Siglo’s Isaac Phillips o roli Blockchain na rynkach wschodzących

Isaac Phillips jest jednym z założycieli Siglo, opartego na Gibraltarze protokołu blockchain dla zdecentralizowanych aplikacji w celu sponsorowania łączności na rynkach wschodzących.

Siglo ma na celu tworzenie ekosystemów użytkowników i zdecentralizowanych aplikacji na wschodzących rynkach, aby ułatwić integrację cyfrową i finansową.

Użytkownicy w tych ekosystemach mogą zarabiać na swojej uwadze i zaangażowaniu sprzedawców detalicznych, decydując się na udostępnianie ich anonimowych interakcji i wymianę ich na zwiększoną łączność mobilną lub inne nagrody.

Z ponad 70% telefonów komórkowych na świecie przedpłacone osoby fizyczne na rynkach wschodzących często mają brak stałej łączności ze względu na wysokie koszty miesięczne.

Co Siglo chce osiągnąć?

Skupiamy się na esencjalizacji przychodów z internetu. Mamy więc firmy, którymi są w zasadzie Google i Facebook, i kilku ich rówieśników zbiera to, co daje sto miliardów dolarów przychodu rocznie, a ich głównym produktem jest nasza uwaga i zaangażowanie jako użytkowników.

Wydaje nam się, że to może być – jeśli to podzielisz, przychód Facebooka na użytkownika na całym świecie przekracza dwa dolary na osobę. Co jest szalone, a tutaj, w USA, Facebook zarabia na nas 13 lub 14 dolarów miesięcznie.

A co by było, gdyby można było to przekazać z powrotem użytkownikom i skierować na dobrą sprawę? Facebook twierdzi, że ich głównym celem jest łączenie ludzi, ale jeśli już dają dwa dolary za łączność każdej osobie, która korzystała z Facebooka, to dosłownie zmieniłby świat i przyniósł miliony ludzi, miliardy ludzi, online.

Więc robimy to i robimy to od około trzech lat, oficjalnie od dwóch lat. Zrobiliśmy pilotów, a sposób, w jaki zwracamy te zyski, to czas antenowy. Więc gdyby Facebook chciał dać każdemu w Stanach Zjednoczonych 12 dolarów, każdemu ze swoich użytkowników, jak by to zrobił?

Protokół Siglo

Z białej księgi Siglo.

Tak naprawdę nie ma sposobu ani platformy, aby to zrobić. Oczywiście koszty transakcji Bitcoin byłyby zbyt wysokie, Venmo nie ma publicznych API. Mogliby korzystać z PayPal, ale jaka jest penetracja PayPal, nawet w Stanach Zjednoczonych. W Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce wszyscy używają przedpłaconego telefonu komórkowego i możemy wysyłać depozyty w wysokości 50 centów do wszystkich naszych użytkowników. W Meksyku możemy uderzyć w 82% populacji niewielkim transferem 50 centów i jest to natychmiastowe. Więc bierzemy dochód z marketingu i oddajemy go naszym użytkownikom w postaci łączności.

I Jak dotąd w naszych początkowych testach wydaliśmy około 600 000 dolarów na łączność, i pracujemy z markami takimi jak Coca-Cola, które bardzo nam pomogły, tak naprawdę umieścili nas w jednym ze swoich programów innowacyjnych, wysłali nas do wszystkich swoich butelek.

To samo dotyczy ludzi z ABM, którzy naprawdę koncentrują się na innowacyjnych i wschodzących rynkach. Dla nich łączność to – po pierwsze, duża bariera w komunikacji z ich wyborcami. Niezależnie od tego, czy jest to komunikacja z ich sprzedawcami, czy też z konsumentami.

Nie mogą dotrzeć do swojego całkowicie regulowanego rynku, ponieważ wielu z nich nie ma łączności. Od strony użytkownika stwierdziliśmy, że jest to naprawdę potężna zachęta. Dlatego nasi użytkownicy, w zamian za naszą monetę, zrobią zdjęcie – pracuj z – jedną z naszych ostatnich kampanii polegało na zrobieniu zdjęcia paragonu z określonym produktem z dowolnego sklepu w Meksyku, załadowaniu go, a następnie kiedy przeprowadzasz analizę danych, są one całkowicie anonimowe.

Ale marki dowiadują się, och, wow, kiedy ludzie kupują wódkę, zwykle kupują ją za orzeszki ziemne. Lub kupują go za pomocą – w zależności od ich różnych zainteresowań i różnych grup demograficznych, można znaleźć naprawdę różne trendy.

Dlatego nasi użytkownicy chętnie chodzą i robią zdjęcia paragonów, odpowiadają na pytania lub sprawdzają ceny w tym konkretnym sklepie. A wszystko to zdobywają punkty, za które mogą wymienić na walutę.

Więc zarabianie na ich codziennej aktywności na danych dla wielu z tych większych marek?

Zgadza się i to wszystko jest anonimowe. Dla nas dane naszych użytkowników są święte, zwłaszcza ich prywatne dane. Uważamy, że powinno to być chronione, ale bardziej kontekstowe informacje, które można spieniężyć, a zysk można im przekazać z powrotem.

W jaki sposób projekt w tej przestrzeni zarabia na siebie, co idzie w kierunku marketingu, wdrażania użytkowników, partnerstw? Co utrzymuje włączone światła?

Cóż, zebraliśmy trochę kapitału i oczywiście jest to konieczne do zbudowania teraz platformy masowego konsumenta. Ale zwykle zachowujemy niewielki margines. Więc jeśli Coca Cola zapłaci nam 100 000 dolarów, zachowamy na tym niewielki margines.

Cóż, w tej chwili mamy – zamiast robić rzeczy, w których zaczynamy od wymownej białej księgi i koncepcji oraz gromadzimy kapitał, zrobiliśmy rzeczy odwrotnie. Więc wypuściliśmy produkt, zaczęliśmy współpracować z klientami i konsumentami, a na początku robiliśmy to poza siecią. Więc teraz żyje w aplikacji. Nie możesz wyjąć naszych monet. Dosłownie, aby móc to zrobić, musisz mieć konto i mieć dostęp do naszego serwera.

Dzięki bazie danych transakcji możemy przetwarzać tysiące transakcji dziennie. Ale ponieważ teraz tokenizujemy ten ekosystem, abyśmy mogli go rozszerzyć, pozwoli to na bezproblemowe działanie między aplikacjami. I to jest to, co musimy osiągnąć, długoterminowo.

Fajnie, jakie są następne kroki dla was?

Cóż, w tej chwili jesteśmy w trakcie tokenizacji tego. Zatem nasi użytkownicy, którzy wygrali wybory sieciowe, przeważnie są w bankach, są młodymi ludźmi. Są obeznani z technologią, ale przeważnie nie – nie mają tak wyrafinowania, jak używanie komputerów stacjonarnych. Nigdy nie mieli komputerów stacjonarnych; są przede wszystkim mobilni i tylko mobilni.

Więc teraz, gdy zbliżamy się do platformy tokenizowanej, jesteśmy bardzo skoncentrowani na edukacji kryptograficznej. Jak więc nauczyć kogoś, kto nie ma konta bankowego, jak korzystać z kryptowalut? Jak możesz nauczyć kogoś, kto w zeszłym roku właśnie kupił swój pierwszy telefon z Androidem, o pokoju publicznym i prywatnym? To nie jest takie proste. Jesteśmy więc w trakcie migracji do tego, a nasi użytkownicy są naprawdę podekscytowani.

Są podekscytowani platformą i walutą, którą mogą wymienić na inną kryptowalutę i na fiat. Obecnie skupiamy się na tym, aby pierwsza aplikacja działała zgodnie z protokołem, a następnie zaangażowała innych programistów. Prawie każdy deweloper na rynkach wschodzących jest ograniczony przez penetrację internetu. Jeśli więc mogą zapewnić łączność ze swoją aplikacją, mogą podwoić swój rynek.

Czy chcesz powiedzieć, że aplikacja faktycznie zapewnia ludziom łączność w celu uzyskania dostępu do Internetu? Poprzez zarabianie na swoich urządzeniach?

Dokładnie.

Oto dane, tutaj sprawa fizyczna, teraz możesz uzyskać dostęp do internetu przez miesiąc za każdym razem, gdy to zrobisz.

Dokładnie.

Bardzo fajny. Tak, to byłby niesamowity sposób na zwiększenie współczynnika penetracji internetu.

Problem w tym, że musimy to robić w sposób, który chroni naszych użytkowników. Na rynkach wschodzących jest – mówimy o zaufaniu w USA, ale ogólnie ufam Chase Bank. Zakładam, że prawdopodobnie nie pobierają ode mnie wszystkich tych różnych opłat. Ogólnie, w porównaniu z rządem w Ameryce Łacińskiej, ufam rządowi USA.

Krypto jest tutaj zabawnym eksperymentem i jest bardzo opłacalny, ale większość podstawowych usług oferowanych przez blockchain, tutaj możemy się bez niego obejść. W Ameryce Łacińskiej i na rynkach wschodzących ludzie tego potrzebują, ponieważ dosłownie rządy podejmują arbitralne decyzje. Marki – na przykład w Meksyku całą bazę danych DMV można kupić za około 500 dolców na pendrive na nielegalnym rynku.

Siglo

Za każdym razem, gdy tworzysz konto w Apple, musisz uzyskać certyfikat D&B [Dun & Bradstreet]. Ale chodzi tylko o to, że nie ma zaufania między konsumentem a instytucjami, że będziemy sponsorować ich łączność.

Jak więc chronić czyjąś tożsamość, jej dane osobowe i nadal sprawić, by marki to sponsorowały? I myślę, że to właśnie tam naprawdę wprowadziliśmy innowacje i wymyśliliśmy sposób, w jaki możemy chronić tożsamość naszych użytkowników, nie udostępniać prywatnych danych, ale jednocześnie zapewniać markom dostęp do informacji, których potrzebują.

A kiedy już założysz tę sieć ludzi, którzy niedawno byli podłączeni do internetu, możesz zrobić wiele innych rzeczy. Teraz masz dostęp do internetu, zarabiasz o wiele więcej pieniędzy, więc jesteście jak partnerstwa w wielu organizacjach, częścią ich modelu biznesowego jest integracja z bankami, ludzi, którzy są poza internet, do ich ekosystemów.

Oto naprawdę prosty przykład.

Załóżmy, że jesteś bankiem na wschodzącym rynku i masz wielu właścicieli kont, którzy nie korzystają z aplikacji, ponieważ a) nie ufają im i 2) jest to kosztowne. Więc po pierwsze, w końcu idą do banku i – ogólnie nienawidzę banków i nienawidzę chodzić do banku, ale na wschodzącym rynku jest znacznie gorzej niż tutaj. Więc jest jak długa kolejka, czekasz 30 minut, a potem czasami jest ochrona.

Wiele banków na rynkach wschodzących, trzeba przejść przez wykrywacz metalu i jest ograniczony dostęp, a potem czekasz w kolejce i masz do czynienia z kasjerem, a to kosztuje bank za transakcję, powiedzmy 1,50 . Za każdym razem, gdy ktoś przychodzi do oddziału banku, do pracy kasjera, ochrony, betonu, czynszu, chodzi o – teraz, jeśli dokona transakcji na swoim telefonie komórkowym, jest to prawie bezpłatne dla banku.

Jak więc skłonić ludzi, którzy są przyzwyczajeni do chodzenia do banku, do rozpoczęcia korzystania z aplikacji mobilnej? Po pierwsze, musisz zapewnić im łączność. A co by było, gdyby mogli przeznaczyć 75 centów z Internetu na transakcję.

Zamiast więc iść do banku, aby zapłacić rachunek za prąd, zrób to z poziomu aplikacji, a otrzymasz od nas token łączności. Nagle to oszczędza pieniądze banku, konsument jest bardziej połączony i dostosowuje bodźce. To jeden szczególny przypadek użycia, ale może być taki sam w przypadku linii lotniczej lub aplikacji dla pracowników; wszystkie z nich muszą zapewniać łączność, aby rozwijać swój rynek.

Oczywiście, a blockchain pozwala na przekazywanie danych wraz z wartościami pieniężnymi w pojedynczych transakcjach. Jak myślisz, największe przeszkody dotyczą komponentu interfejsu użytkownika?

Cóż, mam na myśli, myślę, że jest to jedno z największych wyzwań, ponieważ w tym tygodniu wszyscy mówią o blockchain, ale tak naprawdę nie ma aplikacji. Chodzi mi o to, że obecnie głównym przypadkiem użycia w blockchain jest Bitcoin, być może jest aplikacją, a następnie masz Ethereum, który działa w celu gromadzenia kapitału. Ale jeśli chodzi o rzeczywiste aplikacje dla użytkownika końcowego, to jeszcze nie istnieją. Więc ktokolwiek może rozwiązać ten problem, będzie miał – odniesie duży sukces.

Skupiamy się na urządzeniach mobilnych, udostępniamy również portfel na komputery stacjonarne, ale telefon komórkowy będzie naszym celem. Android będzie naszym celem. Tworzymy naprawdę prosty interfejs i dosłownie używamy kreskówek, aby edukować naszych użytkowników. Chodzi o to, co to znaczy, czy chcesz zatrzymać swój klucz, czy chcesz, abyśmy go zatrzymali, ponieważ musimy im dać taką możliwość, mam ochotę. Ale to będzie wyzwanie.

Niedługo wydamy nasz pierwszy portfel za prawdopodobnie 6-8 tygodni. A więc przechodzimy przez to wszystko i zastanawiamy się, jak można komunikować się w prosty sposób z kimś, kto nie jest tak techniczny.

Tak, zdecydowanie. Więc jakie są sposoby, w jakie ktoś, kto to czyta, jest zainspirowany i chce pomóc, jak może się zaangażować?

Cóż, powinni zacząć od przyłączenia się do naszego kanału Telegram i aktywnie poszukujemy programistów, którzy są zainteresowani rynkami wschodzącymi. A kto jest zainteresowany integracją finansową i cyfrową, więc myślę, że to jedna z najważniejszych rzeczy.

Rozwój społeczności programistów, ponieważ obecnie większość programistów koncentruje się na problemach, które nie mają wpływu na wschodzące rynki. Jesteśmy przekonani, że właśnie w tym tkwi największy wpływ technologii blockchain.

Jak myślisz, w jaki sposób możesz odpierać argument, że na rynkach wschodzących nie można zarabiać na projektach blockchain?

Myślę, że widzimy wiele międzynarodowych marek, które są tym naprawdę podekscytowane. Na tych rynkach wydatkuje się dużo pieniędzy i budowanie z nimi relacji zajmuje trochę czasu. Ale kiedy już jesteś w związku, jest on dość długotrwały. Pracując z – dwiema firmami, o których mogę wspomnieć, ponieważ publicznie ujawniły, że z nami współpracują, to Coca Cola i ABM.

To dwie gigantyczne, największa firma produkująca napoje bezalkoholowe na świecie i największa firma piwna na świecie. Są bardzo podekscytowani blockchainem. Postrzegają to jako sposób na połączenie nie tylko konsumentów, ale nawet sklepów.

Tak więc obecnie na rynkach wschodzących większość towarów konsumpcyjnych jest nadal sprzedawana w sklepach dla mam i pop, które w większości nie są połączone. Wszystkie te marki chcą łączyć się ze sklepami mam i pop. Chcą inwentaryzować informacje, chcą móc przekazywać promocje.

Chcą nawiązać bezpośrednią komunikację, ale nie mogą tego zrobić, dopóki nie przejdą do trybu online. Więc dosłownie przyszli do nas i powiedzieli, jak możemy to zrobić? Czy istnieje sposób, w jaki możemy wykorzystać blockchain, aby skłonić wiele firm do sponsorowania łączności dosłownie setek tysięcy sklepów z mamami i popami w samym Meksyku.

Więc jeśli pomnożymy to w całej Ameryce Łacińskiej, jest dosłownie milion sklepów dla mam i pop, z którymi marki chcą się połączyć; Blockchain to sposób na to.

Przyciągnięcie większej liczby osób do Internetu, a szczególnie firm takich jak Facebook, traktuje to priorytetowo. Im więcej ich użytkowników, tym więcej użytkowników modelu biznesowego, więc mają ten samolot. Nie wiem, czy nadal to trwa.

Facebook, ich kapitalizacja rynkowa wzrasta o około – historycznie około 100 dolarów na każdego użytkownika, myślę, że to jest liczba… sprawdzę, ale myślę, że to 100 dolarów. Dlatego dla nich tak, oczywiście są bardzo zainteresowani połączeniem większej liczby osób.

Mają grupę o nazwie internet.org, która jest organizacją non-profit, która daje – jej celem jest łączenie ludzi i współpracują z operatorami komórkowymi na niektórych rynkach i rozdają darmowy internet, ale ogranicza się do Facebooka, WhatsApp i Wikipedii.

Jak zaczęliście w Meksyku?

Moi rodzice byli misjonarzami, więc mieszkałem tam jako dziecko. Rozpoczynając ten projekt, mieszkałem z bratem w Nowym Jorku i powiedzieliśmy, że chcemy mieć wpływ na wschodzące rynki dzięki łączności. A Nowy Jork nie jest odpowiednim miejscem do tego, ponieważ wszyscy są połączeni. Mamy 15-osobowy zespół za pensję dwóch programistów w Nowym Jorku, więc jest to dobre miejsce, aby to wypróbować.

Meksyk nigdy nie był celem końcowym, bardziej przypomina to miejsce, w którym możemy tego spróbować, zobaczyć, czy to działa. Kiedyś osiągnęliśmy tam trakcję, uruchomiliśmy Columbię, teraz stokenizujemy ją i chcemy rozszerzyć swoją działalność na Amerykę Łacińską i inne rynki wschodzące.

Cóż, to interesujące, myślę, że te dwa kraje, w których prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniono blockchain w Ameryce Łacińskiej, są Argentyna i Wenezuela. Są to dwa kraje, w których istnieje realna, rzeczywista potrzeba blockchaina, ponieważ mamy hiperinflację, mamy rządy, którym nie można ufać.

Więc co się dzieje, ludzie tego potrzebują. W tej chwili nie ma sposobu na pozyskanie i wyprowadzenie z Wenezueli kapitału, który jest prawie tak wydajny jak Ethereum i Bitcoin.

Myślę, że widzisz potrzebę zwiększenia adopcji dzięki Blockchain, w przeciwieństwie do, oh wow, mogę spekulować na ten temat i potencjalnie mogę zarobić 100X w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Dziękuję Ci!

Aby dowiedzieć się więcej o Siglo, sprawdź ich stronie internetowej i biały papier.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map