Umieszczanie Ripple (XRP) w wersji próbnej | Rozcięcie najbardziej kontrowersyjnej monety Crypto

CoinCentral Court: Ripple in the Hot Seat

Jako kryptowaluta numer trzy pod względem kapitalizacji rynkowej, Ripple (XRP) nie może uciec z centrum uwagi. W związku z plotkami o przekupywaniu giełd za oferty i zażartym procesem sądowym z R3 łatwo zrozumieć, dlaczego tak wielu osobom projekt nie podoba się. Ale czy Ripple zasługuje na krytykę, którą otrzymuje?

W naszej drugiej edycji sądu CoinCentral postawiliśmy Ripple przed sądem, dzieląc najbardziej istotne roszczenia wobec projektu i monety.

Zanim jednak zaczniemy, musimy coś wyjaśnić. Chociaż powszechnie używane zamiennie (nawet czasami przez nas), Ripple to nie to samo, co XRP. RippleNet to sieć blockchain stworzona przez firmę Ripple Labs. XRP to zasób cyfrowy w RippleNet.

Na potrzeby tego artykułu będziemy nazywać firmę Ripple Labs jako Ripple, sieć blockchain jako RippleNet, a kryptowalutę jako XRP. Skoro to już nie przeszkadza, zanurzmy się.

Przypadek 1: XRP to nielegalnie sprzedawany papier wartościowy.

Ryan Coffey Pozew zbiorowy przeciwko Ripple Labs Inc.

Ryan Coffey Pozew zbiorowy przeciwko Ripple Labs Inc.

Dowód

Pozew sądowy po pozew sądowy wydają się wyskakiwać z drewna, próbując pozwać Ripple’a do (faktycznego) sądu w związku ze statusem XRP jako zabezpieczenia. Pozwy twierdzą, że dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse i jego zespół, sprzedali XRP inwestorom jako niezarejestrowany papier wartościowy w Stanach Zjednoczonych. Prokuratorzy argumentują, że „nabywcy XRP, od których można było racjonalnie oczekiwać, że będą czerpać zyski z posiadania XRP, a sami oskarżeni często podkreślali ten motyw zysku”.

Chociaż Ripple Labs twierdzi, że XRP jest tokenem narzędziowym, może tak nie być. Instytucje finansowe nie muszą korzystać z XRP, aby uczestniczyć w ekosystemie RippleNet. Zamiast tego „banki i dostawcy usług płatniczych mogą korzystać z zasobu cyfrowego XRP w celu dalszego obniżenia kosztów i uzyskania dostępu do nowych rynków”. Tak więc, chociaż XRP mogą mają użyteczność, to klasyfikacja jako token bezpieczeństwa jest naprawdę w szarej strefie.

Ponadto Ripple konsekwentnie wprowadza na rynek i promuje XRP poza jego przeznaczeniem. Na stronie internetowej firmy znajduje się sekcja poświęcona przewodnikowi zakupów XRP, a oficjalne konto na Twitterze zachwala nowe notowania giełdowe. Ponadto witryna przedstawia wyniki rynkowe XRP.

Jeśli rynek docelowy dla XRP składa się z instytucji finansowych, dlaczego firma prowadzi agresywną kampanię marketingową dla indywidualnych handlowców?

Cieszymy się, że możemy to zobaczyć $ XRP dodano do @abraglobalNowa aplikacja i giełda mobilnego portfela oraz ciągły wzrost globalnej płynności XRP. https://t.co/Dr7TKrRD31


– Ripple (@Ripple) 15 marca 2018 r

Przeciwnicy twierdzą, że ten wysiłek marketingowy wynika z polegania na sprzedaży XRP jako generatorze przychodów dla firmy. Twierdzą, że większość przychodów Ripple pochodzi obecnie z tej sprzedaży, która bez firmy by się marnowała. Jeśli to twierdzenie jest słuszne, klasyfikacja bezpieczeństwa nie jest tak daleko idąca.

Obrona

Nie powinno dziwić, że Ripple i jego zwolennicy w to wierzą XRP nie jest zabezpieczeniem. XRP jest całkowicie niezależne od firmy Ripple. Chociaż Ripple jest scentralizowaną korporacją, XRP jest poza kontrolą żadnego podmiotu. Nawet jeśli Ripple zniknie jutro, XRP teoretycznie może nadal istnieć.

Ripple nigdy też nie zorganizował pierwszej oferty monet (ICO) w celu dystrybucji XRP. Zamiast tego w ramach projektu zebrano fundusze od inwestorów venture capital na pokrycie kosztów operacyjnych. ICO były zazwyczaj czerwoną flagą dla SEC, jeśli chodzi o patrzenie na papiery wartościowe. Tak więc, bez ICO, Ripple powinno być jasne.

Podstawową obroną Ripple przed podanymi wcześniej argumentami marketingowymi jest to, że więcej posiadaczy XRP tworzy zdrowszy ekosystem Ripple. Sprzedając XRP w określonych odstępach czasu, Ripple motywuje animatorów rynku i zwiększa płynność tokena. Ta zwiększona płynność prowadzi do mniejszych kosztów dla instytucji wykorzystujących tokeny do płatności.

Kilka sprytnych (i głęboko kieszonkowych) kopert wspiera Ripple. Ci zwolennicy nie ryzykowaliby swoich ciężko zarobionych pieniędzy i reputacji, gdyby myśleli, że istnieje nawet najmniejsza szansa, że ​​XRP będzie nielegalnie sprzedawanym zabezpieczeniem.

Werdykt – odwołanie do Sądu Wyższego

Jest prosty test Howey Test, który opisuje cztery atrybuty papieru wartościowego. Stosując to do XRP, mówi, że zabezpieczenie to:

  • Inwestycja pieniędzy. Tak, zakup XRP wymaga wyraźnej inwestycji środków.
  • We wspólnym przedsięwzięciu. Ten punkt jest nieco mniej jasny niż poprzedni. XRP jest ściśle powiązany ze wspólnym przedsiębiorstwem Ripple. Są to jednak odrębne podmioty. Ten atrybut jest bardziej czarno-biały w przypadku kryptowaluty takiej jak Bitcoin, w której nie ma centralnego organu, na który można by wskazać.
  • Z oczekiwaniem zysku. Po raz kolejny tak, jest dość oczywiste, że większość posiadaczy XRP spodziewa się zysków z ich inwestycji.
  • Dzięki wysiłkom wspólnego przedsiębiorstwa. Kolejne tak. Działania Ripple są bezpośrednio zgodne ze zwiększaniem wartości XRP.

XRP osiąga trzy z czterech wymaganych kryteriów papierów wartościowych. Jednak nawet brak tylko jednego z wymagań usuwa klasyfikację. W końcu sprowadza się to do tego, czy sądy zgadzają się, że XRP jest tak oddzielony od Ripple, jak twierdzi firma.

Przypadek 2: RippleNet jest scentralizowany.

centralizacja falowania

Ripple Centralization Stats via Are We Decentralized Yet?

Dowód

Poza faktem, że utworzył go podmiot firmy, istnieje kilka różnych powodów, dla których blockchain Ripple został nazwany jednym z najbardziej scentralizowanych w branży.

Zacznijmy od dystrybucji XRP. W czasie tworzenia Ripple wybił 100 miliardów XRP. Z tych 100 miliardów firma zatrzymała 80 miliardów, a pozostałe 20 miliardów podzielone między założycieli. Pomysł polegał na tym, że z biegiem czasu Ripple albo rozdawał XRP, albo sprzedawał je, aby sfinansować działalność firmy.

W chwili pisania tego tekstu Ripple nadal posiada ponad 60 procent zasobów XRP, a zaledwie sto kont posiada ponad 80 procent całości. Patrząc na dystrybucję XRP, RippleNet jest zdecydowanie scentralizowany.

A co z węzłami? Mechanizm konsensusu RippleNet różni się od mechanizmu innych kryptowalut. Zamiast polegać na Proof-of-Work lub Proof-of-Stake, RippleNet wykorzystuje system głosowania, aby osiągnąć konsensus. Bez wchodzenia w szczegóły, węzły w sieci polegają na zaufanych walidatorach, które określają stan łańcucha bloków i transakcje.

uczestnicy marszczyć

Obecnie RippleNet już się skończył 700 węzłów publicznych ale tylko 21 zaufanych walidatorów. Spośród 21 zaufanych walidatorów Ripple obsługuje 10 z nich (48%). Dodatkowo zaufane walidatory ustawione domyślnie podczas uruchamiania węzła wszystkie są obsługiwane przez Ripple. Dlatego jeśli nie zmienisz ustawień domyślnych podczas uruchamiania węzła, system będzie całkowicie polegał na Ripple.

Wreszcie, RippleNet zawiera funkcję, w której bramy mogą zamrozić emitowane waluty. Firma twierdzi, że ta funkcja istnieje, aby klient mógł postępować zgodnie z procedurą regulacyjną lub w razie potrzeby zbadać podejrzaną działalność. Ale możliwości takie jak ta są dość wyjątkowe w świecie blockchain. Chociaż same Ripple nie mogą zamrozić XRP, daje to bramom niezwykłą kontrolę w sieci, która miała być siecią odporną na cenzurę.

Obrona

Ripple i większość zwolenników zgadza się, że RippleNet nie jest obecnie tak zdecentralizowany, jak mógłby lub powinien. Firma opracowała obszerną strategię decentralizacji, aby poprawić ten atrybut. Pierwsza część obejmuje włączenie do sieci większej liczby węzłów w różnych krajach, podmiotach i platformach oprogramowania. Ta część została w większości wykonana.

Następnym krokiem jest zwiększenie liczby zaufanych węzłów walidatora. Ripple jest obecnie w trakcie dodawania dodatkowych walidatorów innych firm i zastępowania tych, które teraz działają. Ripple obsługiwał 100% walidatorów w momencie uruchomienia, ale teraz działa tylko 48% – znaczna poprawa.

Tak, Ripple posiada większość XRP, ale 55 miliardów tych tokenów jest / było depozyt. Ripple ma dostęp tylko do miliarda XRP miesięcznie. Ta kontrola jest niezbędna, aby zapewnić przewidywalność dostaw w miarę rozwoju sieci. Nie musisz się martwić, że Ripple nagle wyrzuci cały swój bankroll na rynek.

Werdykt – winny

W obecnym stanie RippleNet jest scentralizowany. Istnieje nieprzezwyciężona ilość dowodów, które to potwierdzają. Zdecydowana większość XRP jest w rękach Ripple i to samo można powiedzieć o zaufanych walidatorach. Chociaż Ripple nie może bezpośrednio zamrozić funduszy, może z łatwością wykorzystać swoje wpływy, aby zachęcić do tego bramki (które mają wcześniej).

Mimo wszystko Ripple opublikował publicznie swoją strategię decentralizacji sieci. Jeśli RippleNet zostanie zdecentralizowany z czasem, ten werdykt ulegnie zmianie. Jednak dopiero się okaże, czy firma zastosuje się do ich oświadczeń lub jak skuteczne będą te wysiłki.

Przypadek 3: instytucje finansowe nie używają XRP.

partnerzy ripple

Czy partnerzy Ripple korzystają z XRP?

Dowód

Fani Ripple często rozpisują listę partnerstw, chwaląc projekt. Ale czy te instytucje faktycznie używają technologii blockchain na kontach rzeczywistych? A jeśli tak, to czy używają tokena XRP? Większość przeciwników tak nie uważa. Nawet dyrektor ds. Technicznych w Ripple, David Schwartz, wyjaśnia to Udział w RippleNet nie wymaga XRP.

Aby dokładniej wyjaśnić, ważne jest, aby zdefiniować różnicę między produktami, które oferuje Ripple:

  • xCurrent, oprogramowanie do płatności transgranicznych, jest głównym produktem Ripple. To nie użyj XRP.
  • xVia to interfejs płatności i API dla korporacji, dostawców płatności i banków. Nie jest jeszcze dostępny, ale też nie użyj XRP.
  • xRapid, rozwiązanie w zakresie płynności, jest obecnie jedynym produktem robi użyj XRP.

Instytucje finansowe mogą używać tych produktów w połączeniu ze sobą, ale tak nie jest. Od lipca, tylko dziesięć firm wdrożyło xRapid z siedmioma z nich na zasadzie próbnej. Ponadto Hikmet Ersek, prezes Western Union (firma pilotażowa), stwierdził, że tak nie widziałem żadnych oszczędności kosztów w testach jeszcze.

Według Raport Bloomberga, kierownictwo siedmiu globalnych instytucji finansowych zadeklarowało, że nawet nie rozważają wdrożenia XRP w swoich systemach. Twierdzą, że młodość branży kryptowalut i niejasne kwestie regulacyjne stwarzają zbyt duże ryzyko dla funduszy swoich klientów. Niektóre z tych instytucji, choć pozostają anonimowe, są partnerami Ripple.

Obrona

Chociaż obecnie nie ma znaczącego przyjęcia XRP, wkrótce będzie. Strategia Ripple polega najpierw na pozyskaniu partnerów wdrażających xCurrent, a następnie na rozgrzaniu ich do xRapid (i XRP) w miarę dojrzewania produktu. Ponad 100 partnerów bankowych to już silny sygnał, że te instytucje są otwarte na współpracę z firmami blockchain. Nie powinno być trudno wprowadzić je do xRapid, gdy propozycja wartości jest jasna, a XRP ma ostateczną klasyfikację prawną.

Western Union dokonał w sumie zaledwie dziesięciu płatności, zanim stwierdził, że xRapid nie jest przydatny. Dziesięć transakcji nie dostarcza wystarczających danych do uzyskania znaczących wyników. W rzeczywistości Cuallix, który używał xRapid w transakcjach na żywo, powiedział coś przeciwnego. Firma odnotowała 1000-procentową wydajność w porównaniu z obecnym systemem.

Wraz z rozwojem rynku kryptowalut banki i inne instytucje będą bardziej komfortowo korzystać z xRapid i związanego z nim tokena XRP.

Werdykt – winny z możliwością zwolnienia warunkowego

Jasne i proste, większość instytucji finansowych, nawet tych współpracujących z Ripple, nie korzysta z XRP. Przy obecnym krajobrazie regulacyjnym banki są narażone na ogromne ryzyko wspierania XRP. Podobnie jak w przypadku większości kwestii biurokratycznych, status prawny XRP może nie zostać uregulowany przez lata. A adopcja może potrwać jeszcze dłużej.

Jednak deklaracja SEC, że XRP nie jest zabezpieczeniem, może szybko zmienić wszystko. A w przyszłości, gdy użycie kryptowaluty stanie się głównym nurtem, XRP może stać się preferowanym rozwiązaniem płynnościowym instytucji finansowych na całym świecie. Do tego czasu Ripple siedzi za kratkami CoinCentral.

Sąd oddalił

Przy dwóch wyrokach skazujących i jednym wciąż otwartym do debaty, mocne słowa przeciwko Ripple mogą być uzasadnione. Zaskakujące jest to, że kryptowaluta, która jest tak mało popularna, stale zajmuje trzecie miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Z drugiej strony EOS jest w jakiś sposób numerem pięć.

Chociaż uznaliśmy, że Ripple jest winny prawie we wszystkich przypadkach, ich mapa drogowa do decentralizacji i zwiększonej wygody z kryptowalutami wśród banków może zmienić kierunek. A te werdykty nie mają na celu stwierdzenia, że ​​Ripple nie zrobił nic dobrego. Firma przekazała darowizny wielu organizacjom charytatywnym, w tym 29 milionów dolarów XRP na rzecz szkół publicznych w Ameryce. Częścią misji firmy jest uczynienie płatności transgranicznych bardziej przystępnymi dla tych, którzy ich najbardziej potrzebują.

A więc scentralizowany czarny charakter lub siła na dobre – w końcu ostateczny werdykt należy do ciebie.

>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map