W tym tygodniu w kryptowalutach: 25 stycznia 2019 r

Idę… Idę… W dół…

To, co zaczęło się jako pozytywny tydzień, zakończyło się rozczarowaniem cenami kryptowalut. W sobotę kapitalizacja rynkowa podskoczyła o ponad 3 miliardy dolarów w mniej niż godzinę. Jednak pozytywny rozmach był krótkotrwały. Następnego dnia rynek stracił prawie 5 miliardów dolarów (~ 3,8 procent) w mniej więcej tym samym czasie. W ciągu tygodnia kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła o około 1,6 procent i obecnie wynosi zaledwie 120 miliardów dolarów.

Statystyki rynku kryptowalut (25.01.2019)

Statystyki rynku kryptowalut (25.01.2019)

Jak można się domyślić, większość monet poszła w ich ślady. Jedynymi monetami wykazującymi jakikolwiek dwucyfrowy ruch były między innymi Fale (12,99%), Holo (76,98%) i Factom (14,59%). Jeśli chodzi o nasze trzy najlepsze monety:

Bitcoin spadł zaledwie o 1,86%, nawet po wiadomościach o wycofaniu ETF.

XRP spadł o 3,30% w ciągu ostatniego tygodnia.

Ethereum odnotował spadek o 4,59% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Krajowe wiadomości o kryptowalutach

Penn pozytywnie klasyfikuje kryptowaluty: W oświadczeniu opublikowanym w tym tygodniu przez Departament Bankowości i Papierów Wartościowych Pensylwanii (DoBS) organizacja wreszcie rzuciła nieco światła na klasyfikację kryptowalut w stanie. I dobra wiadomość: „tylko waluta fiducjarna lub

waluta wydawana przez rząd Stanów Zjednoczonych to „pieniądze” w Pensylwanii ”. Ta klasyfikacja oznacza, że ​​giełdy kryptowalut i kioski, takie jak bankomaty Bitcoin, nie są wymagane do uzyskania licencji przekazujących pieniądze (MTL)..

Według DoBS, aby wymagać MTL, „waluta fiducjarna musi zostać przekazana stronie trzeciej za pośrednictwem lub w imieniu osoby fizycznej, a nadawca pieniędzy musi pobrać opłatę za transmisję”. Ponieważ podmioty kryptograficzne bezpośrednio wymieniają fiat na kryptowaluty, nie kwalifikują się. Chociaż jest to krok we właściwym kierunku dla firm kryptowalutowych w stanie Kwakier, nadal muszą one przestrzegać bardziej rygorystycznych przepisów rządu federalnego i innych stanów, w których chcą działać.

Rządowe zamykanie blokuje ETF-y Bitcoin: Chicago Board Options Exchange (Cboe) wycofała w tym tygodniu swoją propozycję ETF bitcoin, częściowo z powodu zamknięcia rządu. Dyskusje między SEC a Cboe były konsekwentnie opóźniane z powodu urlopów dla personelu rządowego, co uniemożliwiało jakiekolwiek postępy. Mając na horyzoncie datę decyzji o złożeniu wniosku (27 lutego), organizacja nie chciała ryzykować pośpiesznej decyzji lub jej braku. Przedstawiciel Cboe powiedział jednak, że „planują ponowne złożenie wniosku w późniejszym terminie i oczekują dalszych rozmów z SEC”.

Cboe Bitcoin ETF Powiadomienie o wypłacie

Cboe Bitcoin ETF Powiadomienie o wypłacie

Ludzie mówią różne rzeczy

Trochę wątpliwości w Davos: CNBC zorganizowało w tym tygodniu panel w Davos w Szwajcarii, na którym znalazły się znane nazwiska ze świata startupów, przestrzeni kryptowalut, a także tradycyjnych finansów. Oto, co mieli do powiedzenia na temat Bitcoina, kryptowaluty i technologii blockchain jako całości:

Jeff Schumacher (założyciel BCG Digital Ventures): „Wierzę, że [bitcoin] spadnie do zera. Myślę, że to świetna technologia, ale nie wierzę, że to waluta. Nie jest na niczym oparta ”.

Glen Hutchins (przewodniczący, North Island): „Sposób myślenia o wartości tokenów jest pochodną wartości użytkowej protokołów, które umożliwiają”.

Brad Garlinghouse (CEO, Ripple): „Długoterminowa wartość każdego zasobu cyfrowego wynika z użyteczności, którą dostarcza”.

Edith Yeung (partner, 500 startupów): „Myślę, że to naprawdę dobrze, że teraz wtórny rynek kryptowalut w jakiś sposób wygasł, ponieważ ludzie, którzy teraz tu budują, naprawdę wierzą w technologię”.

co nowego w coincentral

Hakerzy nadal preferują złośliwe oprogramowanie Cryptojacking pomimo słabych warunków rynkowych kryptowalut: nawet przy tak ponurym rynku jak obecny, nadal trzeba uważać na cryptojackerów.

Blockchain Billionaire | Nadchodząca klasa mega-zamożnych: kolejna fala adopcji blockchain może zaowocować pierwszym na świecie bilionerem. Ale kto to mógł być?

Co to jest Blockfolio? Jak działa śledzenie portfela kryptowalut?: Jeśli masz jakiekolwiek portfolio kryptowalut, ta aplikacja śledząca powinna być na twoim radarze.

Wszechstronny przewodnik po różnych standardach tokenów Ethereum: ERC20, ERC721, ERC1644 i cała grupa pomiędzy nimi. Omówiliśmy, co mają na myśli.

Od zk-SNARKs do zk-STARKs: zastosowanie dowodów zerowej wiedzy: mogą mieć śmieszne pseudonimy, ale te dowody kryptograficzne są niezbędne dla czegoś nie tak zabawnego – twojej prywatności.

20 aktywnych osób mających wpływ na kryptowaluty do śledzenia w mediach społecznościowych: Dowiedz się o (czasami) niedocenionych bohaterach, codziennie upuszczając wiedzę w mediach społecznościowych.

Blockchain kontra PayPal: zrozumienie różnicy i ewolucji: oba są tylko systemami płatności peer-to-peer, prawda? Źle.

Lekcje z ery Dotcom – zaleta Blockchain First Mover: Branża blockchain ma wiele podobieństw z erą doctom. Wiele możemy się też nauczyć z błędów minionej epoki.

Wiadomości o kryptowalutach z całego świata

Coinstar? Bardziej jak BitCoinstar, Amiright ?: Ulubiony przez wszystkich konwerter zmian w sklepach spożywczych umożliwia teraz kupowanie bitcoinów w dowolnym z ponad 20 000 kiosków. Pod koniec zeszłego tygodnia Coinstar ogłosił współpracę z Coinme, pierwszym bankomatem bitcoinowym z licencją stanową w USA. Dzięki temu nowemu partnerstwu zdobycie części BTC jest tak proste, jak znalezienie maszyny zintegrowanej z Coinme, przekazanie gotówki (do 2500 USD) i zrealizowanie otrzymanego kuponu Bitcoin.

Niestety, jeśli chcesz zmienić swoją skarbonkę w cyfrowy bank, nie masz szczęścia. Coinstar obecnie akceptuje tylko walutę papierową do transakcji bitcoinowych.

Jesteś zainteresowany nabyciem Bitcoin, ale nie wiesz jak? Teraz jest to tak proste, jak kupowanie artykułów spożywczych. Coinme uruchomiło usługę, która umożliwia konsumentom kupowanie Bitcoinów za gotówkę w wybranych kioskach Coinstar! Ucz się więcej: https://t.co/NUl9K8sT2c @CoinmeATM pic.twitter.com/n5zNsCv3jM

– Coinstar (@coinstar) 23 stycznia 2019 r

ZESTAW celuje w Crypto: Giełda w Tajlandii (SET) planuje wkrótce ubiegać się o licencję na obsługę aktywów cyfrowych, informuje Bangkok Post. Celem organizacji jest otwarcie nowej giełdy aktywów cyfrowych, niezależnej od obecnej giełdy. Gdyby został zatwierdzony przez Ministerstwo Finansów, SET stałby się jedną z nielicznych światowych giełd, które miałyby również oddzielną, regulowaną giełdę kryptowalut.

Ponadto członkowie SET-a firmy ochroniarskiej przygotowują się do zostania regulowanymi brokerami i dealerami po uzyskaniu zezwolenia SET. W maju ubiegłego roku rząd Tajlandii wydał dekret królewski regulujący kryptowalutę. Dzięki znakomitej reputacji i wsparciu SET nie powinno mieć problemu z uzyskaniem zgody na mocy nowego dekretu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map