W międzyczasie na północ od granicy Kanada przyspiesza wydobycie kryptowalut

Scena wydobywania kryptowalut w Kanadzie

Chiny. Kiedy większość ludzi myśli o wydobywaniu kryptowalut, ich myśli kierują się w stronę ekonomicznej potęgi dysponującej około 60 procentami światowej mocy obliczeniowej. To dlatego, że udowodnili, że są szczególnie płodni w tworzeniu rzeczy. Bitcoin nie jest wyjątkiem.

Azjatycki gigant, będący siedzibą niektórych z największych firm wydobywających kryptowaluty, w tym BW, BTCC i F2Pool, jest liderem w kosmosie. Ale to nie znaczy, że inne jurysdykcje nie zaczynają poważnie traktować wydobywania kryptowalut. I wciąż jest dużo miejsca, aby wkroczyć na miejsce zdarzenia. Kanada jest jednym z wielu krajów korzystających.

Wydobywanie kryptowalut w Kanadzie

Źródło kopalni kryptowalut: HyperBlock

Czego potrzebujesz do wydobywania kryptowalut?

Moc. I mnóstwo tego. Więc jeśli już masz trudności z opłaceniem rachunku za prąd pod koniec miesiąca, wydobycie nie jest dla Ciebie. Wydobywanie kryptowalut zazwyczaj nadawało się do miejsc z tanią energią, takich jak Chiny i Europa Wschodnia. W rzeczywistości Gruzja, w której znajduje się BitFury, jest drugim najbardziej aktywnym krajem w przestrzeni wydobywczej Bitcoin.

Jednak gdy wkraczamy w przyszłość, a kryptowaluta zaczyna wkraczać do świadomości głównego nurtu, dalsze spalanie ograniczonych zasobów świata nie jest w stanie tego przeciąć. Aby doszło do powszechnego przyjęcia (poza eliminowaniem oszustw i poprawą skalowalności), wydobywanie kryptowalut musi być przyjazne dla środowiska.

A ponieważ górnictwo wytwarza również dużo ciepła, chłodniejszy klimat to sensowne miejsca docelowe. Popularnymi miejscami okazują się Islandia, Szwecja i inne miejsca, które mogą pochłaniać nadmiar ciepła od górników. Islandia jest również bogata w energię geotermalną, idealną do wydobycia z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Co się dzieje na północy granicy?

Na północ od granicy Kanada poważnie traktuje sytuację związaną z kopaniem kryptowalut. W szczególności Quebec zawsze był znany ze swojej niedrogiej siły. Doprowadziło to do tego, że mnóstwo firm skupiło się na budowaniu tam obiektów. I lepiej niż to? Odnawialne źródła energii mają postać energii wodnej, niezbędnej dla zrównoważonego górnictwa.

Pierwsza publiczna cyfrowa firma walutowa na świecie

Kanadyjska firma wydobywcza Ul przeszli do historii, kiedy we wrześniu ubiegłego roku weszli na giełdę Toronto Venture. Wprowadzili aktywa na rynek publiczny, aby zapewnić im ekspozycję na przestrzeń cyfrowej waluty.

Współpracując z Genesis Mining (jedną z największych firm wydobywających kryptowaluty na świecie), zauważyli natychmiastowe skoki cen akcji nawet o 220 proc.

Akcje wzrosły od 1 do ponad 6 dolarów w okresie od października do grudnia. Spowodowało to zainteresowanie nowymi spółkami publicznymi zajmującymi się wydobyciem kryptowalut w Kanadzie. Od tamtej pory, Chata 8 poszedł publicznie, Crypto Global wszedł na giełdę, a szereg innych transakcji jest w przygotowaniu.

Hydro Power

Hydro-Quebec ma mnóstwo zielonej, odnawialnej energii po niskich cenach. To sprawia, że ​​jest on naturalnie atrakcyjny dla wydobywania kryptowalut, ponieważ firmy (szczególnie publiczne) muszą działać odpowiedzialnie przy wyborze władzy..

„Kiedy jesteś publiczny, musisz ujawniać prawie wszystko, co dotyczy Twojej firmy” – mówi Cole Diamond, dyrektor generalny kanadyjskiej giełdy kryptowalut Coinsquare. „Było tak wiele obaw związanych z mocą potrzebną do wydobywania kryptowalut i jej wpływem na środowisko, firmy muszą szukać zrównoważonych źródeł”.

Hydro Power

Coinsquare zanurza się w kopanie kryptowalut w Kanadzie, współpracując z zakładami wydobywczymi i firmą MaaS (Mining as a Service) Hyper Block. Właściwie, zamiast palców u stóp, można by prawdopodobnie powiedzieć, że są już po kolana.

Gruzja i Chiny mogą dominować w przestrzeni wydobywczej, ale Kanada zaczyna wyłaniać się jako wiodący gracz. „Kanada to ogromny kraj, w którym nie ma wielu ludzi” – mówi Diamond – „tracimy moc, jeśli jej nie wykorzystamy”.

Stabilne środowisko polityczne

Wydobycie w Gruzji i Chinach może nadal być tańsze niż w Quebecu, ale stabilność polityczna jest główną cechą sprzedaży Kanady. Wiele osób przyciąga względna stabilność, jaką zapewnia Kanada, zwłaszcza niepewne regulacje na rynku.

Kanadyjskie środowisko przyjazne kryptowalutom sprawia, że ​​jest to bezpieczniejsze rozwiązanie niż kraje takie jak Chiny i części Europy Wschodniej, w których banki odmawiają zajmowania się giełdami kryptowalut (lub są nakazane, aby tego nie robić).

Ale to nie wszystko

Podobnie jak wszystko, jeśli chodzi o przestrzeń kryptograficzną, na wydobywanie kryptowalut wpłynęła bessa. Po tym, jak Hut 8 i inne firmy weszły na giełdę, niezliczone inne firmy, które zainwestowały pieniądze w górników i obiekty, zaczęły gwałtownie hamować.

Zainteresowanie przestrzenią górniczą było duże. Ludzie zobaczyli, jakie może to być opłacalne, a potem akcje Hive spadły do ​​poziomu poniżej dolara, a rynek wydobywczy zatrzymał się z wrzaskiem.

Kanadyjskie firmy górnicze otrzymały kolejny cios ze strony Hydro-Quebec zamrażanie nadmiernego popytu do wydobywania kryptowalut. Aby zapewnić prowincji wystarczającą moc zimą, rząd określi nowe ramy dla tego rodzaju zużycia energii elektrycznej. Może to spowodować wzrost cen lub zmniejszenie podaży.

„Istnieją inne źródła niedrogiej władzy w Kanadzie”, mówi Diamond, „Ludzie szukają władzy w Albercie i Kolumbii Brytyjskiej. Z pewnością istnieją pewne krótkoterminowe wyzwania, ale jesteśmy długowieczni i optymistyczni i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co budujemy ”.

Ponieważ ceny bitcoinów krążą wokół dna baryłki, a niedźwiedzie nie chcą ustąpić, rozwój kanadyjskiej przestrzeni wydobywczej kryptowaluty może być wolniejszy niż oczekiwano. Ale jest infrastruktura, inwestycja jest. A pogoda z pewnością jest zimna. Wygląda na to, że nasi północni sąsiedzi czekają na kolejny wyścig byków z jeszcze większym oczekiwaniem niż większość.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map