Zatrudnianie talentów programistów Blockchain to nowe wyzwanie w branży

Mamy już nieco ponad połowę 2018 roku, a już więcej Zebrano 6 miliardów dolarów przez setki ICO. Równocześnie duże firmy zaczynają badać wykorzystanie technologii blockchain w takich obszarach, jak usługi finansowe i łańcuch dostaw. Doświadczeni programiści blockchain są teraz bardzo poszukiwani – a rekruterzy zatrudniający utalentowanych programistów blockchain mają dla nich swoją pracę.

Trwa wojna o talent w technologii blockchain. Tutaj wyjaśniamy zakres problemu i przedstawiamy kilka pomysłów dla rekruterów, którzy chcą przyciągnąć najlepsze umysły w branży.

Wojny talentów dla programistów Blockchain

Witryna internetowa dla freelancerów Upwork utrzymuje indeks umiejętności, który obejmuje 20 najszybciej rozwijających się umiejętności. Raporty Upwork że blockchain jako umiejętność wzrósł o oszałamiające 6000% w pierwszych trzech miesiącach 2018 roku – imponujący wzrost w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Upwork Quarterly Skills Index Q1 2018

Infografika firmy Upwork przedstawiająca kwartalny indeks umiejętności w I kwartale 2018 r

Przy tak wysokim tempie wzrostu umiejętności łatwo byłoby pomyśleć, że rynek jest zalewany talentami związanymi z blockchain. Jednak ten sam raport mówi, że popyt na dziesięć najlepszych umiejętności na liście również wzrósł o ponad 400%. Jednocześnie 53% menedżerów ds. Rekrutacji stwierdziło, że największym wyzwaniem w zatrudnieniu jest dostęp do umiejętności.

Nawet pobieżne wyszukiwanie „ofert pracy w technologii blockchain” na LinkedIn pokazuje, że największe zapotrzebowanie na talenty programistów. Średnia pensja deweloperów blockchain w USA wynosi około 130 000 USD, i wyższy niż w centrach technologicznych, takich jak San Francisco czy Nowy Jork.

Ale nawet ta liczba jest wypaczona przez fakt, że jest tak wielu nowych graczy na rynku – doświadczeni programiści mogą dowodzić znacznie wyżej. W maju David Schwartz z Ripple Inc. powiedział WSJ że widział, jak jeden programista z jego zespołu otrzymał dwie oddzielne oferty pracy, z których każda zawierała fajny 1 milion dolarów premii za podpisanie umowy.

Dlaczego pieniądze nie są odpowiedzią

Oferowanie coraz wyższych ofert wynagrodzeń i pakietów bonusowych może jednak nie pomóc w przyciągnięciu najlepszych talentów w blockchain. Wielu doświadczonych programistów blockchain jest w grze od kilku lat i było wczesnymi inwestorami w kryptowaluty.

Ponadto wielu doświadczonych programistów pracuje również nad własnymi projektami blockchain. Spójrzmy prawdzie w oczy – gdybyś już pływał w gotówce generowanej przez własne wysiłki, czy zapisałbyś się na życie w dziewiątej do piątej?

Zatrudnianie talentów programistów Blockchain – jak znaleźć i przyciągnąć najlepszych

Jak więc rekruterzy, którzy zatrudniają utalentowanych programistów blockchain, powinni sobie z tym poradzić, skoro samo reklamowanie potężnego pakietu nie przyniesie najlepszych rezultatów?

Chociaż nie ma jednej odpowiedzi na to wszystko, jest kilka sposobów, dzięki którym firmy i rekruterzy mogą nadal znaleźć najbystrzejsze umysły w świecie blockchain.

Znajdowanie talentu

Po pierwsze, standardowe ogłoszenia o pracę raczej nie zadziałają. Osoby, na które istnieje zapotrzebowanie na ich umiejętności, nie spędzają czasu na przeglądaniu tablic ogłoszeń w poszukiwaniu potencjalnych możliwości. Najlepsza strategia zatrudniania utalentowanych programistów blockchain polega na wyjściu tam i znalezieniu ich. Jest kilka miejsc, w których warto szukać.

1. Konferencje Blockchain i wydarzenia sieciowe

Spotkanie twarzą w twarz to najlepszy sposób na nawiązanie znaczących kontaktów. Obecnie wokół krypto i blockchain odbywa się wiele wydarzeń, ale społeczność programistów będzie uczestniczyć w tych, które koncentrują się na technologii, a nie inwestycjach. Kilka dobrych zakładów to Konferencja deweloperów Blockchain lub Zgoda.

Konferencje deweloperów Blockchain

Konferencje i wydarzenia to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z utalentowanymi programistami blockchain

2. Poproś o skierowania

Istniejące połączenia sieciowe mogą zapewnić kontakty i wskazówki dotyczące wyszukiwania najlepszych talentów programistów. Wykorzystaj w pełni kanały społecznościowe i wszelkie nieformalne okazje, aby poinformować ludzi, że są wolne stanowiska dla talentów blockchain.

3. Skorzystaj z usług profesjonalnego rekrutera Blockchain

Niektórzy rekruterzy zaczynają teraz specjalizować się w niszy zatrudniania utalentowanych programistów blockchain. Będzie to wiązało się z pewnym kosztem, ale zleca pracę związaną ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Oto dwa przykłady Blockchain Developers Inc. i CryptoRecruit.

4. Zanurz się w społecznościach internetowych

Istnieją określone kanały online, które istnieją wyłącznie w celu zatrudniania programistów blockchain. Jeśli są kandydaci aktywnie poszukujący pracy, chętniej skorzystają z tych kanałów niż z jakiejkolwiek ogólnej platformy ogłoszeń o pracę. Jednym z takich przykładów jest Blocktribe, i BountyOne to kolejny.

5. Sprawdź strony dla freelancerów

Platformy dla freelancerów, takie jak Upwork czy Toptal mają funkcję wyszukiwania, dzięki czemu użytkownicy mogą znajdować kandydatów na podstawie określonych umiejętności lub doświadczeń. Jest to również świetna opcja do zatrudniania na bardziej elastycznych zasadach (zobacz poniżej, dlaczego jest to ważne).

Przyciąganie talentów

Kiedy już utworzysz odpowiednią pulę talentów, następnym wyzwaniem jest uczynienie oferty na tyle atrakcyjną, aby zaistniała właściwa kandydatka. Oto kilka sposobów, w jakie pracodawcy mogą wzbudzić zainteresowanie swoimi rolami w łańcuchu bloków. Żaden z nich nie polega na oferowaniu zwitków gotówki.

1. Bądź elastyczny

Oferty pracy zdalnej lub elastyczne godziny prawdopodobnie spowodują większe zainteresowanie tą rolą. Inżynierowie Blockchain nie należą do najbardziej tradycyjnych ludzi. Dojazdy w celu spędzenia sztywnych 40 godzin tygodniowo przy biurku prawdopodobnie zniechęcą potencjalnych kandydatów. Dobrym kompromisem może być również zatrudnienie na zasadzie freelancera.

2. Zorganizuj hackathon

Z natury programiści blockchain rozwiązują problemy. W związku z tym, zorganizowanie hackathonu to świetny sposób na zebranie grupy kreatywnych osób rozwiązujących problemy. Daje również potencjalnym kandydatom na programistów pewien wgląd w rodzaje oryginalnych problemów, które mieliby okazję rozwiązać.

Kubek programisty do kodowania

Wielu programistów uwielbia dobry problem z kodowaniem, który można rozwiązać przy porannej filiżance

3. Oferuj ciekawe projekty

Jest zrozumiałe, że twórcy rozwiązujący problemy chcieliby pewności, że projekty w nowej roli będą stymulować intelektualnie i mieć pewien wpływ na świat. Jeśli projekt zapewnia rozwój określonych umiejętności lub powoduje namacalną różnicę w określonym sektorze lub grupie, poinformuj o tym.

4. Buduj świetne zespoły

Mądrzy ludzie chcą pracować z mądrymi ludźmi. Dołączenie do silnego zespołu podobnie myślących i posiadających wiedzę ludzi to doskonały punkt sprzedaży w przyciąganiu talentów programistów blockchain.

Wyzwanie dla jednych, szansa dla innych

Zatrudnianie utalentowanych programistów blockchain nadal stanowi wyzwanie dla rekruterów. Ale stwarza ogromne możliwości dla wszystkich programistów i programistów poszukujących nowych pastwisk.

Biorąc udział w kursach języków blockchain, takich jak Solidity, otworzą się zupełnie nowe ścieżki kariery. Istnieje również wiele innych ról blockchain, które pojawiają się na rynku pracy dzięki obecnemu boomowi. Technologia Blockchain udowadnia, że ​​obecnie może służyć wielu celom, a tworzenie miejsc pracy z pewnością nie jest wyjątkiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map