Recenzja HitBTC: Czy HitBTC jest bezpieczny w użyciu?

Konsystencja HitBTC plasuje się jako jedna z najlepszych giełd kryptowalut na rynku pod względem wolumenu obrotu. Chociaż płynność jest ważnym czynnikiem, nie jest to jedyna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przed skorzystaniem z giełdy. W naszej recenzji HitBTC analizujemy wszystkie szczegóły, które musisz wiedzieć o tej wymianie.

Informacje o kluczu wymiany HitBTC

Interfejs użytkownika

Najpierw w naszej recenzji HitBTC, przyjrzymy się interfejsowi użytkownika. W porównaniu z większością innych giełd interfejs wykresu cen jest dość podobny. Największą różnicą między HitBTC a innymi giełdami jest sposób kategoryzowania środków w zakładce „konto”. Dzieje się tak, ponieważ HitBTC daje każdemu użytkownikowi dwa konta (konto główne i konto handlowe), z których oba mają różne funkcje.

„Konto główne” zostało zaprojektowane jako miejsce, w którym możesz przechowywać swoje środki w kryptowalutach. Jeśli masz tutaj środki, nie możesz od razu nimi handlować. Najpierw musisz przelać je na „konto handlowe”, które jest przeznaczone specjalnie do handlu, a nie do przechowywania środków.

Gdy już to wiesz, łatwo zrozumiesz działanie interfejsu użytkownika. Jeśli jednak jesteś nowszym użytkownikiem, możesz pomyśleć, że jest to trochę dziwne. Wynika to z faktu, że prawie każda inna giełda kryptowalut korzysta z systemu jednego konta. Dlatego posiadanie systemu z dwoma kontami powoduje trochę zamieszania.

Wykres cen LTC / BTC

Poza systemem dwóch kont, interfejs użytkownika HitBTC powinien być znany większości handlowców kryptowalut.

Bezpieczeństwo: Czy HitBTC jest bezpieczny?

Niedługo po premierze w 2015 roku HitBTC przeszedł w tryb offline przez krótki okres czasu. Podczas tego wydarzenia niektórzy użytkownicy skarżyli się, że nie mogą wypłacić środków z giełdy. Przypuszcza się, że było to spowodowane zamrożeniem funduszy użytkowników na giełdzie w ramach zabezpieczenia po tym, jak inna giełda o nazwie Bter została skradziona podczas włamania. Ogólnie rzecz biorąc, incydent HitBTC z 2015 roku nie był poważnym problemem. Oczywiście wiele osób będzie argumentować, że fakt, że giełda może zamrozić fundusze, kiedy tylko uzna to za stosowne, jest negatywny, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

W większości wymiana pozostawała stosunkowo bezpieczna. Obecnie giełda oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe jako środek bezpieczeństwa. Możesz aktywować 2FA dla zadań takich jak logowanie, wypłata środków i ustawianie korekt. Na wszelki wypadek możesz wybrać, jak długo logowanie do Twojego konta pozostanie aktywne przed automatycznym wylogowaniem. Dostępne opcje to 30 minut, 1 godzina, 8 godzin, 1-7 dni lub nigdy.

HitBTC korzysta z chłodni, aby zabezpieczyć większość swoich funduszy. Jedną z unikalnych funkcji bezpieczeństwa jest „biała lista”. Dzięki tej funkcji możesz dodać dowolne adresy wpłat, którym ufasz. Zasadniczo ma to na celu uniemożliwienie komuś (nawet hakerowi) wycofania się na adres, którego nie znasz lub którego nie kontrolujesz. Jeśli haker naruszy Twoje konto e-mail i spróbuje dokonać wypłaty, HitBTC powinno być w stanie zablokować tę akcję.

Opłaty HitBTC

W porównaniu z większością giełd kryptowalut, opłaty handlowe na HitBTC są konkurencyjne. Dla biorców opłaty HitBTC ustalono na poziomie 0,1%. Twórcy nie muszą płacić żadnych opłat. Wręcz przeciwnie, producenci otrzymują rabat w wysokości 0,01% za każdą transakcję.


Opłaty HiBTC za wypłaty są wyjątkowe, ponieważ one nie są oparte na wielkości transakcji. Na przykład, jeśli chcesz wypłacić 10 BTC lub 0,5 BTC, zostaniesz obciążony taką samą opłatą. Opłaty są dynamiczne i dostosowują się automatycznie do rynku. Jeśli chcesz wypłacić większą ilość kryptowalut, jest to z pewnością pozytywne. Jednak w przypadku mniejszych kwot można to uznać za ujemne. W porównaniu z innymi popularnymi giełdami, takimi jak Binance i Bittrex, opłaty HitBTC za wypłaty są niższe dla niektórych kryptowalut i wyższe dla innych.

Baner strony głównej Centrum wsparcia HitBTC

Centrum wsparcia HitBTC zapewnia wiele odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące wymiany.

Opcje walutowe

Jedną z kategorii, która odróżnia HitBTC od większości giełd, jest liczba dostępnych opcji walutowych. Od listopada 2018 r. Na tej giełdzie dostępnych jest ponad 200 różnych kryptowalut. Wiele kryptowalut, które nie są dostępne na innych popularnych giełdach, można znaleźć na HitBTC. Dla wielu handlowców jest to dobra rzecz, ponieważ oznacza to większą płynność dla kryptowalut na całym świecie.

Dla tych, którzy chcą zdeponować fiat bezpośrednio przez HitBTC, ta opcja najwyraźniej nie jest już dostępna. Istnieje kilka napisanych wcześniej recenzji, które mówią, że obsługiwane są waluty fiducjarne (USD, EUR, PKB). Jednak witryna giełdy (w listopadzie 2018 r.) Teraz tak mówi nie oferuje depozytów fiducjarnych. Możesz jednak kupić Bitcoin za pomocą karty Visa lub Mastercard na innej giełdzie o nazwie Changelly, która współpracuje z HitBTC, aby zaoferować tę usługę. Możesz to również zrobić na dowolnej innej giełdzie, która oferuje opcje handlu fiat.

Ograniczenia handlowe

Istnieją trzy poziomy kont, które określają limity transakcji. Nie jest jednak jasne, co te poziomy faktycznie oznaczają dla limitów transakcji. Na przykład niektórzy powiedzieli, że poziomy weryfikacji obejmują:

Konto główne, które nie wymaga weryfikacji, ma dzienny limit wypłat w wysokości równowartości 5000 EUR w kryptowalucie. W przypadku tego poziomu nie możesz zdeponować depozytu fiat. Konto zweryfikowane to drugi poziom. Wymaga sprawdzenia KYC. Dozwolony jest dzienny limit wypłat kryptowalut w wysokości 25 000 EUR. W przypadku waluty fiducjarnej obowiązuje limit 2000 USD (EUR lub USD) tygodniowo i 10 000 USD miesięcznie – zarówno w przypadku wypłat, jak i wpłat. Trzeci poziom to kwalifikowane konto, które pozwala codziennie wypłacać kryptowaluty o wartości ponad 25 000 USD. Wypłaty i depozyty fiat dozwolone na kwalifikujących się kontach wynoszą 10000 USD tygodniowo i około 50000 USD (EUR lub USD) miesięcznie.

Jednak według oficjalnego przedstawiciela obsługi klienta HitBTC na Reddit, „Nie ma dziennego limitu w HitBTC”. Aby dodać do zamieszania, różne etapy pokazane na poniższej grafice (znalezionej na stronie HitBTC) nie są klikalne. Nie ma tam również żadnych informacji, które wskazywałyby na różnice między trzema poziomami kont.

grafika przedstawiająca poziomy kont (ogólne, zweryfikowane i kwalifikowane)

HitBTC ma trzy główne poziomy kont: ogólne, zweryfikowane i kwalifikowane.

Doświadczenie obsługi klienta

W ostatniej kategorii naszej recenzji HitBTC przyjrzyjmy się ogólnemu doświadczeniu z obsługą klienta. Według różnych opinii klientów HitBTC działa stosunkowo wolno i czasami nie reaguje na pytania użytkowników. Na przykład kilku użytkowników skarżyło się, że zespół pomocy technicznej nie odpowiedział na pytania wykraczające poza wstępne zapytanie. Chociaż pozytywne jest to, że HitBTC ma opcję mediów społecznościowych do rozwiązywania problemów klientów (Reddit), czasami pojawiały się kolejki pytań bez odpowiedzi.

Inną kwestią jest to, że czasami pewne monety „utknęły” na giełdzie z powodu problemów technicznych. Przykładem tego jest sytuacja, kiedy użytkownicy nie mogli wykonać żadnych operacji z funduszami Metaverse ETP. Nie pozwalając użytkownikom na kontrolowanie własnych funduszy i zamykając / zamrażając niektóre monety, HitBTC naraża się na tworzenie ciągłych problemów dla niektórych handlowców.

Wniosek

HitBTC ma zwykle konkurencyjne opłaty za handel i wypłaty, a także mnóstwo opcji handlu kryptowalutami. Niemniej jednak istnieje wiele kwestii, którymi powinna się zająć wymiana. Bezpieczeństwo funduszy, obsługa klienta i wyjaśnienia dotyczące różnych zasad wymiany to obszary, które mogą ulec poprawie. Mamy nadzieję, że nasza recenzja HitBTC może pomóc Ci określić, czy ta wymiana jest dla Ciebie dobrą opcją.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map