Wyścigi: 4 monety rywalizujące o najlepsze miejsce Crypto

Wyścigi: 4 monety rywalizujące o najlepsze miejsce Crypto

Do tej pory na rynku jest ponad 1000 kryptowalut, które próbują zmienić każdą branżę banany finansować. Jednak kilka monet konsekwentnie prowadziło w wyścigu o miano kryptowaluty numer jeden na świecie.

W tym artykule zamierzamy przeanalizować niektórych konkurentów i nakreślić, dlaczego mogą być numerem jeden.

dominacja na rynku kryptowalut

Bitcoin / Litecoin

logo bitcoin

Nasz pierwszy zawodnik to tak naprawdę para kolegów z drużyny. Bitcoin od dawna jest wiodącą kryptowalutą, ale trendy zaczęły pokazywać, że może to nie potrwać długo. W chwili pisania tego tekstu dominacja Bitcoin jest na najniższy w historii – zaledwie 35% rynku. To znacznie mniej niż 85% dominacja rynkowa, jaką miała w tym czasie w zeszłym roku.

Zwiększone zainteresowanie altcoinami i podzielona społeczność Bitcoin to tylko kilka powodów możliwego upadku kryptowaluty króla. Niedawno wysokie opłaty i długi czas transakcji spowodowały, że wielu entuzjastów kryptowalut zaczęło przyglądać się innym monetom do codziennego użytku.

Litecoin z asystą. Chociaż rozwidlenie Bitcoina, twórca Charlie Lee stwierdził, że Litecoin działa najlepiej jako transakcyjne uzupełnienie wykorzystania Bitcoina jako środka przechowywania wartości. Ponieważ Bitcoin wdraża Lightning Network, a dwie monety stają się wymienne dzięki Atomic Swap, możliwe jest, że problemy ze skalowaniem Bitcoina odejdą do przeszłości.

Jeśli duet z powodzeniem wdroży te rozwiązania drugiej warstwy w odpowiednim czasie, innym konkurentom trudno będzie przezwyciężyć markę Bitcoin i przewagę pierwszego gracza, jaką posiada obecny mistrz.

Plusy

 • Bitcoin ma udokumentowane doświadczenie. Przetrwał liczne ataki na przestrzeni lat i okazał się bezpiecznym rozwiązaniem opartym na łańcuchu bloków.
 • Bitcoin jest dla wielu ludzi jedyną kryptowalutą. Jeśli nie przeprowadziłeś pewnych badań, prawdopodobnie nie wiesz nawet, że istnieją inne opcje.

Cons

 • Kontrowersje społeczności i ciągłe twarde widełki powoli podkopują wiarygodność Bitcoina.
 • Jeśli rozwiązania skalujące są nieskuteczne lub zbyt wolne, aby je wdrożyć, ludzie będą nadal przeskakiwać statki na inne monety. Coraz więcej alternatywnych monet pojawia się w centrum uwagi, a inwestorzy zdają sobie sprawę, że może być coś lepszego.

Bitcoin Cash

logo gotówki bitcoin

Bitcoin Cash to rozwidlenie Bitcoin z prostą zmianą – zwiększenie rozmiaru bloku z 1 MB do 8 MB. Zwolennicy twierdzą, że to rozwiązanie skalujące jest bliższe prawdziwej wizji Bitcoina Satoshi Nakamoto. Większe bloki mogą pomieścić więcej transakcji, co zazwyczaj prowadzi do niższych opłat i krótszych czasów transakcji, nawet w miarę skalowania sieci.

Obecnie znajduje się na czwartym miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej, a od widelca kilka razy wyglądało na to, że Bitcoin Cash może wyprzedzić Bitcoin. Najbliższa próba „odwrócenia” miała miejsce w listopadzie 2017 r. W tym czasie Bitcoin Cash osiągnął ~ 35% ceny Bitcoin w kilku wiadomościach:

 • Anulowanie rozwidlenia SegWit 2x
 • Przeniesienie mocy górniczej z Bitcoin na Bitcoin Cash
 • Więcej firm dodaje obsługę Bitcoin Cash

Jeśli Bitcoin nadal ma problemy ze skalowaniem nawet po wdrożeniu Lightning Network, może być prawdopodobne, że ludzie przejdą na kolejną dużą monetę o nazwie Bitcoin. Przełączając się, otrzymują sprawdzone w boju bezpieczeństwo sieci Bitcoin, a także potencjalnie niskie opłaty i szybkie transakcje potrzebne do codziennych transakcji.

Plusy

 • Wiele technologii, dzięki którym Bitcoin jest tak wspaniały i bezpieczny, jest takich samych w Bitcoin Cash.
 • Wsparcie górników ma kluczowe znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa sieci. Jeśli wydobywanie Bitcoin Cash stanie się znacznie bardziej opłacalne, przesunięcie w kierunku wydobycia z Bitcoin może być głównym katalizatorem w zamianie dwóch walut.

Cons

 • Większe rozmiary bloków zwykle prowadzą do większej centralizacji wokół dużych farm wydobywczych, które obsługują sieć.
 • Niektórzy ludzie postrzegają większe rozmiary bloków jako liniowe rozwiązanie problemu wykładniczego. Bitcoin Cash może być zmuszony do ciągłego zwiększania rozmiaru bloku wraz z rozwojem sieci.

Ethereum

logo ethereum

Wiele osób twierdzi, że Ethereum ma najlepszą szansę na wyprzedzenie Bitcoina jako moneta o najwyższej kapitalizacji rynkowej. Zamiast codziennych transakcji, podstawową wartością Ethereum jest metoda płatności za korzystanie z sieci Ethereum do takich funkcji, jak inteligentne kontrakty. Zarówno Ethereum, jak i Bitcoin mogą z łatwością żyć w harmonii.

Ethereum jest obecnie drugą co do wielkości monetą, stanowiącą około 18% rynku. Za pomocą tej sieci buduje się kilka popularnych monet, zwanych tokenami ERC20. Przykładami są OmiseGo, Augur i FunFair.

Istnieją mocne dowody na poparcie przejęcia rynku Ethereum. Obecnie w sieci Ethereum odbywa się codziennie ponad 1 milion transakcji. To ponad 4 razy więcej niż liczba transakcji Bitcoin.

Wydaje się również, że Ethereum ma znacznie bardziej zjednoczoną społeczność z jasną strategią rozwiązywania problemów ze skalowaniem. Vitalik Buterin, twórca monety, zaczął wdrażać rozwiązania takie jak sharding i przejście na algorytm konsensusu Proof of Stake, aby kontynuować i ulepszać architekturę Ethereum.

Plusy

 • Ethereum ma społeczność o silnym przywództwie i spójnej wizji. Co więcej, Ethereum Enterprise Alliance obejmuje kilku potężnych graczy, którzy są zainteresowani sukcesem monety.
 • Sieć przetwarza już więcej transakcji niż Bitcoin, o wiele więcej.

Cons

 • Rozwiązania skalujące Ethereum są w większości nadal niesprawdzone. Gwałtowny wzrost ruchu w sieci, jak widać w CryptoKitties, nadal powoduje znaczne zatory.
 • Inteligentne kontrakty są trudne do bezpiecznego pisania. Błąd hackowania DAO i portfela parzystości dowodzi, że nawet jeśli sieć Ethereum jest bezpieczna, DApps zbudowany na niej może nie być.

Marszczyć

logo marszczyć

Ripple może być najbardziej kontrowersyjną monetą w społeczności kryptowalut. Ta moneta jest faworytem banków i innych instytucji finansowych, ale przeciwnicy twierdzą, że jej scentralizowany charakter jest całkowitym przeciwieństwem tego, co oznacza kryptowaluta. Niezależnie od tego, po której stronie jesteś, jasne jest, że Ripple nadal jest solidnym rywalem w tym wyścigu.

Na początku stycznia tego roku cena Ripple wzrosła astronomicznie do rekordowego poziomu ponad 3,20 USD, aby na krótko wyprzedzić Ethereum jako drugą co do wielkości monetę. Ciągłe ogłoszenia o partnerstwie z bankami i firmami takimi jak MoneyGram doprowadziły wielu do przekonania, że ​​Ripple może ostatecznie znaleźć się na szczycie.

Plusy

 • Ripple ma wsparcie kilku dużych banków i jest preferowanym wyborem dla branży finansowej.
 • Opłaty i czasy transakcji Ripple są znacznie lepsze niż w przypadku Bitcoin.

Cons

 • Firmy nie są zobowiązane do korzystania z tokena Ripple (XRP) podczas korzystania z technologii płatności Ripple. Popularność technologii mogłaby wzrosnąć bez podążania za żetonem.
 • Firma Ripple posiada większość tokenów XRP. To daje nieproporcjonalną kontrolę w rękach zaledwie kilku osób.

Wniosek

Wraz ze spadkiem dominacji Bitcoina jest całkowicie możliwe, że do tego czasu w przyszłym roku możemy zobaczyć nową twarz na szczycie rynku. Wymienione tutaj monety to jednak tylko kilka z walut, które mogą zapewnić dominację na rynku.

Ponieważ rynek kryptowalut jest wciąż stosunkowo młody, dziś nieznana moneta może być jutro kolejnym wielkim wydarzeniem. Biorąc pod uwagę tempo, w jakim porusza się rynek, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby zobaczył długoterminowego mistrza, który jeszcze nie został stworzony.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map