W jaki sposób aplikacje zabezpieczające Blockchain uczynią Internet bezpieczniejszym miejscem

W miarę jak stajemy się coraz bardziej zależni od technologii, tym ważniejsze staje się zabezpieczenie firm i usług, na których polegamy, przed włamaniami i atakami. Decentralizacja sprzyja wyższemu standardowi bezpieczeństwa. W rezultacie aplikacje zabezpieczające blockchain stają się obecnie coraz bardziej rozpowszechnione.

Dla firmy takiej jak Marriott Hotels trafia na pierwsze strony gazet, ponieważ udało się to hakerom zdobądź dane od 500 milionów klientów bardzo źle wpływa na reputację marki. Dlatego cyberbezpieczeństwo to duży biznes, od którego oczekuje się, że będzie się rozwijać około 150 miliardów dolarów w 2018 roku do 250 miliardów dolarów w ciągu pięciu lat.

Decentralizacja oferuje wiele korzyści z punktu widzenia cyberbezpieczeństwa. Bez pojedynczego punktu awarii włamanie się do systemu staje się trudniejsze dla hakerów. Bezpieczeństwo Blockchain zyskuje na posiadaniu wielu świadków transakcji, co oznacza, że ​​źli aktorzy musieliby osiągnąć masę krytyczną, aby obalić sieć. Szyfrowanie działa w celu zabezpieczenia zasobów cyfrowych.

Teraz aplikacje zabezpieczające blockchain pomagają chronić przed wieloma cyberzagrożeniami. Należą do nich wirusy, ataki DDoS, a nawet potencjalne zastąpienie istniejącej infrastruktury klucza publicznego. Tutaj podsumowujemy kilka przypadków użycia i projektów bezpieczeństwa blockchain w tej chwili.

Bezpieczeństwo Blockchain chroniące przed atakami DDoS

Atak typu „odmowa usługi” (DoS) ma miejsce, gdy osoba atakująca zasypuje komputer lub zasób online niepotrzebnymi żądaniami, co utrudnia lub uniemożliwia dostęp prawdziwym użytkownikom. Rozproszona DoS (DDoS) ma miejsce, gdy osoba atakująca wykorzystuje do ataku więcej niż jeden adres IP. ZA Badanie 2017 przeprowadzone przez Kapersky Labs zgłosił, że 23 procent z ponad 5000 firm stwierdziło, że straciło przychody i możliwości biznesowe w wyniku bezpośredniego ataku DDoS.

Technologia Internetu rzeczy (IoT) zaostrza problem, ponieważ urządzenia są narażone na niewłaściwe wykorzystanie swoich adresów IP do złośliwych celów. ZA Raport Deloitte, wyprodukowany we współpracy z Blockchain Institute, podkreśla, w jaki sposób urządzenia IoT połączone w ramach zdecentralizowanej sieci P2P mogą pomóc w obronie przed tego rodzaju atakami.

Gladius to projekt bezpieczeństwa oparty na łańcuchu bloków, którego celem jest wykorzystanie zdecentralizowanej mocy obliczeniowej jako środka ochrony przed atakami DDoS. Platforma agreguje nadwyżki przepustowości od korporacji i osób prywatnych. Ta przepustowość może być skierowana do witryn lub usług, które są poddawane atakowi DDoS. Dodatkowa przepustowość skutecznie utrzymuje otwarte drzwi i czyni atak bezużytecznym.

Gladius

Strona główna projektu Gladius

Bezpieczeństwo Blockchain przed wirusami

Wirusy, trojany, robaki, złośliwe oprogramowanie… tak szybko, jak oprogramowanie antywirusowe wychwytuje zagrożenia, złoczyńcy opracowują nowe. Od 2017 r, 16 milionów amerykańskich gospodarstw domowych padł ofiarą problemu wirusowego w ciągu ostatnich dwóch lat.

Tak więc, ochrona blockchain rozszerza swój zasięg, aby przezwyciężyć problemy na rynku oprogramowania antywirusowego. Dwa przykłady projektów wykorzystujących blockchain do ochrony przed wirusami to Polyswarm i OpenAVN. Działają podobnie, że projekt taki jak Augur wykorzystuje analizę crowdsourcingową do generowania prognoz. Zamiast zbierać informacje na potrzeby prognoz, zbierają dane i informacje o wszelkiego rodzaju zagrożeniach internetowych w czasie rzeczywistym.

Crowdsourcing może zapewnić znacznie bardziej reaktywny poziom ochrony niż scentralizowane oprogramowanie antywirusowe. Obecnie, jeśli używasz programu takiego jak Norton, musisz poczekać, aż firma programistyczna zda sobie sprawę z zagrożenia i włączy niezbędną ochronę do swojego programu. Dlatego pozyskując dane o zagrożeniach, program antywirusowy oparty na łańcuchu bloków może nieustannie aktualizować się w odpowiedzi na napływające informacje.


Ulepszona infrastruktura klucza publicznego

Podczas gdy większość entuzjastów kryptowalut rozumie już, czym jest klucz publiczny, infrastruktura klucza publicznego (PKI) jest również znacznie bardziej rozpowszechniona w internecie. Definicja Wikipedii mówi, że PKI to „zestaw ról, zasad i procedur potrzebnych do tworzenia, zarządzania, dystrybucji, używania i przechowywania & unieważniać certyfikaty cyfrowe i zarządzać szyfrowaniem klucza publicznego ”.

Klucz PKI jest wymagany do wszelkich działań, w których proste hasło nie jest wystarczającym środkiem uwierzytelniania. Obejmuje takie działania, jak wymiana zaszyfrowanych e-maili i wiadomości, bankowość i finanse czy handel elektroniczny. Za wydawanie certyfikatów odpowiada ośrodek certyfikacji (CA). Podczas gdy niektórzy przedstawiciele branży badają potencjał CA opartych na łańcuchu bloków, technologia oferuje jeszcze większy potencjał.

Guardtime to jedna z największych i najbardziej uznanych firm blockchainowych. Firma opracowała innowacyjne rozwiązanie zabezpieczające blockchain, zwane Keyless Signature Infrastructure (KSI). Technologia poprzedza Bitcoin, początkowo wykorzystując powiązane znaczniki czasu do opracowania formalnie weryfikowalnego dowodu bezpieczeństwa. Dopiero później w 2017 roku stos KSI zintegrował technologię rozproszonych rejestrów.

Rząd estoński zdecydował się na technologię KSI firmy Guardtime do kontrolowania dostępu do dokumentacji medycznej obywateli. W ten sposób kraj stał się znany jako „naród blockchain”. Wszyscy obywatele Estonii mają własny identyfikator cyfrowy, którego mogą używać, aby uzyskać dostęp do wszystkich usług rządowych.

Blockchain Security for Privacy

Biorąc pod uwagę ryzyko związane ze scentralizowanymi usługami, prywatność jest obecnie jednym z najgorętszych tematów dnia. Różne inicjatywy wykorzystują obecnie zabezpieczenia blockchain, aby zapewnić prywatność danych osobowych, plików, dokumentów i transakcji.

Projekty takie jak MaidSafe, Civic i Enigma opracowują innowacyjne rozwiązania zapewniające ochronę naszego życia online. MaidSafe to bezpieczna sieć wymiany plików P2P, podczas gdy Civic koncentruje się na samodzielnej tożsamości cyfrowej. W przeciwieństwie do tego Enigma wykorzystuje bezpieczne wielostronne obliczenia, aby zapewnić poufność transakcji inteligentnych kontraktów.

Podane tutaj przykłady to tylko kilka sposobów, w jakie blockchain może zmienić oblicze cyberbezpieczeństwa. Należy również pamiętać, że technologia jest wciąż stosunkowo młoda. W przyszłych latach może się okazać, że zdecentralizowane sieci będą ewoluować, aby stać się kamieniem węgielnym bezpieczeństwa komputerów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map