TREZOR kontra Ledger – który portfel sprzętowy jest odpowiedni dla Ciebie?

Z cyberatakiem co 39 sekund, masz dobry powód, by martwić się o swoje ciężko zarobione pieniądze i inwestycje. W rzeczywistości, gdy hakerzy kontynuują atak, możesz tęsknić za dniami fizycznego portfela oprawionego w skórę. Bitcoin jest świetny – chyba że zostanie skradziony.

Ale nie masz szczęścia z opcjami bezpieczeństwa. Inni entuzjaści kryptowalut wcześnie zrozumieli potencjalną lukę w zabezpieczeniach i opracowali portfele sprzętowe.

W dzisiejszych czasach nie chodzi o to, kiedy pojawi się technologia – ale którą wybrać. TREZOR i Ledger to wiodące marki na tej arenie. Ale który portfel sprzętowy jest dla Ciebie najlepszy?

Portfele sprzętowe kryptowalut

Właściciele kryptowalut mają ogromny wybór, jeśli chodzi o wybór portfela. Istnieją nie tylko opcje internetowe, ale są też portfele stacjonarne, mobilne, sprzętowe, a nawet papierowe.

Jedynym rodzajem portfela, który nas niepokoi w tym poście, jest portfel sprzętowy. Do tej kategorii pasują zarówno TREZOR, jak i Ledger.

TREZOR kontra Ledger: Ten zrzut ekranu ze strony internetowej TREZOR podkreśla główny cel każdego portfela sprzętowego: bezpieczeństwo

TREZOR kontra Ledger: Ten zrzut ekranu ze strony internetowej TREZOR podkreśla główny cel każdego portfela sprzętowego: bezpieczeństwo

Potraktuj portfel sprzętowy jako sejf. W przeciwieństwie do swoich towarzyszy oprogramowania, portfel sprzętowy przechowuje klucze prywatne na dysku USB. Innymi słowy, Twój klucz prywatny jest przechowywany w trybie offline. Jeden punkt za bezpieczeństwo!

Pieniądze są online tylko wtedy, gdy masz podłączone urządzenie i dokonujesz transakcji. Nawet wtedy te urządzenia zawierają wiele protokołów bezpieczeństwa, które pomagają chronić Twoje fundusze.

TREZOR kontra Ledger

A co z tymi dwoma portfelami? Idziemy tam. Aby lepiej ocenić TREZOR vs Ledger, musimy przyjrzeć się kilku czynnikom: jakie monety obsługują, jak są łatwe w użyciu, kompatybilności, dodatkowe funkcje i co mówią użytkownicy.

Aby rzucić okiem na wszystko, co mają do zaoferowania te marki, przyjrzymy się ich produktom premium – TREZOR’s Model T i Ledger’s Nano S.

Zacznijmy od podstaw.


Obsługiwane kryptowaluty na TREZOR i Ledger Nano S.

Twoim pierwszym zmartwieniem powinno być to, czy portfel sprzętowy obsługuje wybrane przez Ciebie monety lub tokeny. To prawdopodobnie największa różnica między TREZOR a Ledger.

Oba obsługują niektóre z najpopularniejszych aktywów kryptograficznych – tokeny Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash i ERC-20. Ale TREZOR najwyraźniej przoduje tutaj z obsługą 689 monet i żetonów, w porównaniu do 41 Ledgera (w momencie pisania). Jest jednak kilka monet, których nie możesz znaleźć w TREZOR: Ripple, Stellar i Monero to najpopularniejsze z brakujących.

funkcje

Jak możesz sobie wyobrazić, jeśli chodzi o portfele sprzętowe, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Każde urządzenie ma własną listę funkcji zabezpieczających monety.

Weźmy model T TREZORA. Ten portfel to urządzenie z kolorowym ekranem dotykowym. Zawiera trzy podstawowe funkcje odzyskiwania: wpis PIN, hasło, a także umożliwia odzyskanie urządzenia. Ponadto zapewnia uwierzytelnianie U2F (uwierzytelnianie dwuskładnikowe), szyfrowanie GPG, szyfrowanie SSH, menedżer haseł i wsparcie.

Ledger Nano S ma własny zestaw protokołów bezpieczeństwa i funkcji. W przeciwieństwie do modelu T firmy TREZOR, Nano S nie jest urządzeniem z ekranem dotykowym. Zamiast tego używasz przycisków do zatwierdzania poleceń. Aby zabezpieczyć twoje krypto, to urządzenie podnosi grę dzięki bezpiecznemu chipowi chronionemu kodem PIN do twoich kluczy prywatnych i wykorzystaniu BOLO – indywidualnych osłon wokół każdej aplikacji na twoim urządzeniu. Według strony internetowej sprawia to, że Nano S jest odporny na manipulacje i niezwykle bezpieczny.

TREZOR vs Ledger: Zrzut ekranu z witryny księgi głównej przedstawia ich najlepiej sprzedający się portfel sprzętowy

Zrzut ekranu ze strony głównej Ledger, przedstawiający model Nano S.

Oba urządzenia są kompatybilne z portfelami programowymi, takimi jak MyEtherWallet i MyCrypto – w zależności od monety lub tokena. Chociaż Ledger wymienia znacznie mniej monet i tokenów i wydaje się, że łączy się z mniejszą liczbą portfeli niż TREZOR, jego towarzysząca aplikacja Google Chrome zapewnia więcej funkcji, które mogą być przydatne.

Mówi publiczność

W razie wątpliwości warto sprawdzić, co mówią inni. Jednak opinia publiczna jest ogólnie pozytywna dla obu platform i obu urządzeń.

Chociaż Nano S firmy Ledger wydaje się nieco mało zaawansowany technologicznie i pozwala na jednoczesne przechowywanie od 2 do 4 monet, nadrabia te problemy łatwością użytkowania i instalacji. TREZOR Model T w dużej mierze cierpi z powodu wyższej ceny 170 USD w porównaniu do 120 USD Ledgera i może być nieco bardziej czasochłonny w konfiguracji.

Jeśli naprawdę interesuje Cię dowód społeczny, TREZOR pojawił się w głównych publikacjach, w tym Forbes, Coindesk i CNN.

TREZOR vs Ledger – Kto bierze ciasto?

Byłoby satysfakcjonująco mieć tutaj jednego zwycięzcę – ale nie jest to możliwe. Obie platformy są bezpieczne, kompatybilne z setkami monet i tokenów oraz zapewniają niesamowitą obsługę klienta.

Ostatecznie nie chodzi o to, który portfel sprzętowy jest lepszy – to jest dla Ciebie najlepsze. Dokładnie sprawdź, czy Twoje monety są kompatybilne z którymkolwiek urządzeniem, a następnie wybierz na podstawie ceny lub żądanych funkcji. Chociaż zabezpieczone przed manipulacją urządzenie Ledgera wydaje się atrakcyjne, nie zapomnij o warstwach szyfrowania i protokołach zawartych w modelach TREZOR.

Jeśli chcesz dokładniej przeanalizować dowolny portfel, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po recenzji TREZOR i przewodnikiem po recenzji Ledger Nano S.

Nie jesteś nawet pewien, czy chcesz mieć portfel sprzętowy? Sprawdź najlepsze portfele bitcoin w 2018 roku?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map