Za kulisami giełd kryptowalut: sekrety, strategie i nie tylko

Za kulisami giełdy kryptowalut: sekrety, strategie i nie tylko

Poniższy artykuł jest oparty na spostrzeżeniach z konferencji Blockchain Connect w San Francisco. W panelu tej wymiany znajdują się dyrektor generalny giełdy Chris Lee (OKEX), Jesse Powell (Kraken), Mike Kayamori (Quoine), dyrektor ds. Strategii Kailong Cai (Huobi) i szef rynków międzynarodowych Ted Lin (Binance Exchange).

Byli będzie znacznie lepiej prosperującym społeczeństwem, ponieważ nie wymagamy tak dużego obciążenia naszego społeczeństwa… ponieważ blockchain jest teraz zaufanym trzecim ppretensjonalny.”- Tim Draper, amerykański inwestor venture capital.

Demografia handlu kryptowalutami

Stany Zjednoczone, Japonia i Chiny to główne rynki kryptowalut. Przeciętny przedsiębiorca to mężczyzna w wieku 20 i 30 lat, a na rynek wchodzą kobiety i inne skrajne grupy wiekowe.

OKEX: „30% wszystkich Koreańczyków handluje kryptowalutami”.

Huobi: 70% klientów pochodzi z Chin, wielu z Japonii, ale niewiele z USA. Około 50% to 30-50, podczas gdy przeciętny chiński inwestor to 20-30. „4 miesiące temu klientów płci męskiej i żeńskiej było 4: 1. Teraz jest 3,3: 1. Tak więc zaangażowanie kobiet rośnie bardzo szybko ”.

Kraken: Użytkownicy giełdy Krakena to głównie mężczyźni, a ostatnio napływają zarówno osoby bardzo młode (18 lat z niewielkimi pieniędzmi), jak i osoby w wieku około 70 lat. Średni wiek w połowie lat trzydziestych jest większy i bardziej zaawansowany technologicznie z niewielką ilością pieniędzy do zainwestowania. „Ostatnio widzieliśmy obie skrajności, nastolatki i osoby w wieku 70+”.

Binance: „Zajmujemy 270. miejsce na świecie w Alexa i 70. w USA. Stany Zjednoczone to nasz największy rynek, średni wiek 25-35 lat, głównie mężczyźni ”. Te, które wciąż nie są w kryptowalutach, to te z kryzysów wieku średniego, w wieku 50-60 lat, „ale nawet babcie mówią o kryptowalutach”.

Quoine: Wczesne lata 20. nadchodzą masowo. „Kiedy zacząłem…. szukali kolejnych emocji ”. Crypto jest „większe niż FX” i inne aktywa – japońscy inwestorzy są zainteresowani handlem lewarowanym.

Znaczenie bezpieczeństwa wymiany kryptowalut

Osoby muszą upewnić się, że giełda, z której korzystają, stawia bezpieczeństwo jako priorytet, ponieważ giełdy zawsze są celem. Ponadto użytkownicy muszą przestać publikować swoje inwestycje w kryptowaluty w mediach społecznościowych.

Kraken: „Bezpieczeństwo to coś, o czym nieustannie myślimy… to było sednem wymiany… to zainspirowało nas do dokonania wymiany” – powiedział Powell. „To maraton, a nie wyścig… widziałem, jak wielu prominentnych członków zabierało telefony komórkowe, a ludzie byli porywani”. Powell nadal ostrzega traderów przed ich bezpieczeństwem osobistym, mówiąc: „Jeśli mówisz o Bitcoinie w mediach społecznościowych, powinieneś się nad tym dobrze przemyśleć”.

Binance: „Kiedy rozwijasz się zbyt szybko i zbyt szybko, idziesz na skróty… Kompromis między wygodą klienta a bezpieczeństwem”. Lin wyjaśnia, że ​​niektóre giełdy w praktyce nie stosują ostrzegawczych środków bezpieczeństwa. Nawet na regulowanym rynku w Japonii rzeczy wciąż się dzieją, dlatego „to do każdej osoby należy upewnienie się, że usługodawca, z którego usług korzysta, stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu”.


Wpływ wielorybów na rynek kryptowalut

Liderzy giełdy zwykle zgadzają się, że istnieją wieloryby, od średnich do dużych wpływów na rynek kryptowalut. Jednak nie ma jeszcze animatorów rynku, którzy mieliby pełną kontrolę nad rynkiem. Inwestorzy muszą uważać na monety o niskiej płynności, ponieważ można nimi łatwo manipulować.

Kraken: „Zdecydowanie istnieją wieloryby, które zajmują się sprzedażą…. ale nie powiedziałbym, że ktoś ma ogromny wpływ na cenę ”.

Binance: „Powiedziałbym, że istnieją wieloryby, ale niekoniecznie w złych intencjach”. Niektóre wieloryby „chcą się bawić, inne na arbitraż”. Lin nadal mówi, że niektóre wieloryby są „na wolności, inne na arbitraż”, a mniej płynne rynki, takie jak Ripple (które jest w 60% własnością), mają „wieloryby, które tworzą rynek, dokonują arbitrażu”. Ostatecznie Lin uważa, że ​​manipulacja nie jest zbyt rozpowszechniona.

Huobi: Wieloryby wpływają na „70% pozycji Bitcoin”.

Jak wymienić wybrać monety, które wymieniają?

OKEX: Firma patrzy na technologię i jak duży jest rynek oraz czy istnieje „pułap” dla tego rynku. Chcą również wiedzieć, czy jest to token narzędziowy oraz wiedzieć, jakie ryzyko, bezpieczeństwo i charakterystyka technologii się za nim kryje. Lee mówi, że wystawienie nowej monety zajmuje od kilku tygodni do miesiąca.

Huobi: Huobi ma system kredytowy zwany „inteligentnym łańcuchem” oparty na pięciu kryteriach. Obejmuje to strategię, zespół zarządzający, technologię, wielkość rynku i potencjał. Jednak „jedną rzeczą, której nie podzielamy, jest to, jak ważymy te przedmioty… nie chcemy, aby złoczyńcy pojawili się publicznie”.

Binance: Ludzie pytają mnie „co zamierzasz wymienić dalej. Skakanie na kolejną wielką rzecz stało się dla ludzi szaleństwem ”. Lin mówi, że jest tylko kilka różnych sposobów, aby naprawdę zrozumieć, czy wybrałeś właściwy projekt. „Dla nas stosujemy bardzo autorską metodologię. Czy zespół jest dobry, czy mają dobre osiągnięcia, czy mają produkt…. I czy naprawdę używają technologii blockchain? ”. W dalszym ciągu twierdzi, że lubią skromne zespoły, które nie szukają ekstrawaganckich pieniędzy. „W naszych recenzjach mijamy mniej niż 3% wszystkich kandydatów… 97% z nich jest odrzucanych” – stwierdza Lin.

Trendy

Bitcoin nadal jest preferowaną monetą do handlu, ale altcoiny zyskują na popularności. Jest też mnóstwo przedsiębiorców, którzy próbują odwołać się do mas, uruchamiając ICO.

Huobi: Wcześniej widzieliśmy, jak ludzie handlowali dużo więcej. Teraz widzimy, jak trzymają go ludzie.

Quoine: Bitcoin jest nadal najpopularniejszą monetą. Jego popularność wynika po części z tego, że jest to największy token pod względem ilości, a także japoński rząd, który ogłosił kryptowalutę jako prawny środek płatniczy.

Binance: Japonia jest bardziej związana z Bitcoinem, a rynek altcoinów jest bardzo mały. Musi to wynikać z przepisów rządowych, ponieważ rząd musi zatwierdzać monety.

Przyszłość handlu kryptowalutami

Podczas gdy rynek kryptowalut nadal wygląda jak dziki zachód, oczekuje się, że manipulacja na rynku zmniejszy się. Kraje powinny szukać przepisów, które pomogą kontrolować tę manipulację.

Quoine: W miarę dojrzewania rynku manipulacje na rynku będą się zmniejszać. W godzinach nadliczbowych, kiedy jest więcej inwestorów instytucjonalnych i detalicznych, rynek dojrzeje, a giełdy będą musiały przejrzyście określać, kto tworzy rynki i kto co kupuje.

Psychologia handlu kryptowalutami

Ludzie muszą lepiej badać monety, zamiast inwestować tylko na podstawie ich wartości lub tego, co mówią wiadomości.

Kraken: Powell stwierdza, że ​​„to przerażające, gdy słyszysz niektóre z tych strategii”. Uważa, że ​​wiadomości manipulują zachowaniami handlowymi i uważa, że ​​często niebezpieczne jest inwestowanie w monety tylko dlatego, że mają one mniej niż jeden cent.

Binance: Nowi użytkownicy często szukają monet o dużych wahaniach, ponieważ uważają je za bardziej ekscytujące i potencjalnie lukratywne.

Końcowe przemyślenia

Ponieważ świat kryptowalut ewoluuje pod względem przyjmowania użytkowników i regulacji rządowych, giełdy kryptowalut będą zmuszone do dostosowania się. Wiele giełd stawia duże strategiczne zakłady na to, dokąd zmierza branża. Prowadzenie giełdy kryptowalut wymaga pomieszania przewidywania niemal na poziomie mędrca z gracją prowadzenia startupu w niezwykle szybkim i konkurencyjnym środowisku.

Rozwój wymiany kryptowalut będzie bardzo interesującym tematem do naśladowania w 2018 roku, więc bądźcie czujni, aby uzyskać więcej informacji!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map