Współzałożyciel Apple Steve Wozniak dołączył do Blockchain Startup Equi

Ogłoszenie, że Steve Wozniak włamuje się do blockchain jest nowością w Equi stronie internetowej nadal mówi „wkrótce”. Ale jako współzałożyciel Apple, prawdopodobnie najbardziej innowacyjnej firmy naszych czasów, czy to dziwne, że Wozniak późno pojawia się na scenie blockchain??

Właściwie od samego początku fascynował go Bitcoin, nazywając go „cyfrowym złotem”. Ale mnogość bezużytecznych kryptowalut i fałszywych ICO spowodowała, że ​​powstrzymywał się przed wejściem na pokład ze start-upem blockchain.

Kolejny gigant nadający Blockchainowi pieczęć aprobaty

Ponieważ coraz więcej banków, międzynarodowych korporacji, a nawet Facebooka i Amazon kupuje patenty na blockchain, wkroczyliśmy w okres bezprecedensowego przyjęcia blockchaina. Zwolennicy blockchaina wskazywali na milczenie technologicznych gigantów na temat technologii, wykorzystując ją jako dowód nadwyżki. Ale teraz duże firmy technologiczne starają się nadrobić zaległości w tworzeniu grup eksploracyjnych i podwajać swoje wysiłki, aby przygotować się na Web 3.0.

Sieć 3.0

Co to jest Web 3.0? https://coincentral.com/what-is-web-3-0/

Ponadto regulacja zbliża się do punktu, w którym większe korporacje i tradycyjni inwestorzy czują się bardziej komfortowo. Ponieważ SEC właściwie określa wszystko jako zabezpieczenie, po prostu będą popełniać błędy. Uruchomią tokeny bezpieczeństwa, ponieważ tokeny bezpieczeństwa mają dość dobrze ugruntowane przepisy. W rzeczywistości w wywiadzie dla dyrektora generalnego Polymath Trevora Koverko powiedział:

„Przepisy dotyczące papierów wartościowych są bardzo rozpowszechnione. Jasne jest, czym jest bezpieczeństwo. Istnieje wiele orzecznictwa, wiele precedensów, które zostały ustanowione w ustawie o papierach wartościowych z 1933 roku do dziś. Istnieje wiele jasności co do tego, co jest zabezpieczeniem, a co nie. Proponujemy, że wiemy, jakie są zasady, więc po prostu ich przestrzegaj. Tokeny mogą być papierami wartościowymi, więc niekoniecznie potrzebujesz nowych, wymyślnych przepisów. Musimy tylko przestrzegać istniejących zasad według własnego uznania ”.

Czy to właśnie sprawia, że ​​Wozniak pojawia się w grze? Fakt, że zasady stają się coraz mniej rozmyte? Nie do końca.

O co chodzi w Equi?

Equi twierdzi, że jest „ostatecznym zakłóceniem” tradycyjnych inwestycji typu venture capital. Tak więc, w przeciwieństwie do innych start-upów blockchainowych, Wozniak jasno daje do zrozumienia, że ​​Equi nie będzie dla niego nową walutą. Nie będą też organizować żadnych imprez typu pump and dump, aby zawyżać cenę. Firma będzie sprzedawać akcje spółek, pracując nad tokenizacją rzeczywistych aktywów, takich jak nieruchomości.

Equi

Strona główna Equi

W rzeczywistości Equi ma już przewagę w pracy z inwestorami w nieruchomości i inne tradycyjnie niepłynne aktywa. W rzeczywistości jedna z grup Equi wystawiła już cały budynek mieszkalny do inwestowania za pomocą Bitcoin.

Token Equi będzie wyraźnym tokenem bezpieczeństwa, chociaż nie ma pewności, czy firma zostanie uruchomiona w Stanach Zjednoczonych, czy nie. Woźniak był cytowane w źródłach medialnych jako stwierdzenie, że Equi może rozpocząć działalność na Malcie i że firmie spodobało się pozytywne nastawienie kraju do blockchain. „Niektóre kraje (np. Malta) są bardzo pozytywnie nastawieni do pojazdów elektrycznych” – powiedział.

Chociaż Stany Zjednoczone mogą nie zakazać od razu firm blockchain lub ICO, według Halsey Minor z VideoCoin, „nie powiedzieli też, że jesteś mile widziany”. A to wysyła dużo pieniędzy za granicę. W rzeczywistości, jeśli Equi zarejestruje się na Malcie, dołączy do setek innych amerykańskich firm, które zrobią to samo. „VideoCoin to firma zarejestrowana na Kajmanach” – mówi Halsey.

Co wnosi Steve Wozniak do stołu?

Być może lepszym pytaniem jest to, czego nie wnosi do stołu. Jako współzałożyciel Apple, uznany wynalazca i inżynier komputerowy, Wozniak jest jednym z pionierów komputerów osobistych. Jest także jednym z pierwszych pionierów, którzy przewodzili początkom internetu.

Poza bogatym doświadczeniem i uznaniami, reputacją i wiarygodnością, Wozniak niesie ze sobą niepowstrzymaną chęć ciągłej nauki i fascynacji nową technologią. Opisuje technologię blockchain jako zbyt złożoną, aby ją zrozumieć w jeden dzień (powodzenia dla reszty z nas). Mówi, że im więcej o tym czytasz i widzisz, jak działa, tym bardziej ma to sens.

Wozniak kilkakrotnie porównywał również Ethereum do Apple. W sposób, w jaki ich platforma otworzyła się dla programistów wszystkich pasm, aby mogli na niej budować i wprowadzać więcej innowacji do stołu, Ethereum robi to dla DApps, dostarczając programistom narzędzia do tworzenia własnych aplikacji, od CryptoKitties po IDEX.

Zdjęcie ze strony głównej Cryptokitties

Zdjęcie ze strony głównej Cryptokitties

Chociaż uważa, że ​​Bitcoin jest klasą samą w sobie. Bitcoin zwrócił jego uwagę czymś, co można nazwać zamiłowaniem do technologii, głównie ze względu na matematykę. Lubi też, że nie ma scentralizowanego komponentu ani znanego twórcy. „Matematyka jest dla mnie jak natura”, powiedział kiedyś, a „Bitcoin to wciąż cyfrowe złoto”.

Podsumowanie

Od technologii po filantropię, od innowacji po edukację, Woźniak ma reputację nowicjusza i brudzi sobie ręce rzeczywistą pracą. Teraz wygląda na to, że jest chętny do zapoczątkowania czwartej rewolucji przemysłowej i stworzenia kluczowej części tego, co przyniesie technologia blockchain.

Tak więc, chociaż zawsze był najbardziej znany ze swoich czasów Apple, książka Woźniaka jeszcze się nie skończyła, jest jeszcze wiele innych rozdziałów i przełomowych wynalazków do naśladowania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map