Współzałożycielka Elix, Melanie Plaza, rozmawia o finansowaniu społecznościowym, użyteczności łańcucha blokowego i przetargach na kurczaki

Melanie Plaza, współzałożycielka Elix

melanie plaza headshot

Melanie Plaza, współzałożycielka Elix, jest biologiem, programistą komputerowym, którego misją jest poprawa dostępności technologii blockchain. Elix to zdecentralizowana platforma pożyczkowa i crowdfundingowa z naciskiem na użyteczność dla osób nietechnicznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o platformie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących tutaj.

W poniższym wywiadzie Steven Buchko z Coin Central rozmawia z Melanie o jej wprowadzeniu do kryptowaluty i niektórych wyjątkowych decyzjach architektonicznych podjętych przez zespół Elix. Dotknęli również największych przeszkód na drodze do przyjęcia technologii blockchain, a także najlepszych przetargów na kurczaki w Stanach Zjednoczonych.

Wywiad

SB: Opowiedz mi historię o tym, jak dotarłeś do miejsca, w którym jesteś dzisiaj, pracując nad Elixem.

MP: Zaczynałem z myślą, że zamierzam prowadzić badania biologiczne. Poszedłem do Bronx Science, bardzo naukowej szkoły, a potem skończyłem biologię na Yale. Ale byłem sfrustrowany sposobem, w jaki działa środowisko akademickie. Wydałeś dużo czasu na pisanie wniosków o granty i istnieją ograniczenia, które istnieją w badaniach.

Więc zamiast tego zacząłem programować. Pomyślałem, że to fajne, bo technologia była (i nadal jest) przyszłością. Podobało mi się, że mogłem robić wiele różnych rzeczy z programowaniem, pracując w różnych sektorach.

Następnie zacząłem pracować nad projektami blockchain i zacząłem współpracować z Davidem [współzałożycielem Elix] jako wykonawca w sklepie deweloperskim. Wcześniej byłem zaangażowany w sprawy związane z kryptowalutą, ale tak naprawdę nie pracowałem nad żadnym projektem. Właśnie handlowałem i pracowałem nad małym botem handlowym.

Widziałem, że Elixir ma potencjał, aby rozwiązać wiele problemów, które wcześniej widziałem w branży. Uwielbiam naturę zdecentralizowanego finansowania społecznościowego i pożyczek oraz możliwość, jaką daje ludziom większa wolność finansowa. Ogranicza również istniejące uprzedzenia w zakresie finansowania.

Kilka miesięcy po pracy jako wykonawca dołączyłem do Elixir na pełny etat jako współzałożyciel.

Jakie było Twoje pierwsze wprowadzenie do kryptowaluty? Co sprawiło, że chciałeś zacząć handlować i zbudować tego bota handlowego?

Moi znajomi zaczęli mówić o kryptowalutach nieco ponad rok temu. Słyszałem o tym wcześniej, ale nie zdawałem sobie sprawy z jego destrukcyjnego potencjału. Kiedy była to „Bitcoin Pizza”, nie wiedziałem, czy to dobrze, czy nie. Zacząłem jednak bardziej się temu przyglądać i pomyślałem, że to fajna technologia.

Brałem też udział w zajęciach z budowania autonomicznych samochodów za pomocą sztucznej inteligencji, co skłoniło mnie do rozpoczęcia pracy nad botem handlowym. Chciałem zastosować część mojej edukacji maszynowej do kryptowalut. Nie chciałem na poważnie zarabiać na tym ani nic takiego. Po prostu pomyślałem, że obie są fajnymi technologiami i nadarzyła się okazja, aby pracować nad nimi jednocześnie.


Własnymi słowami, czym zajmuje się Elix i jaki problem rozwiązujesz?

Na początku skupiamy się na platformie finansowania społecznościowego opartej na łańcuchu bloków. Wykonujemy również MVP [Minimum Viable Product] w zakresie pożyczek. Ludzie mogą wysyłać tokeny i prosić o nie oraz zwracać się sobie nawzajem. Ostatecznie opracujemy oba te ekosystemy, dodając funkcje, takie jak pożyczki zabezpieczone i narzędzia do raportowania do finansowania społecznościowego. Jednak w tej chwili to tylko prosta interakcja.

Widzimy, że ludzie chcą mieć dużo większą kontrolę nad własnymi danymi i sposobem interakcji z innymi ludźmi w sieci, zamiast kontrolować te rzeczy przez jakiś organ centralny. Zdecentralizowane inteligentne kontrakty pozwalają na to. Widzą wyraźnie, dokąd idą ich tokeny, jakie zasady wpływają na to, gdzie idą dalej, dzięki czemu cały system jest bardziej przejrzysty.

Eliminujemy tego scentralizowanego pośrednika, z którym ludzie czują się obecnie coraz bardziej niekomfortowo.

Również dla finansowanie społecznościowe, możemy natychmiast być bardziej zglobalizowani. Nie pobieramy opłat za transakcje zagraniczne i nie mamy procesorów płatności. Na początku staramy się udostępnić go wszystkim.

Przestrzeń kryptowalut ostatnio eksplodowała, ale wciąż nie ma wielu sposobów na łatwe używanie ich tokenów. Poprzez finansowanie społecznościowe i pożyczki skupiamy się na stworzeniu produktu, który jest naprawdę łatwy w użyciu.

Nawet jeśli nie jesteś technologiem, nadal możesz łatwo korzystać z aplikacji. Nie musisz rozumieć złożoności z tym związanej. Możesz po prostu mieć aplikację, w której możesz wykorzystać swoje tokeny.

Pozwalamy ludziom finansować projekty, na których im zależy, za pomocą tokenów lub łatwo wysyłać je do innych osób. Widzimy, że ludzie mają kryptowalutę i to jest fajne, ale ludzie chcą teraz coś z tym zrobić.

Nie zrobiłeś ICO [Pierwsza oferta monet]. Zamiast tego zrobiłeś zrzut. Jaki był tego powód?

Przede wszystkim chcieliśmy mieć możliwość włączenia ludzi do społeczności, umożliwienia im udziału w projekcie i od samego początku na tej samej stronie, co my. Chcieliśmy go wspólnie rozwijać, zamiast po prostu mieć przedsprzedaż, w której najpierw otrzymujemy kapitał, a następnie pracujemy nad podniesieniem wartości tych tokenów i znalezieniem dla nich użyteczności po.

Myślę, że nasza społeczność bardziej nas wspiera, ponieważ zamiast tego zrobiliśmy zrzut. Teraz, przy obowiązujących przepisach bezpieczeństwa i niejednoznaczności w przestrzeni, rezygnacja z ICO prawdopodobnie przyniosła nam jakąś korzyść. Wraz z rosnącymi przepisami dotyczącymi ICO najprawdopodobniej pomogło nam to wiedzieć, że nie byliśmy w to zaangażowani.

Kolejną wyjątkową rzeczą, którą robisz, jest wydobywanie Proof of Time. Dlaczego ten mechanizm zamiast Proof-of-Stake, Proof-of-Work lub nawet innego konsensusu protokoły?

Chcieliśmy stworzyć nowy, ciekawy model wyszukiwania dla ludzi. Nowatorska strategia dla ludzi, aby robić to w sposób, który wciąż miałby sens, a także zachęciłby ich do dłuższego trzymania tych żetonów.

Jak działa analiza czasu: Masz więcej żetonów, im dłużej je trzymasz. W ten sposób minimalizujemy krążącą podaż i zachęcamy ludzi do myślenia długoterminowego.

W przypadku Proof of Work widzimy niewielki sprzeciw ze względu na nieefektywność energetyczną związaną z wydobyciem. Proof-of-Time to interesująca alternatywa, która nie wymaga wielkich magazynów w Chinach.

Czy były jakieś inne algorytmy konsensusu, które rozważałeś?

Mamy również ten inny potencjalny token, nad którym pracujemy, nad którym myśleliśmy o różnych algorytmach wyszukiwania. Jest jeszcze kilka innych, których możemy użyć dla tego nowego tokena. Ale nie, koncepcja dowodu czasu została podjęta wcześnie.

Czy Token P to nowy token, o którym właśnie wspomniałeś?

Tak, to jest token motywacyjny. Postanowiliśmy, że będziemy czekać z wydaniem, aż ekosystem będzie trochę bardziej rozwinięty. Nie chcemy od razu wydawać tokenu, który nie ma użyteczności.

Uważamy, że istnieje wiele potencjalnych zastosowań w miarę rozwoju ekosystemów pożyczkowych i finansowania społecznościowego. Później określimy to jako nagrodę za udział w tych ekosystemach. Pozwolimy też ludziom rozpocząć wydobywanie, gdy ma to prawdziwy przypadek użycia.

Czy mógłbyś opowiedzieć więcej o programie nagród?

Z praktycznego punktu widzenia pomyśleliśmy, że dobrze byłoby zachęcić ludzi do przyjęcia platformy, ale chcieliśmy również zachęcić ludzi do faktycznego spłacania pożyczek i udziału w pożyczkach.

Jednym z problemów związanych z pożyczaniem jest: „Jak upewnić się, że ludzie zwrócą pieniądze. Jak oceniasz ryzyko pożyczenia tego warte? ”

Jak to działa: Jeśli pożyczysz komuś środki, a ta osoba pomyślnie Ci zwróci, oboje możecie wydobyć kolejny token. Nagroda jest dzielona między pożyczkodawcę i pożyczkobiorcę, dając pożyczkodawcy nieco więcej, ponieważ ponosili większe ryzyko. Pożyczkobiorca również otrzymuje wynagrodzenie za spłatę całej pożyczki. Jest to sposób na dalsze zachęcanie ludzi do udziału w procesie pożyczkowym, a także zapewnienie, że pożyczki są spłacone do końca.

elix interface 2 telefony

Czy istnieje kara, jeśli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczkodawcy??

W naszym MVP nie ma kary, ale myślimy o tym. Być może będziemy musieli wdrożyć jakiś rodzaj systemu ratingowego lub pracować z systemami oceny zdolności kredytowej w łańcuchu bloków.

Myślimy również o stworzeniu systemu pożyczek zabezpieczonych. To trochę zmniejszyłoby ryzyko.

To jedno z wyzwań związanych z udzielaniem pożyczek w ten zdecentralizowany sposób. Nie ma tradycyjnych sposobów oceniania zdolności kredytowej lub windykacji należności. Zastanawiamy się nad innymi sposobami rozwiązania tego problemu.

Tak więc dopiero zaczynasz od podstawowych pożyczek społecznościowych i rozwijasz się stamtąd?

Tak, dokładnie. Chcieliśmy na początek stworzyć naprawdę prosty system, aby ludzie mogli go łatwo używać i adoptować. Uważamy, że dobrze jest udostępnić naszą aplikację na początku, abyśmy mogli zobaczyć, jak ludzie z niej korzystają, i odpowiedzieć na to, co nasi użytkownicy naprawdę chcą zobaczyć w produkcie. Stamtąd możemy rozwijać ekosystem w oparciu o wzorce użytkowania i opinie użytkowników.

Masz już tę wersję beta i masz otwarte inteligentne kontrakty do testowania, ale przez jakiś czas byliście tylko dwoma współzałożycielami, ostatnio dodaliście kolejne dwie osoby do zespołu. Czy chcesz, aby zespół był mały, czy jest moment, w którym chcesz zacząć się rozwijać? Wiele innych zespołów projektowych blockchain stało się całkiem gigantycznych.

Właśnie dodaliśmy kolejną pracę – mamy nowego doradcę. Mamy też projektanta, z którym pracujemy.

Dzięki szczupłemu zespołowi byliśmy w stanie działać szybko. To było dla nas dobre do tej pory. Ale tak, zaczniemy powiększać zespół. Nie sądzę jednak, aby od razu zwiększyło się to do 30 osób, jak w przypadku wielu innych projektów, które widziałem.

Wprowadzając publiczną aplikację, będziemy chcieli przyspieszyć rozwój i przyciągnąć więcej osób. Zamierzamy zacząć dodawać więcej do zespołu, gdy zbliżamy się do premiery.

Co odróżnia Elix od innych platform pożyczek społecznościowych i finansowania społecznościowego w kosmosie? Przychodzi mi na myśl ETHLend.

Jedną z cech ETHLend jest to, że pobierają 0,01 ETH za sfinansowanie wniosku o pożyczkę, a więcej za opłatę za GAS. Sami nie pobieramy żadnych opłat. W tej chwili po prostu płacisz opłatę za GAS.

Nie mamy też tokena członkostwa, takiego jak SALT, więc jesteśmy bardziej zdecentralizowaną platformą peer-to-peer.

Mamy również tę dodatkową zachętę w postaci tokena nagrody. Myślę, że ludzie będą chcieli uczestniczyć w pożyczkach, w których otrzymają nagrodę za ukończenie pożyczki. I miejmy nadzieję, że to również zwiększy liczbę pożyczek, które są pomyślnie realizowane na naszej platformie.

Nie potrzebujemy też MetaMask, Status ani żadnego typu rozszerzenia. Staramy się stworzyć łatwiejsze środowisko mobilne, w którym nie musisz używać żadnej z tych rzeczy. Użytkownicy nie muszą rozumieć, jak zainstalować te inne rozszerzenia, co jest łatwiejsze dla przeciętnego użytkownika.

Nie zrobiliśmy też ICO. Kontrolujemy mniejszą część dostaw tokenów w porównaniu z innymi projektami.

Widziałem, że nazwałeś siebie koneserem delikatnych kurczaków. Czy możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Jednym z pierwszych startupów, które pracowały, kiedy byłem w Yale, była Crunchbutton, platforma dostarczania jedzenia. Za jednym guzikiem można było zamówić kanapkę z kurczakiem bawolym zwaną Wenzel. Wenzel był premierową kanapką.

Chociaż naszym głównym celem był Wenzel, zawsze wolałem polędwiczki z kurczaka, które można było dostać w tej samej restauracji. Zacząłem więc próbować wszystkich smażonych kurczaków w różnych restauracjach w mieście, próbując znaleźć również premierowy kurczak.

Nie wiem, czy wszyscy doceniają polędwiczki z kurczaka tak samo jak ja, ale nadal lubię je wypróbowywać za każdym razem, gdy idę do nowego miejsca.

Więc, które miejsce ma najlepsze przetargi z kurczaka?

Jest takie miejsce w Marina del Ray, które ma pełną pierś z kurczaka, z której zrobiono delikatny. Kiedyś nazywał się Marla, ale teraz myślę, że to Munch Late Night czy coś w tym stylu.

Uważam, że to wyszukany kurczak, ponieważ są znacznie droższe niż pizzerie, ale są bardzo dobre.

Co dalej w programie Elix w 2018 roku?

Planujemy przesłać aplikację do sklepu z aplikacjami pod koniec czerwca. Miejmy nadzieję, że będziemy mieć publiczne wydanie niedługo potem.

Następnie zamierzamy rozbudować niektóre z naszych funkcji internetowych. Na początku nie planujemy mieć całkowitej parytetu funkcji, ale wprowadzimy niektóre funkcje mobilne.

W zależności od tego, jak użytkownicy korzystają z aplikacji, mamy kilka pomysłów, jak rozszerzyć ekosystem finansowania społecznościowego – na przykład wprowadzenie narzędzi do raportowania. Są wszystkie te fajne rzeczy, które możesz zrobić dzięki technologii blockchain, inne niż tylko transakcje. Na przykład umożliwienie ludziom przesyłania niezmiennych raportów w trakcie realizacji projektów lub przesyłanie danych, które zbierają do eksperymentu.

Chcemy również, aby projekty mogły rozpraszać tokeny po osiągnięciu określonych kamieni milowych, zamiast rozpraszać wszystko naraz po osiągnięciu celu finansowania. Chcemy również dać Ci możliwość opublikowania wyników, jeśli sfinansowałeś jakiś rodzaj badań lub załączyłeś raport na końcu.

To są rzeczy, które możemy uwzględnić, jeśli ludzie korzystają z platformy finansowania społecznościowego i napotykają niektóre z tych problemów.

Ponadto możemy ostatecznie stworzyć w pełni zdecentralizowaną wersję internetową. W tej chwili w aplikacji pokazujemy tylko projekty, które zweryfikowaliśmy jako legalne. Ostatecznie chcemy stworzyć w pełni zdecentralizowaną wersję, abyś mógł zobaczyć wszystkie potencjalne projekty (nawet te szalone). W pełni zdecentralizowana wersja dla ludzi.

Mapa drogowa Elix

Co jest teraz związane z procesem weryfikacji? Skąd wiesz, co jest legalne, a co nie?

To jest jedna rzecz, o której dużo myślałem, ponieważ nie chcę, abyśmy byli scentralizowanym systemem. Na początku, zwłaszcza dlatego, że staramy się skupić na tym, aby każdy mógł z niego korzystać, musimy przeprowadzić weryfikację.

Skontaktowaliśmy się ze wszystkimi osobami, które się do nas zgłosiły. Jeśli robią produkt, pytamy ich, czy mają prototyp, jakiś kod do pokazania lub czy mają szczegółowy plan, jak zamierzają go zbudować. Zasadniczo wystarczy uzyskać więcej informacji o tym, jak planują zrealizować swój projekt.

Co Twoim zdaniem jest największą przeszkodą na drodze do powszechnego masowego przyjęcia kryptowaluty i technologii blockchain?

W tej chwili trudno jest zacząć. Aby na początku zamienić walutę fiat na kryptowalutę, zwykle trzeba trochę poczekać, aż zostanie zatwierdzona przez jedną z giełd. A niektóre z nich są nawet szkicowe.

Ludziom nie jest tak łatwo poczuć się komfortowo, kiedy trzeba również wykonać te wszystkie przelewy do różnych portfeli.

Dla nas będzie to jeden z największych problemów związanych z adopcją. Dlatego tak ciężko pracowaliśmy, aby uczynić go naprawdę łatwym w użyciu, gdy już jesteś na platformie. Ale nadal musisz gdzieś zdobyć początkowe tokeny i Ether.

Zrozumienie, jak zacząć, jak zdobyć pierwszą kryptowalutę i różne metody transferu – to są największe przeszkody.

Czy masz ulubiony projekt poza Elixem??

Tak, mam dużo. Bardzo podoba mi się Litecoin jako jeden z większych. Patrząc na wolumen transakcji, Litecoin jest mocno używany. Niektórzy twierdzą, że jest on używany tylko do przenoszenia między giełdami i jako sposób na zdobycie różnych tokenów. Ale to nadal oznacza, że ​​ludzie go używają, ponieważ jest tańszy i szybszy niż Bitcoin.

Dla mniejszego, UTrust jest fajny, jeśli może całkowicie wykorzystać token Paypal. I oczywiście lubię Elixa.

Zaczynamy widzieć eliminację projektów przed końcem. Wiele bardziej ciemnych umrze, ale zobaczymy też, jak wyłoni się więcej zwycięzców.

Ludzie porównują kryptowaluty do bańki .com. Będzie wiele projektów typu Pets.com, w których ludzie myśleli, że to fajny pomysł, ale umiera. Jednak również w tej przestrzeni będzie wielu zwycięzców.

Dziękuję Ci

Dziękuję Melanie za poświęcenie czasu na rozmowę z nami. Życzymy Tobie i zespołowi Elix powodzenia podczas publicznego uruchamiania projektu. Z niecierpliwością czekamy na wypróbowanie Marli następnym razem, gdy będziemy w Marina del Ray!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map