrchol trhu sa zhodoval s vianočným obdobím.

Prázdninové obdobie skutočne prišlo s euforickým zvýšením dôvery na trhu. Témy týkajúce sa kryptomeny priniesli vianočné zhromaždenia, Ročné recenzie za rok 2017 pozrel sa na vzostup kryptomeny a trh 7. januára dosiahol historicky najvyššiu kapitalizáciu 830 miliárd dolárov.

Obchod bol na vzostupe a zdalo sa, že všetci zarábajú peniaze. Podľa Ralphieho pozorovania však „na vrchole našich radovánok, keď bola naša radosť za zenitom“, šťastie zmizlo tak rýchlo, ako bolo dosiahnuté, a „katastrofa [zostúpila] na nás“.

A veci doslova zostupovali. Sme dva týždne do roku 2018 a ceny sú na spadnutie, pretože predtým zelené čísla sa kúpajú v červenej farbe – menej ako veselý prejav sezónnej farby.

V čase písania tohto článku predstavoval celkový trhový strop kryptomeny 430 miliárd dolárov, čo je 48% strata oproti historickému maximu spred dvoch týždňov. Tether vylúčený, ani jedna minca v prvej stovke nie je zelená a priemerná strata za 24 hodín v prvej stovke je zhruba 30%.

krvácať

Takže ak ste pochybovali o tom, že ste momentálne jediní s krvácajúcim portfóliom, nechajte sa utešiť – bieda miluje spoločnosť a nie ste zďaleka sami. Možno vás môžeme utešiť ďalej. Opravy ako toto sa stali už skôr. Štyrikrát, v skutočnosti, a všetky sa vyskytli v rovnakom čase, hneď na začiatku nového roka.

História sa opakujetrendy

Od roku 2014 prešiel trh s kryptomenami s príchodom nového roka podstatnými opravami. Navyše, s každým nasledujúcim rokom boli opravy závažnejšie ako v minulých rokoch.

Zatiaľ čo sa trh rozbiehal na svoju najvyššiu úroveň, dosiahol sa u / troller príspevok Reddit r / kryptomena naznačujúca tento trend, varujúca používateľov, že sa bude musieť opakovať čoskoro po nedávnej býčej revolúcii na trhu.

Pri pohľade na graf spojené s príspevkom, je paralela strašidelná. Navyše pokles, keď sme vstúpili do roku 2017, s vnútornými výbojmi o 36%, najviac odráža trajektóriu súčasnej korekcie na úrovni 48%.


Príspevok, u / troller, pripisuje tento trvalý trend investorom inkasujúcim za daňovú sezónu. To by veľmi dobre mohlo prispieť, ale iná analýza navrhuje ďalšie / alternatívne vysvetlenia.

Jeden príspevok kryptomeny koreluje tieto cyklické opravy s lunárnym novým rokom, známym tiež ako čínsky nový rok. Podľa k príspevku od u / eclipsegum–A názorný graf pripísané na účet u / Secruoser – trh vždy tancuje takmer tri týždne od lunárneho nového roka. Ázijská populácia, tvrdí u / eclipsegum, vyberá svoje peniaze z kryptomeny, aby ich mohla minúť na cestovanie a dary, a keď vidíme, že ázijské trhy tvoria značnú časť kúpnej sily kryptomeny, vrazí to do celkového ocenenia trhu..

Nepanikárte, počkajte a hrajte inteligentne

Vzhľadom na historické trendy nemáme veľa obáv. Aby sme situáciu zvrátili, musíme byť vďační. Trh sa stabilne blížil k vrcholu 900 miliárd dolárov, čo je takmer trojnásobné zvýšenie oproti jeho oceneniu 300 miliárd dolárov z decembra 2017. Táto korekcia je zdravá a obnoví stabilnejšiu pozíciu trhu, ktorá umožní ďalší rast dopredu.

Ak ste začínajúci skladateľ a ste nakúpení cez sviatok, pravdepodobne to spolu s peňaženkou otriaslo vašou dôverou. Nebudem bagatelizovať vašu situáciu, pretože je pravdepodobné, že ste výrazne dole, a to je obrovské fujavice.

Ale nebojte sa a neprepadajte panike. Ak sa história bude opakovať, bude to čoskoro vyzerať a trh sa bude pomaly uberať. Napríklad, ak sa pozriete na opravu z minulého roku, je to iba nepatrný výkyv v grafe jedného roka, teraz už nepodstatný náraz na ceste k väčšiemu rastu.

Odíďte teda na chvíľu zo svojho portfólia, kúpte si dip, ak sa cítite odvážne, a – áno, máte pravdu – V Crypto zostal nejaký boj a bude tu ešte veľa zábav a zenitov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map