Założyciel IoTeX Raullen Chai w Internecie rzeczy (IoT) i prywatności

Według raportu IOT Analytics, na całym świecie było ponad 17 miliardów podłączonych urządzeń, z których 7 miliardów to w szczególności urządzenia Internetu rzeczy (IoT) w sierpniu 2018 r. Patrząc z perspektywy, populacja świata wynosi obecnie około 7,53 miliarda ludzi.

Przewiduje się, że liczba urządzeń IoT wzrośnie do 18 miliardów urządzeń w 2022 roku, co oznacza, że ​​pod względem liczbowym mamy przewagę liczebną. Ta prognoza oznacza, że ​​większość domów w Stanach Zjednoczonych będzie miała jakieś inteligentne, połączone urządzenie, zbierające informacje diagnostyczne i analizujące wzorce użytkowania..

Jak powiedział kiedyś Spiderman nieżyjący już i wielki wujek Ben, „z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”.

Szybka skala urządzeń IoT zapewnia twórcom i agregatorom danych kopalnię danych do pracy, a sprawdzanie tej ogromnej mocy z odpowiedzialnością nie leży w ich interesie komercyjnym.

Kwestie prywatności krążące wokół branży IoT dały trochę energii wielu zdecentralizowanym, blockchainowym i kryptowalutowym startupom, takim jak IOTA i IoTeX.

Projekty takie jak IoTeX, w szczególności kładą duży nacisk na budowanie zdecentralizowanej struktury zaufania dla nowej ery współpracy i wymiany danych między urządzeniami IoT, aplikacjami i ludźmi.

Zespół IoTeX obejmuje członków z doświadczeniem w takich firmach, jak Uber, Google, Facebook, Bosch Research, Intel. Projekt przyciągnął inwestycje NEO Global Capital, Draper Dragon, Kenetic Capital, Coefficient Ventures i wielu innych.

Mieliśmy okazję połączyć się z założycielem IoTeX Raullen Chai. Przed IoTeX Chai był liderem kryptografii R.&D i Engineering Security w Uber, a także był starszym inżynierem oprogramowania i liderem technicznym w Google. Cieszyć się!

Jak wypada Twoje rozwiązanie w porównaniu z IOTA i innymi ofertami IoT na rynku?

Blockchain IoTeX jest specjalnie zaprojektowany z uwzględnieniem kluczowych cech typowych systemów IoT, takich jak ograniczone zasoby, komunikacja maszyna-maszyna, bezpieczeństwo i obawy o prywatność itp., W ten sposób osiągając dobry kompromis między skalowalnością, bezpieczeństwem i ochroną, gdy w porównaniu z IOTA i innymi ofertami IoT na rynku.

Czy możesz wspomnieć o znaczeniu prywatności, szczególnie w przestrzeni IoT?

Biorąc pod uwagę charakter gromadzenia danych przez urządzenia IoT, prywatność jest jednym z głównych problemów związanych z wdrażaniem systemów IoT. W zależności od sektorów przemysłu i aplikacji w świecie rzeczywistym dane gromadzone przez urządzenia IoT mogą zawierać wrażliwe dane przedsiębiorstwa i dane osobowe, co stwarza obawy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności w przestrzeni IoT.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat obaw (obaw), które wiele osób ma w związku z ich szpiegowaniem Alexa lub Google Home?

Alexa i Google Home stosują się do ogólnego paradygmatu komunikacyjnego typowego systemu IoT, który zbiera dane od użytkowników, przeprowadza analizę i przetwarzanie danych w chmurze oraz oferuje użytkownikom przydatne informacje zwrotne.


Chociaż te urządzenia IoT dostarczają cennych informacji dla użytkowników, prywatność jest również ważnym problemem w tych przypadkach użycia. Dane zebrane przez Alexę lub Google Home mogą zawierać ogromną ilość poufnych informacji, które można przeanalizować za pomocą zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego, aby określić zachowanie i wybory danej osoby.

Czy mógłbyś nam trochę opowiedzieć o tym, nad czym pracowałeś jako Lead of Cryptography R.&D w Uber? Jakie były największe wyzwania, przed którymi stanąłeś, pracując nad odgałęzieniem kryptowalut w ogromnej firmie?

Kierowałem zespołem, który budował narzędzia kryptograficzne do użytku wewnętrznego i systemy bezpieczeństwa, aby poprawić wrażenia kierowców i pasażerów. Największym wyzwaniem dla mnie było uświadomienie ludziom (nawet inżynierom), jak ważne są bezpieczeństwo i prywatność w tak ogromnej firmie jak Uber. Szybkie poruszanie się i niszczenie rzeczy to esencja kultury Doliny Krzemowej, ale kiedy mamy do czynienia z prawdziwym światem i prawdziwymi ludźmi, musimy uważać, jak przetwarzać dane użytkowników.

To temat, który będzie bardzo interesujący dla każdego, od zwykłych początkujących maniaków, takich jak ja, i przedsiębiorców, którzy chcą zaangażować się w kryptowalutę i blockchain w firmach o ugruntowanej pozycji. Jakiej rady udzieliłbyś im w dążeniu do celu?

Blockchain i kryptowaluta są wciąż na wczesnym etapie rozwoju, więc istnieje wiele niepewności. Niepewność czasami oznacza podekscytowanie i okazję, ale czasami oznacza bezkierunkowe i owocne działanie, w które włożono nawet dużo zasobów. To powiedziawszy, osobiście uważam, że blockchain i kryptowaluta są największymi rewolucjonistami w całej historii ludzkości.

Kwalifikacje Twojego zespołu są imponujące. Uber, Google, Facebook, Intel, doktoranci, venture capital. Czy możesz nam trochę opowiedzieć o tym, jak i dlaczego zebraliście się, aby zająć się przestrzenią IoT? Co sprawia, że ​​ta drużyna jest NAJLEPSZĄ drużyną w wyzwaniu, które chcesz pokonać?

Przewiduje się, że do 2020 r. Na całym świecie zostanie wdrożonych ponad 20 miliardów urządzeń IoT, które będą stanowić infrastrukturę krytyczną do obsługi szerokiego zakresu zastosowań, takich jak inteligentne miasto, inteligentne sieci i przemysłowy Internet. Potencjalne scenariusze zastosowań i przypadki użycia systemów IoT są nieograniczone.

Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych pracowników z głęboką wiedzą domenową w zakresie kryptografii, systemów rozproszonych i uczenia maszynowego, a także uzupełniających się umiejętności tworzenia oprogramowania i sprzętu, które są kluczowe dla rozwiązywania trudnych problemów w przestrzeni IoT i pozwalają nam opracowywać innowacyjne rozwiązania dla Aplikacje IoT.

Jak byś przeciwstawił się maksymalistycznemu argumentowi Bitcoin, że pewnego dnia Bitcoin i jego rozwiązania drugiej warstwy uczynią praktycznie każdy token specyficzny dla aplikacji przestarzałą?

Bitcoin to wielka innowacja, która po raz pierwszy uwolniła moc blockchain. Jako pierwsza generacja platformy blockchain, metodologia projektowania Bitcoin zapewnia cenny wgląd w rozwój innych platform blockchain.

Jednak rzeczywiste aplikacje mają zupełnie inne wymagania pod względem skalowalności, bezpieczeństwa i ochrony. Chociaż Bitcoin i jego rozwiązania drugiej warstwy wprowadzają znaczące ulepszenia w porównaniu z oryginalnym projektem, rozwiązania te nie są w stanie objąć wszystkich scenariuszy aplikacji, a platformy specyficzne dla aplikacji nadal mają duże zalety w niektórych przypadkach użycia.

Jakie są kolejne kroki, które Twój zespół musi podjąć, aby popchnąć projekt do przodu?

Nasz zespół ściśle współpracuje z partnerami branżowymi, aby wprowadzić ich aplikacje na platformę IoTeX, co jest znaczącym krokiem w kierunku wdrożenia rzeczywistego przypadku użycia IoT na platformie blockchain specyficznej dla aplikacji oraz wykazania wielkich korzyści płynących z korzystania z naszej platformy.

Naszą misją jest zbudowanie zdecentralizowanej struktury zaufania do współpracy i wymiany informacji między urządzeniami, aplikacjami i ludźmi.

W jaki sposób ktoś, kto to czyta, może przyczynić się do sukcesu Ciebie i Twojego zespołu?

Bardzo zachęcamy naszą społeczność do wzięcia udziału w tej ekscytującej podróży z nami i wniesienia wkładu w projekt na różne sposoby, w tym poprzez budowanie infrastruktury, DApps, rozwijanie nowych funkcji, wnoszenie nowych pomysłów itp..

Dziękuję Ci!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map