Wywiad: Odkrywanie IoT i Blockchain z Frederickiem Leungiem z IOTW

Branża Internetu rzeczy (IoT) wywołuje mieszane uczucia.

W jednym obozie masz futurystów, którzy z niecierpliwością przewidują świat, w którym życie jest łatwiejsze i wygodniejsze dzięki sieci maszyn, które zajmują się wszystkim, od lodówek do ponownego zamawiania naszych ulubionych potraw po aktywowane głosem domowe czujniki temperatury, które utrzymują nasze niskie rachunki za media.

W innym obozie masz grupę ludzi przerażonych tym, jak spersonalizowane urządzenia IoT zyskują, i są przerażeni dystopijną przyszłością, w której rząd szpieguje każdy nasz ruch i lokalizację.

Niezależnie od tego, przedsiębiorczość w kosmosie nie jest łatwa. IoT jest sam w sobie stosunkowo nową branżą, a wielu przedsiębiorców z tej branży szuka technologii blockchain, aby ułatwić skalowalność i zachęcić do korzystania z sieci.

Frederick LeungMieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z założycielem i CEO IOTW Frederick Leung. IOTW oferuje ekosystem blockchain dla świata IoT. Projekt wywołał trochę szumu wokół kilku jego funkcji, takich jak algorytm konsensusu Proof of Assignment i jego zdolność do umożliwienia „mikroobróbki”.

Poniższa rozmowa obejmuje szeroko rozumianą branżę IoT, porównuje i porównuje jednego z głównych konkurentów projektu (IOTA) oraz bada techniczne podstawy potrzebne do stworzenia globalnej i wysoce wydajnej sieci IoT.

Cieszyć się!

Panuje powszechne przekonanie, że skrzyżowanie IoT i Blockchain jest albo „za wczesne”, albo po prostu powoduje bałagan. Jak byś się tym zajął?

Nie zgadzam się. Wierzę, że jeśli technologia jest odpowiednia, blockchain i IOT mogą dobrze ze sobą współpracować. Wiele urządzeń IoT ma ograniczoną moc obliczeniową i pamięć. Technologia blockchain musi obejść te ograniczenia.

IOTWProof of Assignment i Micro-Mining pozwalają urządzeniom IoT wydobywać bez zmiany sprzętu. Sieć IOTW może kupować dane na różnych typach urządzeń IoT z nagrodami blockchain i tokenami IOTW od użytkowników końcowych.

Obecne sieci obsługujące urządzenia IoT nie pozwalają na właściwe wykorzystanie danych generowanych przez te urządzenia. Producenci urządzeń IoT nie mają dostępu do danych w szerokim spektrum urządzeń.

Połączenie blockchain z IoT zapewni producentom dostęp do tych niewykorzystanych danych, które można wykorzystać do ulepszania istniejących technologii. Ponadto połączenie blockchain i IoT otworzyłoby możliwości tworzenia zdecentralizowanych aplikacji dla urządzeń IoT i znacznie poprawiłoby istniejącą użyteczność tych urządzeń..

Osoby zaznajomione z IoT i blockchain prawdopodobnie słyszały o IOTA, jednym z twoich głównych konkurentów. Co IOTA robi dobrze?

IOTA zrobiła dobrą promocję i współpracuje z kilkoma dużymi firmami. Znaleźli kilka aplikacji IoT, które mają wewnątrz mikrokomputer i wykonują portowanie, ale objętość jest bardzo ograniczona.

W 2015 roku IOTA przyjęła DAG, która jest interesującą nową technologią, która ma swoje zalety i wady. Na przykład, ponieważ w DAG nie ma bloków, nie ma problemu ze skalowaniem.

W rzeczywistości sieć działa lepiej, ponieważ jest więcej użytkowników, więc jeśli IOTA jest w stanie osiągnąć masową adopcję, nie będą mieć takich samych problemów ze skalowaniem, jak na przykład Bitcoin.

Dodatkowo nie ma opłaty transakcyjnej w sieci IOTA, co znacznie obniża koszty, jednak ponieważ korzystają one również z PoW, koszty te mają postać aktualizacji sprzętu i zużycia energii.

Jakie są wady IOTA lub Tangle?

IOTA musi umieścić mikrokomputer z kilkoma gigabajtami pamięci RAM wewnątrz urządzeń IOT. Większość urządzeń IOT nie ma tych zasobów sprzętowych. Dlatego aplikacja jest ograniczona.

Po drugie, IOTA jest powolna. W tej chwili jest to około 3 transakcji na sekundę, a przetwarzanie zajmuje kilka minut. Dlatego nie może wykonywać natychmiastowych transakcji, co jest krytyczne dla wielu urządzeń IoT.

Czym różni się / lepsza IOTW?

IOTW jest prawdziwym blockchainem i umożliwia wydobywanie dowolnego podłączonego urządzenia. IOTW ma również kilka zalet w porównaniu z innymi sieciami.

Przede wszystkim IOTW umożliwia użytkownikom istniejących urządzeń IoT generowanie pasywnego dochodu w postaci tokenów za pośrednictwem naszego protokołu mikro wydobywania. Możliwość wydobywania kryptowaluty na dowolnym podłączonym urządzeniu znacznie rozwiązuje problemy nękające branżę wydobywczą kryptowalut.

IOTW vs IOTA

Ze strony internetowej IOTW.

Opracowaliśmy również własny algorytm konsensusu zwany Proof of Assignment, który daje każdemu urządzeniu w sieci równe szanse na wydobywanie tokenów. PoA rozwiązuje problemy związane z PoW i PoS, ponieważ jest to bardziej ekologiczny i sprawiedliwszy sposób wydobywania kryptowaluty.

Inne sieci IoT wymagają kilku aktualizacji sprzętowych urządzeń, aby połączyć się z łańcuchem bloków, jednak nasza sieć wymaga prostej aktualizacji oprogramowania, zmniejszając w ten sposób tarcia związane z używaniem łańcucha bloków na urządzeniach IoT.

To znacznie ułatwia implementację na zapleczu i jest wygodne dla producentów, a po stronie użytkownika końcowego w ogóle nie ma tarcia.

Nasz protokół monitorowania, który wymaga zewnętrznego walidatora do walidacji transakcji, dodaje podwójną warstwę zabezpieczeń, aby sieć była znacznie bezpieczniejsza niż inne sieci IoT.

Obecnie w naszej sieci przetestowaliśmy prędkości 3k TPS, czyli dużo szybciej niż większość sieci blockchain i tradycyjne metody płatności.

Jaka jest jedna rzecz w Twoim projekcie, której niewiele osób rozumie?

Nasza technologia blockchain jest bezpieczniejsza niż większość dostępnych obecnie technologii blockchain.

Nawet przy przejęciu ponad 51% węzłów, blockchain IOTW będzie działał dobrze. Ponieważ księga transakcji nie jest przechowywana w maszynach mikro-wydobywczych (urządzeniach IoT), 51% wrogiego przejęcia nie dotyczy tej warstwy sieci.

IOTW tech.

Z białej księgi IOTW.

W ekosystemie blockchain IOTW kluczem do bezpieczeństwa jest ochrona księgi przed atakami w warstwie sieci zaufanych serwerów. Teoretycznie zaufane serwery są już najbardziej odporne na ataki. Ponadto opracowujemy kolejny algorytm, który poprawi bezpieczeństwo ekosystemu blockchain IOTW.

Zamiast walidacji nowej transakcji przez samą weryfikację przez mikro-wydobycie IoT i weryfikację przez zaufane węzły, przynajmniej jeden świadek, który nie jest węzłem wydobywczym, zostanie zaproszony do obserwowania nowej transakcji przy użyciu podpisu cyfrowego (para kluczy prywatny / publiczny).

Przy takiej implementacji 51% ataków musi jednocześnie atakować zarówno księgę transakcji, jak i powiązany łańcuch bloków świadków, aby uzyskać wrogie przejęcie. W związku z tym znacznie poprawi to bezpieczeństwo ekosystemu blockchain IOTW.

Bezpieczeństwo systemu będzie rosło z czasem w miarę podłączania kolejnych urządzeń. Posiadamy opatentowany protokół świadka, który zakłada, że ​​kilka urządzeń z puli dostępnych zostanie pobranych w celu podpisania i weryfikacji bloków transakcji.

Blokada zostanie uznana za ważną tylko wtedy, gdy wszystkie urządzenia zwrócą tę samą spójną weryfikację. W przypadku niespójnej weryfikacji wszystkie urządzenia wybrane do tej weryfikacji zostaną umieszczone na czarnej liście i usunięte z puli.

Kiedy możemy spodziewać się funkcjonalnego rozwiązania IoT opartego na technologii blockchain?

Blockchain IOTW działa już dziś. Wnioski o wdrożenie zostaną złożone 6 miesięcy po ICO

Czy centralizacja w IoT stwarza jakieś poważne problemy? Jeśli tak to jak?

Decentralizacja oznacza brak pośredników i zwykle oznacza niższe koszty i wyższą wydajność. Ponadto małe firmy mogą łatwiej przetrwać, ponieważ mogą mieć bezpośrednie relacje ze swoimi klientami.

Jeśli urządzenia IoT są bardzo scentralizowane, korzyści związane z dużymi zbiorami danych trafią tylko do kilku firm lub po prostu do rządu.

Czy mógłbyś wyjaśnić swój algorytm POA i mikromining?

POA to wielopoziomowa metoda kolejkowania priorytetów. Najprościej jest to kolejkowanie okrężne. Gdy urządzenie kończy wydobycie, wraca na koniec linii, aby ponownie ustawić się w kolejce. Dlatego nie ma konkurencji takiej jak PoW i że nie spala nadmiaru mocy. Inaczej niż w PoS, który jest grą typu „bogatszy, staje się bogatszy”, ponieważ został zaprojektowany, aby zachęcić węzeł końcowy do zakupu tokenów.

IOTW tech

Z białej księgi IOTW.

Aby nie modyfikować sprzętu IOT i pozwolić mu na kopanie, księga w rzeczywistości znajduje się poza urządzeniem IOT. Urządzenia IOT muszą pobrać tylko niewielki fragment oprogramowania układowego. Jedna księga może obsługiwać od kilkuset do 1 tysiąca urządzeń IOT. Urządzenia IOT weryfikują i podpisują blok. Zgodnie z blockchain, urządzenia weryfikujące i podpisujące blok otrzymają nagrody w postaci łańcucha bloków.

IOTW tech

Z białej księgi IOTW.

Rozważmy ten pomysł. 50 lat wstecz. Każdy ma inteligentną lodówkę, głośnik, dom itp. Światem rządzi oligarchia tech / rządowa i zna każdy Twój ruch. Czy ten strach jest realistyczny? Jak możemy uniknąć tego rodzaju dystopii?

Ten sam scenariusz wydarzy się niezależnie od tego, czy istnieje blockchain, czy nie. Ogólne ludzkie zachowanie zostanie dobrze przeanalizowane. W dobry sposób działanie przemysłu lub rządu może uczynić społeczeństwo bardziej wydajnym, a jednostki szczęśliwsze. W zły sposób może łatwiej kontrolować społeczeństwo. Najlepsze, co możesz zrobić, to wybrać odpowiedniego polityka i zagłosować na obowiązujące prawo, które będzie nas chronić, gdy tylko będzie to możliwe.

Jakie są jedne z największych wyzwań w przedsiębiorczości kryptowalutowej?

Wiele projektów zostało uruchomionych dużo wcześniej. Wielu członków zespołu projektowego nie ma doświadczenia w masowych przewozach przemysłowych lub wdrożeniach masowych. Cena tokena znacznie spadła, a niektóre projekty umarły wkrótce po ICO.

Ta historia sprawia, że ​​nabywcy tokenów są bardzo sceptyczni wobec wielu nowych projektów. Aby rozwiązać ten problem, potrzebny jest ogromny wysiłek marketingowy.

Więc wkrótce robicie ICO. Jaką użyteczność ma twój token dla przeciętnych inwestorów? Jakiego typu osoby chcesz uczestniczyć w swoim ICO? Jaki jest Twój idealny klient?

IOTW może kupować towary i usługi na rynku IOTW. Większość producentów urządzeń IoT obsługujących IOTW zaakceptuje IOTW jako zapłatę za dodatkową sprzedaż.

Wiele innych marek produktów końcowych, media, nadwyżki zapasów itp. Również akceptuje IOTW jako płatność, ponieważ węzły IOTW zapewnią kolejną grupę nowych klientów. Najlepszymi klientami są zwykłe gospodarstwa domowe, które będą kupować urządzenia obsługujące IOTW.

Sytuacja hipotetyczna. Uważaj mnie za nieprzekonanego, że powinienem uczestniczyć w IOTW ICO. Nie prowadziłem zbyt wielu badań specjalnie dla IOTW, ale jestem zmęczony krajobrazem ICO. Myślę, że lepiej byłoby poczekać, aż pojawi się produkt, zamiast narażać się na ryzyko w czasie ICO. Co możesz mi powiedzieć, żebym zmienił zdanie?

Jesteśmy zespołem, który łącznie ma doświadczenie w ponad 20 debiutach. Mamy doświadczenie w realizacji prawdziwych projektów. Mamy potencjał, aby stać się projektami węzłów blockchain o najwyższym stopniu wdrożenia na świecie. Jeśli produkt zostanie w pełni uruchomiony, cena tokena będzie znacznie wyższa, ponieważ licząc tylko witryny IOTW alfa, może osiągnąć setki tysięcy jednostek do wysyłki, co już jest bardzo dużą sprawą.

Widzę, że ICO nie obsługuje Chin i USA. Czy mógłbyś wyjaśnić, jak to zmieniło twoją strategię marketingową ICO?

Promujemy naszą technologię tylko w Chinach, ale nie nasze ICO. W USA nasza promocja nie różni się od innych krajów, ale akceptujemy tylko korporacje do zakupu tokenów.

Cokolwiek jeszcze chcesz, aby nasi czytelnicy wiedzieli?

Całkowita kapitalizacja rynkowa blockchain wynosi 200 mld, czyli mniej niż kapitalizacja rynkowa pojedynczej firmy Apple lub Google. Jeśli blockchain może przeniknąć do wielu gospodarstw domowych, więcej osób dowie się o blockchain.

Więcej pieniędzy zostanie zainwestowanych w projekty blockchain. Branża blockchain będzie się rozwijać, a zdecentralizowane korzyści z technologii blockchain będą mogli czerpać zwykli ludzie.

Dziękuję Ci!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map