Wpływ nadchodzących kryptowalut na branżę finansową

Nadchodzące kryptowaluty powodują ewolucję finansową

W 2009 roku Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoin częściowo w odpowiedzi na załamanie finansowe w 2008 roku. Wyobraził sobie system finansowy oparty na zasadzie peer-to-peer, w którym nie trzeba ufać zewnętrznym instytucjom, aby dokonywać transakcji. Obecnie istnieją setki (jeśli nie tysiące) nadchodzących kryptowalut, które powstały na fundamencie Bitcoina. Są tutaj, aby wzmocnić branżę finansową w taki sam sposób, w jaki Bitcoin zrobił dla prostych transakcji.

W tym artykule badamy wpływ, jaki te nadchodzące kryptowaluty wywierają na największą branżę świata – finanse.

Istniejące instytucje działają wydajniej

Ponieważ produkty są już dostępne, niektóre kryptowaluty, w szczególności Ripple i Stellar, współpracują z istniejącymi instytucjami, aby zwiększyć wydajność swoich systemów.

Protokół transakcji Ripple (RTXP) to sieć instytucji finansowych w łańcuchu bloków. Każda firma korzystająca z protokołu może przeprowadzać transakcje z dowolnym innym uczestnikiem za ułamek czasu i kosztów, jakie zajęłoby to w tradycyjnym systemie. Jest to szczególnie idealne w przypadku płatności globalnych, które zwykle trwają 3-5 dni i kosztują uczestników 1,6 biliona dolarów rocznie.

Wadą płatności globalnych

Założony przez członka zespołu Ripple, Stellar ma podobny wpływ na branżę finansową. Projekt połączył siły z IBM, aby ułatwić również lepsze płatności na całym świecie. Niektórzy zwolennicy Stellar twierdzą, że symboliczna ekonomia projektu sprawia, że ​​jest to rozwiązanie bardziej zdecentralizowane niż jego odpowiednik, Ripple. Jest jednak miejsce dla obu w bardzo połączonym świecie.

Masz pełną kontrolę nad swoimi pieniędzmi

Jedną z największych wartości, jakie blockchain wnosi do branży finansowej, jest kontrola monetarna. Dzięki tej technologii nie musisz już powierzać bankowi swoich pieniędzy. Jest przechowywany w niezmiennej księdze, której manipulowanie lub zhakowanie jest prawie niemożliwe.

Naprawdę, każda nadchodząca kryptowaluta służy temu celowi. Kiedy wszystkie używają technologii blockchain (lub czegoś podobnego), twoja wiara jest w kod open source monety, a nie w jakąkolwiek zepsutą instytucję. Dzięki kryptowalutom nikt nie może zamrozić Twoich środków ani powiedzieć Ci, gdzie i kiedy możesz wydać swoje pieniądze.

Twoje portfele, klucze prywatne i fundusze są całkowicie pod Twoją kontrolą. Jest to zasada numer jeden dla każdej renomowanej kryptowaluty.

Transakcje są prawdziwie peer-to-peer

Technologia Blockchain eliminuje również potrzebę pośredników w transakcjach. I jest wiele nadchodzących kryptowalut korzystających z tej funkcji do dobrego użytku. Duzi gracze, tacy jak Bitcoin i Litecoin, specjalizują się w tego typu transakcjach, ale jest kilka mniejszych projektów, o których również powinieneś wiedzieć.

Nano zyskał popularność ze względu na brak opłat i niemal natychmiastowe czasy transakcji. Ponieważ Nano używa algorytmu skierowanego acyklicznego grafu (DAG) zamiast typowego łańcucha blokowego, sieć staje się bardziej wydajna, gdy korzysta z niej więcej osób. Chociaż nie jest tak przetestowany w boju jak bitcoin dla dużego chłopca, kryptowaluta może mieć obiecującą przyszłość dla bezpłatnych płatności peer-to-peer.

Inny projekt, Request Network, wykracza poza proste płatności peer-to-peer, budując interfejs blockchain podobny do Paypal. Korzystając z ich platformy, wysyłasz i żądasz pieniędzy, unikając pośredników zewnętrznych. Ale zespół na tym nie poprzestaje. Stworzyli całość Mapa myśli na wszystkie sposoby, w jakie chcą zmienić branżę finansową. Crowdfunding, płatności, sprzedaż w punkcie sprzedaży – zespół stara się to wszystko naprawić.

Więcej osób ma dostęp do usług bankowych

Co najważniejsze, nadchodzące kryptowaluty wprowadzą usługi bankowe na platformę 2 miliardy ludzi na całym świecie bez banków. Niezależnie od tego, czy ich na to nie stać, czy nie kwalifikują się, czy w krajach, w których żyją, brakuje instytucji bankowych, ta grupa ludzi jest często niedoceniana.

Wiele nadchodzących kryptowalut sprawi, że usługi bankowe będą bardziej przystępne cenowo i bardziej dostępne dla osób niebankowych. Dzięki Stellar instytucje finansowe mogą pozwolić sobie na oferowanie tanich rachunków, a także pożyczek z korzystniejszymi stopami procentowymi. Teraz właściciel firmy w kraju rozwijającym się może łatwiej otrzymać pożyczkę, stymulując tym samym gospodarkę.

Nawet giełdy kryptowalut mają mało prawdopodobny wpływ na branże finansowe krajów, które nie mają dostępu do banków. Na przykład Binance niedawno ogłosiło inicjatywę zmiany i ulepszenia krajobrazu gospodarczego Ugandy. Zrobią to, udowadniając zatrudnienie młodzieży za pomocą blockchain.

@binance będzie współpracować z @cryptosavannah @AggieKonde @HelenHaiyu wspieranie transformacji gospodarczej i zatrudnienia młodzieży w Ugandzie poprzez blockchain, w ramach czwartej rewolucji przemysłowej. Zrobimy to, tworząc tysiące miejsc pracy i inwestując w Ugandzie.

– CZ (@cz_binance) 22 kwietnia 2018 r

Mogłaby istnieć cała nowa infrastruktura finansowa

Wychodząc poza tradycyjne struktury finansowe, jest nawet możliwe, że wkrótce nowa infrastruktura technologiczna będzie zasilać cały sektor finansowy.

Wanchain to tylko jeden projekt, który ma na celu zbudowanie finansowania od podstaw. Zamiast przywiązywać się do obecnej infrastruktury, budują własną. Ich celem jest stworzenie całego ekosystemu opartego na blockchain, w którym każdy może budować usługi finansowe. Sukces Wanchain może oznaczać, że fizyczne banki znikną, stając się (zdecentralizowanymi aplikacjami) zdecentralizowanymi aplikacjami na blockchainie.

To dopiero początek

Technologia Blockchain już zaczyna mieć ogromny wpływ na branżę finansową. Dzięki uznanym kryptowalutom, takim jak Bitcoin, zyskujesz bezpieczny magazyn wartości, bezzasadne płatności peer-to-peer i pełną kontrolę pieniężną.

Inne nadchodzące kryptowaluty również wywierają znaczący wpływ. Poza transakcjami cyfrowymi nowsze projekty koncentrują się w szczególności na pomocy tym, którzy nie są bankowi, zwiększaniu skalowalności technologii blockchain i zapewnianiu funkcjonalnych interfejsów.

Ponieważ te i inne kryptowaluty nadal ulepszają sektor finansowy, nie potrwa długo, zanim nasza obecna infrastruktura finansowa stanie się przeszłością.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map