Taniec monet | Statystyki kryptowalut oparte na społeczności

Coin Dance to platforma społecznościowa oferująca statystyki i usługi dla Bitcoin i Bitcoin Cash. Wraz z innymi znanymi witrynami, takimi jak Bitfire, nowa fala witryn stanowi wyzwanie, nawet jeśli chodzi o modele nie tylko w dziedzinie kryptowalut. Wydaje się, że decentralizacja nie oszczędza żadnej dziedziny biznesu, nawet statystyk.

Co to jest taniec monet?

Platforma śledzi wszelkiego rodzaju wskaźniki dotyczące Bitcoin, od wydobywania bloków po statystyki wolumenu, a nawet nastroje na całym świecie. Znaczenie tańca monet w rzeczywistości pochodzi od słowa zbieg okoliczności. Podobnie jak w przypadku wielu innych interesujących memów internetowych, słowa stały się popularne po tym, jak smartfony zaczęły automatycznie poprawiać literówki użytkowników.

Szeroki wybór statystyk i usług na portalu Coin Dance

Szeroki wybór statystyk i usług na portalu Coin Dance

Wizja

Coin Dance chce otworzyć przestrzeń statystyczną, zapewniając swobodny dostęp do informacji, zwłaszcza w odniesieniu do Bitcoin. Zespół uważa, że ​​to, jak Bitcoin ewoluuje jako protokół, powinno zależeć od społeczności. Ponadto każdy powinien mieć prawo do udziału w udostępnianiu informacji bez względu na swoje zaplecze techniczne, pozycję społeczną czy liczbę przechowywanych bitcoinów.

Strategia

To, co wyróżnia Bitcoin, to jego dość przejrzysty charakter. Maksymalizując udostępnianie danych, Coin Dance zachęca społeczność do współpracy i podejmowania kluczowych decyzji w oparciu o ten wspólny model danych. Według Coin Dance,

Nasza misja jest prosta: wzmocnić społeczność i rozwijać ekosystem.

Usługi

Wykresy wolumenu

Coin Dance zapewnia wykresy wolumenu przede wszystkim dla rynków peer-to-peer. Członkowie społeczności co tydzień aktualizują wykresy, aby przydatne informacje handlowe były zgodne z rynkami. Przedstawione rynki peer-to-peer to Bisq, LocalBitcoins i Paxful.

Deweloperzy niedawno zaktualizowali platformę, aby dodać dane handlowe w kilku różnych walutach na całym świecie. Ta aktualizacja pozwoli zaoszczędzić dużo czasu wielu użytkownikom spoza Stanów Zjednoczonych, którzy często muszą najpierw przeliczyć walutę lokalną.

Vanity Service

Platforma oferuje również usługę nazewnictwa próżności dla tych, którzy chcą dodać trochę łupu do swojego adresu Bitcoin. Możesz spersonalizować swój portfel Bitcoin zamiast używać kodu szesnastkowego lub QR, który jest dostarczany ze standardowym adresem. Skonfigurowanie własnego spersonalizowanego portfela nie jest takie trudne i jest przydatne Link do samouczka Steemit aby zacząć.

Polityka & Opinia

Sekcja Polityka śledzi proces podejmowania decyzji w sprawie największej kryptowaluty świata przez rządy na całym świecie. Jednak w momencie pisania tego tekstu nie głosowano nad żadnymi propozycjami Bitcoinów, ale spodziewaj się, że to się zmieni, ponieważ krypto nadal ewoluuje. Ta mapa polityczna zapewnia użyteczny przegląd tego, jak Bitcoin radzi sobie na scenie globalnej i pozwala użytkownikom śledzić zmiany.

W tej sekcji wymieniono nie tylko obszary, w których Bitcoin jest ograniczony, ale także sposób jego klasyfikacji. Na przykład w Indiach Bitcoin jest obecnie uważany za własność, ale w Chinach jest uznawany za towar.

Taniec monet: Jak Bitcoin radzi sobie na światowej scenie politycznej

Jak Bitcoin radzi sobie na światowej scenie politycznej

Statystyka

Obszar statystyk jest bez wątpienia miejscem, do którego przybywają handlowcy, koderzy i audytorzy Bitcoin, aby zweryfikować wszystkie rzeczy dotyczące Bitcoin. Możesz znaleźć swoje typowe statystyki cenowe w Coin Dance.

Jednak bardziej interesujące jest przeglądanie dostępnych danych dotyczących łańcucha bloków, których zwykle nie znajdziesz w innych witrynach handlowych. Zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi rozmiarów bloków, wydobytych bloków, wyszukiwań Google Bitcoin, danych demograficznych społeczności i nie tylko. Możesz również znaleźć symbol kryptowaluty oparty na kapitalizacji rynkowej, podobny do CoinMarketCap, na końcu strony.

Podsumowanie węzła Bitcoin

Dla bardziej technicznych z nas jest podsumowanie węzłów Bitcoin. Dochodzi do tego mnóstwo informacji na temat szacowanych 10000 węzłów na całym świecie, które obsługują sieć Bitcoin. Ta sekcja śledzi nawet aktualizacje węzłów, aby poradzić sobie z najnowszymi podatność na inflację który został zauważony w sieci.

Zapoznaj się z naszym artykułem Bitcoin Full Nodes, aby lepiej zrozumieć węzły i jak je skonfigurować.

Bloki

Sekcja bloków pomaga widzom zweryfikować ostatnie wydobywane bloki i uzyskać lepszy ogólny obraz stanu wydobycia w sieci. Centralizacja górnictwa stała się ostatnio większym problemem. Z tego powodu różni członkowie społeczności Bitcoin używają statystyk puli do śledzenia dominacji Bitmain w tym obszarze.

Zasoby

Sekcja zasobów zawiera wiele gadżetów dla początkujących kryptowalut i Bitcoin. Istnieje kilka innych świetnych zasobów, ale to byłby dobry punkt wyjścia, jeśli nie masz pewności, od czego zacząć.

Poker

I wreszcie, co nie mniej ważne, czym byłaby kryptowaluta bez dodania czystej zabawy do miksu? Blockchain to już coś, a Coin Dance pozwala Ci wskoczyć do gry bez konieczności rejestracji. Dodaj kilka darmowych Satoshi do swojego bankrolla i, proszę bardzo, jesteś gotowy i działasz.

Zagraj w pokera Texas Hold'em z darmowym Bitcoinem w Coin Dance

Zagraj w pokera Texas Hold’em z darmowym Bitcoinem w Coin Dance

Trudne przechwytywanie dużych ilości danych?

Big data to termin używany do opisania wzrostu ilości informacji napływających z większą różnorodnością i z większą prędkością. Zjawisko to rośnie, ponieważ coraz więcej osób korzysta z internetu i tworzy własne treści.

Prognoza dużych zbiorów danych

Źródło: Statista

Firmy takie jak Google i Facebook mogą świadczyć szerokie bezpłatne usługi ze względu na wartość, jaką czerpią z danych, które im udostępniamy.

Informacje te nie są jednak publicznie dostępne, co stwarza dwa problemy. Po pierwsze, stwarza problemy z prywatnością. Po drugie, społeczność, która go dostarcza, nie może z niego korzystać, jeśli chce budować na nim własne usługi o wartości dodanej.

Wygląda na to, że Coin Dance bezpośrednio rzuca wyzwanie temu modelowi. Demokratyzując ten proces i otwierając publiczne udostępnianie danych statystycznych, pozwalają członkom mieć bezpośredni udział w rozwoju sieci. To oczywiście początki i będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat, aby dowiedzieć się, czy to podejście może się rozwijać w firmach o ugruntowanej pozycji, które gromadzą dane za pomocą zapór sieciowych.

Wniosek

Modele oparte na społeczności mają ogromny potencjał wzrostu. Ekonomia współdzielenia jest bardziej modnym hasłem w firmach takich jak Airbnb i Uber, ponieważ firmy te nie dzielą się zdobytą wartością ze swoimi użytkownikami. Chodzi o przejście do otwartego świata, w którym przejrzystość i współpraca będą prawdopodobnie narzędziami przyszłości.

Coin Dance zapewnia cenną usługę statystyczną członkom społeczności Bitcoin. Ciekawie będzie zobaczyć, jak projekty będą budowane w oparciu o ich usługi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map