Stephane De Baets jest właścicielem ośrodka St. Regis Aspen i Ty też możesz: Wejdź do tokenizacji

Stephane De Baets wizualizuje przyszłość, w której każdy zasób, czy to mała firma, czy nieruchomość, może być tokenizowany i sprzedawany na blockchain – a on umieszcza swoje tokeny tam, gdzie są jego usta.

Stephane to urodzony w Belgii przedsiębiorca z branży nieruchomości, hotelarstwa i inwestycji, z zamiłowaniem do wyróżniania się w każdej branży. Jako założyciel i prezes Elevated Returns, międzynarodowej firmy zarządzającej aktywami, Stephane ogłosił pierwszą dużą aukcję tokenizowanych nieruchomości komercyjnych, aby sprzedać część swojego udziału w jednej ze swoich nieruchomości – idyllicznym kurorcie Aspen St. Regis w Aspen w stanie Kolorado. . Stephane jest także założycielem i właścicielem Chefs Club, grupy restauracyjnej z rotacyjną rezydencją światowej klasy szefów kuchni w lokalizacjach w Aspen i Nowym Jorku.

Stephane De Baets w basenie, dzięki uprzejmości https://twitter.com/stephanedebaets

Stephane uważa, że ​​tokenizacja St. Regis doprowadzi do lawiny zainteresowania deweloperów nieruchomości i głównych inwestorów branżą blockchain. Jako samozwańczy „ultra-konserwatywny staruszek na rynkach kapitałowych”, Stephane twierdzi, że jego koledzy muszą po prostu zobaczyć namacalne dowody na to, że tokenizowane aktywa działają, aby zobaczyć wartość alokacji kapitału na inwestycje oparte na blockchain.

„Blockchain polega na udostępnianiu ludziom narzędzi do robienia czegoś, co było ograniczone do kilku wybranych osób” – mówi Stephane. „Blockchain to podobna ewolucja, jak przejście z faksu na e-mail – służyło komunikacji. Dzięki temu było łatwiej i wydajniej. Ludzie zaczęli znajdować nowe aplikacje do komunikacji za pośrednictwem poczty elektronicznej, a następnie SMS-ów ”.

Dziesięcioletnia podróż Stephane’a do technologii blockchain nie polega tylko na zarabianiu większych pieniędzy – w jego filozofii inwestycyjnej jest element buntowniczy. Kradzież ognia od bogów i demokratyzacja dostępu dla mas to sentyment, który nie jest obcy osobom z branży kryptowalut. W przypadku Stephane tym marnotrawnym pożarem jest możliwość inwestowania w projekty, które generalnie wykraczają poza zakres kompetencji zwykłego inwestora. W sercu kluczowego przesłania Stephane’a jest wyeliminowanie pośrednictwa w branży finansowej i stworzenie bezpośredniej ścieżki do tworzenia i dzielenia się wartością między przedsiębiorstwami a ich klientami.

„W Elevated Returns uważamy, że obecny świat jest zbyt elitarny” – mówi Stephane. „Dostęp do kapitału jest ograniczony do kilku uprzywilejowanych osób. Zapewnienie dostępu do tego wyższego szczebla inwestowania na zasadach demokratycznych, a la tokenizacja znacznie przyczyniłaby się do promowania równości. To nie jest normalne, że pięć firm kontroluje ilość majątku większą niż reszta NASDAQ 100 łącznie. Myślę, że tokenizacja to nisko wiszący owoc. Mam duże zaufanie i przekonanie, że prędzej czy później nastąpi wielkie zaprzestanie pośrednictwa, które będzie miało miejsce bez względu na wszystko, a ludzie powinni go wyprzedzić ”.

St. Regis Aspen, hotel, do którego częściowo należą tokeny AspenDigital.

Uwaga redaktora: poniższy artykuł ma charakter edukacyjny i informacyjny i nie należy go interpretować jako rekomendacji, sponsorowania lub porady inwestycyjnej dla żadnego z omawianych w nim podmiotów. Kryptowaluta jest z natury bardzo ryzykowną klasą aktywów i zawsze przeprowadzaj własne badania i skonsultuj się z licencjonowanym doradcą finansowym przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji lub zakupu.

Luxury Real Estate 101: A Walk Through with Stephane De Baets

Stephane przeprowadza nas przez tradycyjny proces przedsiębiorczości na rynku luksusowych nieruchomości.

„Jeśli chcesz mieć hotel, realistycznie musisz być podłączony do bardzo selektywnej sieci ludzi, którzy mogą pokazać Ci, co jest dostępne na sprzedaż” – mówi Stephane. „Następnie musisz zebrać kapitał – zazwyczaj część długu, a część kapitału własnego. Następnie musisz przeprowadzić należytą staranność, złożyć ofertę na aktywa, negocjować umowę, zawrzeć umowę, a jeśli odniesiesz sukces, będziesz właścicielem nieruchomości. Uzyskanie dochodu z tej nieruchomości oznacza, że ​​musisz również umieć efektywnie zarządzać aktywem, aby osiągnąć zysk, czyli nadwyżkę przepływów pieniężnych nad obsługą zadłużenia i innymi wydatkami. Kiedy odwracasz nieruchomość, osiągasz kapitał ”.


To stara droga do luksusowych nieruchomości komercyjnych i według Stephane’a, mały, kazirodczy świat z ograniczoną liczbą graczy.

Zrzut ekranu oświadczenia The AspenCoin z sierpnia 2020 r. Na tZERO

„Nie ma wiele wartości dodanej poza rozwiązaniem tych nieefektywnych przepływów pieniężnych” – mówi Stephane. „Tokenizacja całkowicie zmienia grę. Jako inwestor detaliczny możesz udać się na rynek i wybrać token odpowiadający nieruchomości. Na przykład możesz wejść na tZERO i spojrzeć na AspenCoin, cyfrowy token dla St. Regis. Jest oświadczenie o ujawnieniu i możesz zobaczyć wydajność składnika aktywów.”

tZero to projekt uruchomiony przez Overstock, który działa jako platforma dla posiadaczy aktywów do tokenizacji ich aktywów. Ten system pozwala przeciętnym inwestorom korzystać z pracy kogoś takiego jak Stephane, co zwykle odbywa się prywatnie.

Zatem to, co motywuje kogoś takiego jak Stephane, musi pozwolić społeczeństwu zbierać owoce jego pracy?

Stephane opisuje doświadczenie związane z posiadaniem luksusowej nieruchomości jako wspaniałe, jeśli chodzi o prawo do chwalenia się, ale krótkotrwałe.

Właściciele tacy jak Stephane mogą rozkoszować się pięknem swojej nieruchomości, ale ten romantyzm szybko stłumiony jest ze zrozumieniem, że nie są w stanie uzyskać dostępu do swojego kapitału bez ogromnych komplikacji związanych ze sprzedażą nieruchomości.

„Posiadanie nieruchomości w zasadzie oznacza, że ​​masz bilans, który pokazuje, ile jesteś winien bankowi i wartość swojego kapitału”, mówi Stephane, redukując urok posiadania luksusowej nieruchomości do roli księgowego. „Nie ma możliwości odkrycia ceny ani innego sposobu spieniężenia tej pozycji kapitałowej niż sprzedaż hotelu. Kiedy tokenizujesz swoje aktywa jako posiadacz aktywów, uzyskujesz informacje o cenach i znasz pełną wartość swojego kapitału. Jeszcze lepiej, masz płynność. Powiedzmy, że bierzesz ślub i zakładasz rodzinę. Możesz sprzedać kilka żetonów swojego zasobu. Jeśli uważasz, że cena tokena jest zbyt niska, możesz je odkupić. ”

Posiadanie pieniędzy zablokowanych w aktywach rzadko zaspokaja przypływy i odpływy życia; jako właściciel tokenizowanego składnika aktywów, Stephane sugeruje, że masz swobodę zwiększania lub zmniejszania swojej pozycji i znasz aktualny kurs swojego kapitału. W tym celu zapewnienie właścicielom aktywów luksusu płynności sprawia, że ​​ich utrzymanie jest o wiele bardziej atrakcyjne.

Czym jest AspenDigital?

AspenDigital jest tokenem związanym z tokenizacją St. Regis w Aspen w Kolorado przez Stephane’a De Baeta – prestiżową ucieczkę dla małego górnego szczebla społeczeństwa, schowanego w Górach Skalistych.

Jak dotychczas stosowano tokenizację aktywów?

„Stworzyliśmy cyfrowe zabezpieczenie w ramach programu przywilejów własności” – mówi Stephane. „Dla nas to wspaniałe, ponieważ jesteśmy w stanie nagradzać posiadaczy tokenów jak prawdziwy właściciel. Oszczędzamy na kosztach marketingu, kosztach biura podróży i tak dalej. Koszt dla nas, właściciela nieruchomości, jest minimalny, a korzyści dla konsumenta są maksymalne ”.

Zgodnie z opisem tokenomiki AspenDigital podanym przez Stephane’a,

  • Jeśli posiadasz 10 000 tokenów przez 30 lub więcej dni, masz prawo do 20% zwrotu gotówki na wydatki podczas pobytu.
  • Jeśli posiadasz 100 000 tokenów: 35% rabatu gotówkowego.
  • Jeśli posiadasz pół miliona tokenów: 50% rabatu gotówkowego.

Stephane błaga nas, abyśmy pomyśleli o patronie spędzającym Boże Narodzenie lub Nowy Rok w St. Regis: średni pokój kosztuje około 2000 dolarów dziennie w tym okresie, a jeśli przyjedziesz na siedem dni z rodziną, która wymaga dwóch pokoi, Będziesz patrzeć na rachunek za 28 000 dolarów. Jeśli aktualna cena jednego z tych tokenów na tZERO wynosi 1,31 $, 10000 tokenów da ci około 13100 $.

AspenDigital na tZero

AspenDigital na tZERO

Ta ryczałtowa suma tokenów uprawnia do 20% zwrotu gotówki za pobyt lub około 5600 $ zwrotu, co stanowi nieco ponad 42% zwrotu z wartości tokenów za ten jeden pobyt.

Marzę o świecie, w którym nie mam żadnych kredytów bankowych, a po prostu wysyłam rabaty osobom kupującym pobyty opłacone z góry w moim hotelu. Udowodnię, że jest to tańszy sposób na sfinansowanie nieruchomości przez właściciela niż tradycyjny kredyt hipoteczny.

Innymi słowy, Stephane chce odciąć kredyty bankowe od branży hotelarskiej i zbudować infrastrukturę dla właścicieli firm, aby pozyskiwać kapitał od swoich najlepszych klientów.

„Chcemy znaleźć sposób na spłatę stu procent naszego zadłużenia i przynieść korzyści w postaci oszczędności w przepływie środków pieniężnych dla klienta” – mówi Stephane. „Wszystko, co robi bank, to niwelowanie niedopasowania przepływów pieniężnych, ponieważ przedsiębiorcy budują firmy, aby świadczyć usługi klientom. Twój konsument jest w rzeczywistości stroną, która daje Ci gotówkę na opłacenie pracowników, spłatę kredytów bankowych i osiągnięcie zysku. Ostateczną linią pozbycia się pośrednictwa jest uzyskanie finansowania bezpośrednio od konsumenta ”.

Bezpośrednie pozyskiwanie funduszy od konsumentów nie jest nowym koncertem. Na przykład Elon Musk zrobił to niedawno z Teslą, sprzedając Roadstera po wysokiej cenie w celu pozyskania kapitału. Sprzedaż przyszłego produktu jest zazwyczaj najtańszym źródłem kapitału.

W jaki sposób posiadacz aktywów może wykorzystać zalety tokenizacji?

Problem z obecnym systemem polega na tym, że wartość, która w innym przypadku byłaby przeznaczona na poprawę relacji między przedsiębiorcami a konsumentami, przecieka do skarbca zewnętrznych banków pośredniczących.

„Jeśli pozyskałeś kapitał od banków i prywatnych inwestorów, musisz wziąć pod uwagę zobowiązania kredytowe i odsetki” – mówi Stephane. „Bank powie, Stephane, potrzebuję moich 6% odsetek. A potem masz prywatnych inwestorów i partnerów proszących o 15% zwrotu z ich pieniędzy. Dlatego jako zarządzający aktywami jestem przede wszystkim motywowany do spłacania długów w pierwszej kolejności, a to często nie idzie w parze z zapewnieniem konsumentowi absolutnie najlepszych wrażeń ”.

Musisz upewnić się, że możesz zapłacić swoim właścicielom i inwestorom, w przeciwnym razie jesteś w gorącym miejscu.

Usługodawca i konsumenci są skażeni przez złego pośrednika zwanego bankowością. Jeśli uda nam się usunąć bank z równania, a konsumenci będą nas finansować bezpośrednio, możemy skoncentrować nasze wysiłki na budowaniu lepszych relacji między nami jako usługodawcą a naszymi konsumentami.

W jaki sposób tokeny bezpieczeństwa lub tokeny narzędziowe mogą zmienić świat nieruchomości? Stephane zapewnia, że ​​gdy firmy są finansowane bezpośrednio przez klientów, można zmienić całą klasę aktywów:

  1. Wycena aktywów staje się nieco nieistotna. Ktoś kupuje zasób, ponieważ chce go w przyszłości wykorzystać po lepszej cenie. Chcą dużo. Nie chcą posiadać zasobu, chcą w przyszłości uzyskać dostęp do usługi po bardziej atrakcyjnej cenie.
  2. Tokenizacja upraszcza relacje między dostawcą usług a konsumentem. Na przykład, jako dostawca lub operator hotelu, Twoim zadaniem jest zapewnienie klientom jak najlepszej obsługi. Chcesz, aby byli bardzo zadowoleni z doświadczenia, jakie otrzymuje w Twoim zakładzie. Jeśli zbierasz pieniądze od klientów, którzy stają się częściowymi właścicielami Twojej nieruchomości, masz większą motywację do dalszego inwestowania w obsługę klienta. Podobnie, Twoi klienci są zachęcani do wspierania Twojej firmy.

„Aby oferować korzyści, musisz posiadać zasób” – mówi Stephane. „Jeśli ktoś obiecuje korzyści z majątku innej osoby, czuję się nieswojo. Aby odnieść sukces w rozwijanym przez nas modelu, musisz być gotowy na posiadanie zasobu, do którego oferujesz bonusy ”.

Dlatego przyznaje Stephane, tradycyjne stosunki bankowe zawsze będą miały swoje miejsce w biznesie. Aby utrzymać aktywa bez własnego kapitału, potrzebujesz kogoś, kto pożyczy ci pieniądze. Jednak pożyczanie musi ewoluować ze światem, a nie go antagonizować.„Widzę, że rynek pożyczek zmieni się znacząco w ciągu następnej dekady” – mówi Stephane. “Pomyśl o tym; kupując Aspen Digital, masz dźwignię finansową, która jest po prostu hipoteką danego aktywa. Załóżmy, że jutro spłacę kredyt hipoteczny i wydam więcej tokenów. Powinieneś być w stanie pokazać pożyczkodawcy, że posiadasz tokeny, które reprezentują nielewarowaną własność hotelu i poprosić o zwiększenie dźwigni w swoim portfelu. Myślę, że w końcu zaczniesz widzieć dźwignię opartą na aktywach, przechodzącą na dźwignię bazową klientów ”.

Zrzut ekranu przedstawiający historię handlu AspenDigital na tZERO.

Stephane widzi przyszłość, w której posiadacze aktywów cyfrowych, czy to Bitcoin, czy moneta reprezentująca luksusowy hotel górski, będą mogli bezproblemowo zaciągać pożyczki w głównych bankach.

* Uwaga: jest kilku dostawców pożyczek kryptowalutowych, takich jak BlockFi i Celsius, którzy udzielają pożyczek kryptowalutowych na depozytach kryptowalut. *

Stephane twierdzi, że istnieje również znacząca użyteczność tych tokenów, której nie należy przeoczyć.

„Użyteczność oznacza, że ​​ludzie mają z niej pożytek, co tworzy naturalną płynność w klasie aktywów” – mówi Stephane. „Korzyści, które otrzymujesz ze swoich tokenów, mogą zapewnić posiadaczom tokenów wartość znacznie większą niż potencjalne zyski kapitałowe”.

Stephane, kierując się filozofią, opisuje gotówkę jako jedynie środek do nabycia towarów i usług w przyszłości.

„Gotówka to instrument umożliwiający wymianę” – mówi Stephane. „Jeśli nie potrzebujesz tego instrumentu, ponieważ masz dostęp do usług po prostu trzymając aktywa i nie wydając ich, zmienisz relacje między ludźmi a pieniędzmi”.

Innymi słowy, zamiast wymykać się wartości relacji biznesowych z klientem w ręce pośredników będących osobami trzecimi, klienci mogą osiągnąć zupełnie nowe korzyści przyznawane zwykle tylko właścicielom o dużej rotacji..

Regulacje i innowacje: historycznie toksyczny związek

Podróż Stephane’a do blockchaina w poszukiwaniu alternatywy dla bardzo starzejącego się rynku kapitałowego i systemu bankowego, poszukiwania trwające od dziesięcioleci.

„Fakt, że nadal opieramy się na ustawie o papierach wartościowych z 1933 r., Zajmujemy się papierowymi papierami wartościowymi i korzystamy z usług agenta rozliczeniowego, jest zabawny, ponieważ ma prawie 100 lat. Cała branża finansowa i pochodne finanse były naprawdę gotowe na rewolucję i uważam, że zdolność do tokenizacji aktywów w łańcuchu blokowym jest okrzykiem wzruszającym ”.

Stephane promuje przyszłość, w której regulacje rosną wraz z innowacjami, zamiast je utrudniać.

Stephane De Baets FOTO CREDIT: BENJAMIN LOZOVSKY

„Jako przedsiębiorcy musimy szanować władze i organy regulacyjne, ponieważ innowacje mogą otwierać nowe drzwi, ale mogą również umożliwiać oszustwa, oszustwa i nadużycia” – mówi Stephane. „Regulacja oparta na współpracy gwarantuje, że nie zamykamy całego przedsiębiorstwa tylko po to, aby chronić masy przed kilkoma bardzo małymi negatywnymi podmiotami”.

Aby naprawdę stymulować ewolucję krajobrazu, potrzebujesz zdrowego środowiska regulacyjnego, infrastruktury umożliwiającej wdrażanie nowych użytkowników i liderów rynku.

„Jeśli uważasz, że rok 2017 był pierwszą falą głównego nurtu, teraz patrzymy na drugą” – mówi Stephane. „Mieliśmy doskonały element względnie stabilnej gospodarki, który pozwolił na ustabilizowanie się innowacji przed tą drugą falą, a teraz to bardziej niestabilne otoczenie gospodarcze popycha potrzebę dostarczania pomocy finansowej bezpośrednio do rąk ludzi. To skłania nas do zastanowienia się, jakie są rzeczywiste mocne strony dotychczasowego środowiska bankowego i jak dobrze odpowiada ono interesom ludzi? ”

Pochodząca z rynków kapitałowych, twierdzi Stephane, ta rewolucja nie jest kwestią gdyby; to kwestia tego, kiedy, kto i jak.

„Mogę powiedzieć, że w ciągu pięciu lat wszystko będzie cyfrowe, łącznie z dolarem i euro” – mówi Stephane. „Będziemy mieć w rękach cyfrowy portfel i będziemy mogli zarządzać naszymi aktywami bez konieczności udawania się do banku lub bankomatu i wypłacania pieniędzy lub wpłacania pieniędzy”.

Końcowe przemyślenia

Dostęp do kapitału nie jest równomiernie rozłożony na całym świecie i jak zauważa Stephane, jest to bardzo mała sieć ludzi, która ma zwykle najwyższy dostęp. Firmy, które przynoszą najwyższe zyski, nie są zwykle dostępne jako opcje inwestycyjne dla zwykłego Joe.

Główna dźwignia wszelkich relacji biznesowych leży w rękach strony, która posiada kapitał. Ten kapitał w przeszłości rzadko opuszczał uściski banków i niezwykle bogatego społeczeństwa, a lawina ulg podatkowych i ratunkowych, w szczególności w Stanach Zjednoczonych, zapewniała, że ​​duże pieniądze pozostaną na miejscu.

Jednak poprzez pozbycie się pośredników kapitałowych poprzez demokratyzację dostępu do inwestycji poprzez tokenizację, luksusy ultrasobnego społeczeństwa w końcu dotrą do mas. Przynajmniej taki argument wysuwa Stephane De Baets w sprawie tokenizacji hotelu St. Regis.

Ci pośrednicy, kategoria, do której należy wprawdzie Elevated Returns Stephane De Baets, nie działają w najlepszym interesie właściciela hotelu Stephane lub klienta Stephane. Jednak wieloaspektowy Stephane wydaje się dopasowywać swoją tożsamość zawodową pod jednym sztandarem: demokratyzacja dostępu i zaprzestanie pośrednictwa w ciele trzeciej strony banków, i chce wykorzystać AspenDigital do zrewolucjonizowania branży nieruchomości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map