Wywiad: Halsey Minor o innowacjach w świecie Blockchain [część 2]

Wywiad: Halsey Minor o innowacjach w świecie Blockchain [część 2]

Halsey Minor jest światowej sławy przedsiębiorca najbardziej znany jako założyciel CNET, współzałożyciel Salesforce.com, Uphold i Minor Ventures. Jest także założycielem LivePlanet, kompleksowy system przechwytywania, dystrybucji i monetyzacji immersyjnych filmów wideo oraz VideoCoin, rozproszony projekt obliczeniowy, którego celem jest przechowywanie, kodowanie i przesyłanie strumieniowe wideo po przystępnej, wydajnej i zrównoważonej cenie.

To jest druga część dwuczęściowego wywiadu – oto pierwsza część Halsey Minor i VideoCoin, jeśli ją przegapiłeś. Poniższy wywiad koncentruje się głównie na innowacjach i przedsiębiorczości z nowymi technologiami, problemach z obecnym systemem bankowym, regulacjami, globalnym krajobrazem oraz tym, jak branża kryptowalut kontrastuje z rodzącą się branżą internetową w połowie i późnych latach 90..

Strona główna VideoCoin.

Strona główna VideoCoin.

Od redakcji: Możliwość przeprowadzenia wywiadu z Halseyem Minorem była niesamowita i zadbaliśmy o różnorodne pytania, które pozwoliły mu rzucić światło na różne aspekty świata kryptowalut na podstawie jego wyjątkowej serii doświadczeń na wysokim poziomie. Pytania wyróżnione kursywą i pogrubione zostały skrócone, aby uchronić czytelników przed (moim) błądzeniem.

Alex: Byłeś bardzo blisko sedna rozwoju infrastruktury internetowej. Zasadniczo widzieliście wzrost popularności Internetu, wzrost mediów społecznościowych i ich wpływ na społeczeństwo. Jaka jest Twoja opinia na temat rozwoju technologii blockchain w kontekście tych wydarzeń??

Halsey: Kiedy robiłem CNET, a Jerry Yang robił Yahoo, wszystko, co robiliśmy, to zabieranie tych baz danych, odblokowywanie ich i po prostu udostępnianie za darmo. To było jak proste rzeczy, takie jak pogoda. Dostaję pogodę na Yahoo, więc kiedy leciałem do Nowego Jorku, wiedziałem, jaka jest temperatura. To była ewolucja, ponieważ pozwoliła ci wiedzieć, jak się pakować, co brzmi jak głupia, głupia rzecz. Ale to, co moim zdaniem jest tak potężne w blockchainie, po raz pierwszy pozwala na jednoczesne udostępnianie informacji i pieniędzy. Tak wiele razy na początku Internetu wchodziłeś do pokoju i negocjowałeś, aby coś zrobić. Na przykład, gdy przekazujemy naszą zawartość Yahoo, a jej znaczenie, obie strony spojrzą na drugą stronę i powiedzą, że to Ty płacisz. Powiedziałbyś Yahoo, że otrzymujemy Twoje treści, a Ty płacisz.

Przegląd CNET

Przegląd CNET „telefonów internetowych” w 1996 r. Za pośrednictwem web.archive.org

A oni mówią: nie, sprawiamy, że Twoja marka staje się bardziej wszechobecna, płacisz nam. I tak cały problem związany z płaceniem był naprawdę problematyczny na wielu poziomach. Przede wszystkim dlatego, że było to trudne. Jak faktycznie płacisz ludziom? I to, co sprawiło, że Bitcoin naprawdę sprawia, że ​​ludzie wstają i zwracają uwagę, to fakt, że jest on bez kraju i wiem, że ludzie mówią to cały czas, ale jeśli się nad tym zastanowić, to pierwszy raz, kiedy można płacić ludziom wszędzie bez konieczność przesyłania pieniędzy przez system bankowy.

Oczywiście możliwość szybkiego przenoszenia go między dwojgiem ludzi, to świetnie. Ale fakt, że nie ma granic, otworzył drzwi dla aplikacji takich jak nasza, które nigdy nie istniałyby, gdybyśmy musieli używać tradycyjnego systemu do przenoszenia pieniędzy. Opieramy się na dwóch podstawowych rzeczach: możliwości gromadzenia informacji o każdym serwerze, jego pojemności oraz wykonywanych czynnościach i łączeniu tych informacji z pieniędzmi. Tak więc na tym bardzo, bardzo wysokim poziomie jest coś, o czym myślisz w ten sposób. Internet uwalniał informacje i tym razem wynajmujemy informacje i pieniądze, a Bóg jeden wie, jak daleko to nas zaprowadzi.

Tylko pieniądze bez granic dołączone do określonej usługi lub produktu. Po prostu wyższy poziom wydajności, który wynika z wykorzystania łańcucha bloków do czegokolwiek, jest naprawdę szalony. To bardzo ekscytująca podróż. Z czym chciałbyś, aby osoby, które przeczytały i / lub wysłuchały tego wywiadu, opuściły?

Myślę, że ta branża przeżyje i już przeszła, te niesamowite wzloty i upadki, a Internet był, nie do końca w tym samym stopniu. Odkąd zacząłem to robić, kiedy zacząłem to robić, Bitcoin był Silk Road. Były takie same i trudno było powiedzieć, cóż, robię coś z Bitcoinem, ponieważ Silk Road zdefiniował, co robi Bitcoin. Myślę, że tak jak powiedzieliśmy, bez względu na to, co mówi SEC, bez względu na to, co mówią Chińczycy, jest to prawdziwa innowacja, a jednym z powodów, dla których ludzie wykorzystują to, co się dzieje, jest to, że dzieje się coś tak fundamentalnie ważnego że zawsze pojawią się ludzie, którzy próbują wykorzystać ich chęć do inwestowania.

Zdarzyło się to w Internecie, a kiedy Internet upadł w 2000 r., Stracono dziewięć bilionów dolarów. Ale to się bardzo szybko podniosło i miałeś ogromną liczbę firm, które przez to przeszły. Podobnie jak Amazon, stali się najbardziej wartościowymi firmami na świecie, a wiele pomysłów, które zawiodły w latach 90-tych, powiodło się później w 2000 roku.

Więc myślę, że moje doświadczenia z obu tych rzeczy są takie, że przeinwestowanie jest ważne, ponieważ najważniejszą rzeczą jest sfinansowanie wszystkich pomysłów, aby dobre pomysły się udało. Mówię ludziom, że byłoby wspaniale, gdyby ludzie finansowali tylko dobre pomysły, aby stracili pieniądze na złych pomysłach. Ale nikt tak naprawdę nie wie, jakie są dobre i złe pomysły, dopóki nie zostaną wypróbowane.

Tak więc naprawdę potrzebujemy takich okresów, w których ludzie będą podejmować kapitał wysokiego ryzyka i inwestować w biznesy, których przyszłość jest naprawdę nieznana. Nie oznacza to, że ludzie nie powinni być zbyt inteligentni w inwestowaniu. Ale zasadniczo posiadanie czegoś, co się dzieje, jest najskuteczniejszym sposobem przyspieszenia rozwoju społeczeństwa. To dobrze i jestem za tym, jak SEC wkracza i eliminuje ludzi, którzy popełniają oszustwa, ale bardzo dobrze jest też, aby kapitał dalej płynął, ponieważ, jak powiedziałem, w ten sposób przyspiesza się społeczeństwo..

Szaleństwem jest myślenie o tym, jak można uzyskać przewagę jako pionier, nawet nie dopasowując się do rynku produktów, a to dlatego, że nikt tak naprawdę nie wie, dokąd zmierzają te projekty. Coś w rodzaju Crypto Kitties, na przykład, może wydawać się głupie, ale wtedy jesteś po prostu tak, czekaj, to jedna z pierwszych kolekcji cyfrowych czapek dla dzieci, która może być branżą wartą miliardy dolarów i ma zasięg globalny.

Dokładnie. Beanie Babies stało się Beanie Babies z powodu serwisu eBay. Głupie rzeczy mogą stać się pomysłami wartymi miliardy dolarów. Myślę, że Time Warner zarobił 3 000 000 000 dolarów na Beanie Babies. Każdy powinien się śmiać z tego biznesplanu.

Beanie Babies

Beanie Babies

Widzisz wszystkie zwariowane aspekty świata startupów po prostu połączone w globalny ekosystem. Ale są jeszcze bardziej szalone rzeczy, ale są one w łańcuchu bloków i są globalne. Mnoży potencjalną bazę użytkowników przez ogromne wielokrotności.

Musiałem rozwijać CNET w tempie internetu. I tak, kiedy uruchomiłem CNET, w Internecie było 300 000 ludzi. Kiedy zaczynałem w latach 95-2000, kiedy odchodziłem, tempo mojego rozwoju było określone przez tempo rozwoju w Internecie. Teraz masz 2,7 do 3 miliardów ludzi, którzy jeśli jakaś aplikacja się połapią, może eksplodować do 500 000 000 użytkowników praktycznie z dnia na dzień.

Pomyśl o wszystkich ludziach, którzy grają na loterii. Tak naprawdę jest zarządzany przez rząd. Bierzesz bilet i możesz odnieść duży sukces. Rządy zapewniają ludziom tę usługę. Osobiście uważam, że ludziom znacznie lepiej jest nie inwestować pieniędzy w loterię, ale próbować dowiedzieć się, czym są dobre firmy, ponieważ ludzie mogą zarobić znacznie więcej pieniędzy niż nawet na loterii.

Pomysły takie jak Beanie Babies na twarzy i mogą wydawać się całkowicie śmieszne, ale to technologia eBay pozwoliła na to. Mam wielką nadzieję, że SEC nie przyjdzie, że będzie trzymać się ludzi, którzy są złymi ludźmi. I chociaż myślę, że napędzają innowacje za granicą, tak naprawdę nie szkodzą innowacjom, szkodząc ludziom, którzy zgodnie z prawem próbują tworzyć usługi, które legalnie robią ważne rzeczy. Przez następne kilka miesięcy będzie to sprawdzian, jak to się potoczy.

Globalny krajobraz jest również bardzo interesujący, ponieważ mamy Rosję, Chiny i Stany Zjednoczone, gdzie wszystkie one albo próbują podważyć, albo zapobiec osłabieniu dolara amerykańskiego poprzez kryptowalutę. TZałożę się, że jest tak, jakbyś czekał, zobaczmy, jak to się rozegra, zanim całkowicie zbanujesz lub w pełni zaakceptujesz blockchain.

Ale myślę, że punkt zwrotny, tak jak, wow, rynek kryptowalut spowodował tyle hałasu w zeszłym roku i nadal jest bardzo malutki, malutki, malutki ułamek tego, jak mógłby wyglądać. Kapitalizacja rynkowa Facebooka, Google, Amazon i Twittera jest osiem razy większa niż kapitalizacja rynkowa całej branży kryptowalut w tej chwili.

Zgoda. Bank of America ma dużo więcej pieniędzy w kapitale, niż całe kryptowaluty. Myślałem o tym dziś rano. SEC szybko zatrudnia ludzi do ścigania ludzi w kryptowalutach, którzy oszukują ludzi. Jestem za tym wszystkim, ale czy wiecie, ile oszustw ma miejsce w podstawowym systemie bankowym? Jeśli zamierzasz zatrudnić grupę ludzi, powinieneś wskazać im, gdzie dzieje się prawdziwe oszustwo. Widzimy, że wiele takich samych rzeczy pojawia się ponownie w pożyczkach mieszkaniowych, w których ponownie sprzedają te kredyty mieszkaniowe wysokiego ryzyka. Wygląda bardzo podobnie do 2006, 2007.

W latach dziewięćdziesiątych, kiedy wybuchła bańka internetowa, banki inwestycyjne zarabiały tyle pieniędzy. Wyprowadzali firmy bez dochodów, które nie miały prawa wejść na giełdę. Dostaliby wycenę na 500 milionów dolarów, a Goldman Sachs zarobiłby 30%, ponieważ dostaliby 6% tego, co to było. A potem był M.&A. Kupiłem firmę za 750 000 000 dolarów. Kupiłem inną firmę za 600 000 000 dolarów. Wszystkie te szalone pieniądze przechodziły przez tradycyjny system bankowy. Nikt nic o tym nie mówił. Nawiasem mówiąc, było wiele firm, które były całkowicie oszukańcze, ale SEC nie przygotowywała się do zrobienia czegokolwiek.

Duży problem polega na tym, że cały [obecny model ICO i model pozyskiwania funduszy na kryptowaluty] nie przechodzi przez brokerów, banki inwestycyjne nic nie otrzymują, ale cały ekosystem kryptowalut jest znikomy. Był błąd, który popełnił Bank of America. Chcieli wypłacić dywidendę akcjonariuszom i potrzebowali tak zwanego kapitału pierwszego poziomu, a także potrzebowali kapitału na tyle, aby część z niego mogli przekazać swoim akcjonariuszom. Musieli dać rządowi tyle kapitału, ile mieli, i popełnili błąd o wartości 250 miliardów dolarów. To był błąd. Liczba, o której teraz mówimy w kryptowalutach, co to jest? To majątek Billa Gatesa i Jeffa Bezosa? Czy tak naprawdę mówimy o wielkości branży?

Patrząc na rok 2008 i to, co robili z zabezpieczonymi zobowiązaniami dłużnymi na rynku mieszkaniowym

-tak.

rząd dosłownie nie ukarał nikogo za to odpowiedzialnego.

-Żaden, zero.

Rok 2008 widziało wiele pokoleń. Widzieli dokładnie, co się stało, i mają poczucie, że: OK, rząd najwyraźniej nie zamierza tego powstrzymać. Tak więc, jeśli nawet spróbują podążać za branżą kryptowalut, to po prostu pokazuje, gdzie naprawdę są ich głowy.

Jestem po prostu ciekawy, jak ideologie ludzi ewoluują wraz ze światem kryptowalut, ponieważ masz mieszankę tłumu anarchistów, libertarianizmu, tłum „próbujemy zmienić świat, wprowadzając innowacje i używając tej technologii” itd. Tak naprawdę nie przewiduję konfliktu z rządem w taki sposób, aby rząd mógł zamknąć coś, co jest globalne i zdecentralizowane.

Myślę, że zamknięcie kryptowalut jest równie trudne, jak wyłączenie Internetu. Wielokrotnie mówiłem ludziom specjalnie, że jestem za nimi, ścigając złych aktorów w kryptowalutach i wsadzając ich do więzienia. Byłbym jednak wdzięczny, gdyby zaczęli od rzucenia złych aktorów, którzy rzucili świat na kolana z powodu oszustwa, które dotknęło branżę bankową. Jak tylko wsadzisz tych wszystkich facetów do więzienia, jestem absolutnie w porządku, że przychodzisz i znajduję faceta, który wziął 15 000 000 dolarów i uciekł z nim, kiedy mieliśmy instytucje finansowe, które spaliły 4 000 000 000 000 dolarów naszej gotówki, ponieważ stworzyli oszustwo, które pozwoliło im otrzymać skandaliczne kwoty za faktycznie fałszywe zyski. Od samego początku ludzie mieli rację, jeśli chodzi o cyniczne podejście do tych instytucji rządowych.

Istnieje absolutna zbrodnia, na którą zezwolono, a mianowicie, że banki w tym kraju zbierają dolaryOd 36 do 37 miliardów dolarów opłat za odbitki czeków. Pomyśl, jak duża jest to firma. Jeśli zdarzy się to w jakimkolwiek innym miejscu na świecie, koszt przetworzenia zwróconego czeku wyniesie 25 centów. Pobierają opłatę w wysokości 35 USD, a 20% odesłanych czeków pochodzi z tak zwanego przetwarzania wstecznego. Jeśli wypiszesz czek na 100 $, a następnie pięć czeków na 1 $ i masz na koncie 100 $? Najpierw wezmą czek na 100 USD i przetworzą go, więc teraz nie masz pieniędzy, a następnie wezmą kolejne pięć czeków na 1 USD i obciążą Cię po 35 USD. Skonfigurowali swój system tak, aby zmaksymalizować ilość pieniędzy, jaką mogą wydobyć z osób korzystających z niezrealizowanych czeków.

Chodzi o to, że masz ludzi, którzy są niesamowicie zajęci. Trudno jest zarządzać książeczką czekową. Nigdy nie było banku, który siedział w pobliżu i mówił „hej”, jak możemy upewnić się, że ludzie wiedzą, jakie są ich salda, aby nie odbijać czeków? Robią wszystko, abyś mógł odbić czek. Zapomnij o krypto, po prostu dowiedz się, jak odzyskać te 35 miliardów, które pochodzą z kieszeni ludzi, którzy zasadniczo znajdują się na niższym końcu społeczno-ekonomicznego spektrum. To śmieszne, ale właśnie dlatego ten ruch ma za sobą taką siłę.

To tylko ludzie, którzy są po prostu tak sfrustrowani, że znudzeni i cyniczni z tego, jak przejrzyste jest to, że ludzie z dużymi pieniędzmi w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza sektor bankowy, są w stanie wpływać na decyzje polityczne na swoją korzyść. a potem po prostu nadal zdziera ogółowi 35 dolarów na raz.

W latach 2009/2010 wszystkie instytucje finansowe utrzymywały się z pieniędzy rządowych, ponieważ rząd musiał je wszystkie wykupić. W 2009 r. Połowa wszystkich pieniędzy trafiających do lobbystów pochodziła z banków. Wzięli pieniądze od rządu, wprowadzili je ponownie do obiegu, zatrudnili lobbystów, wszystkich ludzi, którzy mieli coś wspólnego z bankowością, z senatorami lub kongresmanami, wszyscy zostali porwani i zamienieni w lobbystów branży finansowej. To trwa i trwa.

Oprócz punktu zwrotnego wielu rzeczy, technologii, ewolucji człowieka, ale także tego, jak ludzie postrzegają władzę. Pamiętam, jak Zhang Shouchang, profesor fizyki na Uniwersytecie Stanforda, mówił o tym, że pieniądze są w rzeczywistości magazynem energii. Mając to na uwadze, energia pomaga zwiększyć dynamikę i innowacje. Możliwość wymiany energii na całym świecie niemal natychmiastowo w dowolnym momencie będzie bardzo interesująca w przyszłości. To jest naprawdę fascynujące w rozwoju świata kryptowalut, przynajmniej dla mnie.

Cóż, wkrótce się przekonamy, jak to wszystko się potoczy. Mam nadzieję na jakieś oświecenie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map