Bitcoinové predikcie cien, odhalenie skutočných ovládačov kryptotrhu

Poznámka redakcie: Cena bitcoinu sa odvtedy prelomila na nové historické maximum 22,3 tis. USD. Tento článok je stále prostriedkom na pochopenie psychológie cien bitcoinov, najmä v súvislosti s medvedími trhovými tiesňami v roku 2019, keď bol pôvodne zverejnený.

Bitcoinu sa nepodarilo prelomiť na územie 10 000 dolárov druhý týždeň od dosiahnutia hodnôt 8 000 dolárov.

Kolektív analytikov kryptotrhu pevne verí, že rally okolo hranice 10 000 dolárov vyvolá značné FOMO a posunie hlavnú mincu do nových výšin.

Analytik kryptotrhového trhu ThinkMarkets, Naeem Aslam, je jedným z hlavných zástancov tejto teórie. Podľa bulletinu zaslaného predplatiteľom minulý týždeň predpovedá, že skutočné FOMO začne potom, ako hodnota bitcoinu zasiahne zásadný cenový bod. Podľa správcu „Cena bitcoinu sa chystá prekonať úroveň 10 000 dolárov, čím sa polovica strát spamätá z historického maxima.“

Predpovedal, že míľnik sa s najväčšou pravdepodobnosťou dosiahne o týždeň alebo dva.

Spoluzakladateľ Fundstrat Global Advisors, Thomas Lee, podporuje aj argument FOMO vo výške 10 000 dolárov. Podľa jeho vysvetlenia sa rozhodujúca trhová cena udržala iba celkom 3 percentá všetkých dní, čo znamená, že ide o prechodný bod k zásadnej zmene trhu, v tomto prípade k pravdepodobnej aktivácii FOMO..

Zmyslom tabuľky je vlastne povedať, že „skutočné FOMO“ pravdepodobne začína, keď #bitcoin presahuje 10 000 dolárov, čo je cenová úroveň zaznamenaná iba 3% zo všetkých dní …

… matematicky ekvivalentný prekročeniu $ BTC 4 500 dolárov v roku 2017

Pri pohľade späť bola táto cena úrovňou, ktorá skutočne spustila FOMO

– Thomas Lee (@fundstrat) 29. mája 2019

Vysvetľuje, že hraničná hodnota 10 000 dolárov je porovnateľná s cenou BTC 4 500 dolárov v roku 2017, čo spôsobilo trvalú trajektóriu smerom nahor. Hybnosť poháňala bitcoiny na svoj historický vrchol 19 500 dolárov.

Hodnota bitcoinu predstavuje v čase tlače 8 499 dolárov. To je strata asi 5 percent z jej 12-mesačného maxima dosiahnutého 30. mája. Napriek krátkemu prepadu pre-bitcoin križiaci naďalej tvrdia, že cena 10 000 dolárov je blízko.

Samozrejme, existuje pravdepodobnosť, že sa bitcoiny na chvíľu budú obchodovať medzi 7 000 až 9 000 dolárov a môže to v priebehu nasledujúcich týždňov trvať, kým sa akcia BTC posunie BTC okolo 10 000 dolárov.


Bitcoin zostáva v rozmedzí cenovej hranice 7 000 a 10 000 dolárov

Miliardár Mike Novogratz predpovedá, že BTC nejaký čas zostane v medziach 7 000 dolárov a 10 000 dolárov, ale číre vzrušenie okolo nedávneho vzostupného trendu môže tlačiť ceny vyššie.

Hovoríme s Bloombergom, zdôraznil, že hlavnými katalyzátormi súčasného pozitívneho trendu na trhu sú rozsiahle akceptovanie novej triedy aktív hlavnými spoločnosťami z Wall Street, ako aj nárast prípadov použitia blockchainu.

Miliardár Mike Novogratz predpovedá, že BTC nejaký čas zostane v medziach 7 000 dolárov a 10 000 dolárov. (Obrázok Credit: Bloomberg)

Ako pozoruhodné programy, ktoré odvetviu prinášajú veľkú dôveryhodnosť, uviedol spomínaný kryptový projekt Facebooku a program používateľskej identity využívajúci blockchain..

Sily, ktoré priamo určujú ceny

Veľryby určujú krátkodobé cenové pozície

Vznikajúci trh s bitcoinmi je stále veľmi volatilný a citlivý na cenové pohyby spôsobené veľrybami a inštitucionalizovanými hráčmi, ktorí sú schopní zarobiť objednávky na predaj a predaj desiatky miliónov dolárov.

Posledné zvýšenie cien, ku ktorému došlo 2. apríla, viedlo k zmene z približne 4 100 dolárov na 5 078,52 dolárov do 48 hodín. Predpokladá sa, že to vyplynulo z jedinej objednávky nákupu vo výške 100 miliónov dolárov, ktorá bola odoslaná na niekoľko hlavných búrz, a následne tlačila nahor.

Ako vysvetlil výskumný pracovník v krypto priemysle Willy Woo, najnovšiu cenovú hladinu na 8 000 dolárov z veľkej časti zorganizovali profesionálni obchodníci na trhu. To bolo prostredníctvom tweetu naznačujúceho nasledujúce.

“Tento posledný exponenciálny nárast.” & zrútenie NIE bolo organické. Máme blockchain, ktorý ukazuje pohyby kapitálu. Neboli žiadne. Bolo to zorganizované krátke stlačenie, aby sa dosiahli zisky z mlieka. To si vyžaduje obrovský kapitál kúpiť bitcoin všetky šortky. Robia to profesionáli. “

Tento posledný exponenciálny nárast & zrútenie NIE bolo organické. Máme blockchain, ktorý ukazuje pohyby kapitálu. Neboli žiadne. Bolo to zorganizované krátke stlačenie, aby sa dosiahli zisky z mlieka. To vyžaduje obrovský kapitál na vykúpenie všetkých trenírok. Robia to profesionáli. https://t.co/58cpr00Iyh

– Willy Woo (@woonomic) 17. mája 2019

Manipulačné stratégie používané na krátkodobý posun trhov

Existujú obavy, že na zneužitie medzier na trhu sa budú používať algoritmické obchodné nástroje. Je to tak preto, lebo majú kapacitu na vykonávanie falošných objednávok vo veľkom rozsahu. Technika, všeobecne známa ako rýchle obchodovanie, je na regulovaných trhoch nezákonná, pretože poskytuje mylnú predstavu o hodnote podkladového aktíva.

Hlavným problémom, ktorému tento sektor v súčasnosti čelí, je skutočnosť, že existuje len málo kontrol a vyváženia, a preto budú takéto schémy pokračovať v nezmenšenej miere.

Na dennom poriadku sú aj stratégie prečerpávania a odčerpávania. Sú navrhnuté tak, aby zavádzali investorov pri kúpe konkrétnych aktív s predpokladanou pravdepodobnosťou obrovského zvýšenia ceny.

Ovládače dlhodobých cien

Policajná epizóda

Odborníci z tohto odvetvia poukazujú na to, že epizóda na polovicu je rozhodujúcou udalosťou, ktorá by mohla posunúť cenu bitcoinu okolo 20 000 dolárov. Tento jav obmedzuje ponuku bitcoinov na trhu dvojnásobným zvýšením matematickej zložitosti spracovania BTC. To spôsobí, že dopyt po zvyšných minciach v obehu sa následne zvýši.

K nasledujúcej polovičnej udalosti má dôjsť v máji 2020 a spôsobí zníženie odmien z 12,5 mincí na blok na 6,25. Epizóda sa automaticky vyskytuje po každých 210 000 vyťažených blokoch a momentálne ich zostáva asi 51 300.

Sieťový protokol BTC bol naprogramovaný tak, aby začínal rýchlosťou odmeny 50 bitcoinov na blok. To bola miera, keď bola sieť vytvorená ešte v roku 2009. K halveningu dochádza po stanovenom počte spracovaných blokov. Dnes sa vyťažilo asi 17 733 563 mincí.

Ťažba sa zastaví na 21 miliónoch podľa pevne zakódovaných parametrov siete. Cena bitcoinu sa potom bude stabilne zvyšovať kvôli obmedzenej ponuke.

Zostávajú iba asi 3 milióny bitcoinov a nie je možné povedať, aká bude BTC sadzba, najmä o niekoľko rokov, keď sa nedostatok podstatne zvýši, čo bude mať za následok dopyt aj ceny.

(Odporúčaný kredit na obrázku: Pixabay)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map