Rewolucja w dziedzinie opieki zdrowotnej w technologii Blockchain trwa

Trwa rewolucja w dziedzinie opieki zdrowotnej w technologii Blockchain

Rewolucja w dziedzinie opieki zdrowotnej w technologii blockchain po cichu ma miejsce, a przez ostatnie pięć lat giganci technologiczni, tacy jak IBM, przeznaczyli znaczne środki na przeprowadzenie kompleksowych badań, aby lepiej zrozumieć wpływ technologii blockchain na sektor. Wyniki były naprawdę otwierające oczy, a jedno badanie ujawniło, że ponad połowa dyrektorów służby zdrowia, którzy uczestniczyli w projekcie, zamierzała wdrożyć jakąś formę technologii blockchain w swoim systemie biznesowym w nadchodzących latach.

Technologia Blockchain zapewnia sektorowi opieki zdrowotnej wydajniejsze i bezpieczniejsze sposoby prowadzenia biznesu. Niezmienny i niezmienny charakter technologii blockchain sprawia, że ​​idealnie nadaje się ona dla branży opieki zdrowotnej, a połączenie tych branż spowodowało pewne ekscytujące zmiany.

Technologia Blockchain a oszustwa medyczne

Niedawny raport Harvard Medical School ujawnił, że około 455 miliardów dolarów jest traconych każdego roku w wyniku oszustw związanych z globalną opieką zdrowotną. W Stanach Zjednoczonych tylko w 2015 roku doszło do strat o wartości ponad 700 milionów dolarów. W branży istnieje poważne zapotrzebowanie na możliwości weryfikacji i autentyczności, które obejmuje technologia blockchain, a dzięki wdrożeniu systemu blockchain globalna opieka zdrowotna mogłaby ulec zmianie.

oszustwa związane z opieką zdrowotną blockchain - generalny inspektor

Wykres przedstawiający rosnące koszty oszustw związanych z opieką zdrowotną w USA

Eliminacja fragmentacji

Nasz obecny system medyczny jest bardzo zlokalizowany i fragmentaryczny. Są szpitale, specjaliści, przychodnie, lekarze pierwszego kontaktu, kliniki diagnostyczne i lista jest długa. Jak można sobie wyobrazić, tak duża mozaika organizacji prywatnych i rządowych nie łączy się dobrze. Aby spojrzeć na to z odpowiedniej perspektywy, w samym Bostonie jest obecnie używanych około 26 różnych systemów elektronicznej dokumentacji medycznej.

Jest to poważny problem dla branży opieki zdrowotnej, a specjaliści współpracują z naukowcami z całego świata, aby spróbować opracować sposób, w jaki można wprowadzić ten chaos w jedną zwięzłą lokalizację. Naukowcy z MIT opublikowali plik biały papier w którym opisują system oparty na blockchain, który mógłby pomóc wszystkim tym organizacjom w bezpieczniejszej i wydajniejszej wymianie danych. System wykorzystuje technologię blockchain Ethereum i technologię Smart Contract do realizacji tego zadania, co byłoby niemożliwe zaledwie kilka lat wcześniej.

Wyniki pacjentów


Globalna sieć opieki zdrowotnej typu blockchain mogłaby pozwolić na osiągnięcie większego konsensusu w sprawie wyników pacjentów. Każdemu pacjentowi można by przypisać unikalny odcisk palca w technologii blockchain, który zapewniłby, że jest on rzeczywiście tym, za kogo się podaje i jakie były wyniki jego leczenia. Przegląd danych na dużą skalę może pozwolić lekarzom z większą precyzją dostrzec pojawiające się trendy.

Obecny system globalnej opieki zdrowotnej jest silnie zlokalizowany. W wielu krajach rozwijających się nadal istnieją systemy papierowe. Ze względu na niski koszt wdrożenia systemu dokumentacji pacjentów opartego na łańcuchu bloków, po raz pierwszy w historii, można było osiągnąć globalny konsensus dotyczący wyników pacjentów. Platformy takie jak Medicalchain już teraz świadczą tę usługę pracownikom służby zdrowia z wielkim sukcesem.

Badania medyczne

Idąc tym samym tropem, globalne badania medyczne mogłyby zostać znacznie ulepszone dzięki możliwości monitorowania wyników eksperymentalnych testów narkotykowych w czasie rzeczywistym. Wdrożenie nowych protokołów leczenia może być kosztowne, a obecny system uniemożliwia wykorzystanie danych w odpowiednim czasie.

Łańcuch dostaw blockchain może być wykorzystany do dalszego monitorowania skutków wszelkich zmian w składzie leku, w tym lokalizacji lub czasu wprowadzenia niektórych chemikaliów. Zmiany mogłyby być monitorowane za pośrednictwem łańcucha bloków, a wszystkie wyniki byłyby niezmienne.

Blockchain Healthcare – podrabiane leki

Podrabianie leków jest niezwykle lukratywne, a niektórzy eksperci szacują roczne straty nawet na 200 miliardów dolarów. Technologia Blockchain jest dobrze dostosowana do zastosowań związanych z łańcuchem dostaw i była już szeroko stosowana Wysyłka  sieci, w których problemy logistyczne są podobne. Pacjenci mogliby uzyskać możliwość sprawdzenia, czy ich leki są legalne dzięki zastosowaniu technologii blockchain. Mogli nawet zobaczyć datę i szczegóły produkcji, jeśli łańcuch bloków został zaprogramowany z tymi danymi.

Platforma MediLedger pracownikom połączenie funkcji, w tym protokołów zgodności, śledzenia, śledzenia i bezpieczeństwa; zapewnienie firmom farmaceutycznym opłacalnego systemu weryfikacji. Platforma jest zgodna z GS1, a specjalny portal zapewnia organom regulacyjnym dostęp do krytycznych informacji w sieci w razie potrzeby.

podrabiane leki-blockchain opieka zdrowotna abc

Prawdziwe kontra fałszywe narkotyki Zdjęcie via ABC

Platforma MediLedger wykorzystuje dozwolony łańcuch bloków, aby zapewnić ochronę danych przed nieautoryzowanymi scenariuszami użycia. Twórcy tej platformy przewidują, że systemy łańcucha dostaw oparte na blockchain staną się wymogami prawnymi do 2020 r. FDA już wyraziła zainteresowanie platformą. Biorąc pod uwagę ogromną ilość funduszy traconych rocznie w wyniku oszustw, sensowne jest tylko przyjrzenie się nowym technologiom.

Ochrona danych

Bezpieczeństwo danych jest ogromne sprawa dla branży medycznej. Tylko w 2015 roku doszło do 140 milionów naruszeń danych pacjentów. Sieci Blockchain można wykorzystać do zabezpieczenia tych cennych informacji i zapobiegania manipulowaniu lub usuwaniu jakichkolwiek danych. Kwestie bezpieczeństwa danych są głównym problemem dla świadczeniodawców i tylko technologia blockchain może zapewnić temu sektorowi środki do ochrony i weryfikacji oryginalności dokumentu online.

Dane do faktury

Systemy rozliczeniowe mogą również znacznie skorzystać na dodatkowej funkcjonalności systemów opartych na łańcuchu bloków. Na przykład inteligentne kontrakty pozwoliłyby pacjentowi automatycznie wypełniać swoje zobowiązania w zakresie rozliczeń po zakończeniu określonej procedury. W celu ochrony przed oszustwami związanymi z kartami kredytowymi można również zastosować system weryfikacji blockchain.

Idąc o krok dalej, globalna platforma opieki zdrowotnej mogłaby wykorzystać token do obsługi wszystkich opłat medycznych w przyszłości. Umożliwiłoby to ludziom dostęp do globalnego systemu opieki zdrowotnej, który nie byłby ograniczony regionalnymi ograniczeniami lub walutami.

Technologia Blockchain & Opieka zdrowotna

Po przeanalizowaniu niektórych korzyści, jakie technologia blockchain przynosi sektorowi medycznemu, łatwo jest zrozumieć, dlaczego tak wielu pracowników służby zdrowia szuka tej nowej technologii, aby wyeliminować marnotrawne praktyki biznesowe w przyszłości. Jeśli zostanie prawidłowo wdrożony, wkrótce możesz zobaczyć dzień, w którym oszustwa zdrowotne należą do przeszłości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map