Rozwój społeczności Blockchain był wielkim tematem na NEO DevCon

Rozwój społeczności Blockchain

Pierwszy DevCon NEO zakończył się w zeszłą środę po południu. W trakcie dwudniowej konferencji w gronie prelegentów, panelistów i uczestników doszło do wielu wspaniałych rozmów. Jednak wypadła jedna powtarzająca się rozmowa. Deweloperzy, inwestorzy i nowicjusze w kółko lamentowali nad barierami blockchaina w wejściu nowych użytkowników.

panel neo devcon

Podczas gdy konferencja koncentrowała się na NEO i rozwoju społeczności użytkowników i programistów, dyskusja na temat doświadczeń użytkowników dotyczy wszystkich technologii blockchain. W ciągu ostatniego roku blockchain zyskał uznanie w mediach głównego nurtu. Wraz z uznaniem pojawiają się nowi użytkownicy, którzy są zainteresowani blockchainem, ale mogą nie być wystarczająco techniczni, aby rozpocząć pracę bez pomocy.

W związku z tym przyjęcie technologii blockchain w 2018 r. I później będzie zależało od usprawnienia wdrażania. Firmy chcą się dowiedzieć, jak zacząć korzystać z rewolucyjnej technologii. Twórcy oprogramowania są zainteresowani nauką kodowania dappsów i smart kontraktów. Przeciętni użytkownicy potrzebują pomocy przy konfigurowaniu portfeli i korzystaniu z dappsów.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym z największych tematów wyłaniających się z DevCon NEO pod względem rozwoju społeczności blockchain.

Problem z doświadczeniem użytkownika w Blockchain

Tworzenie portfela, wysyłanie tokenów, używanie DAPPS lub obsługa węzła nie powinno być trudne. Jednak nauczenie się podstawowych zasad uczestnictwa w ekosystemie blockchain jest przytłaczające dla nowych użytkowników.

Blockchain jest podobny do internetu na początku lat 90. Witryny internetowe były źle zaprojektowane i trudne w użyciu w porównaniu z dzisiejszymi aplikacjami internetowymi. Ten sam trend w użyteczności i masowej adopcji prawdopodobnie będzie miał miejsce w przypadku blockchain w ciągu najbliższych kilku lat.

W tej chwili brakuje doświadczenia użytkownika blockchain, a małe błędy mają ogromne konsekwencje. Na przykład błędne wpisanie adresu portfela podczas wysyłania tokenów może oznaczać, że te tokeny zostaną utracone na zawsze. Nowi użytkownicy często tracą klucze prywatne lub źle rozumieją obawy związane z bezpieczeństwem związane z używaniem portfeli giełdowych.

Zrzut ekranu portfela o3

Jest to częściowo kwestia edukacji. Jest to jednak również problem z wrażeniami użytkownika. Wielu mówców, panelistów i uczestników poruszyło ten podstawowy problem z blockchainem podczas DevCon NEO. Istnieje kilka ekscytujących inicjatyw, w których priorytetem jest projektowanie i wdrażanie użytkowników. Należą do nich portfele takie jak Brama O3 lub etos, którzy są nastawieni przede wszystkim na urządzenia mobilne i mają być intuicyjni.

Dobrze wdrożony projekt zapewniający dobre wrażenia użytkownika może być intuicyjny i chronić użytkowników przed popełnianiem błędów bez poświęcania bezpieczeństwa. Ułatwienie blockchain dla początkujących użytkowników będzie kluczem do przyspieszenia adopcji.

Brak obiektywnych, pozbawionych szumu informacji


Innym kluczowym tematem na NEO DevCon był brak obiektywnych informacji w przestrzeni. Często trudno jest wiedzieć, w co wierzyć na Reddicie, Steemicie lub blogach, na których tak wiele postów wydaje się być szylingami dla najnowszego ICO.

Nastrój na DevCon NEO był otwarcie zaciekawiony i zainteresowany wysokiej jakości treściami z mediów i wiarygodnych zasobów. Dobre źródła dziennikarskie, takie jak Wiadomości NEO dzisiaj wielokrotnie otrzymywali pochwały od prelegentów na konferencji za obiektywne przedstawienie wydarzeń w NEO. Z pewnością jest miejsce na więcej takich źródeł dla blockchain jako całości.

Potrzeba prostszego wdrażania programistów

witaj świecie ethereum

Wielu uczestników DevCon NEO było programistami z dużym doświadczeniem w zakresie oprogramowania, ale z niewielkim lub zerowym doświadczeniem w tworzeniu technologii blockchain. Podczas swojego wystąpienia panelowego, Miasto Syjon współzałożyciel Fabio Canesin otrzymał wiele pytań dotyczących zaangażowania się w projekty rozwojowe na blockchainie NEO.

Zainteresowanie jest duże. Jednak nie ma jeszcze jasnej serii samouczków wprowadzających lub przewodnika po zasobach dla nowych programistów, którzy mogliby zacząć kodować inteligentne kontrakty na dowolnej platformie, czy to Ethereum, NEO, Qtum itp. Utworzenie takiego zasobu może znacznie przyczynić się do dodania nowych programistów. do ekosystemu blockchain.

Nie zawsze jest też jasne, gdzie nowi programiści powinni szukać projektów, w których mogą uczestniczyć. W tej chwili najlepszym rozwiązaniem jest wysłanie wiadomości do kanału Discord lub Slack platformy, na której chcesz kodować. Baza danych aktualnych renomowanych projektów blockchain, które potrzebują nowych programistów, byłaby dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Tworzenie rzeczywistej wartości a spekulacja

DevCon był pełen odniesień do ICO, które nie doprowadziły do ​​prawdziwych rezultatów. Rzeczywiście, jest to obecnie jedna z głównych krytyki kryptowalut. W ekosystemie jest dużo pieniędzy na inwestycje. Łatwy dostęp do kapitału oznacza, że ​​projekty nie zawsze zastanawiają się nad praktycznymi przypadkami użycia swojego produktu.

Reputacja Blockchain jako branży spekulacyjnej szkodzi podstawowej technologii. Blockchain i inne technologie księgi publicznej mają prawdziwy potencjał, aby zmienić sposób, w jaki myślimy o tożsamości, łańcuchach dostaw i budowaniu zaufania między stronami. Wyzwanie polega na tym, że niewiele projektów przyniosło jak dotąd solidne, wymierne wyniki do zastosowań w świecie rzeczywistym. Kiedy to robią, giną w hałasie blockchaina jako całości.

Z czasem jednak przekonamy się, że projekty o wymiernych, trwałych skutkach przetrwają obecny szum, ustanawiając blockchain cenną innowacją technologiczną, a nie hipsterskim trendem.

Jasna ścieżka dla istniejących firm do rozpoczęcia korzystania z Blockchain

Wielu uczestników DevCon NEO reprezentowało tradycyjne firmy, które były zainteresowane tym, jak może działać dla nich blockchain. Problem? Nie wiedzieli, od czego zacząć ani kogo zapytać.

Z wyszukiwarki Google łatwo jest uzyskać podstawowe informacje o technologii łańcucha bloków. Znacznie trudniej jest znaleźć kogoś, kto ma wystarczającą wiedzę na temat rozwoju łańcucha bloków, aby skonsultować się z Twoją firmą i powiedzieć, czy i jak może on działać dla Ciebie.

Wraz ze wzrostem liczby i jakości twórców technologii blockchain należy spodziewać się wzrostu liczby praktyk konsultingowych dotyczących technologii blockchain, które pomogą małym i średnim firmom dowiedzieć się, jak zintegrować rozwiązania blockchain z ich modelami biznesowymi.

Wniosek

DevCon NEO pokazał nam, że istnieje duże, poważne zainteresowanie wykorzystaniem, rozwojem i aplikacjami dla przedsiębiorstw. Istnieją jednak przeszkody na drodze do adaptacji użytkowników i programistów. Pokonanie tych przeszkód będzie kluczem do wprowadzenia technologii blockchain w nadchodzących latach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map