The Sun on the Blockchain: A Love Story

Energia słoneczna i technologia blockchain dzielą przeplatające się przeznaczenie. Obie technologie są szybko wdrażane i obie są znacznie bardziej wydajne niż ich poprzedniczki. Energia słoneczna zapewnia milionom domów i firm dostęp do czystej energii odnawialnej. Prawdopodobnie znasz kogoś, kto ma panele słoneczne w swoim domu lub może jeździłeś po domach w Twojej okolicy z zainstalowanymi panelami słonecznymi. Wiele z tych domów osiąga przyzwoity zysk ze sprzedaży niewykorzystanej energii elektrycznej firmie elektrycznej. Zysk ten jest uzupełniony faktem, że te domy już pobierają energię elektryczną z paneli.

Teraz wyobraź sobie, że ta osoba mogłaby bezpośrednio sprzedać ci niewykorzystaną energię elektryczną. Prawdopodobnie dostałbyś lepszą ofertę. Zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że nie masz siły negocjacyjnej z dostawcami energii jako pojedynczy właściciel domu. To nowa rzeczywistość dzięki platformom opartym na blockchain, takim jak Księga mocy, platforma, która umożliwia uczestnikom bezpośrednie udostępnianie niewykorzystanej energii elektrycznej między użytkownikami.

Tokenizacja energii odnawialnej jest dużym krokiem naprzód dla obu branż. Technologia Blockchain pozwoliłaby na decentralizację gospodarki energetycznej. W najbliższej przyszłości możesz zobaczyć taki scenariusz:

„Dzień dobry Steve, czy moglibyśmy poprosić Cię o filiżankę cukru i 20 000 watów do uruchomienia AntMinerS9?”

Shared Solar

Istnieją poważne zalety dla głównych dostawców energii, którzy wdrażają protokół oparty na łańcuchu bloków. Na przykład dostawcy energii mogliby wykorzystać system oparty na łańcuchu bloków do dokładniejszego monitorowania sieci elektrycznej. Grid Singularity to firma, która jest pionierem w tej dziedzinie. Integracja ta może również pomóc we wprowadzeniu głównych dostawców energii na pole słoneczne.

Dostawcy energii utworzyli już Fundacja Energy Web promowanie aktywności blockchain w sektorze. Członkowie Fundacji pochodzą z dziewięciu krajów i obejmują głównych dostawców energii, takich jak Duke Energy i Electron. W maju 2018 roku tej organizacji non-profit udało się zabezpieczyć 2,5 miliona dolarów prywatnego finansowania na dalsze przedsięwzięcia.

Sieci słoneczne społeczności

Społecznościowe sieci fotowoltaiczne oparte na technologii Blockchain również są coraz częściej stosowane. Samorządy chcą dostać się do pociągu słonecznego, a jeden zespół w szczególności Projekt mikrosieci Brooklyn, jest pionierem nowej ery technologii wspólnych miejskich sieci słonecznych.

Projekt w Brooklynie obejmuje połączoną ze sobą sieć słoneczną, która dostarcza energię do pięciu budynków. Wszelka niewykorzystana energia jest następnie sprzedawana do sąsiednich budynków w bezpośredniej transakcji peer-to-peer. Wszystko jest śledzone na blockchainie, a wyniki są inspirujące. Ten projekt toruje drogę dla zielonej gospodarki i można założyć, że inne miasta już myślą o tym, jak rozpocząć własne inicjatywy.

Badania wykazały, jak szybko rozprzestrzenia się energia odnawialna. Szacuje się, że połowa domów w UE będzie miała panele słoneczne zainstalowane do 2025 roku. Wspólnotowa technologia sieci słonecznych mogłaby znacznie przyspieszyć ten harmonogram.

Chociaż Power Ledger dominuje na pierwszych stronach gazet, nie jest bynajmniej jedyny w branży. W październiku 2017 r. Południowoafrykański startup Sun Exchange trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie, kiedy udało mu się zebrać 1,6 miliona dolarów podczas ICO. Platformy energii słonecznej oparte na Blockchain, które warto sprawdzić, obejmują:

Conjoule

Firma Conjoule z siedzibą w Tokio została założona w 2015 Innogy’s Innovation Hub. Ta platforma solarna typu peer-to-peer odniosła sukces w uzyskaniu 5,3 miliona dolarów finansowania. Wśród inwestorów znalazła się firma Tokyo Electric Power Company. Istnieje realne zapotrzebowanie na tę technologię, biorąc pod uwagę ilość nieodnawialnej energii zużywanej przez Tokio.


Produkcja energii elektrycznej w Japonii

Produkcja energii elektrycznej niezwiązanej z energią słoneczną w Japonii

Krata+

Platforma Grid + jest pomysłem nowojorskiej grupy blockchain ConsenSys. Grid + zapewnia Teksasowi czystszą i tańszą alternatywę energii. Ta platforma wykorzystuje blockchain Ethereum i już zabezpieczyła 29 milionów dolarów w ramach finansowania początkowego.

Osobliwość siatki

Grid Singularity tworzy internetową zdecentralizowaną wymianę energii, która wykorzystuje protokół blockchain. Ta australijska platforma monitorowania energii została zaprojektowana, aby pomóc dostawcom i specjalistom rynkowym w korzystaniu z inteligentnych kontraktów w celu zwiększenia wydajności.

Sun Exchange

Sun Exchange ma inne podejście do rynku, udostępniając platformę, na której ludzie mogą inwestować w tworzenie nowych stacji solarnych. Do tej pory projekt odniósł wielki sukces. Udało im się już zbudować cztery elektrownie słoneczne. Sun Exchange jest również dobrze finansowana; zebrali 1,6 miliona dolarów z funduszy zalążkowych z różnych grup inwestycyjnych, aby kontynuować swoje wysiłki.

SolarCoin:

Wyobraź sobie, że otrzymujesz zapłatę w krypto za niewykorzystaną energię. Dokładnie tak działa platforma SolarCoin. Użytkownicy mogą przekształcić niewykorzystaną energię słoneczną w SolarCoin. Jeden SolarCoin odpowiada 1 MWh energii słonecznej.

Górnictwo zasilane energią słoneczną

Górnicy zwracali również uwagę na zalety darmowej odnawialnej energii słonecznej. Jak już wiesz, wydobywanie kryptowalut jest bardzo energochłonnym zadaniem. Według nauka przeprowadzone w 2017 roku, wydobycie BTC odpowiadało za większe zużycie energii niż cała Nowa Zelandia.

Platformy wydobywcze zasilane energią słoneczną nie są nową koncepcją, a szybkie wyszukiwanie w YouTube będzie odsłonić górnicy prezentujący swoje platformy solarne już w 2015 roku. To było na długo przed tym, zanim szał kryptowalut przekształcił BTC w powszechnie znane nazwisko. Obecnie platformy wydobywcze zasilane energią słoneczną zyskują duże poparcie. Wiele Reddit użytkownicy wyrażają zainteresowanie tworzeniem własnych platform wydobywczych zasilanych energią słoneczną.

Użytkownicy Reddit omawiają górnictwo BTC zasilane energią słoneczną

Użytkownicy serwisu Reddit o wydobyciu energii słonecznej BTC

Koszty instalacji solarnych

Przeciętna platforma wydobywcza zasilana energią słoneczną może stać się kosztowna, co znacznie spowolniło wdrażanie. Obecnie, patrzysz na około 6000 $ za przyzwoitą konfigurację słoneczną. Kiedy zaczniesz dodaj kolejne 2000-5000 USD na platformę górniczą, łatwo zauważyć, gdzie tkwi przeszkoda w masowej adopcji.

Energia słoneczna i technologia Blockchain – Peanut Butter n ’Jelly

Szybko zbliża się czas, kiedy większość energii będzie pochodzić ze słońca, a nie ze scentralizowanego źródła. Decentralizacja rynku pomoże pobudzić dalsze badania, innowacje i inwestycje. Technologia Blockchain może zapewnić rynkowi lepszy sposób działania i miejmy nadzieję, że w przyszłości na rynku nadal będą pojawiać się nowe projekty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map