Zcash vs Ethereum: jak się porównują?

Gdy gospodarka kryptowalut rozwija się i zaczyna pochłaniać świat alternatywnych inwestycji, społeczność nadal dyskutuje o najlepszych nowych zastosowaniach technologii blockchain oraz o tym, w jaki sposób projekty te mogą nie tylko rozwijać się samodzielnie, ale także łączyć się, aby zapewnić zdecentralizowane rozwiązanie w Internecie..

Dwa zastosowania technologii blockchain, które wkrótce będą miały zastosowania w świecie rzeczywistym, polegające na przeprowadzaniu całkowicie prywatnych transakcji za pośrednictwem łańcucha bloków i wykorzystaniu inteligentnych kontraktów za pośrednictwem aplikacji zdecentralizowanych (DAPPS).

Zcash, protokół, który zapewnia ochronę prywatności w wersji Bitcoin, ma na celu pomóc użytkownikom płacić sobie nawzajem bezpośrednio za pośrednictwem transakcji płatniczych, które nie ujawniają ani pochodzenia, ani przeznaczenia ani kwoty płatności. Z drugiej strony Ethereum zapewnia zdecentralizowaną maszynę wirtualną, która może wykonywać inteligentne kontrakty, przechowywać dane i ułatwiać usługi obecnie scentralizowane przez globalną gospodarkę.

Chociaż podobne w zakresie zdecentralizowanym, Zcash i Ethereum mają inną strukturę i mają na celu osiągnięcie różnych celów w społeczności blockchain. Jak zobaczysz poniżej, pomimo nieodłącznych różnic, te dwie platformy mają na celu współpracę, aby zmienić przyszłość Internetu i przyszłości zdecentralizowanych protokołów.

Zcash vs Ethereum w skrócie:

Data rozpoczęcia

28 października 2016 r

30 lipca 2015 r

Twórca

Zooko Wilcox

Vitalik Buterin

Algorytm

Zerocoin

Ethash

Średni czas blokowania

2,5 minuty

15 sekund

Block Halving

Co 840 000 bloków

Stała generacja

Każdego roku

Maksymalna liczba monet

21 000 000

No Max (Max Growth of 18m

rocznie, początkowo 72m)

Czym jest Zcash?

Zcash opiera się na protokole Zerocash, który ma na celu naprawienie problemów prywatności Bitcoin, w których historia płatności każdego użytkownika jest publicznie widoczna w łańcuchu bloków. Anonimowość (jedna z największych zalet transakcji gotówkowych) jest kluczowym krokiem, aby kryptowaluty stały się codziennymi płatnościami, a Zcash czyni zdecydowane kroki w tym kierunku. Zespół Zcash zdecydował się na rozwidlenie kopii łańcucha bloków bitcoin i zachował projekt stosunkowo taki sam, z wyjątkiem kilku różnic. Te różnice obejmowały:

-Zmiana docelowego interwału blokowego z 10 minut na 2,5 minuty.

-Zwiększenie limitu rozmiaru bloku do 2 MB.

-Wprowadzenie poufnego schematu transferu wartości.

-Zaimplementowanie 20% nagrody dla zespołu Zcash za każdy blok nagrodzony przez pierwsze cztery lata (lub do czasu pierwszego zmniejszenia o połowę).

Prawdziwie prywatne transakcje?

Obecnie łańcuch bloków Bitcoin ma poważne ograniczenie – jest on publiczny, a historia wszystkich transakcji płatniczych jest dostępna dla każdego. Dla porównania, dokonując płatności w banku, ujawniasz swoje finanse tylko bankowi i podmiotom powiązanym. Dzięki Bitcoin ujawniasz je całemu światu.

Zcash gwarantuje prywatność użytkowników, udostępniając transakcje płatnicze Zerocash, które nie ujawniają pochodzenia, przeznaczenia ani kwoty żadnej transakcji. Gdybyś spojrzał na księgę, zobaczyłbyś losowo wyglądający ciąg, który nie zawiera żadnych informacji poza faktem, że transakcja była ważna i nastąpiła.

Aby wdrożyć tę politykę, kładąc szczególny nacisk na anonimowość, użytkownicy tworzą monety Basecoin, które z natury nie są anonimowe i mogą konwertować je na monety Zerocash lub Zcash. Gdy te monety zostaną przekonwertowane, mogą zostać wysłane do innych użytkowników w dowolny sposób, który uzna za stosowny.

Podstawowy dowód zK-Snark, który umożliwia działanie Zcash, pozwoli na egzekwowanie szerokiego zakresu zasad. Na przykład wyobraź sobie sytuację, w której użytkownicy mogą udowodnić, że zapłacili podatki od wszystkich transakcji bez ujawniania swoich prywatnych informacji i trzymania ich z dala od scentralizowanych serwerów, które są podatne na włamania i naruszenia danych..

Perspektywy rynku:

Zbliżając się do swojej rocznicy, Zcash miał wspaniały rok z ceną przekraczającą 400 USD w czerwcu 2017 r. Wielu członków społeczności było dumnych z poparcia platformy Zcash, ponieważ rozumieją znaczenie anonimowych transakcji w przyszłości kryptowaluty płatności. Nie oznacza to, że nie ma kontrowersji – wielu użytkowników zbuntowało się przeciwko sposobowi przydzielania nagród za wydobycie, dopóki nie nastąpi pierwsza połowa bloku. Nagrody mają 20% zwrotu dla zespołu Zcash, który ma wsparcie wielu inwestorów venture capital. Ponadto wielu przybyło do konkurencyjnej monety Monero, która według niektórych ma bezpieczniejszy sposób przeprowadzania transakcji.

Ethereum – śpiący olbrzym

Z zaćmieniem kapitalizacji rynkowej 27 miliardów dolarów (drugie co do wielkości za Bitcoinem), trudno nazwać Ethereum śpiącym gigantem, ale mimo to nie jest potrzebny najbardziej sprytny inwestor, aby zobaczyć wszystkie potencjalne zastosowania inteligentnych kontraktów w dzisiejszej gospodarce.

Budowanie aplikacji opartych na łańcuchu bloków wymagało złożonego doświadczenia w kodowaniu, kryptografii, matematyce, a także dużej sieci rówieśników, którzy pomagają w razie problemów, co jest nieuniknione. Ethereum to platforma, która umożliwia programistom tworzenie i wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji (DAPPS) w najbardziej usprawniony i efektywny sposób. Koncentrując się na społeczności i łatwości użytkowania, programiści tworzą obecnie tysiące różnych aplikacji, które będą kształtować przyszłość internetu 3.0.

Aplikacje te będą wykorzystywać inteligentne kontrakty, które są zasadniczo samowykonalnym kodem, który będzie wykonywał określone funkcje, gdy zostaną spełnione warunki. Decyzje te mogą być egzekwowane i monitorowane przez łańcuch bloków, który zapewnia możliwości zapewnienia zgodności z przepisami i możliwości audytu.

Chociaż jesteśmy na wczesnym etapie rozwoju inteligentnych kontraktów, te aplikacje mogą być korupcyjne & są odporne na manipulacje i zapewniają zero przestojów. Pomyśl o internecie, w którym programiści nie musieli brać części zysku i oddawać go firmie Apple w celu umieszczenia go w sklepie z aplikacjami. Zastanów się, jakie unikalne problemy zostałyby rozwiązane, gdyby każda aplikacja nie musiała spełniać warunków świadczenia usług Apple. Od finansów przez nieruchomości po ubezpieczenia przyszłość jest pełna niewyobrażalnych możliwości, które Ethereum pozwoli rozwijać na swojej platformie.

Ethereum vs Bitcoin

Aby zrozumieć, co robi Ethereum dobrze, ważne jest, aby zrozumieć, co robi Bitcoin i jak to się ma do zalet Ethereum. To, co Bitcoin robi dla rozproszonego przechowywania danych, ma na celu Ethereum oraz obliczenia. Te obliczenia to inteligentne kontrakty, które są możliwe dzięki stworzeniu maszyny wirtualnej Ethereum (EVM). Porównując dwa projekty, czas blokowania Bitcoina wynosi około 10 minut, podczas gdy Ethereum ma być blisko 12 sekund. Inną ważną różnicą jest to, że Ethereum używa własnego, obracającego się pełnego kodu wewnętrznego, umożliwiając programistom tworzenie nieskończonej liczby aplikacji na platformie.

Ale to, co przenosi platformę Ethereum na wyższy poziom, to zaangażowanie społeczności i partnerstwa z najlepszymi firmami na całym świecie. Sojusz Enterprise Ethereum to połączenie firm z listy Fortune 500, start-upów i dostawców technologii współpracujących w celu tworzenia rzeczywistych aplikacji z wykorzystaniem łańcucha blokowego Ethereum. Do jego członków należą:

Członkowie Ethereum Alliance Launch

Perspektywy rynku:

Ethereum zostało założone przez internetową sprzedaż tokenów ETH w 2014 roku, stając się platformą, którą wielu uważa, że ​​ostatecznie wyprzedzi Bitcoin na pozycję numer jeden we wszystkich kryptowalutach. Dzięki niezwykle silnej społeczności deweloperów, długiej liście firm z listy Fortune 500 pracujących nad zatrudnianiem i kształceniem talentów w celu rozwoju w łańcuchu blokowym Ethereum oraz zagęszczonej mapie drogowej, która ma na celu umożliwienie wydajnej przepustowości liczby transakcji na poziomie wiz, jest to nic dziwnego, że optymizm jest wysoki. W czwartym kwartale 2017 roku Fundacja Ethereum wyda Metropolis, twardy widelec, który wielu uważa za ważny krok w kierunku użyteczności platformy.

Zcash + Ethereum =

Chociaż istnieją jasne punkty, społeczność blockchain może czasami wydawać się nie współpracująca i krytyczna. Wiele osób interesuje się przyszłością określonych monet, dlatego ataki osobiste i zawodowe są powszechne.

Zcash i Ethereum to przykład tego, jak dwie platformy współpracują ze sobą, przynosząc korzyści nie tylko sobie, ale także użytkownikom platformy i publicznych łańcuchów bloków. Zcash i Ethereum miały co najmniej trzy publicznie znane, półoficjalne projekty, w wyniku których Vitalik Buterin został oficjalnym doradcą platformy Zcash. Ich celem jest dowiedzieć się, jak dowody Zcash zK-Snark można wdrożyć w Blockchain Ethereum.

Chociaż wciąż jest wiele do zrobienia, początek integracji umożliwiającej transakcje Zcash na blockchainie Ethereum zaczął się ujawniać wraz z pierwszą iteracją hard forka Metropolis. Podczas pierwszej części hard forka (nazwanej Bizancjum) zostaną udostępnione nowe prekompilacje, które pozwolą na przeprowadzanie prywatnych transakcji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wszystkie kontrakty Ethereum będą mogły wysyłać i odbierać Zcash.

Możesz dowiedzieć się więcej o integracji między dwiema platformami, słuchając prezentacji CEO Zcash, Zooko Wilcoxa podczas Devcon2.

Werdykt

Rok 2017 był fantastycznym rokiem dla społeczności kryptowalut. Oprócz oczywistego skoku wyceny platformy kryptograficznej, wydaje się, że świat naprawdę zaczyna dostrzegać potencjał, jaki technologia rozproszonych rejestrów może mieć w Internecie i globalnej gospodarce. W ramach tej społeczności dwie największe platformy, Zcash i Ethereum, pracują nad zwiększeniem adopcji i efektywnym skalowaniem.

Zcash, koncentrując się na prywatności, wykorzystuje dowód wiedzy zerowej i chce umożliwić użytkownikom wszelkiego rodzaju wysyłanie publicznych i prywatnych transakcji w publicznym łańcuchu bloków. Z drugiej strony Ethereum chce rozwijać ekosystem do zdecentralizowanej adopcji aplikacji. Ich celem jest zbudowanie społeczności programistów i przedsiębiorstw współpracujących w celu obniżenia kosztów przy jednoczesnym pozbyciu się nieefektywnych pośredników.

Zcash i Ethereum wspólnie dążą do zapewnienia prywatności na poziomie Zcash w łańcuchu blokowym Ethereum. Gdyby można to zaimplementować bez żadnych problemów, byłby to ważny kamień milowy, który przyniósłby emocje społeczności kryptowalut. Te dwie platformy nie mają granic i fascynujące będzie obserwowanie, jak konkurują one z liczbą nowych konkurentów podczas poruszania się po nieznanej granicy regulacji kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map