Zarządzanie jakością w łańcuchu dostaw – przyszłość handlu

Systemy zarządzania jakością łańcucha dostaw w przyszłości będą wykorzystywać technologię blockchain. Blockchain umożliwia bardziej wydajne i przejrzyste sposoby prowadzenia globalnej działalności. Ta ulepszona technologia przynosi wiele korzyści sektorowi zarządzania łańcuchem dostaw. Z tego powodu stale rosnąca liczba firm zależnych od łańcucha dostaw kontynuuje badania nad integracją tego rewolucyjnego protokołu ze swoimi systemami..

Czym w każdym razie jest zarządzanie łańcuchem dostaw?

Zarządzanie łańcuchem dostaw to monitorowanie towarów lub usług w trakcie ich opracowywania, wysyłki i sprzedaży. Proces ten może obejmować przemieszczanie i przechowywanie zapasów produkcji w toku, czyli części wymaganych podczas montażu oferowanego produktu. Aby skutecznie to monitorować, firma musi mieć możliwość śledzenia osób, organizacji, zasobów, procesu produkcyjnego i sprzedaży swoich produktów.

Prawidłowe zarządzanie łańcuchem dostaw skutkuje zwiększonymi przychodami, lepszą jakością, obniżonymi kosztami i wydajniejszą produkcją. Z kolei firmy cieszą się wyższą sprzedażą i dystrybucją, gdy ich systemy zarządzania jakością w łańcuchu dostaw działają płynnie. W przypadku lokalnego scenariusza biznesowego te obawy są możliwe do opanowania, ale gdy firma potrzebuje międzynarodowego wsparcia przy tworzeniu swoich produktów, logistyka staje się zdumiewająco złożona.

Obecnie wewnętrzne protokoły firmowe monitorują łańcuchy dostaw. Problem w tym, że wiele z tych protokołów nie jest uniwersalnych. Rozproszony stan łańcucha dostaw sprawia, że ​​żadna pojedyncza firma prawie nie jest w stanie w pełni zagwarantować autentyczności swoich produktów.

Prawdziwe rozwiązania kwestii zarządzania jakością w łańcuchu dostaw

Systemy zarządzania jakością w łańcuchu dostaw eliminują te obawy, dostarczając konsumentom rzeczywiste rozwiązanie problemu. System oparty na łańcuchu bloków może monitorować tworzenie, przechowywanie, transport i sprzedaż tych produktów na całym świecie oraz udostępniać informacje wszystkim stronom.

Aby znaleźć inteligentny przykład wykorzystania tego stylu logistyki blockchain, nie musisz szukać dalej niż początkujący przemysł marihuany. Emerald Health Therapeutics to największy producent konopi w Kanadzie. Firma niedawno trafiła na pierwsze strony gazet, kiedy ogłosiła partnerstwo strategiczne z DG Blockchain Solutions o nazwie CannaChain Solutions.

Rozwiązania CannaChain

CannaChain zapewnia użytkownikom i dostawcom konopi indyjskich niezmienny zapis rozwoju ich marihuany. Protokół śledzi cały łańcuch dostaw i działalność e-commerce dla platformy CannaChain. Dzięki partnerstwu Emerald Health Therapeutics może monitorować w czasie rzeczywistym rozwój ich konopi w wielu stanach. Zwiększone możliwości monitorowania pozwalają firmie zlokalizować i wyeliminować wszelkie nieefektywności w swoich systemach rozwoju i dostarczania.

System monitoruje rośliny przez cały cykl wzrostu. Monitorowanie obejmuje również testowanie, zapewnianie jakości, bezpieczeństwo i obsługę danych. Konsumenci mogą kupować z pewnością, wiedząc, że ich produkty są monitorowane na każdym etapie procesu. Śledzenie obejmuje produkcję, wysyłkę, przepisy rządowe i działania konsumentów.

Zaufanie

Spójrzmy na inny przykład. Kiedy idziesz do sklepu spożywczego i kupujesz przedmiot, jesteś całkowicie zależny od zaufania firmy, aby upewnić się, że rzeczywiście otrzymujesz to, co stwierdza opakowanie. Nie ma systemu weryfikacji, który pozwoliłby ci udowodnić, że kupione pomarańcze pochodzą z Florydy lub ziemniaki z Idaho. Musisz ślepo wierzyć, że firmy, z którymi prowadzisz interesy, są uczciwe. W wielu przypadkach tak nie jest.

Ponadto obecne globalne systemy zarządzania jakością w łańcuchu dostaw są tak rozproszone i zlokalizowane, że nawet producenci nie są w stanie zagwarantować pochodzenia swoich produktów. Brak skutecznych środków śledzenia ich produktów od momentu ich powstania do sprzedaży jest prawdziwym problemem. Odpowiedzią na te problemy mogłoby być wprowadzenie technologii blockchain.


Zarządzanie jakością w łańcuchu dostaw – leki

Jeśli myślisz, że kupowanie jabłek, które mówią, że pochodzą z Florydy, ale w rzeczywistości są z Argentyny, nie jest wielkim problemem, pomyśl jeszcze raz. W przypadku jabłek ryzyko jest niskie. Kiedy zastępujesz jabłka lekarstwem, możesz zobaczyć, jak znacząco wzrosną stawki. Podrabiane leki to ogromny biznes na całym świecie, a tym oszustwom często towarzyszą poważne obrażenia.

ZA raport opublikowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) podał ilość podrobionych leków w obrocie na 10 procent. Innymi słowy, jeden na dziesięć leków sprzedawanych na świecie jest podrobiony. Jeśli wydaje Ci się to dużym problemem, powinno. Na całym świecie tysiące ludzi zmarło z powodu podrobionych leków.

Statystyki dotyczące fałszywych leków za pośrednictwem FarmaTrust

Statystyki dotyczące fałszywych leków za pośrednictwem FarmaTrust

Istnieje wiele przykładów tego typu oszustw. W 2011 roku 200 osób zginęło przedwcześnie po sprzedaży skażonego leku na serce w całym Pakistanie. W innym głośnym incydencie ponad tysiąc mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga trafiło do szpitala w 2014 roku po spożyciu podrobionego leku zawierającego silny lek przeciwpsychotyczny. Chociaż te incydenty są przerażające, w żadnym wypadku nie dotyczą one wyłącznie krajów rozwijających się.

Zarządzanie łańcuchem dostaw w przyszłości

Technologia Blockchain jest potężnym narzędziem dla firm do zwiększania marż i ogólnej jakości produktów. W przyszłości technologia ta może łączyć się z Internetem rzeczy (IoT), aby stworzyć płynny, zautomatyzowany system kontroli jakości.

Wyobraź sobie, że lodówka wyczuwa, że ​​kończy Ci się mleko, i automatycznie zamawia kolejny galon. Dodatkowo możesz następnie zweryfikować zamówienie pod kątem jego miejsca pochodzenia, szczegółów wysyłki i przechowywania. W ten sposób użytkownicy zyskują wygodę i zaufanie na rynku.

Globalny rynek

Gdy mega-detaliści przesuwają próg globalnej ekonomii na wyższy poziom, popyt na opłacalne systemy zarządzania nadal rośnie. W niedalekiej przyszłości te protokoły oparte na blockchain z łatwością udowodnią ważność Twojego produktu. Miejmy nadzieję, że instytucja tych systemów w dramatyczny sposób zmniejszy liczbę oszustw napotykanych na szczeblu międzynarodowym.

Zarządzanie łańcuchem dostaw zajmuje centralne miejsce

Możliwość zagwarantowania poziomu jakości każdego z Twoich produktów to ogromna przewaga na rynku. Konsumenci nadal wymagają większej przejrzystości od swoich produktów i tylko technologia blockchain może sprostać tym wymaganiom w opłacalny sposób. Spodziewaj się, że sektor zarządzania jakością szybko zastosuje tę rewolucyjną technologię w nadchodzących miesiącach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map