Wywiad z Richardem Dennisem, założycielem i dyrektorem generalnym temtum, sieci płatności nowej generacji

temtum, wkrótce uruchomi swoją specjalnie stworzoną sieć płatności nowej generacji, zaprojektowaną w celu rozwiązania niektórych nieodłącznych problemów z istniejącymi kryptowalutami.

Spotkaliśmy się z założycielem i prezesem Richard Dennis aby dowiedzieć się, jakie są te nieodłączne problemy i jak Temtum planuje zmierzyć się z uznanymi graczami i wypuścić platformę płatności, aby osiągnąć masową akceptację.

Dlaczego uruchamiasz Temtum? Czym różni się od innych kryptowalut?

Odkąd po raz pierwszy związałem się z Bitcoinem po zakończeniu pracy w sieci Tor, stało się jasne, że BTC nigdy nie będzie odpowiednią siecią, która mogłaby stać się siecią płatności peer-to-peer na dużą skalę – tak było po prostu powolny, a nawet oznaczono mnie na uniwersytecie za zużywanie zbyt dużej ilości energii z mojego biura. Było to około 2014 roku, kiedy wykładałem kryptografię na Portsmouth Uni, więc dla mojego doktoratu zdecydowałem się stworzyć sieć, która będzie skalowalna i odpowiednia dla urządzeń mobilnych, a jednocześnie będzie bardzo bezpieczna.

W ciągu ostatnich czterech lat temtum powstało na fundamentach platformy Temporal Blockchain które stworzyliśmy ja i dr Gareth Owenson. Obraliśmy zupełnie inną drogę do 99% tej branży, ponieważ uruchomiliśmy, napisaliśmy recenzowane artykuły na temat naszych badań i przystąpiliśmy do tworzenia tego, co obecnie uważamy za najbardziej wydajną technologię Blockchain, jaka istnieje i będzie rozwiązać nieodłączne problemy z kryptowalutami, które mają być używane do natychmiastowych, bezsensownych płatności.

Zaczynasz w momencie, gdy sentyment wraca do Bitcoin, ale także kontynuujesz tak wiele projektów, które nie zdołały dostarczyć produktów. Jak to wpłynie na temtum?

Cóż, jest to bardzo realny problem dla nowej generacji projektów blockchain i kryptowalut, które zostaną uruchomione w 2019 roku i później, w tym temtum. Społeczność nie szuka nowych projektów, szuka najlepszych walut 20-30, aby spełnić swoje obietnice, aw niektórych przypadkach faktycznie uruchamia pierwszą część swoich projektów – prawie czuje się, że nie ma innej kryptowaluty? po prostu nie ma znaczenia, jak przełomowa może być ta technologia. Jest to całkowicie zrozumiałe i właściwie podzielamy tę samą opinię, jeśli chodzi o ilość pieniędzy, która wpłynęła do branży, gdzie jest technologia?

To inna branża niż ta, którą widzieliśmy pod koniec 2017 roku i jako marki musimy zbadać, w jaki sposób wprowadzamy na rynek we właściwy sposób, z korzyścią dla przyszłych konsumentów i sieci, a nie dla spekulantów. Dostarczaliśmy naszą technologię przed niektórymi z największych projektów w kosmosie, co oznacza, że ​​możemy skupić się na dystrybucji, masowej adopcji i integracji z globalnymi dostawcami technologii, zanim nawet Ethereum będą w stanie to zrobić.. Sam Joseph Lubin stwierdził, że Ethereum może za 2 lata być skalowalne.

Jeśli musisz wejść na pozornie wciąż zalegający rynek, jak znajdziesz użytkowników, którzy przejdą do głównego nurtu? Zwłaszcza, gdy niektórym osobom niezwykle trudno jest określić, która kryptowaluta jest używana?

W rzeczywistości jest to niemożliwe, ponieważ właściwy nie jest jeszcze dostępny. Bitcoin pozostanie magazynem wartości, krypto Gold, jeśli chcesz, jedna z platform dapp nowej generacji przejdzie jako wybrana technologia, ponieważ niektóre z nich są wyjątkowe, a wtedy to od tego, jaka waluta może być globalna sieć płatności dla mas – co mamy nadzieję, będzie temtum.

Społeczności i partnerstwa kryptowalut są często przesadzone, jeśli chodzi o potencjał projektu lub waluty, aby odnieść sukces. Naprawdę, aby podjąć kroki w celu wprowadzenia do głównego nurtu, powinniśmy przyjrzeć się niszowym branżom, które mają odpowiednich odbiorców, takich jak Gen Z, wiodące marki technologii i urządzeń oraz te z rozległymi społecznościami, które będą akceptować walutę używaną w tej społeczności. W temtum rozpoczęliśmy działalność w branżach, które nie tylko spełniają te kryteria, ale także odpowiadają naszej technologii i marce.

Opowiadamy się za integracją z technologią, której podstawą jest szybkość, zrównoważony rozwój i skalowalność – istniejąca społeczność kryptowalut po prostu nie wystarczy, aby stworzyć skuteczną walutę, która jest używana codziennie, ale wiemy, jak dostarczać produkty poza kryptowalutami i to naprawdę nas wyróżnia na tym rynku.

Stwierdziłeś, że Bitcoin, Ethereum, VISA itp. Zawodzą, czy możesz powiedzieć mi więcej?

Zawsze wierzyłem w siłę kryptowalut jako formy płatności, umożliwiającej szybkie i bezpieczne transakcje między osobami fizycznymi i ponad granicami. Jednak istniejące kryptowaluty nie spełniają tej wizji. Na przykład raporty sugerują, że Bitcoin zużywa tyle samo energii co Islandia w ciągu roku, temtum może przetwarzać tysiące razy więcej transakcji za ten sam koszt co przeciętny dom w Wielkiej Brytanii przez rok, około 600 USD. Jeśli waluta nie jest teraz zrównoważona, zanim zostanie przyjęta w świecie rzeczywistym, to nie nadaje się do celów jako przyszła sieć płatności.


Możemy zasilać naszą sieć, wykorzystując ułamek mocy obliczeniowej wiodących kryptowalut i tradycyjnych sieci finansowych. Mając na uwadze, że temtum zostało zbudowane na dużą skalę, ostatecznie możemy zasilać sieci większe niż VISA & Na przykład Bitcoin w połączeniu na zaledwie 50 smartfonach. Wpływ, jaki będzie to miało na ślad węglowy przetwarzania globalnych płatności, jest ogromny i obecnie jest bardzo ekscytujący dla tradycyjnych instytucji finansowych, które wystraszyły się doniesieniami prasowymi na temat Bitcoin. Zamierzamy być pierwszą globalną siecią płatności neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Chcemy zaoferować konsumentom nowej generacji prawdziwą, działającą alternatywę dla istniejących platform płatności. Z dala od scentralizowanych instytucji, z dala od tradycyjnych metod, gdzie każdy jest mile widziany i nikt nie jest wykluczony. Nie wpływa to negatywnie na zdrowie naszej planety i stwarza wolność finansową – zasadniczo walutę dla każdego.

Waluta dla każdego brzmi dość ambitnie. Jak planujesz wykonać?

Ukończyliśmy nasze rozwiązanie mainnet, więc gdy tylko waluta zostanie rozprowadzona, spodziewamy się, że będzie nadawała się do codziennego użytku i pracujemy nad rozwiązaniami, które zapewnią, że TEM nie będzie po prostu siedział na giełdach będących przedmiotem spekulacyjnego obrotu. Mamy różne partnerstwa i więcej w przyszłości, dzięki czemu waluta będzie w rękach zwykłych konsumentów w naszych docelowych niszowych branżach.

Ta strategia pozwoli nam osiągnąć adopcję poza społecznościami kryptowalutowymi po cenach, których nigdy wcześniej nie widziano i pracowaliśmy niestrudzenie, aby się tu dostać, a nie wyłącznie pojazdem do zbierania funduszy.

temtum został zaprojektowany w konkretnym celu: jest szybki, bezpłatny, bezpieczny, skalowalny i zrównoważony. Nie ma wydobywania, nie ma opłat, ta waluta będzie działać ze wszystkimi istniejącymi opcjami płatności dzięki niektórym z naszych innowacyjnych integracji z sieciami bankowymi, w tym VISA. Zrobiliśmy wszystko, co przychodziło nam do głowy, aby upewnić się, że jest to najbardziej stabilna i przyjazna dla użytkownika waluta, która ostatecznie będzie obsługiwana przez użytkowników sieci publicznej.

To wciąż wczesne dni w branży, ale ludzie już zaczynają akceptować kryptowaluty. Osoby na wczesnym etapie rozwoju technologii i przyszłe pokolenia konsumentów przyjmują elementy walut cyfrowych i odchodzą od zinstytucjonalizowanych płatności na niektórych etapach swojej drogi zakupowej. temtum jest tutaj, aby zaoferować im możliwie najlepszy produkt dla przyszłości płatności.

Jaka technologia sprawia, że ​​to wszystko jest możliwe?

Temtum jest zbudowane na Temporal Blockchain z naszym własnym unikalnym algorytmem konsensusu, który łączy w sobie nasze 4 filary technologiczne – szybkość, bezpieczeństwo, skalowalność i zrównoważony rozwój. W czasach, gdy w branży panuje bardzo konkurencyjny wyścig szybkości „transakcji na sekundę”, temtum obecnie dostarcza sprawdzone 1800 tps w naszej sieci głównej. Ma to miejsce przed skalowaniem sieci, dzieleniem na fragmenty i delegowaniem, z których wszystkie są bliskie ukończenia i zasadniczo dadzą sieci nieograniczoną liczbę TPS – będzie ona ograniczona jedynie skalą sieci. Ponieważ w innych projektach podaje się „miliony TPS”, nie widzieliśmy jeszcze trwałych dowodów potwierdzających choćby ułamek tych prędkości, więc bardzo się cieszymy, że jesteśmy na bieżąco z prędkością.

W Blockchain prawie zawsze występuje kompromis, do tego stopnia, że ​​termin „trillema” został ukuty z powodu faktu, że żadna technologia nie była w stanie rozwiązać WSZYSTKICH 3 głównych ograniczeń Blockchain – szybkości, bezpieczeństwa i skalowalności. W temtum wierzymy, że bez czwartego, zrównoważonego rozwoju, Blockchain nadal nie będzie pasował do celu. Bezpieczeństwo, skalowalność i zrównoważony rozwój rozwiązuje unikalna funkcja temtum – kwantowe źródło losowości.

Ta przypadkowość umożliwia sieci wybranie lidera przetwarzania transakcji, który nigdy nie jest z góry określony, który jest bardzo wydajny, prawie nie zużywa energii i jest zabezpieczony przed przyszłością obliczeń kwantowych. Już osiągamy lepsze wyniki niż kolejne warstwy największych projektów w kosmosie, jeśli chodzi o szybkość, bezpieczeństwo, skalowalność i zrównoważony rozwój.

Czy możesz nam powiedzieć więcej o zespole temtum?

Założyłem temtum w 2014 roku z naszym obecnie dyrektorem ds. Informatyki dr Garethem Owensonem z Portsmouth University, gdzie w wieku 22 lat byłem najmłodszym wykładowcą kryptografii na świecie. Dołączył do nas David Shimmon, a także niektóre fundusze na rozwój rozwiązanie Temporal Blockchain i zaczął wzmacniać nasz zespół ponad 25-letnim doświadczeniem w kryptografii, rozległą siecią finansową i wieloma menedżerami C-Suite z Doliny Krzemowej.

Pięć lat badań, 12 recenzowanych artykułów i cztery lata rozwoju technologii blockchain doprowadziły do ​​powstania temtum – kryptowaluty. Ewoluował.

Więc co dalej dla Ciebie? Kiedy wystartuje temtum?

temtum już został uruchomiony. Zanim powiedzieliśmy cokolwiek publicznie, mieliśmy skończony sposób, czyli uruchomioną sieć, jeśli chodzi o nas, i pozycjonuje nas bardzo dobrze w stosunku do niektórych z największych projektów. Różnica polega na tym, że jeszcze nie rozprowadziliśmy waluty $ TEM. W najbliższej przyszłości zamierzamy w pełni ogłosić nasze plany i ostatnie zmiany. Chociaż świat wciąż wie, czym jest temtum i o co nam chodzi, z pewnością nie jesteśmy na wczesnym etapie rozwoju i jesteśmy bardzo gotowi, aby pochwalić się tym, co stworzyliśmy.

Jak ludzie mogą dowiedzieć się więcej o temtum?

Gotowe Telegram, Niezgoda, Świergot i Reddit. Więcej informacji można znaleźć na stronie temtum https://temtum.com iw temtum biały papier. Jeśli Twoi czytelnicy mają jakieś pytania, z przyjemnością je wysłuchamy – [email chroniony]

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map