Wygrana lub przegrana: hazard, który niektórzy podejmują, aby zostać miliarderami bitcoinów

Niedawno przyjrzeliśmy się kilku historiom o tym, jak niektórzy ludzie zostali milionerami bitcoinów. Chociaż ten wyczyn jest imponujący, jest kilka osób, które chcą stać się częścią jeszcze bardziej nieuchwytnej grupy miliarderów bitcoinowych.

W tym artykule przyjrzymy się kilku historiom o najbogatszych ludziach kryptowalut. Przeanalizujemy również niektóre zagrożenia, które podejmują ultra-bogaci i niektóre potencjalne korzyści, które mają nadzieję osiągnąć.

Jihan Wu – wydobywanie bitcoinów

Jihan Wu jest dyrektorem generalnym Bitmain, największej na świecie firmy zajmującej się platformami do wydobywania bitcoinów. Chociaż firma istnieje dopiero od 2013 roku, tylko w 2017 roku była w stanie przynieść 2,5 miliarda dolarów przychodu. Według Wu, większość przychodów jest generowana poprzez bezpośrednią sprzedaż platform wydobywczych kopaczom bitcoinów. Bitmain ma również dodatkowe źródła przychodów, takie jak BTC.com i AntPool, dwie czołowe pule do wydobywania bitcoinów, które odpowiadają za 40% światowego wydobycia bitcoinów. Wszystko to postawiło firmę na prywatnej wycenie na poziomie od 9 do 12 miliardów dolarów. Wu i współzałożyciel Micree Zhan są właścicielami około 60% Bitmain.

Jihan Wu

Jihan Wu

Ryzyko zostania gigantem górniczym

Biorąc pod uwagę, że rynek kryptowalut był całkiem nowy w momencie założenia firmy w 2013 roku, ryzyko było dość duże. Wiele z tych zagrożeń wzrasta jeszcze bardziej w 2018 r. Na przykład siedziba Bitmain pozostaje w Chinach, nawet pomimo krajowego zakazu handlu kryptowalutami, wydobycia i innych potencjalnych przeszkód.

Przepisy w Chinach i na całym świecie to nie jedyne ryzyko, które Bitmain musi wziąć pod uwagę.

W 2018 roku nastąpił wzrost liczby ważnych projektów, które wprowadziły zmiany w swoich algorytmach konsensusu w celu zwalczania wydobycia ASIC. W przypadku Bitmain nagłe zmiany mogą oznaczać, że niektóre urządzenia górnicze (np. Platformy górnicze ASIC) mogą szybko stać się przestarzałe i trudne do sprzedania. W zależności od kosztów produkcji, firma ryzykuje utratę znacznych ilości pieniędzy za każdym razem, gdy projekt aktualizuje algorytm.

Ponadto trudno jest przewidzieć, czy wydobycie jest przyszłością algorytmów konsensusu, ponieważ wiele projektów (np. Ethereum) zaczęło przechodzić od Proof-of-Work do Proof-of-Stake, potencjalnie zmniejszając potrzebę sprzęt górniczy.

Pomimo tych zagrożeń, założyciele Bitmain odnieśli sukces i zyskali status miliardera bitcoin, stając się największym graczem na rynku wydobycia kryptowalut.

Inwestowanie, aby zostać miliarderem

Chociaż możliwe jest zostanie miliarderem bitcoinów dzięki pokrewnym branżom, takim jak górnictwo, lub być może odnoszącym sukcesy założycielem projektu blockchain, inwestowanie bezpośrednio w kryptowaluty wydaje się być jednym z najczęstszych sposobów na zdobycie bogactwa.


Jak zauważono w naszym ostatnim artykule, który zawiera historie o nowych, małych inwestorach, którzy wzbogacili się dzięki inwestycjom w kryptowaluty, w wielu przypadkach inwestycje były tylko w tysiącach dolarów. Chociaż istnieją historie, w których ludzie sprzedają wszystko, aby zainwestować swoje własne, aby zainwestować w kryptowaluty, łączna kwota zainwestowanych środków jest nadal niska w porównaniu z niektórymi bardzo bogatymi inwestorami.

Istnieje kilka przykładów, w których ludzie, którzy są już bardzo bogaci pod względem posiadanych walut fiducjarnych, zdecydowali się na znaczne inwestycje w kryptowaluty. Jednym z przykładów jest to Alan Howard. Pomimo faktu, że Howard ma już szacunkową wartość netto na 1,35 miliarda dolarów, Bloomberg poinformował w marcu 2018 roku, że Howard zainwestował 400 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę te statystyki, ta inwestycja stanowi około 30 procent bogactwa jego Howarda. Ta historia o bitcoinach jest dość interesująca z kilku powodów.

miliarder bitcoin

Alan Howard

Po pierwsze, konieczne jest zrozumienie terminu inwestycji. Czy Howard kupił podczas bessy czy hossy? Biorąc pod uwagę naturę zmienności cen kryptowalut, postawienie dużych zakładów na kryptowalutę może być uznane za dość ryzykowne dla kogoś, kto już jest bardzo bogaty. Czas może mieć duże znaczenie w zrozumieniu, czy do tej pory było to udane posunięcie, czy też nie. Tak czy inaczej, może się to opłacić jako inwestycja długoterminowa.

Po drugie, ten hazard jest historią, która jest sprzeczna z narracją, którą wielu bardzo bogatych ludzi opowiadało o kryptowalutach. Na przykład oba Warren Buffett i Bill Gates krytykowali kryptowaluty.

Inni znani inwestorzy kryptowalut

Podczas gdy inwestycja Howarda w kryptowalutę może wydawać się dużym ryzykiem dla kogoś, kto jest już zamożny, jest kilka innych przypadków, w których milionerzy zdecydowali się podjąć podobne ryzyko. Na przykład Mike Novogratz (2,3 miliarda dolarów) i Steven Cohen (11,4 miliarda dolarów) również zainwestowali duże sumy funduszy fiducjarnych w kryptowaluty.

Inwestycja Stevena Cohena miało miejsce w lipcu 2018 r., co należy zauważyć, ponieważ prawdopodobnie było to spowodowane orzeczeniem SEC, że Ether nie jest zabezpieczeniem. Chociaż orzeczenie nie miało natychmiastowego wpływu na krótkoterminowe ceny Ethereum, decyzja ta prawdopodobnie złagodziła pewne ryzyko w oczach głównych inwestorów, czyniąc Ethereum i wiele innych kryptowalut bardziej atrakcyjnymi jako inwestycje długoterminowe. Cohen, w szczególności, zainwestował w kilka różnych kryptowalut, przy czym Ripple jest godną uwagi możliwością wyjątku ze względu na spekulacje, że można go potencjalnie uznać za zabezpieczenie w przyszłości.

Steven Cohen

Steven Cohen

Wpływ rynkowy miliarderów Bitcoin

Sukces lub porażka tych aspirujących do zostania miliarderami bitcoinów będzie nadal ważnym czynnikiem dla wszystkich inwestorów..

Z jednej strony, przyjęcie kryptowalut przez ludzi, którzy już są fiducjarnymi miliarderami lub tworzenie dużych firm związanych z kryptowalutami, może z czasem doprowadzić rynek do bardziej powszechnego przyjęcia. Jedną rzeczą do rozważenia, patrząc na wiele krytyki kryptowaluty, jest to, czy krytycy lub zwolennicy zainwestowali. Ostatecznie korzystne może być posiadanie kilku mistrzów kryptowalut, którzy nie tylko mają interesy na rynku, ale także mogą pomóc w promowaniu wzrostu rynku.

Z drugiej strony nadal istnieje możliwość, że bardzo bogaci mogliby stworzyć nowy rodzaj centralizacji bogactwa w dostawach tokenów, czemu początkowo powstało wiele kryptowalut, aby zapobiec.

Ciekawe będzie, jak powstanie miliarderów bitcoinowych wpłynie na przyszły kierunek rynku. Od 2018 roku widzieliśmy przyzwoitą mieszankę historii bitcoinów zarówno od inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, które odniosły sukces.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map