Recenzja HashFlare | Cloud Mining ma kolejny hit reputacji

Popularna usługa wyszukiwania w chmurze HashFlare ogłosiła na początku tego roku, że zawiesiła usługi dla swoich klientów kontraktowych Bitcoin. W lipcowym komunikacie na Facebooku firma zwróciła uwagę na bieżące problemy z kontraktami SHA-256:

„Przez ponad miesiąc nasi użytkownicy mieli do czynienia z sytuacją, w której wypłaty były niższe niż opłaty za utrzymanie, co skutkowało zerowym naliczeniem salda. Na dzień 18.07.2018 wypłaty były niższe niż alimenty przez 28 kolejnych dni. ”

SHA-256 to algorytm wydobywania używany do sprawdzania transakcji w sieci Bitcoin, a HashFlare zapewnia rozwiązania sprzętowe, które to umożliwiają. Oczywiście wielu z tych klientów było zdenerwowanych zawieszeniem, ponieważ narastały podejrzenia dotyczące kolejnego oszustwa kryptograficznego. Wydobywanie w chmurze generalnie nie cieszy się dobrą reputacją, a wraz ze wzrostem popularności kryptowaluty pojawiło się wiele oszustw.

Co to jest Cloud Mining?

Obsługa platform do wydobywania kryptowalut wymaga znacznej ilości badań i wiedzy. Dodaj do tego często wysoką zaliczkę na sprzęt i możesz zapytać: „Dlaczego po prostu nie zlecić tego na zewnątrz?” Cóż, taka jest idea usług takich jak HashFlare i Genesis, dwie popularne platformy do eksploracji w chmurze.

Kupując moc wydobywczą platform zlokalizowanych gdzie indziej, nie musisz zajmować się wiedzą specjalistyczną, konfiguracją i konserwacją potrzebną do uruchomienia odpowiedniego sprzętu. Wydobywanie w chmurze nadal pozostaje popularnym wyborem dla początkujących. Niewielkim wysiłkiem i kartą kredytową możesz kupić udział w operacji wydobywczej na dużą skalę.

W każdym razie tak mówi marketing. Doświadczeni czytelnicy bez wątpienia będą świadomi, że nie ma łatwych sposobów zarabiania pieniędzy na kryptowalutach. Wiele z tych łatwych usług ostatecznie okazuje się oszustwami.

Kto jest HashFlare?

HashFlare powstał w 2015 roku i jest działem firmy o nazwie HashCoins, która produkuje oprogramowanie i sprzęt do eksploracji w chmurze. Chociaż firma jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, większość zespołu wydaje się pochodzić z Europy Wschodniej (Estonia).

Poprzedni recenzenci poinformowali, że plik strona zespołu był dostępny, ale niestety HashFlare najwyraźniej usunął go ze swojej strony internetowej. To była pierwsza czerwona flaga w naszej recenzji HashFlare. W następstwie tak wielu oszustw internetowych solidne firmy kryptograficzne powinny udostępniać weryfikowalne linki do swoich zespołów, produktów i usług.

Awaria zamknięcia HashFlare

Decyzja o nagłym odcięciu usługi dla klientów kontraktu Bitcoin SHA-256 została podjęta podobno z powodu niestabilności rynku Bitcoin. To stwierdzenie zdezorientowało wielu klientów, ponieważ rynki kryptowalut pozostawały niestabilne od 2009 roku, kiedy Bitcoin trafił na rynki.

Po tygodniu wznowiono właściwą obsługę, a zespół udzielił wszechstronnej odpowiedzi tutaj. Jednak natknęliśmy się na ten kalkulator na ich stronie internetowej, który nadal pokazuje przyzwoite zyski z wypłat HashFlare:

Teoretyczne zyski dzięki HashFlare

Teoretyczne zyski dzięki HashFlare

W momencie publikacji informacji prasowej Bitcoin spadł o około 40 procent od zawieszenia usługi w lipcu. Widzisz tutaj dylemat. Jeśli wydobycie było wówczas nieopłacalne, z pewnością teraz muszą istnieć obawy, ponieważ rynki nadal się wyprzedają.

Aby jeszcze bardziej potwierdzić ten punkt, warto przyjrzeć się niektórym statystykom Bitcoin za 2018 r. Jeśli nie mieszkałeś pod kamieniem przez ostatni rok, bez wątpienia będziesz świadomy obecnej bessy. Podczas gdy ceny stale spadają, trudność Bitcoin robi coś zupełnie odwrotnego:

Trudność z bitcoinem nadal rośnie pomimo bessy w 2018 roku

Trudność z bitcoinem nadal rośnie pomimo bessy w 2018 roku

Górnicy odczuwają ból. A jeśli myślałeś o tym, by samemu zostać jednym z nich, możesz najpierw zadać sobie pytanie, czy nie jest łatwiej po prostu kupić monetę bazową..

Ostatnia kropla porażki nadeszła, gdy HashFlare zażądał od klientów rozpoczęcia weryfikacji tożsamości za pośrednictwem KYC / AML. Zdenerwowało to wielu klientów, ponieważ nie musieli weryfikować swojej tożsamości podczas rejestracji w usłudze. Ta taktyka jest często stosowana przez podejrzane giełdy, które chętnie przyjmują nowych klientów z góry bez weryfikacji, a następnie próbują blokować użytkowników, którzy chcą wypłacić środki.

Nikt na płocie

Pomimo w dużej mierze negatywnej opinii na temat wyłączenia usług, wydaje się, że po obu stronach ogrodzenia są zwolennicy. Sądząc po komentarzach, spora liczba recenzentów była zadowolona z ich obsługi, podczas gdy inni siedzą w przeciwnym obozie. To raczej polaryzujący pogląd na sytuację.

Zajrzeliśmy do Trustpilota (strony z recenzjami biznesowymi) i natknęliśmy się na tę dodatkową czerwoną flagę dotyczącą potencjalnego manipulowania recenzjami.

HashFlare mógł publikować fałszywe recenzje, aby zbudować solidną reputację

HashFlare mógł publikować fałszywe recenzje, aby zbudować solidną reputację

Recenzja HashFlare: Final Thoughts

Pomimo znaków ostrzegawczych, niektórzy użytkownicy eksploracji w chmurze nadal zgłaszają zyski z przejścia na łatwą trasę wydobycia. Z naszych obserwacji i przeglądu ogólnych nastrojów w społeczności wynika, że ​​jest odwrotnie. Nie ma absolutnego sposobu, aby stwierdzić, czy HashFlare jest legalną operacją. Lub jakakolwiek inna usługa wyszukiwania w chmurze.

I w tym tkwi problem. Prawdopodobieństwo spotkania kogoś odpowiedzialnego za usługę wyszukiwania w chmurze jest raczej niewielkie. Ponadto, w jaki sposób możesz sprawdzić, czy wypożyczony sprzęt jest rzeczywiście używany? Ten scenariusz stwarza idealne warunki dla schematu Ponzi. Niczego nie podejrzewający klienci płacą z góry dużo pieniędzy za usługę, a ich zyski są zwracane w niewielkich kwotach przez nowych użytkowników dołączających do programu.

Najprawdopodobniej ludzie, którzy dostali się jako pierwsi, przez jakiś czas budują reputację serwisu. Jeśli nie są zbyt chciwi, mogą nawet mieć szansę na odzyskanie pieniędzy jako pierwsi. Inni nie będą mieli tyle szczęścia. Kiedy oszuści udadzą się do wyjść, zyski pójdą wraz z nimi.

Wydobywanie w chmurze pozostaje działalnością wysokiego ryzyka. Musisz powierzyć większość swojego zaufania osobie trzeciej. Może to być nudne, ale z wielu punktów widzenia kupowanie i HODLing nadal wydaje się znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map